Šta je novo?

HDD Switch/Selektori

Sasa38

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.06.2016
Poruke
297
Poena
20
Posle vise od godinu dana rekoh da vidim kolko pale cene,sad su sigurno 5-6K din. 500Gb kad ono supraise

Silicon Power S55 240GB koji sam kod emmi platio 7000 sad kosta 10500
http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-240gb-silicon-power-s55-550-500mb-s-80.11.html?productId=54716

Disk je izvanredan,ovo je savrsenstvo,radi kao prvog dana,nije usporio ni nanosekunde
Za stari mehanicki HDD sam ubacio prekidac i sluzi kao mass storaze-jako retko ga palim,ko ce slusati taj kombajn

Capture.PNG
 
Posle vise od godinu dana rekoh da vidim kolko pale cene,sad su sigurno 5-6K din. 500Gb kad ono supraise

Silicon Power S55 240GB koji sam kod emmi platio 7000 sad kosta 10500
http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-240gb-silicon-power-s55-550-500mb-s-80.11.html?productId=54716

Disk je izvanredan,ovo je savrsenstvo,radi kao prvog dana,nije usporio ni nanosekunde
Za stari mehanicki HDD sam ubacio prekidac i sluzi kao mass storaze-jako retko ga palim,ko ce slusati taj kombajn

Pogledajte prilog 227358

Kako misliš prekidač za HDD? Ako moze pojasnjenje za ovo [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
И мене исто интересује.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kako misliš prekidač za HDD? Ako moze pojasnjenje za ovo [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kupio sam dupli prekidac (slican kao od ta peci),preseces 5V i 12 V granu(crvena i zuta) od Hard diska,sve lepo letujes i ide preko prekidaca
Palis po potrebi,moze i u toku rada-detektuje hard normalno
 
Znaci sata kabl stoji stalno prikljucen a samo na napojni namestis prekidac? Jel to zdravo za HDD?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih rekao. Hdd sam parkira glave i isključi motor ako se ne koristi.
 
Iskljuci ali se i stalno pali,budi ga sistem ponekad random a i pri svakom paljenju on se pokrece
Kod mene racunar dnevno 7-8 puta ide na sleep

Sata kabl je stalno prikljucen,napojni ide preko prekidaca
Da l je zdravo to ne bih znao,ako si zabrinut nek ti se vrti u racunaru

240GB ssd je sasvim dovoljno,mehanicko drndalo palim 2-3 puta mesecno maximum
 
Neće ništa da mu fali ali ako nije namešten dynamic disk bolje da ga ne uključuješ i isključuješ na živo jerbo može da zezne file system.
 
Ovde covek moze "cuti i videti" svasta... ovako nesto ja do sada nisam.

Pa za tebe drug nije hdd onda.
Ako ti ipak ponekad treba hdd, kupi kvalitetan externi usb3.0 hdd ili eventualno neki hdd dock a to "na prekidac"... "mislim"... svasta...
 
Poslednja izmena:
ja mislim da je taj prekidac odlicna stvar, trazim ga vec godinama kod nas.
stedis struju, manje se greje, manje vibracije, donekle je sigurniji od slucajnog/zlonamernog brisanja podataka.
mozda je jednostavnije i sigurnije prekinuti samo GND zicu. tako sam cuo.
 
Nikada mi ovako nesto ne bi palo na pamet, ali sam siguran da softverski moze da se odradi.
Postoji programcic hotswap! koji bi ovo mogao da uradi. Radi isto sto i safely remove hardware opcija, samo za diskove (i druge uredjaje) i moze da uradi spindown diskova. Tezak je svega 170kb i ne mora ni da se intalira. Meni stalno stoji na desktopu.
Sad sam probao i odmah gasi hdd i ostavlja samo ssd. Kada uradim check hardware change (isto kroz njega) opdmah vraca hdd.

Jedino sto ova metoda mora rucno da se uradi svaki put. Mislim da bi restart racunara opet vratio hdd nazad.
 
Probaj da li kada dignes komp iz sleep moda takodje vrati,ako ti nije problem (nisam pri hdd da probam licno trenutno).

Cuo sam za prekidac metodu ali mi uliva nepoverenje... kako znas da glava nije radila bez neke prethodne provere kada live okines off na prekidacu?

Pre sam za gotova resenja,kao na slici koja kostaju 15-tak evrica i miran si...

s-l500.jpg
 
Jesi siguran da ssd ne zvrči?! :d

Ovo je bila sala, da ne bude zabune... ;)
 
Mozda ssd ne voli da sedi blizu hdd starca iz 2008/09 pa namerno brunda kako bih ja pomislio da u stvari deda hdd brunda? :)
 
Nazad
Vrh Dno