Šta je novo?

Dial up preko ISDN linije

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
726
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi savet od ljudi koje jos secanje služi, nisam i zadnjih 5-6 godina setovao dial up konekciju.
Slučaj je sledeći, dotična gospođa je imala do skora neki s478 komp i koristila Eunet dial up internet, ma koliko to čudno zvučalo. Sada je nabavila neki HP C2Duo komp sa win 7/32 sistemom. U stanu ima 2 isdn linije i Intracom modem. Ja sam iz Intracom modema ubacio tel žicu u 56k modem koji se nalazi u kompu i napravio konekciju koja radi naravno na max 56k.
Ne sećam se najbolje ali mi se čini da bih mogao da u ovoj situaciji izvučem 128k preko ove dve linije. Intracom modem ima com port, a čini mi se (nisam trenutno pored) da ima i usb izlaz, pretpostavljam da se kreira neka konekcija, verovatno sam to i radio nekada ali me sećanje ne služi.
Da li sve to moze da se podesi na win 7/32 da radi.
Znam da je u današnje vreme sve ovo suludo, da neko koristi dial up i slicno, ali ne pitam se ja i nisam uspeo da je odgovorim, pa onda ajde da odradim ako može.
 
Poslednja izmena:
Intracom i PC povesez USB kablom. Pa driveri. Pa dalje...
 
Intracom NT, takozvani mrezni zavrsetak, ima digitalni modem u sebi. Povezuje se pomocu prilozenog USB kabla. Uz sve ovo treba da postoji i CD gde se nalazi sav potreban SW, CAPI driver i usluzni programi. Ako treba, ima novijih drivera na sajtu intracom-a. Preko digitalnog modema, protok po kanalu je 7.5 kB , uvek i bez oscilacija. Za prijem i slanje poste, kod mene nekad bilo i za skype, kao i za nezahtevne stvari nije potreban i 2. kanal. Analognih 56k nekad mi je izvlacilo stalnih i stabilnih 5kB, digitalni 64k uvek 7.5.
 
Hvala na informacijama, ovih dana treba da skoknem da povezem pa da vidim kako ide. Znači da mi 56k modem nije potreban i da mogu da raskacim žicu i disejblujem ga pošto instaliram drivere i kreiram konekciju.
 
Ma ja nagovarao da ode u Orion i uzme fiksni i 10mb za 1340 din mesecne preplate, ovako joj izađu 2000 din ta dva telefona i dial up internet. Ali od toga zasad nema ništa.
 
Nazad
Vrh Dno