Šta je novo?

Gramofon i 5.1 sistem?

cnikola

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
250
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Totalni sam laik za ovo, pa ako moze pomoc.
Dobio sam gramofon koji od izlaza ima samo Phono L/R kao na slici. Da li je moguce i kako spojiti ga na 5.1 sistem aktivnih zvucnika? u pitanju stari Creative inspire 5.1 sistem.
6d7da92f93689bfe26fbe9589dd0ccd9.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Moguće ga je spojiti samo korišćenjem gramofonskog pretpojačala (phono preamp) koje se povezuje između gramofona i zvučnika, odnosno AUX ulaza na zvučnicima u tvom slučaju. Phono preamp služi za pojačanje signala gramofona jer signal koji izlazi direktno iz gramofona nije dovoljno jak za pojačalo, osim u slučaju kada samo pojačalo ima ugrađen phono preamp:

http://coloredvinylrecords.com/blog/best-budget-phono-preamps/

Ne znam koliko se kreću na KP-u, pretpostavljam da ih ima u rangu od ~30-40e pa na gore.
 
Moguće ga je spojiti samo korišćenjem gramofonskog pretpojačala (phono preamp) koje se povezuje između gramofona i zvučnika, odnosno AUX ulaza na zvučnicima u tvom slučaju. Phono preamp služi za pojačanje signala gramofona jer signal koji izlazi direktno iz gramofona nije dovoljno jak za pojačalo, osim u slučaju kada samo pojačalo ima ugrađen phono preamp:

http://coloredvinylrecords.com/blog/best-budget-phono-preamps/

Ne znam koliko se kreću na KP-u, pretpostavljam da ih ima u rangu od ~30-40e pa na gore.
hvala puno za info[emoji106] . Nema druge onda nego uzeti to pretpojacalo[emoji3]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vivanco PA 111 bi ti bio OK. Koji je gramofon u pitanju?
 
@peja Neki Dayamond d.16.001
70fcd37c25cf5741d7be676b059f6d99.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Taj gramofon je koliko vidim isto što i Audio Technica AT-LP1240-USB.

178117.jpeg
 
Poslednja izmena:
Vivanco PA 111 bi ti bio OK. Koji je gramofon u pitanju?
Pejo...znaci ja bih iz gramofona isao do phono in a onda iz cd out gde? m8sl8m znam da u zvucnike ali u koji od ovih na slici?
1ae98d6c219a7ab2e7d2f508e0300701.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Gore gde piše Front ili ispod u AUX IN ili dole gde piše Front Left i Right.
 
Gore gde piše Front ili ispod u AUX IN ili dole gde piše Front Left i Right.
hm...ovi dole su ulaz za ovuh 5 zvucnika u wufer. pa onda verovatno u jedan od onih gore...

Izvini sad ako sam dosadan, ali jel postoni mogucnost povezivanja o ih zvucnika na LCD TV?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nisi dosadan, ne brini.:)

Postoji mogućnost ukoliko TV ima izlaz za slušalice preko koga bi se povezao ili na gornji Front ili na AUX IN.

Kvalitetnija varijanta bi bila povezivanje preko DAC-a (digitalno-analognog konvertora) koji se povezuje na sličan način kao phono preamp - između TV-a i zvučnika. To je moguće ukoliko TV ima optički izlaz i onda se optičkim kablom poveže za jedan ovakav DAC kao na slici, a dalje iz DAC-a se signal vodi ili RCA izlazima kao kod phono preampa ili stereo bananicom od 3.5mm.
d03k-5.jpg1823.p5051ac8a4217b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima izlaz za slusalice i trenutno ga koristim kao vezu sa nekom 'mini linijom' jer ima odlicne zvucnike.

Samo mi nije jasno zasto nece da se poveze preko klasicnog audio in na tv-u nego mora na izlaz za sluske. Inace TV ima i AV in/out cinceve a ima i opticki izlaz.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Audio in na TV-u, ako ga ima, je ulaz, ne izlaz. Tebi treba izlaz iz TV-a. Ako TV ima OUT činčeve onda bi moralo da radi tako povezano. Koji je TV?
 
Audio in na TV-u, ako ga ima, je ulaz, ne izlaz. Tebi treba izlaz iz TV-a. Ako TV ima OUT činčeve onda bi moralo da radi tako povezano. Koji je TV?
o glup li sam [emoji3] [emoji3] . pa naravno....Nema ni jedan out osim optickog. Mada imam neki scart adapter koji bi mozda mogao da pomogne
6a024e0c4d4f357761e69dbd9db8ab0a.jpg
af697c1015381a08230e7db40f25c74c.jpg
8eb217f11dc3617875666592e1484de7.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Hehe. :)

Možda bi mogao taj SCART adapter da završi posao, probaj. Prebaci ga na OUTPUT.
 
Poslednja izmena:
Hehe. :)

Možda bi mogao taj SCART adapter da završi posao, probaj. Prebaci ga na OUTPUT.
Moze, sad sam povezao 5.1 preko njega sa TVom i radi. Ali radi kao 2.1. Plus sto onda recim Chromecast koji imam ne moze da proodje audio do zvucnika uopste tako da nije resenje. Treba definitivn9 onda ili preko sluski ili ici na DAC za kvalitetniji zvuk.

HVALA puno [emoji106] [emoji482] [emoji482]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
SCART na novim TV-ima je gotovo neupotrebljiv jer na njemu ne izlazi zvuk u slučaju da se na TV-u gleda bilo šta digitalno. Ako na TV gledaš nešto sa HDMI ulaza, sa internog player-a ili sa digitalnig prijemnika (unuter TV-a), na SCART ne izlazi ništa.

Dakle, SCART na novim TV-ima, zaboravite.
 
SCART na novim TV-ima je gotovo neupotrebljiv jer na njemu ne izlazi zvuk u slučaju da se na TV-u gleda bilo šta digitalno. Ako na TV gledaš nešto sa HDMI ulaza, sa internog player-a ili sa digitalnig prijemnika (unuter TV-a), na SCART ne izlazi ništa.

Dakle, SCART na novim TV-ima, zaboravite.
yep, skontao na primeru [emoji1] [emoji6]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno