Šta je novo?

Windows 7 - Sistemska slika

rambolini

Cenjen
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruke
92
Poena
159
Pozdrav,

Prije par godina sam probao da sacuvam Windows 7 na prenosnom racunaru i tada sam izgleda uzeo kopiju celoga Windowsa posto mi se pojavio Windows file sa 4 CD-a od po 4GB do 2Gb (.iso) i sada imam na eksternom hardrajvu. Sada ne znam kako da vratim na racunar (imam windows 10 trenutno).

Da li neko ima ideju sta sam to tada uradio i kako da povratim taj windows na racunar?

Hvala vam unapred!
 
Live Linux as dvd-a + .iso na fleski.
Konzola
sudo dd if=putanja/do/.iso of=/dev/sdx gde je sdx HDD na koji vracas OS.
__PAZI Gubis sve sa hard diska__ upozoren si :)
 
Pa verovatno treba da snimi sve te ISO fajlove na DVD, gurneš prvi u DVD i bootuješ računar sa DVD-a. Pojaviće se nekakav instaler koji će da vrati sve na početno stanje. Usput će ti tražiti i ostale dvd.

Teoretski bi moglo da radi i sledeće.. nađi dovoljno veliki USB stick npr od 32gb i samo prvi ISO pomoću programa RUFUS prebaci na taj stick. Posle prebacivanja pogledaj strukturu foldera na sticku. Zatim​ raspakuj DVD2 i vidi da li ima neke sličnosti u strukturi foldera. Npr ako stick ima folder ABCD i dvd2 ima isto ABCD onda kopiraj sadržaj dvd2/ABCD u stick/ABCD. Ponovi postupak sa ostalim ISO fajlovima i rezultat je USB stick sa instalacijom sistema, ti neka vrsta system recovery. Probaj da butujes računar sa tog USB sticka.

Umesto da raspakuješ ISO, možeš da ga mountujes.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno treba da snimi sve te ISO fajlove na DVD, gurneš prvi u DVD i bootuješ računar sa DVD-a. Pojaviće se nekakav instaler koji će da vrati sve na početno stanje. Usput će ti tražiti i ostale dvd.

Teoretski bi moglo da radi i sledeće.. nađi dovoljno veliki USB stick npr od 32gb i samo prvi ISO pomoću programa RUFUS prebaci na taj stick. Posle prebacivanja pogledaj strukturu foldera na sticku. Zatim​ raspakuj DVD2 i vidi da li ima neke sličnosti u strukturi foldera. Npr ako stick ima folder ABCD i dvd2 ima isto ABCD onda kopiraj sadržaj dvd2/ABCD u stick/ABCD. Ponovi postupak sa ostalim ISO fajlovima i rezultat je USB stick sa instalacijom sistema, ti neka vrsta system recovery. Probaj da butujes računar sa tog USB sticka.

Umesto da raspakuješ ISO, možeš da ga mountujes.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Probao sam već, nije mi uspelo. Hvala na predlogu

Sent fra min ONEPLUS A3003 via Tapatalk
 
Sa kojim programom si napravio te Iso fajlove, sa istim i vrati.

Kako se zovu ti fajlovi, na bazi toga se možda može utvrditi koji program ih je kreirao?

A možda si napravio disk image, a zaboravio da napraviš repair disk.
 
Nismo uzeli u obzir da možda cd rom ne čita sve diskove ili ni jedan...
 
Nazad
Vrh Dno