Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

^ Moj info za AE i Austriju je drugar koji živi tamo. Naručuje svasta iz Kine, od sitnica, do laptop računara, tableta, mobilnih (za sebe).

I kaže: nikad nisam platio carinu kada sam išao preko AE (i kad je shipping iz Kine). Sa (svih?) drugih sajtova jesam (preko nekog iznosa).

Ne znam koji shipping koristi, obično tu i nema baš izbora.

Dakle, ne može se uzeti kao 100% sigurna metoda. Sad sam naručio tablet sa AE sa skladišta u Španiji na njegovu austrijsku adresu - i tu sam potpuno miran.

P. S.
Obično su cene kada se naručuje iz evropskog skladišta više nego iz Kine. Ali, i to se može dogovoriti sa prodavcem. Kod vrednijih stvari - pregovaram o ceni i uvek dobijem popust. Nekad $10, nekad i 5x više. ;)
 
Poslednja izmena:
Super :) Da, i ja sam cuo da je ponekom prosao i telefon bez carine ali nisam znao da je toliko cesto :) Uglavnom, korisna informacija. Ja inace koristim Shoop.de za CB i za Ali je 6%.
 
Lako je za telefone bez carine i VATa u EU.
Za to Kinezi ima razradjen sistem prevare carine.

Ali pripazite, ako se otkrije da je lazna deklaracija o placenom porezu, kupac tj.primalac odgovara za VAT.
 
Dobio sam email od AE vezano za CB:
Good day to you sir, this is about your concern on cash back. For that I'm sorry to tell that ali express affiliate didn't support cash back.
Ko razume, neka mi kaže! :D
 
Koji sajt preporucujete za CB? TCB USA/UK ili neki drugi? Ima li razlike izmedju ova dva?
 
Ima, UK uglavnom nudi manji CB. A za nas odavde dodje isto.
 
Ja sam samo TCB isprobao ozbiljno, jer su za mohe potrebe najveci CB.
Za AE vrvt ima boljih.

Ja koristim za Booking, Agodu, Hotels, avio, MyProtein.
 
Ja koristim oba, US i UK. US ima veći % za sajtove koji se nude na oba, a UK ima neke koje koristim, a nema ih na US, npr. bookdepository :)

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Da li jos nekom ko je ocekivao juce cashback od ebates-a, nije dobio uplatu? Pazario sam marta meseca i pisalo je da je sledeca isplata 15 maj. A sad mi prebacili za avgust??
 
Pozdrav ljudi, prvi postovi na temi su malo zastareli pa me zanima sta je sada najbolje, nudi najveci povrat itd. za kupovine iskljucivo sa AliExpress-a.

Vidim da Topcash UK daje 4.56% da US 6% pa mi je logicnije da se registujem na US sajt.

@alfaunits "A za nas odavde dodje isto." - kako dodje za nas isto :)?
 
Niti smo US niti UK :)
Nisam znao da ima nekih na TCB UK a ne US, koje i mi mozemo da koristimo, ali eto neko gore pomemu primer.
 
Pozdrav ljudi, prvi postovi na temi su malo zastareli pa me zanima sta je sada najbolje, nudi najveci povrat itd. za kupovine iskljucivo sa AliExpress-a.

Vidim da Topcash UK daje 4.56% da US 6% pa mi je logicnije da se registujem na US sajt.

@alfaunits "A za nas odavde dodje isto." - kako dodje za nas isto :)?
Koristi TCB US. Korektni. Isplate bez provizije, veći povraćaj.
 
Hvala obadvojici. Jel Adblockplus moze da "smeta" nesto pri koriscenju Topcash-a?

Kad je bitno kliknuti na link koji vodi na Ali, da li je to potrebno kliknuti pre logovanja, pre narucivanja ili moze samo kod placanja (zadnji korak, jer obicno placam vise ordera odjednom)?

Ako narucujem vise stvari koja je procedura?

