Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

MisaLion

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2016
Poruke
1,888
Poena
50
Posto nisam nasao nijednu temu o cashbacku, a pocelo je o tome da se prica na drugoj temi i da tamo ne bi pravili bazpotreban OFF i davili temu, otvorio sam ovu temu nadam se na pravom delu foruma u nadi da ce biti posecena i da cemo je dopunjavati sa novim informacijama o sajtovima koji pruzaju te usluge kao i o prodavnicama kod kojih se povrat moze ostvariti. Da pocnemo.

Prvi servis koji bih predstavio je ePN (www.epn.bz) koji pored standardnog AE-a nudi povrat novca i u jos dve velike kineske online prodavnice(GB i BG).
Za ostale koje su necu ni da pisem jer sam siguran da to niko u Srbiji ni ne koristi jer su prvenstveno namenjene za Rusiju.
Sad malo da napisem o dobrim stvarima ovog servisa to su sto je siguran, sto na jednom sajtu imas mogucnost da "zaradis" na 3 prodavnice.
Kako se povrat radi
1)Preko sajta na pocetnoj strani imate polje gde nalepite vec kopiranu stranicu sa recimo AE, dakle odaberete proizvod koji zelite kupiti pa zatim copy pa odete na otvorenu ePN stranicu cashback-a i tu nalepite(paste) tu stranicu i zatim kliknete na "Buy with cashback", i dalje sve tece normalno kao svaka normalna kupovina na sajtu, tu vas zapravo i vraca dalje.
2) Drugi nacin je preko plugina ima za sve browsere tako da je to ok ima za FF, GC, Opera, Jandex, IE, Safari...
Naravno ima i za FF za Android, dakle kad instalirate i odete na recimo AE odmah vam pise koliki vam je cashback a on je 7% otvorite plugin i kliknete na Activate cashback i dalje kao sto ide kupovina pod brojem 1.
3) Treci nacin je preko Android aplikacije, kliknete na ikonicu prodavnice sa koje zelite da kupite i onda se otvori ili app te prodavnice ili browser i opet ista situacija kao sa prvog primera.
To bi bilo objasnjenje kako se ostvaruje povrat.
Sad ono sto predpostavljam sve najvise i zanima kako se povlaci na sta se povlaci itd.
Prvo idemo u "Your wallets pa na add wallets ubacimo neke od sledecih mogucnosti, Master card(usd) pa upisete sta je potrebno, druga mogucnost je Web Money ruski pandan PayPal-u i treca mogucnost je ePayments, smor je malo za namestanje ali vam je i nepotrebno uz karticu i WM.
Na karticu moze da se povuce min 9$, dok na WM moze vec od 0.2$ ili ti 20 centi.
Naravno mozete i Visa-om(usd).
E sad koju torbicu izabrati da napisem i to jer ce sigurno biti takvih pitanja ima na sajtu WMZ i WMR vi birate wmz to je ekvivalent za Mr. $-a dok je WMR za rusku rublju sto nas ne interesuje dakle birate wmz, naravno pre toga napravite nalog na WM sajtu.
Postoje i druge valute nije zgore da i to napisem da znate iako vam na ovom sajtu nece trebati jer samo prolaze $ i rublje.
Dakle ono sto vam je bitno su WME sto je ekvivalent za €, dalje imate wmu za ukrajnsku valutu, wmk za kazastanske tenge, wmb beloruska rublja, wmg ekvivalent za zlato, i konacno wmx ekvivalent za 0.001 BTC ili ti bitcoin.
Kazem, nije potrebno za ovaj sajt ali mozda vam zatreba nekada za neki drugi koji nudi mogucnost da time platite.

Drugi sajt koji bih izdvojio je Alibonus.www.alibonus.com
Dakle isto radi na istom principu moze 1)preko sajta prekopira se pejstuje na activate dugme koje je na sajtu.
2)putem plugina
Na sajtu kaze da ima za GC, Operu i Jandex browsere i provereno radi.
Bila je ranije podrska za FF ali vise ne radi nazalost.
3) putem app za android samo to nisam uspeo nesto app zeza na mom telefonu tako da sam odustao.

Dakle da ponovim ovaj sajt je namenjen samo za Aliexpress i nema drugih prodavnica.
E sad oni sto je dobro ovde je sto su veci cashback-ovi, krece se kao novajlija od 7% pa kako zaradjujes vise tako imas i veci cashback recimo ides na sledeci level ili nivo i imas CB od 7.5% to dobijes cim sacuvas 2$, na sacuvanih 6$ CB je 8%, pa 12$ i 8.5%, 60$ i 9%, 100$ i 9.5% i konacno 200$ i 10% sto je i maximum na ovom sajtu.

