Šta je novo?

Captcha?

alex1974

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2007
Poruke
642
Poena
330
Uvek kada trebam nesto da skidam izadje mi "captcha" izlazi mi na svim sajtovima,mislio sam da je to normalno.
Cesce mi izlaze captch-e gde treba da oznacavam neke slike recimo planine,nazive prodavnica,saobracajne znakove... ali ponekad budu i one sa tekstom.
Imam brata koji se slabo razume u skidanja i cesto mu preko telefona objasnjavam korak po korak kako da nesto skine.
Znaci istovremeno dok mu objasnjavam idem isto to i kod mene medjutim kod njega krece skidanje bez captch-e.
Zbog cega onda meni uvek trazi captch-u a kod njega ne a skidanja su sa istog mesta?
 
Verovatno je tvoja ip adresa flagovana (označena) kao nedovoljno sigurna, pa zbog toga dolazi do tih dodatnih provera. Ili to, ili imaš neki malware na kompu koji radi nešto što ne bi trebao.

Zašto je tako? Više je razloga, ali je najlakše (u zavisnosti koji vid internet pristupa koristiš) resetovati modem/ruter/ap i nadati se dodeljivanju druge-više sigurne ip adrese.

Bilo bi takođe korektno, da ostaviš info kod kog si provajdera i koju trenutno ip koristiš (ili makar samo ip). Nemoj celu ip postavljati već samo prva tri dela. Primer: 123.123.123.xxx (iks delove ti takođe zamaskiraj na svojoj ip pre postavljanja adrese ovde).

Ako ne znaš kako da proveriš koju ip imaš, klikni ovde.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno