Šta je novo?

Asus Sabertooth Z97 Mark 2/USB 3.1 - pregrevanje čipa

dushan88

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.02.2016
Poruke
25
Poena
4
Pozdrav svima, nedavno sam uzeo Asus Sabertooth Z97 Mark 2/USB 3.1 matičnu ploču i primetio sam odmah da se usb 3.1 kontroler, koji je inače Asmedia, dosta greje iako ništa nije zakačeno na te portove. Temperatura čipa je 45 stepeni a ako ga isključim u bios-u padne na nekih 25-29 ali time onemogućavam korišćenje ta dva porta. Prvo sam mislio da Asus AI Suite pogrešno očitava temperaturu ali kad sam pipnuo čip on je stvarno vruć i ne može da se drži duže od par sekundi. Da li je ovo normalna temperatura čipa, voleo bih da vidim da li je i na ostalim pločama tako ili kod mene nešto ne valja :wall: Plašim se da ako nije normalna temp. a radi tako da će da rikne kontroler.

Hvala svima unapred!
 
Ne bi trebalo da je to neka strašna temperatura. Kod mene je oko 39-40, probaj da opteretiš taj kontroler i vidiš da li će da skače temperatura ili je manje više ista. Ako ti baš smeta probaj sa dodatnim ventilatorom da mu oboriš temp.
 
evo ti moje temperature pa uporedi, istu plocu imam. mozda se ipak vise greje nego sto treba. ja imam tu usb i telefon koji punim preko kompa
 

Prilozi

  • Hvataj6.PNG
    Hvataj6.PNG
    627.5 KB · Pregleda: 65
Opteretio sam usb 3.1 kontroler i skoci temperatura za 1 ili 2 stepena. @Suboticanin ja imam verziju sa 3.1 kontrolerom i njegova temperatura mi je cudna. Ostale su tu negde.
 
Inace, ovo su temperature ploce kod mene, vidim da tvoja ide nesto nize
thermal radar.jpg
 
Nazad
Vrh Dno