Šta je novo?

Da li ce ovaj ram da odgovara mojoj masini?

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, ostao sam bez rama i hitno trebam da uzmem novi. Ono sto me zanima je da li ovaj ram http://www.itsvet.com/ram_memorija_...erx_savage_hx324c11srk2/16-pdaa1-71.i?id=2838 pase uz moju masinu, tj da li moj CPU i Maticna mogu da izvuku tih 2400mhz. Ako ne da li mogu stabilnih 2133mhz?
Ako ima neki bolji izbor molim vas savet samo da ne prelazi 18.000rsd i da je uparen 2x8gb ddr3 2133mhz+
Hvala unapred!

Masina:
CPU: AMD FX-8350 BE bez OC
MOBO: Asus M5A99X EVO R2.0
VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6GB GDDR5 @ 2000mhz
SSD: Samsung 840 EVO
PSU: ANTEC VPF 550W
 
Poslednja izmena:
tesko da ces moci 2400, cak je i 2133 pitanje ako je cip los, ili ti je los OC.
Hvala na odgovoru, sta da radim onda? Koji ram da uzimam? Nemam oc na procesoru jel mi je hlasjenje lose evo 212 ne radi posao na 8350. Jel imas ideju koji ram da uzmem jel ako ne mogu da guram 2400 a mozda ni 2133 jel ima neki bolji izbor da manje platim samo zbog sporijeg rama?
 
deklarisana ti je masina na 1866 za ram, sve preko toga zahteva malo igranja.
mozes da gledas bilo sta 1866, jer razlike su jedva primetne (u performansama), dok su u ceni poprilicne.

Hvala na osgovoru, samo koja komponenta mi je klasirana na 1866? Posto na asusovom sajtu za moju maticnu ima gomile zvanicno podrzanih memorija od 2133 i po nesto od 2400mhz
 
Poslednja izmena:
"Integrated DRAM Controller with AMD Memory Optimizer Technology

An optimized, high-bandwidth, low-latency integrated memory controller to feed more cores.

Supports up to DDR3-1866"

http://www.amd.com/en-us/products/processors/desktop/fx#

memorijski kontroler, na default, trpi memoriju na 1866.
 
Hvala lepo, znaci da li je bolje jednostavno uzeti za oko 14k dinara ram na 1866 sa dobrim timingzima i latency ili juriti jaci na 2133 I platiti 18k dinara, jel vidim da su mnogi uspeli da dignu na tolko sa mojim cpu mada predpostavljam da su se solidno cimali da dodju do toga a ja nemam bas ni zivaca ni znanja da se ximam sa time za minimalni performance gain. Ti bi mi definitivno preporucio ram na 1866? Da li je ova dobar izbor gledano da je ona jedina preko 1600mhz a da ima latency 9 http://www.itsvet.com/ram_memorija_kingston_16gb_2x8gb_1866mhz_ddr3_hyperx_savage_hx318c9srk2/16-pdaa1-71.i?id=2839
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno za savete,nasao sam 4 veoma slične kingstonove memorije sve su na 1866mhz upravo im uporedjujem specifikacije pa koja bude najbolja yta ce da se kupi.
 
Evo moje ali na Gifgabyte-u. Trenutno an 1920MHz preko FSB-a.
Savage 1866.JPG
 
Hyper 212 moze da odrzi 4.3~GHz na 83XX.

Uzmi 1866 ili 2133 ram i ustedi.

Preskupo je novo i ne vredi toliko ulagati u FX platformu. Gledao bih pre neku polovnu memoriju.
 
Uzeo sam Kingston Xyper X Fury 2x8gb, to je jedino mesto gde sam nasao, znaci nema nigde po bgu rama na 1866, kazu niko ne uvozi jel su cene skocile itd... Inace sto se 8350 i evo 212 tice, u Prime95 jedva ga drzi na 55c bez OC, e sad znam kada cu realno muciti masinu kao u prime, ali iskreno drkanje oko 200mhz za truncicu gaina me ne zanima. Da mogu da ga dignem barem za 500mhz pa da se i iscimam ovako je po meni previse drkanja da ga nadjem na stabilnom sa minimum voltazom itd itd itd a da prolazi testove, koje ne moze da prodje jel se u njima pregrejava, tako da nemam nacin da testiram stabilnost OCa, a da mi masina crashuje itd mi ne pada na pamet.
Hvala svima na savetima u svakom slucaju!
 
Zato sto napon za Turbo kod FX procesora je jednak ili manji od napona koji je potreban za OC od 4.3-4.5GHz na svim jezgrima.
 
Dizao sam ga na 4.2 i pregrejavao se, da mogao sam da spustim voltazu ali kazem meni licno gain od 200mhz je neprimetan u realnom koriscenju kompa tako da sam odustao od toga dok god ne nabavim dobro hladjenje.
 
Nazad
Vrh Dno