Šta je novo?

Call Of Duty WWII (2017)

Ne znam samo kojom inovacijom oni planiraju da kupe igrace?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Prodajom skullcandy/monster-olikih skinova za WWII oruzje?
 
Dojadise vise. Valjda ce i sad zestoko da fejlaju, pa da se zamisle malo..
 
Drugi svetski rat je neiscrpna tema,ma koliko neki mislisi da je prezvakan odavno...mnoge bitke i napadi koji su se odigrali a koji nisu poznati siroj javnosti uvek mogu biti obradjeni kroz igre,i da i dalje budu jako zanimljiva tematika. Kao veliki fan WWII igara,zeljno ocekujem ovaj naslov,pa kakav god da ispadne! :)
 
Drugi svetski rat je neiscrpna tema,ma koliko neki mislisi da je prezvakan odavno...mnoge bitke i napadi koji su se odigrali a koji nisu poznati siroj javnosti uvek mogu biti obradjeni kroz igre,i da i dalje budu jako zanimljiva tematika. Kao veliki fan WWII igara,zeljno ocekujem ovaj naslov,pa kakav god da ispadne! :)

Pridružujem se...još kad bi napravili jedinicu(prvi cod) i dvojku remaster,za recimo 10 emra po komadu,vrlo rado bi kupio
 
Svojevremeno sam zbog ove igre kupovao komponente išao po igraonicama itd. a ona su počeli da komercijalizuju sa modern warfare glupostima.
Ne znam kakva će ova igra biti ali prosto poželim da imam bolji računar da se bar malo poigram. Ništa ne može da parira urlicima nacista, povicima braće rusa i samoj toj atmosferi... uživancija.
Uzgred, koja je hardverska.zahtevnost?
 
Računaj tamo negde 800 d0 1200 emra PC za normalno igranje(večina sadašnjih naslova,60 fpsa)
 
E pa brzo sam izračunao, ništa od igranja =]
 
Lol, 800-1200e.

Ispod 500e konfa sa G4560, 8GB ram, rx 470 4gb i 1tb hardom i sa normalnim napajanjem i kucistem. Oko 480-490e i sa tim moze da igra sta hoce, nece imati uvek 60fps, ali preko 50 u 99% slucajeva, uglavnom preko 60. Ne mora sve na ultra.


Sa i5 6500 i RX 480 oko 640-650e moze sve na high-very high-ultra preko 60fps.


Ne znam od kad je to potrebna 1070 i 7600K za "komotno 60 fps igranje" :D
 
Poslednja izmena:
Osim možda par individua mislim da ovde nikog ne zanima CoD Multiplayer nego da skinu pirata i pređu über skriptovanu kampanju.
 
zar je to još uvek bilo kome zanimljivo?
 
4 strane ispisali o novom CoDu ja reko nesto zanimljivo iskopali pa ide diskusija, kad ono medjitim :d

Posto je prosli CoD bio izuzetno lose primljen od strane publike ( nisam ni pirata skidao kampanju da odigram) ne mogu dalje da upropaste igru, mogu samo na bolje da idu.

Mozda i nesto bude od ovoga, mada imace finu konkurenciju narednih godina jer se WW II vraca u modu :)

A sto se tice rasprave da je 7600K i 1070 jedva dovoljno, pa na 2K je jedva dovoljno za MP, ali na 1080p ( na kojoj rez i dalje vecina igra) je dovoljna sve da prsti od detalja i da se vozis na 100FPS sa padovima na 80FPS eventualno u cemu hoces. I moj nazovi mator 4670K i grdna 980Ti jede sve nove igre u MP za dorucak i to na high/ultra na bar 80FPS sa jako malo padova, bilo akcije ili ne.

Za eto uzivanje u MP ti realno treba solidan quad core 2500K/4460 i grafika nivo 1060/470 ako hoces da odvrces detalje i dalje imas high/ultra u 1080p. Za starije naslove poput CS GO, igrao sam ja to na 1080p i low/medium na 9600GT i imao 70FPS bez stucanja :D

Jedini kompromis za obaranje detalja je da nemas novca za jace komponente, hoces da igras i vec imas igru, ali da obaram detalje na kartama od 400e+ ne dolazi u obzir bar 2 godine. Ako ne mozes da istera 60FPS onda developera i QA team na vesala. Ja se sit izigrah na GTX 570 letos ( cekao da se vrati 980ti sa opravke) u igrama tipa BF 3,4 BF 1, Bad Company 2, CS GO, Overwatch i to je sve jezdilo uz blagu korekciju detalja, stucnulo nije. A sad da "drobimo" kako RX 470 i "emulacije graficke karte" nije dovoljna za competetive bilo koje vrste je nebuloza i izvrtanje istine, ne zameri.
 
