Šta je novo?

tv t-con ploca hladnjak

vladoh

Poštovan
Učlanjen(a)
05.06.2015
Poruke
20
Poena
54
treba mi savet sta da stavim izmedju hladnjaka i procesora?bilo je nesto lepljivo izmedju,primetio sam kod slicnih ploca da hladnjak cvrsto stoji ko da je zalepljen plus ga drze neke plastike sa oprugama..sad me zanima dal da stavim termalnu traku ne znam debljinu koju,namazem pastu za procesore ili da zalepim sa termalnim lepkom?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    1 MB · Pregleda: 59
  • 2.jpg
    2.jpg
    858.3 KB · Pregleda: 58
Ja mislim da je tu bila obicna termalna pasta koja se od temperature zalepi pa ne mrda hladnjak. Nzm ja stavljam pastu uvek

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ako ne gresim vidim imas dva plasticna push pina na hladnjaku (po dijagonali gore levo - dole desno na slici 2) koji ulaze u one rupe oznacene belom pravougaonom sitostampom na plocici (dole levo, gore desno oko CPU). To bi trebalo da dovoljno cvrsto drzi hladnjak na procesoru. A izmedju obavezno neku elektricno neprovodnu pastu; ako sumnjas da ce da otpadne zbog losih push pinova, mozes I termoprovodni lepak ali tu posle tesko da ima skidanja bez ostecenja pa ne preporucujem...
 
da dva pina ima sa oprugama,najradije bih stavio pastu ali mi se cini sve nekako klimavo i ima mnogo mesta izmedju procesora i hladnjaka ne stezu te oprugice dovoljno,kakav je taj termo lepak?jel dobro provodi toplotu?ima neki jeftin na kp jel to valja ili bi ste mi preporucili neki drugi?
 
Slobodno stavi pastu. Dovoljna su ta dva pina. Pasta ce brzo da se spekne i nece da bude klimavo

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Valjda plastični pinovi treba da drže da se ne odvoji? Da nisu oni oštećeni?
 
da dva pina ima sa oprugama,najradije bih stavio pastu ali mi se cini sve nekako klimavo i ima mnogo mesta izmedju procesora i hladnjaka ne stezu te oprugice dovoljno,kakav je taj termo lepak?jel dobro provodi toplotu?ima neki jeftin na kp jel to valja ili bi ste mi preporucili neki drugi?

Moguce da je bio thermal pad neke odredjene debljine umesto paste, zato sad ima previse "lufta".
 
Nazad
Vrh Dno