Sto se tice povlacenja sto je opet plus ima mogucnost na PP, na kartice MC, Visa, opet WM ostale vidove namerno ne pominjem jer nisu dostupni za nas vec iskljucivo za Ruse.
Min da bi mogao da povuces je 5$ i to mozete povuci preko PP ali uz proviziju od 3.9%+ 10 rubalja, do 5.4%+ 10 rubalja, za nas je verujem taj najveci procenat, nisam probao ali verujem da je tako.
Ima tabela i kaze ovako
RF provizija 3.9% + 10 RUB
Nordijske zemlje 4.3%+ 10
Evropa1/USA/Kanada 4.4% + 10
Evropa2 4.9%+ 10
I za ostatak sveta 5.4% + 10
Sad dal pripadamo ostatku ili smo Evropa2 ne znam, licno mislim da smo mi ta Evropa 2 ali ne garantujem.
Nigde nemaju spisak ko pripada Evro1 a ko Evro 2.

Evo ga opet WMZ nema provitije nema max limita samo kao i za ostale vidove povlacenja min od 5$.
Sve je gotovo u roku od jednog RADNOG dana, dok za PP uz proviziju treba cekati do 6 radnih dana.

To je ono sto bi bilo sa Istoka(Rusija), ima jos brdo takvih sa Zapada koje sve mahom imaju najvecu kinesku prodavnicu AE sa ne tako dobrim postotkom cashbacka ali imaju na tone prodavnica odakle verujem niko iz Srbije ne kupuje osim par sajtova tipa Iherb, ebay(uglavnom je 1% pa najvise do 1,88% koliko se secam da sam najvise nasao).
Necu spominjati te sajtove jer mislim da nisu toliko kvalitetni kao ruska dva gore pomenuta.
Izdvojio bih recimo jedan to je Topcashback sa brdom prodavnica, hotela, avionskih karata ko putuje avionom moze da ustedi poprilicno(Qatar AW, Air France, Etihad AW, Lufthansa... da ne nabrajam sve pogledajte) ma ima za svakog ponesto.

E da zaboravih da na ePN imaju razni kuponi za popust, specijalne odredjene ponude sa 15% CB-a, 14,13,12,11,10,9% CB-a, zabavno je igrajte se, istrazujte...
Sta znam to bi bilo za pocetak ove teme, vi pitajte ako znam odgovoricu.
Ima brdo ovakvih sajtova ali su ova dva-tri najsigurnija i po mom skromnom misljenju i najbolja za ono sto nude.

Trudicu se da kako se bude nesto novo saznavalo a esencijalno je za ovu temu uz pomoc moderatora/admina cemo ubacivati u prvi post da se sve glavne stvari i osnove tu nalaze na dohvat ruke.
Pa srecno svima i puno povracaja$,€,¥ vam od srca zelim.
Idemo...

Dopuna:
Ukoliko imate bilo kakav ad blocker, bilo kakav tada ga iskljucite dok ne zavrsite kupovinu jer moze da se desi da vam ne racuna kao cashback, ali cim zavrsite kupovinu slobodno ga ukljucite bitno je samo da od prvog do zadnjeg koraka bude iskljucen.

Plugin
http://epngo.bz/cashback_install_plugin
Mobile app
http://epngo.bz/cashback_manual_app
 
Poslednja izmena od urednika:
Daj neki link za taj wmz gde da pravimo profil... Ja nesto sto sam išao, tražio mi da šaljem nešto na neki strani broj, pa ne znam dal sam omašio stranicu.

435e5b93b653a9e94ddec2ff1326a1d9.jpg


Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@MisaLion svaka cast za otvaranje,prava tema ;) Dosta stvari si vec opisao,ali ce sigurno biti jos tokom vremena da se dopise ;)

Imam opet jedno pitanjce,a vezano za PP provizije sto uzimaju kod AliBonusa.
Evo recimo nesto mi bas nije jasno ovo sa provizijama npr. Evropa2 4.9%+ 10,sta to konkretno znaci?
Ako uzimaju ovolike provizije onda se ovaj AB ne isplati bez obzira sto vremenom prelazi 7% vracanja novca sa AE,jer to preko 7% "pojedu" ove provizije,jel?
Mozda bi bilo korisno da nema tih provizija,ovako mi se cini da je bolja varijanta ePN
 
Taj sajt webmoney je najkomplikovaniji sajt na svetu, ako hoces da iole zagrebes ispod povrsine. A i kod njih je sve problem.