Poslednja izmena:
nebitno je ionako. ako ti ne kapiraš zašto se obaraju detalji, svaka dalja priča o multiplay fps-ovima je bespredmetna.
ne zameri :)
 
Ne kapiram zato jer nikad ne osetih potrebu da smanjujem datelja niti su mene ikada sprecavali da stavim metak i celo protivnika. Smanjivao sam detalje iz potrebe. Igrao sam bas aktivno BF 3 godinu dana, i nivo detallja apsolutno nije bio problem da budem na vrhu liste po broju poena i fragova, isto vazi i za Bad Company 2. Jedino sto me je sputavalo je moja mehanika, lag ponekad i pad FPS-a ispod 60 dok je masina bila nejaka.

Sve stvar licnog dozivljaja. Za neke igre poput CS GO, hajde da razumem da igras na nizoj rezoluciji i 24" ekranu jer ce neprijatelj biti fizicki veci na ekranu i utepas ga lakse, ali obaranje detalja u BF,CoD i Overwatch serijalu nema taj efekat i nema potrebe za obaranjem istih.
 
4 strane ispisali o novom CoDu ja reko nesto zanimljivo iskopali pa ide diskusija, kad ono medjitim :d

Ovoliki tekst si napisao, ja reko nesto zanimljivo kad ono.. Vec 20 godina se pucacine igraju na LOW da bi sto bolje video protivnika, to je citava nauka kako sto vise oboriti detalje da nista ne smeta, bukvalno da igru svedes na jednu ravan sa jednom teksturom, to nije nista novo i neobicno. Takodje nikada dovoljno frejmova, sve ispod 100-120 nije dovoljno. Dakle, govorimo i multiplayeru, ozbiljnom. Srecom, svet single playera zahteva 45-50 i moze sasvim lepo da se igra (osim ovih "locked 60 i7 5500 Mhz" frikova).


edit - govorimo o HC igrama, ne noob-friendly kao sto je Battlefield 3. Bez uvrede.
 
Poslednja izmena:
Ovoliki tekst si napisao, ja reko nesto zanimljivo kad ono.. Vec 20 godina se pucacine igraju na LOW da bi sto bolje video protivnika, to je citava nauka kako sto vise oboriti detalje da nista ne smeta, bukvalno da igru svedes na jednu ravan sa jednom teksturom, to nije nista novo i neobicno. Takodje nikada dovoljno frejmova, sve ispod 100-120 nije dovoljno. Dakle, govorimo i multiplayeru, ozbiljnom. Srecom, svet single playera zahteva 45-50 i moze sasvim lepo da se igra (osim ovih "locked 60 i7 5500 Mhz" frikova).
edit - govorimo o HC igrama, ne noob-friendly kao sto je Battlefield 3. Bez uvrede.


baš to.

nije isto igrati igru u kojoj svi furaju detalje na maximumu i Igru gde ljudi ne samo da masovno obaraju setovanja na low, nego i koriste gamma boost (gde može, gde ne može brljaju po HSV vrednostima), menjaju geometriju ekrana, edituju config fajlove da ukinu senke, koriste ahk skripte da smanje recoil i slično.

mnogo toga od navedenog realno ne radim, ali sam svestan da sam u pojedinim situacijama heavily punished baš zato što to ne radim.
 
Ovoliki tekst si napisao, ja reko nesto zanimljivo kad ono.. Vec 20 godina se pucacine igraju na LOW da bi sto bolje video protivnika, to je citava nauka kako sto vise oboriti detalje da nista ne smeta, bukvalno da igru svedes na jednu ravan sa jednom teksturom, to nije nista novo i neobicno. Takodje nikada dovoljno frejmova, sve ispod 100-120 nije dovoljno. Dakle, govorimo i multiplayeru, ozbiljnom. Srecom, svet single playera zahteva 45-50 i moze sasvim lepo da se igra (osim ovih "locked 60 i7 5500 Mhz" frikova).


edit - govorimo o HC igrama, ne noob-friendly kao sto je Battlefield 3. Bez uvrede.

I opet nekome to pomaze nekome ne. Ja ga vidim isto, bilo to 50 piksela koji trce ka meni, ili teksture od po par GB. Jedinu prednost koju prihvatam, je da se ugasi trava i ostala smetala jer ga realno vidis bolje i da igras na monitoru sa vise Hz ( 100+). Ali me zivo zanima kakve veze ima da oborim detalje kada ce samo ispranije da izgleda, nista znacajno vidljivije, posebno vazi za SC GO, gde je sve i onako puno ostrih ivica i ravnina. Ako ne odreagujes pre nego neprijatelj bilo to na low ili high postavkama, to je do tebe, on ce se videti identicno u oba slucaja ( osim ako se ne koriste tehnike koje su borderline hack/cheat, a te zezancije ne podrzavam, jer kvare igru i forsiraju i tebe da igras tako da bi imao istu "ne fer" prednost). U ostalom, navikne se covek na svasta, pa ako igras 20 godina na low, ne smeta onda :D
 
zar je to još uvek bilo kome zanimljivo?

