Šta je novo?

LG 32MP58HQ-P 32

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Zdravo ljudi,skoro sam kupio ovaj monitor,pre njega sam imao ViewSonic 24 inca fhd,i mnogo je je losa slika,tj nije toliko losa ali nisam zadovoljan uopste.Hteo bih da ga prodam pa za te pare da uzmem neki drugi monitor.Monitor je dobar ali 32 inca i 1920x1080 se ne slazu nikako,slova su izreckana,folderi izreckani,igre lose izgledaju cak i kada je sve na high podesavanjima.Za ovaj lg sam se odlucio gledajuci review tech deals-a sa jutjuba,on ga je preporucio,i pogresio sam,a prodao sam stari monitor.
Jel moze neko da mi kaze do koliko inca da gledam 1920x1080 monitore,koji je plafon za ovu rezoluciju,24,27,29 inca?
 
Plafon 27 inca. Ja imam 27 Asusa, i za daljinu na kojoj gledam je zadovoljavajuce ostrine (posto sam bas blizu tipa 40-50cm,da sam dalje bio bi vrlo ostar). Sad, ako gledas monitor sa manje od pola metra, mozda bi ti i 24 odgovarala (meni je ipak malo). Sve se vrti oko toga, daljina/dijagonala
 
Poslednja izmena:
29 inča su obično ultrawide i oni imaju veću oštrinu od Full HD 27" pošto im je zbog odnosa stranica površina zapravo manja od 27-ica a rezolucija veća pošto po širini imaju 2560px umesto 1920px kod standardnih 16:9. Ja sam pogledao nekoliko Full HD 27" i nisam bio zadovoljan oštrinom, pa sam zato uzeo ovaj monitor iz potpisa. Najbolje idi do neke radnje da pogledaš konkretan model koji te zanima pre kupovine, da se ne bi zaleteo i kajao kao sa trenutnim
 
hvala na odgovorima,ma uzeo sam preko madjara monitor, jeftinije,i opet planiram da uzmem od njih,gledao sam taj lg 29,ali sam se odlucio za ovaj,narucicu njega kad prodam ovaj
 
Pa kako je moguce da je slika toliko losa??....cak i da su igre lose?!.......kakav je video materijal?

Da li si siguran da je monitor potpuno ispravan i da radi normalno?.......na amazonu imas na STOTINE zadovoljnih korisnika tog monitora,i gotovo svi ga hvale maksimalno

https://www.amazon.com/LG-32MP58HQ-...all_top?ie=UTF8&reviewerType=avp_only_reviews

Tek sada sam video poruku..jednostavno je sve lose na tom formatu i rezoluciji,igre su posebna prica,tu sam bio najvise razocaran,recimo krajzis 3,trava izreckana,drvece,asseto corsa takodje,drvece na horizontu izreckano,nema ostrine koja je bila na 24 inca monitoru.Sva podesavanja su bila na high ili ultra.Filmovi koji su bili fhd su izgledali dobro,tj odlicno u zavisnosti od snimka,a monitor je bio 100 % ispravan
Srecom prodao sam ga za 200 eur i uzeo monitor iz potpisa,hvala STriderKOCOBO na savetu,sad je prava stvar lg 29 uw,sve izgleda odlicno,slika i boje su neverovatne,najbolje sto sam imao do sada..
 
Nazad
Vrh Dno