Šta je novo?

Desktop upgrade 500-600e

AlanFord

Čuven
Učlanjen(a)
09.08.2002
Poruke
71
Poena
610
Posedujem veoma star racunar 5+ godina koji i sada radi ali neke igrice koje i nisu toliko zahtevne su vec postale problem za njega (POE,WOW itd.)
Budzet mi je od 500-600 eura,konfiguracija je u potpisu i sada pokusavam da sastavim nove delove ali i iskoristim,ako se nesto moze iskoristiti od stare.
-Monitor mi je ok i to ne menjam. (LG 22MP5)
-Kuciste ATX nista posebno ali meni uopste nije bitan izgled kucista-ne menjam (Blueberry CN-863BK)
-CD-ne menjam(LG DVD RW)
-HD (WD 640GB AAKS SATA2) da li to neophodno menjati? sama kolicina prostora je meni dovoljna ali da li se on uklapa u dole navedene komponente?
-SDD SAMSUNG 850EVO 250GB to sam odlucio uzeti,cena oko 95e
-graficka RX 470 4GB,cena oko 220e na KP odlucio sam za tu karticu samo ne znam koji tacno model,sugestija dobrodosla.
-Napajanje posedujem LC Power 6600GP 600W SilentGiant,radi vec bez problema na ovoj masini 5+ god.da li moze podrzati nove komponente ili ne?
-RAM verovatno cu uzeti Corsair 8GB Vengeance LPX DDR4 2400 Mhz oko 70e
-procesor pokusavam da nadjem I5 2500K ali su im i dalje cene 80e-100e a ne znam da li je danas odnos kvalit/cena za taj procesor realan ili mogu nesto bolje da pazarim u tom cenovnom ranku,vidim da ima I5 3570K za 130e
-MB molim za preporuku,koja bi se uklopila u gore navedeni budzet a da je mozda moguc za neko vreme prelazak na procesor mozda i7 2600K

Svaka sugestija je dobrodosla,hvala unapred.
 
Nije problem uzeti procesor ako vec imas odgovarajucu maticnu. Ovako moras da kupujes polovnu, koja je macka u dzaku. I naveo si ddr4 memoriju za konfiguraciju staru 5 godina, koja koristi ddr3.

Za novac koji si naveo mozes da uzmes G4560 + neku B250 plocu i taj ram. Za 10e vise imas rx 480.
To ti je to.
 
Zameni samo procesor, maticnu i ram.

Kao sto je acivi rekao, G4560, 8GB ddr4 i H110/B250 ploca.
H110 je jeftinija, ali da se uradi bios update pre bockanja G4560 da bi podrzavala. Ako uzimas H110, naglasi da ti urade bios update u servisu gde kupujes CPU i plocu.

Ta grafika jeste stara, ali bi trebalo da je dovoljna za WoW i PoE. Kad zamenis cpu,mobo i ram, probaj sa tom grafikom, nista te ne kosta.

470 i 480 ti defintivno ne trebaju za Wow/poe i slicne igre.
 
Ja sam mislio da sada ulozim oko 500e -600e pa da sam ponovo miran oko 5 god,da li navedeno napajanje moze gurati ako uzmem 470 grafiku?
 
Pa ako podrzava phenoma i tu grafiku, ne bi trebalo da bude problema sa G4560 i RX 470.

Mislim da ne moras da kupujes uopste, sve te igre ti rade lose zbog procesora, zameni prvo njega, plocu i ram pa naknadno grafiku ako je potrebno.
 
i opet si se zakacio za 470, a za 10e vise ima 480 :)
miran 5 god mozes da budes jedino ako za 2-3 god bocnes neki i7 na plocu koju budes uzeo... mada ko moze da predvidi sta ce se sve desavati...
 
Nazad
Vrh Dno