Meni nikad nije ni bilo zanimljivo, mislim na CoD fazon kampanje, ali većini jeste još uvek. Što se multiplejera tiče, nema puno smisla takmičiti se u casual matchmaking konzolnoj pucačini osim ako ne igraš na konzoli.

4 strane ispisali o novom CoDu ja reko nesto zanimljivo iskopali pa ide diskusija, kad ono medjitim

CoD i zanimljivo ne idu u istu rečenicu. Prošle godine sam se isprimao kao majmun, reko biće drukčiji CoD nešto novo, revolucionarno, biće grafika state of the art. Kad ono, ista glupost smeštena u kvazi future okruženje gde je sve fejkovano od letenja avionom, uzdizanja u atmosferu, napucavanja u svemiru, borbi u zero G. Multiplejer je još gori jer fura najružnije osmišljene exosceletone ikada.

Sad će da bude WW2, milioni smarača će samo zbog toga da igraju CoD. Opet ćeš da se iskrcavaš u Normandiju na plažu Omaha. Od vas dvaes u čamcu preživeće petorica, pored tebe će da krepa njih barem desetak, ono kao da se smoriš kako je život prolazan. Kada dođeš na plažu minama i topovima će razneti njih sto oko tebe ali tvoj izbušeni narednik i ti ćete nekako stići do rova gde on umire uz srceparajući sinematik a ti nastavljaš dalje Level 1 Stage 2, probijaš se kroz rovove i vršiš egzekuciju s leđa na par Ahtung Ahtung Švaba i tako dalje i dako šire dok ne dođeš u neku sobu pokupiš neki Intel i kreće level 2 u nekom kamionu da spasite redova Rajana...

Ali kapiram da je to milionima i dalje zanimljivo :)
 
Poslednja izmena:
Sta bi ti? Da desifrujes Enigmu? ;)
 
Nije bitno šta bi ja jer zbog kombinacije raznih faktora nema šanse da ovaj CoD ne bude rehash keca, dvojke i WoW. Ali kad već pitaš, drugačiji realniji pogled na WW2. Iz ugla onih koji su se borili i ginuli a ne onih što su pokupili kajmak i lažu svet već 70 godina kako su oni bili faktor prevage.
 
IMG_4780.jpg



IMG_4781.jpg


http://charlieintel.com/2017/04/22/...mber-3rd-release-date-private-beta-preorders/
 

Prilozi

  • IMG_4781.jpg
    IMG_4781.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 80
ja cu najverovatnije da igram ovu igru
pauzirao sam od cod-a nekoliko godina
cod2 sam igrao sa ortacima najvise i ostao mi je u secanju kao sjajna zabava

boli me uvo o istorijskom osvrtu na desavanja u igri, na singl kampanju koje su mi providne i bedne mnogo godina u nazad, na amerikanci oslobadjaju svet vajb, sve sam to vario i svario i bas me briga :)
valjda cu se na stimu skupiti sa ortaci da pljevamo malo i to je to
 
ja cu najverovatnije da igram ovu igru
pauzirao sam od cod-a nekoliko godina
cod2 sam igrao sa ortacima najvise i ostao mi je u secanju kao sjajna zabava

boli me uvo o istorijskom osvrtu na desavanja u igri, na singl kampanju koje su mi providne i bedne mnogo godina u nazad, na amerikanci oslobadjaju svet vajb, sve sam to vario i svario i bas me briga :)
valjda cu se na stimu skupiti sa ortaci da pljevamo malo i to je to
Imas dosta kvalitetnijih shutera od ovog. Ne kazem da "mozda" necu uzeti ovo al opet naucen da se ne zalecem vise I da sacekam eventualno mesec dva I da ispratim malo na twitchu. Pa tek onda ide kupovina. I naravno bez season pass-a! Battlefield 1 je dobio ,!, od mene sto se tice premiuma.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
sve zavisi kome je sta kvalitetna zabava, sve je jako subjektivno
ne kazem da ce ovo biti omg najbolji fps ikada, nego prosto imam zelju da mu pruzim sansu iz meni subjektivnih razloga

meni je bf1 sasvim ok, naravno daleko sam od toga da smanjujem detalje na minimum i da igram sve kao da je wolfenstain 3d u pitanju da bih bio na vrhu liste, prosto posle toliko godina nemam vremena i energije da se posvecujem pucacini u meri da bih bio nekakav hc igrac (to zapravo nikada nisam ni bio kada su pucacine u pitanju)

ne znam koje su dosta kvalitetniji shuteri i da li je to uopste i bitno sto se mene tice, ovo ce biti jedan obican cod u ww2, sto bude bio blizi starijim igrama to bolje
cekam rising storm vietnam i eto izgleda da cu cekati i ovo a mozda cu ga i docekati :D
 
Nazad
Vrh Dno