Šta je novo?

Problem sa usb portovima

гнд

Cenjen
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruke
475
Poena
115
Pozdrav svima.

Već neko vreme imam problem sa usb 3.0 portovima na laptopu. Jedan koji je preostao 2.0 radi bez problema, dok ostala dva ne učitavaju fleševe, međutim na jedan mi je recimo prikačen kuler, preko drugog punim bluetooth zvučnik, sve je u redu dok ne prikačim telefon ili fleš koji ne prepoznaje uopšte, čak i dobijem zvuk da je prikačen.
Pokušavao sam svašta, reinstalirao drajvere preko control panel-a, skidao sa neta, probao sam i preko bios-a da ih upalim, međutim nisam našao da su odvojeni 2.0 i 3.0, pa piše da su uključeni svi.
Koliko me sećanje služi, to je počelo od kada sam prikačio neki eksterni 3.0, i kada sam ga isčupao tada su oba samo prestala da rade, ako to ima veze sa bilo čim.

Laptop je dell inspiron n5110, windows 7 na njemu.
 
Ugasi laptop izvadi bateriju i punjač pa probaj da ga upališ. Na taj način ćeš istrošiti i poslednje ostatke struje zaostale po kondenzatorima. Sačekaj malo, vrati bateriju i punjač i upali ga.
Ako su se USB portovi bili zaglupeli, sada bi trebalo da rade. Ukoliko ne rade, onda je neki hw problem.
Zaglupljen USB port ostaje u tom stanju i posle restarta reinstalacije drivera. Jedino kad ostane bez struje se "opameti".
Ne garantujem da će ova akcija rešiti tvoj problem. Imao sam sličan problem na dva desktopa i jednom laptopu i sva tri su imala zaglupljene USB portove koji su se opametili kad su ostali bez struje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru, međutim ništa se nije desilo, i dalje kuler radi, fleš ne učitava. :hump:
 
Kakav kuler? Prvi put čujem za to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Loše sam se izrazio, mislio sam na postolje za laptop sa ventilatorom, povezano je preko usb 3.0 porta, i radi bez problema.
 
Da li ne radi ni kada nisu nakačeni kuler i zvučnik?

Da li izlista uređaj u Device manager-u?

Probaj Uninstall Device za uređaj i možeš i sa USB Hub-om i Controller-om, pa restart, i ako se ne pojave sami, Action->Scan for HW changes.
 
Ništa se ne dešava, samo puni uređaje i napaja kuler, čak ni zvuk pri konektovanju više ne čujem.
Sada sam sve to probao, jedva mi je proradio i ovaj jedan 2.0 port :D međutim, primećujem da se dešava jedna zanimljiva stvar. Kada prikačim miš na 3.0 ulaz koji ne radi, na kratko bljesne laser, negde na pola prodiranja u port da prostite. Uspeo sam nekako da namestim usb tako da konstantno svetli laser, ali nije ni tada učitavao miš.
I da, dok se sve to dešava, nikakvih promena nema u device manager-u. Pojma nemam šta se dešava.
 
Proveri da se nisu možda nakrivili kontakti u kontektoru na laptopu.
 
Konačno sam uspeo da sredim.
Instalirao sam neki "Wistron USB 3.0 Host Controller Driver" sa dell-ovog sajta, iako sam to isto uradio pre desetak dana bez uspeha. Nekim čudom, sada sve radi.

Hvala na pomoći u svakom slučaju.
Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno