Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam siguran da je VCDZ bilo kako obojen. Bar ja nisam primetio. Oni u suštini samo prenose vesti i zanima ih isto što i sve ostale, pa i nas ovde. Npr. zašto bar 4-core coffee ne može na stare ploče ili zašto 6-core ne mogu bar na stare ploče sa boljom naponskom, ako je struja problem. Takođe, činjenica je da intel daje sve manje informacija o svojim proizvodima i to nije ništa novo. Mislim da od Haswell-a ne navode veličinu čipa.
 
Nekako mi se namece utisak posmatrajuci intelove poteze da kao da su polako stisnuti u cosak a to je ubrzao AMD sa Ryzen...
Ryzen dokazuje da je ovo plafon postojece komercijalne tehnologije koji je intel davao na kasikicu... kasikice vise nema pa idemo na igru info hide i chipset blokade tj muzi sta se jos moze...

Sa druge strane, istu situaciju smo imali i sa Ryzen kada je izasao: jeftin dobar cpu bez jeftinih mb...

Zivo me zanima sta ce biti od svega ovoga...
 
Poslednja izmena:
WTF ?!

Intel decided that starting from Coffeelake-S launch, they will not be releasing detailed information on turbo clock speeds per each core. As you know different frequency will be applied once more cores are in use. Basically, the more cores are in use, the lower the frequency.

https://videocardz.com/72817/intel-coffelake-s-8th-gen-desktop-and-z370-controversy

Sasvim logično. I pisano je o tome.

Dok ST može da se po potrebi odvrne na nekih pomenutih 4,7 GHz, to neće biti slučaj sa MT.

Da bi se zadovoljio dvocifreni TDP i to zajedno sa iGPU-om, sva jezgra će raditi na verovatno, takođe pomenutih 3,7 GHz. Ako ništa drugo, sasvim sigurno će biti ispod 4 GHz.
 
Koliko sam shvatio ovaj ce sutra objaviti neke testove ili sam pogresno razumeo???
 
Ne, već navodno neke buduće zvanične specifikacije.
 
corei78700.jpg

ovo je vec mnogo bolje to jeste jako blizu R7 1700 uz oc ijednog i drugog bice blizu u MT, ST debelo ispred vidicemo jos cijenu i kako ce se moci hladiti.
 
iGPU treba da leti iz K verzija....
 
Ali bi onda to što traže više para za K verzije bilo još manje legitimno.
 
corei78700.jpg

ovo je vec mnogo bolje to jeste jako blizu R7 1700 uz oc ijednog i drugog bice blizu u MT, ST debelo ispred vidicemo jos cijenu i kako ce se moci hladiti.
Sta je tu mnogo bolje? To je skor na 4.3GHz, najnormalniji skor za taj clock. 3.7 je base clock, da se neko ne zbuni, boostobao je na 4.3GHz. Da bi stigao R7 1700 na 3.9GHz mora da ide na 5.2-5.3GHz. Ali opet, jeste to blizu. Sve sam ovo vec pisao.
Meni je samo to hladjenje problem. Bas su djubrad sto niko od onih sto su terali na 5GHz nisu napisali dali su skalpirali.
 
Blizu je po defaultu, vidicemo sta moze uz OC mozda bi na 5ghz bio tu negdje sa R7 1700 na 3.9-4ghz svakako zanimljivo ce biti. vjerovatno oc od 5ghz nije ostvariv bez rezanja a to je nesto sto ja svakako ne planiram radit.
 
Cini mi se da je na 5GHz oko 1600, mrzi me da racunam. Uglavnom, na 1600 sam ga prognozirao jos kad se prva najava pojavila ali kasnije kad su rekli da moze na 5.3GHz... To je vec ozbiljna cifra. Tako je stvarno egal sa 1700. S tim sto svaki 1700 moze na 3.9 a ne znam dali svaki 8700k moze na 5.3GHz. Svakako je jako blizu. Samo da vidimo temp.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Svakome treba da bude jasno da će OC temp biti katastrofa. Mnogi će to dočekati na nož posle prvih zvaničnih testova. Ali posle delida...zver. :)
 
To je jasno. Mene zanima koliki je procenat ljudi koji rade delid? Da imam nekog jaceg intela znam da bih ja to sigurno uradio ali ne znam koliko su drugi raspolozeni za tako nesto.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verovatno mali broj, ali oni drugi će biti zadovoljni i sa 4.5GHz ili će ići na R7.
 