Moguce da moras sa kompjutera.


Nego, juce sam instalirao ovu epn aplikaciju, i nisam ni pokusao da kupim nista, pa reko' aj sad da probam po uputstvu...

Kada probam da idem na ono za sharelink iz alia (ne znam gde bih pasteovao link ako idem copy to clipboard), i izaberem buy with cashback, dobijem poruku "invalid url" i dodatak gde kaze da mogu da kupim bez cashbacka.

Aliexp. aplikaciji Sam pristupio iz epn, naravno (ali nalog imam odavno, kao i ali app)


EDIT: mada, vidim u epn uputstvu da kazu da je dovoljno samo pristupiti aliju iz epn, i to je to. Samo je kao vazno da nije vec stvar u korpi...
 
Poslednja izmena:
Daj neki link za taj wmz gde da pravimo profil... Ja nesto sto sam išao, tražio mi da šaljem nešto na neki strani broj, pa ne znam dal sam omašio stranicu.

435e5b93b653a9e94ddec2ff1326a1d9.jpg


Sent from my MX5 using Tapatalk
wmtransfer.com malo jeste zamrseno u stvari malo vise ali sam uspeo da napravim nalog svojevremeno.
 
@MisaLion svaka cast za otvaranje,prava tema ;) Dosta stvari si vec opisao,ali ce sigurno biti jos tokom vremena da se dopise ;)

Imam opet jedno pitanjce,a vezano za PP provizije sto uzimaju kod AliBonusa.
Evo recimo nesto mi bas nije jasno ovo sa provizijama npr. Evropa2 4.9%+ 10,sta to konkretno znaci?
Ako uzimaju ovolike provizije onda se ovaj AB ne isplati bez obzira sto vremenom prelazi 7% vracanja novca sa AE,jer to preko 7% "pojedu" ove provizije,jel?
Mozda bi bilo korisno da nema tih provizija,ovako mi se cini da je bolja varijanta ePN
Tako je dobro si shvatio, ali postoji opcija da povuces na WM i tu nema provizije.
E sad sto je to sve sa WM malo komplikovanije, o tome mozemo da pricamo.
Ja sam konkretno svoj nalog na WM napravio i funkcionise.
Miljenja sam da je ePN bolji, ali kako kome legne.


Taj sajt webmoney je najkomplikovaniji sajt na svetu, ako hoces da iole zagrebes ispod povrsine. A i kod njih je sve problem.

Moguce da moras sa kompjutera.


Nego, juce sam instalirao ovu epn aplikaciju, i nisam ni pokusao da kupim nista, pa reko' aj sad da probam po uputstvu...

Kada probam da idem na ono za sharelink iz alia (ne znam gde bih pasteovao link ako idem copy to clipboard), i izaberem buy with cashback, dobijem poruku "invalid url" i dodatak gde kaze da mogu da kupim bez cashbacka.

Aliexp. aplikaciji Sam pristupio iz epn, naravno (ali nalog imam odavno, kao i ali app)


EDIT: mada, vidim u epn uputstvu da kazu da je dovoljno samo pristupiti aliju iz epn, i to je to. Samo je kao vazno da nije vec stvar u korpi...

Tako je nisam nazalost sve detalje napisao neke sam zaboravio poput te informacije u editu sto si napisao.
Ne sme da bude predhodno u korpi vec po redu gore opisanom treba ici.
I da jos jedna vrlo vazna stvar koju sam zaboravio u prvom postu da napisem a sad ne mogu da menjam(pomoc admini, modovi) je ta
Ukoliko imate bilo kakav ad blocker, bilo kakav tada ga iskljucite dok ne zavrsite kupovinu jer moze da se desi da vam ne racuna kao cashback, ali cim zavrsite kupovinu slobodno ga ukljucite bitno je samo da od prvog do zadnjeg koraka bude iskljucen.
 
Poslednja izmena:
Sta moze da se uradi sa parama na webmoney? Jel moze na PayPal, karticu ili gde vec?
 
Kolega je u prvom postu obradio servise sa ‘’istoka’’, a ja ću evo napisati koju o cashback opcijama sa zapada. :)
U zadnjih godinu dana isprobao sam mnoge, a izdvojiću 2 koja najviše koristim i za koje smatram da su vrijedni spomena; njihove prednosti i mane…

Prvi i moj omiljeni je TopCashback, zbog:
- šarolikosti (veliki izbor sajtova na kojima je moguće ostvariti povrat)
- visokih % povrata u odnosu na druge (npr. AliExpress 8%, Banggood 6%, GeekBuying 4-5%, EverBuying 6-8%, Booking.com 5%, hotels.com 9%, hostelworld 40% itd.)
- jednostavnosti isplate (za iznos u statusu payable isplatu na PayPal je moguće zatražiti bilo kad. Nema minimalnog iznosa koji treba sakupiti da bi se moglo isplatiti i nema nikakvih provizija kao na nekim ruskim servisima).

Kako se koristi?
- Ugasite AdBlock ukoliko ga koristite
- Otvorite topcashback.com i ulogujete se ukoliko je potrebno, zatim

1. Pronađete sajt na kojem ćete nešto kupiti/platiti:
2i8uf0m.jpg


2. Kliknete na Cashback
mmgcib.jpg


3. Kliknete na Get Cashback now i bićete preusmjereni na željeni sajt gdje samo nastavite kupovati kao i do sad
2s84n7t.jpg


To je to. :)
Transakcija će biti zabilježena na vašem TCB accountu u roku od par sati/dana, a za AliExpress vrijedi pravilo da se transakcija registruje tek nakon što na Aliju potvrdite da ste primili narudžbu. Nakon par sedmica (razlikuje se od prodavnice do prodavnice) iznos koji ste sakupili će postati ‘’payable’’ i možete ga isplatiti na PayPal..

Drugi servis je Ebates. Najpoznatiji i napopularniji servis ovog tipa.
Njegova prednost je prije svega 10$ welcome bonus nakon što potrošite prvih 25$ i Chrome extenzija preko koje se jednim klikom aktivira cashback. Postoji mogućnost isplate na PayPal, svaka 3 mjeseca ukoliko sakupite minimalno 5$ cashback-a. Procenat povrata je mnogo manji nego na TCB. Moja preporuka je da se nakon što pokupite bonus, prebacite na TCB. Ja ga trenutno koristim samo za eBay (1% povrat, isti kao na TCB).

Ako se neko želi registrovati preko mog linka, može ga dobiti u inbox. :)
 
Mozes da placas tamo gde primaju WM a ima dosta stranica, mozes da povuces novac na karticu mislim da je provizija tu 0.8% od sume koju povlacis.
Za WM to PP nisam siguran 100% da li je izvodljivo.
Mozes na kraju krajeva placati WM na Aliju.
 
Poslednja izmena:
Da kolega @Rollo super ti si to u slikama odradio ja sam otvorio temu preko mobilnog na TT i bas mi je bio problem da slike sve nakacim.
To je taj princip sad i vizuelno imate, hvala.
Ja sam pomenuo TCB kao jednu dobru zapadnu varijantu jer ga ne koristim dugo i ne znam detalje ali sam je spomenuo pa kome odgovara ta zapadna varijanta neka cepa.
Dobro je kad ima i kad se deo vrati.
 
Posto se prica da stvar koju hoces da kupis ne moze da bude u korpi, da li to znaci da kada se kupuje nesto, od jednog prodavca mora samo jedna stvar da se kupi ista ( nebitno da li jedna ili vise) ili moze da se dodaju vise razlicitih stvari.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Samo da pitam i poverim,kad hocu preko moba da kupim nesto sa popustom preko ePN-a,udjem u ePN app i izaberem AE radnju i tamo kad odaberem proizvod sve je klasicno tj.isto kao i kad pokrenem samo AE bez ePN,jel?
Pitam jer nisam siguran da je to ok,nekako mi logicnije da pise cena sa ovim snizenjem preko ePN da se zna,ovako imam osecaj da ePN nije ni ukljuce.
Preko kompa kad idem uredno se vidi da je ePN ukljucek i koliko ce mi vratiti kesa,a preko moba nista,jel to tako treba?
Da ne bude porucim nesto,a nisu mi zaracunali u ePN popust ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Tako bi trebalo i tako pise da radi, do sad nisam tako preko epn i moba kupovao, iskljucivo preko kompa, ali pise da se racuna.
Potrebno je da ispostujes pravila, da je AD blocker iskljucen i da je to stvar koju tad mislis da kupis a da je predhodno nisi ubacio u korpu pa da iz korpe kupujes.
Ti proveri pa cemo znati 100%.
 
Radi epn aplikacija bez problema, prvo uđeš u nju klikneš na aliexpress i redirektujete na aliexpress. Tamo kupuješ normalno bez problema evidentirace porudžbinu. To je bolja opcija od kupovine preko kompa, jer je većina stvari jeftinija na aplikaciji nego na sajtu, a i jednostavnija je kupovina.
Ako ti slučajno ne registruje porudžbinu uvek možeš poništiti, mada se meni to nikad nije desilo radi bez greške
 
Poslednja izmena:
Radi epn aplikacija bez problema, prvo uđeš u nju klikneš na aliexpress i redirektujete na aliexpress. Tamo kupuješ normalno bez problema evidentirace porudžbinu. To je bolja opcija od kupovine preko kompa, jer je većina stvari jeftinija na aplikaciji nego na sajtu, a i jednostavnija je kupovina.
Ako ti slučajno ne registruje porudžbinu uvek možeš poništiti, mada se meni to nikad nije desilo radi bez greške
Pokusacu tako,a jel istina ako mi je u korpi taj proizvod da nece registrovati ePN?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Eto potvrda da radi iz app, ja nisam mogao da ti tvrdim jer to nisam probao licno, rekao sam ti u teoriji da treba da radi, sad si dobio i potvrdu.
@Dejan
Ma znam da je preko app jeftinije dok nisam krenuo sa cashbackom kupovao sam iz app sad samo sa kompa, meni je nebitno ionako je to razlika u centima smesno ne kosta na primer 0.78 vec 0.72$ glupost ali nekom i ta mala razlika verovatno znaci, razumem to.
 
Radi iz korpe. Čitajte uputstvo na ePN, sve piše! U trenutku prelaska iz ePN aplikacije u AliExpress aplikaciju ne sme biti ništa u korpi. Čim vas ePN aplikacija prebaci u Aliexpress aplikaciju, nastavljate sa kupovinom normalno. Možete dodavati više predmeta u korpu, sve zajedno kupiti i biče obračunat cashback za sve. Samo nisam siguran da li izmedju dva dodavanja u korpu sme da se zatvara Ali app.
 
Radi i iz Wish liste,probao za svaki slucaj

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa da,da se zna. ;)
I jos nesto za Wish listu ne vazi ovo pravilo sto je za korpu tj.imao sam od ranije proizvode u Wish-u i pre startovanja ePN-a i uredno je onih 7% skinuo.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi,sto vise nece da mi se ukljuci ePN kad udjem u AE preko kompa tj.Opere?
Nece vise da mi pise ono kao da je aktivan i kad izaberem neki proizvod na AE ne stoji onaj dodatak koliko cu dobiti povrat na ePN?
 
Ja sam probao da koristim topcashback. Ko ga koristi imam jedno pitanje. Uzeo da probam da kupim nesto sitno, i zabelezeno mi je posle nekoliko minuta na sajtu. Sada sam uzeo kupio jedan deo za kola od 40e, i evo proslo vec pola sata i nista mi nije proknjizeno. Da li je nesto do mene ili do njih, koliko vremenski im treba da proknjize?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Nije strasno bice najkasnije u roku od nekoliko dana, to je krajnje a moze da bude i odmah nista strasno ukoliko ti za par dana ne bude registrovano(a uradio si sve kako treba) mozes im se obratiti mailom da provere sta je problem.
 
Evo da potvrdim da radi i alibonus, i iz racunara i Android telefona.
 
Da li je neko koristio britanski Quidco? Vraćaju 6% sa Banggood.com, kao TCB.
 
Ima li razlike da li se koristi američki ili britanski TCB?
Moram da li izaberem neki od kupona koji mi ponudi kada izaberem BangGood (recimo) da bih ostvario cashback? To je Dejan napisao ovde, a opet neki kažu da ne mora, potpuni sam početnik. Hvala! :)
 
Nikad nisam obraćao pažnju da li je neki kupon izlistan na TCB, a koristio sam mnoge i svaki put sam dobijao CB. Jedino još nisam imao priliku da isprobam te sa kimovil-a.

Ja sam koristio neko vrijeme britanski, ali sam odustao i prešao na US zbog valute ($ mi više odgovara) i imaju veći izbor kineskih prodavnica, a % povrata je viši ili tu negdje.
 
^ Hvala na info, uradiću ovako kako si mi napisao! :)
 
Nikad nisam obraćao pažnju da li je neki kupon izlistan na TCB, a koristio sam mnoge i svaki put sam dobijao CB. Jedino još nisam imao priliku da isprobam te sa kimovil-a.

Ja sam koristio neko vrijeme britanski, ali sam odustao i prešao na US zbog valute ($ mi više odgovara) i imaju veći izbor kineskih prodavnica, a % povrata je viši ili tu negdje.

britanski zahteva posebnu registraciju koliko vidim?
 
Nazad
Vrh Dno