Skrooz pocetnicka pitanja, ali nikad nisam koristio ove CB sajtove pa mi nije bas jasno kako tehnicki funkcionisu
 
Poslednja izmena:
Moze. Whitelist-uj u AdBlock-u i TCB sajt i AE. Pri prelasku sa TCB sajta u AE, cart u AE bi trebalo da ti bude prazan. Dakle ispraznis cart na AE, zatvoris prozor, odes na TCB, pa kad ti on otvori AE onda dodajes u cart. U principu, sve sto hoces da kupis odjednom mozes ranije da pretrazujes i cuvas u wish listi, pa posle TCB-a samo prebacis u cart i platis.
 
Gde moze da se placa ovim virtuelnim visa karticama sa TCB US?
 
Gde god prihvataju Visa kartice. Ja sam ih povezao sa PPom i iskoristio da platim nesto, to mi je najzgodnije.
 
Gde moze da se placa ovim virtuelnim visa karticama sa TCB US?
I ja sam se zeznuo sa tim.
Te virtuelne kartice nemaju Verified by Visa pa je ograničen broj mjesta gdje se može koristiti. Ne može na Aliji npr.
Ja sam svoju iskoristio na Amazonu...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Ako ne mozete drugacije prebacite nekom drugom na PayPal ceo iznos. Jeste da PayPal uzme fin deo na manje sume, ali onda sacekajte da se nakupi.

Ja sam uzeo na Virtual kartici samo zbog bonusa, inace bi islo na PPal sve :)
Gde si bio juce :D
+1 :D
 
@kalehrl
Ne znam iz kog od tri razloga kojih mogu da se setim pitas, ali, ovo bi trebalo da radi jos ceo dan danas i deo dana sutra.
Nisam video da je neko kacio na forumu, ako je do toga, a ako je do toga da si juce vec kupio sta ti treba, *mjau**mjau**mjau*, kupi danas nesto sto ti ne treba, kao i ja :)

Npr. Aneng an8008 multimetar na banggood kosta ispod $10 sa ovim bonusom i cashbackom. Jest da imam slican multimetar, ali ionako stoji u kolima...neka ovog u kuci.
 
Gde god prihvataju Visa kartice. Ja sam ih povezao sa PPom i iskoristio da platim nesto, to mi je najzgodnije.

Nije mi proslo na nekoliko mesta tipa ebay, ali, joybuy, niti vip, telenor, mtel. Takodje ne moze da se veze ni na Paypal.

Da li ima neka aktivacija da se uradi ili tako nesto?
 
Poslednja izmena:
A, da, treba. Ima link kako da se aktivira i dobije broj kartice. I naravno ode na Payout na Virtual card
 
topcashback.com ovih dana vraca dodatnih $5 na porudzbine preko $15 (dobija se i standardni cashback i $5)
https://www.topcashback.com/bonus/5-00-jul19-bonus
Super hvala ti za ovo taman da kupim neku glupost sto mi ne treba : )
Sad dal ameri tako pisu ili ovo traje mesec dana ili 1 dan ne znam sad cu svakako da kupim da mi ne propadne kad sam vec aktivirao promociju.
Hvala jos jednom.
6966b75947f56f6b11cfb951c72dcb7c.jpg
 
Jos jedan dan naravno.. pisalo je 5-7/7.
 
Ja koliko vidim pise 07/08/2019 to je po nasem 7. avgust, e sad ako je po "njinom" to je 1 dan ili po nasem 08.07.2019 verovatno je to.
Ali imam zajeb, sad hocu da kupim devize kad cvrc m-banking kao i e-banking nece(tj ne rade) od 10-23, pa imam li ja fore onaj jedan sad da kupim evre i izvrsim kupovinu?
Ili mi propada to s obzirom da je danas nedelja i ne mogu u banku da bih ubacio novac na devizni racun?
E bas sam baksuz.
 
Nazad
Vrh Dno