Poslednja izmena:
Da li uopšte postoji neko ko ide na 5Ghz bez delida? Naravno da ide menjanje žvake za tečni metal.
Ljudi su delidovali Kaby čak i bez OC zbog loših temperatura odnosno loše spojenog IHS, a ko ciljano ide na veći radni takt skalpiranje je pod obavezno.
Inače samo delidovanje je prosto ko pasulj, al se gubi garancija, pa ko voli nek izvoli.
 
Ima ovde članova koji koriste ili su koristili 7700K na 5GHz bez delida, ja sam opušteno 3570K/3770K držao na 5GHz u igrama bez delida, naravno uz visoke temp. Ali to će sa ovim hexa biti malo teže.
 
Poslednja izmena:
Ne znam čemu opterećicanje sa sustizanjem MT performansi od 1700. 8700k se čeka zbog jakih ST performansi na 6 jezgara, kome jaka jezgra ne znače ništa može odmah danas i na 1700.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ako je za posao i da radi 24/7, onda i nije. Onda samo stock vrednosti i to ili i7-8700K ili i7-7800X ili R7 1700X, u zavisnosti od posla kojim će se mučiti taj CPU :) A kome trebaju ST performanse onda je i5-8600K best-buy

Kad se samo setim koliko smo para dali početkom godine za i7-6800K i X99, ova današnja ponuda je pesma
 
Malo se bezveze ovde ubacujem nisam u toku sa ovom temom i sa novim intelom ,ali ako sam ja dobro razumeo ovde je to da ovaj novi 8700 sa taktom od oko 4.7 ne moze da parira r7 1700 sa taktom od 3.9? Jel sam dobro ukapirao ako sam se zajebao nemojte da me zezate :D


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A da li si proverio koliko jezgara ima jedan a koliko drugi, naravno jer se ugalvnom poredi multithread performanse, koje su vazne ali je tako vazan i single core
 
Malo se bezveze ovde ubacujem nisam u toku sa ovom temom i sa novim intelom ,ali ako sam ja dobro razumeo ovde je to da ovaj novi 8700 sa taktom od oko 4.7 ne moze da parira r7 1700 sa taktom od 3.9? Jel sam dobro ukapirao ako sam se zajebao nemojte da me zezate :D


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ne moze u ukupnoj procesorskoj snazi tj. u multithread-u. Ali sa 1080TI ce bacati par fps-a vise u igrama. Ne zezamo te ;)
 
8TH GEN INTEL CORE DESKTOP PROCESSORS REQUIRE INTEL 300 SERIES CHIPSET MOTHERBOARDS TO DELIVER THE RATED PERFORMANCE

Sta li im ovo znaci. Da li ce ipak moci i starije cipsete a da ne garantuju te frekfence npr?
 
Da, samo par fps više... ;)
Pa ako kazem cifru pomislice covek da ce tolika razlika biti sa svakom grafikom. Necu da obmanjujem nikoga, zato sam rekao "par". I ovako je broj ljudi koji poseduju 1080ti statiska greska.

BTW, povraca mi se od ovakvog intelovog marketinga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ako kazem cifru pomislice covek da ce tolika razlika biti sa svakom grafikom. Necu da obmanjujem nikoga, zato sam rekao "par". I ovako je broj ljudi koji poseduju 1080ti statiska greska.

BTW, povraca mi se od ovakvog intelovog marketinga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Nisi ni svestan koliko gresis. Pa cak i ovde na forumu ih ima dovoljno samo sto mnogi cute ;)
Zamisli one koji ne dolaze na forum.

Na zapadu da ne pominjem.
 
Niko ne voli to isticanje specifičnih slučajeva koji nisu reprezentativni pokazatelj performansi u većini aplikacija ali neka im bude. Za desetak dana kada izađe 20 review tekstova i videa u sitna crevca, vratićemo se na ovu listu da proverimo sve bombastične tvrdnje sa Highlight liste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno