Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Brate onda nesto ovde nije ok.
Sad sam ubacivao i neke proizvode koji su imali dobar povracaj,a uvek mi pise NO,do sad nijednom YES ne videh ;)
Ali u svakom slucaju hvala za info :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi zasto ePN vec nedeljama ne potvrdjuje povracaj i ako sam ja tih par stvari jos pre mesec dana potvrdio da je dostavljeno?
Znaci stoji da je zabelezeno,ali nikako da mi prebaci da je potvrdjeno i prebaceno na ePN nalog?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
^
E i meni se to dogadja za 3 zadnje stavke.

Sent from my Galaxy S9 using Tapatalk
 
Kada se EPN sajt prebaci na ruski ima vise obavestenja, kojih nema na engleskoj verziji...:)
 

Prilozi

  • Captureepn.JPG
    Captureepn.JPG
    137.5 KB · Pregleda: 67
Ako neko nije primetio, TCB US daje 15% cashback za GoDaddy, i uzjedno domen za 1.4$ prve godine (tj. new domain, ili transfer od drugog registra, za renewal ima 30% kupon javni).

Da, stoji da su domeni 0.99$, ali GoDaddy doda nekih ~20% neke takse ... valjda cu shvatiti do sledece godine sta je u pitanju (u dolarima mi je GD, preko TCB US, nije znaci EU VAT valjda, a nije ni precizno 20%), ne volim da placam porez drugim zemljama ;)
 
Kad smo vec kod EPN-a da pitam koliku PayPal naplacuje proviziju kada se povlace $ sa EPN?
Ranije bilo bez provizije...

Hvala
 
Meni su sve uplatili danas, juce zadnje 3 stavke nisu bile uplacene.
Tako da proveri sada.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Onda ce ti biti, nesto su za neke stvari produzili na mesec dana.
Ne za sve, neke dobijas normalno odmah po potvrdi prijema kao i uvek.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jos uvek nista,ovi su prsli nacisto :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Šta vam nije jasno? EPN je lepo rekao da od sada potvrdjuje aliexpress transakcije 30 dana nakon što potvrdite da su primljene...

Što se tiče povlačenja sa EPN na WebMoney, sad sam probao. Transfer sa EPN stanja u dolarima na WebMoney stanje u WMZ (ekvivalent dolaru) je besplatno. Za samo plaćanje na AliExpress-u sa WebMoney stanja se skida 0,8% više nego što je cena u dolarima.

Da li je neko probao da povuče na PayPal nakon što su uveli proviziju? Pretpostavljam da je onih oko 4% za Srbiju plus 30-40 centi fiksno.
 
Na PayPal?
 
Pozdrav ljudi! Pročitao sam temu do pola i čini mi se kao dobra ideja da mi neko nešto novca vrati posle kupovine. E sad ako sam dobro shvatio ja treba da se registrujem bar na dva sajta - WebMoney i ePN (na primer). Na WM treba da povežem svoju karticu za kupovinu preko Interneta, a na ePN da stavim da mi se novac skida sa novčanika koji je na WebMoney-u. Da li mi se taj novac vraća na WebMoney ili kako? Da li moram do otvaram i PayPal nalog ili ne moram? Do sada sam kupovao bez tog cashback sistema, samo kartica. Ako mi se novac vraća na WM onda mogu da kupujem bez povlačenja novca sa njega, a ako nemam dovoljno na njemu dopunim karticu i on povuče novac sa nje, zar ne?
 
Niko da odgovori ... ovde se najviše pričalo o TCB USA/GB, jedino što je peca89 napisao o ePN i WM i to je važna informacija da je cena za 0,8% viša ako se plaća preko WM. A da li se naplaćuje neka članarina za te servise bilo na ePN, bilo na nekom drugom i tim virtuelnim novčanicima poput WebMoney-a? Da li postoji neki bonus dobrodošlice ili preporuka prijatelja za registraciju bilo na ePN, bilo na WebMoney?
 
Način plaćanja robe i način vraćanja cashback-a nemaju nikakve veze. Možeš platiti karticom, a cashback povući na webmoney ili obrnuto. Webmoney i Paypal su sličan servis, pa nema potrebe da koristiš oba. Kao što su ePN i TCB slični servisi. Svaki cashback, čime god da si platio robu, leže prvo na TCB ili ePN račun. Odatle ga moraš prebaciti na nešto da bi bio koristan. Na ePN uplatu možeš da izvršiš na karticu direktno (veliki minimum plus eventualna provizija banke), na paypal balans (velika paypal provizija) ili na Webmoney (besplatno). Sa paypal balansa mozes dalje da povuces pare na karticu ili da placas direktno sa balansa na ebay. Isto vazi i za Webmoney i AliExpress. Kod TCB je povlačenje na paypal besplatno.

Koji ćeš servis koristiti zavisi od toga koliko često kupuješ i na kojim sajtovima. Meni se ne isplati da povlačim skroz nazad do kartice nikad jer često kupujem na sitno, pa plaćam sa balansa webmoney ili paypal zavisno da li kupujem na ebay ili aliexpress.
 
To sam i hteo da znam. Ne bih ni ja povlačio novac sa WebMoney-a, nego bih samo sa njega nastavio da plaćam. Nisam ja neki veliki trgovac ili preprodavac, nego čisto za ličnu kupovinu. Dakle ide ovako moja kartica (koliko ja odredim ili ima fiksni iznos?) ->WebMoney ->ePN i obratno tj. ePN ->WebMoney. I da li postoji neki fee iliti članarina za navedene servise?
 
Dakle ide ovako moja kartica (koliko ja odredim ili ima fiksni iznos?) ->WebMoney ->ePN i obratno tj. ePN ->WebMoney.
What now?? Nesto imam utisak da si se zbunio.
Ti placas WebMoney-em, tamo gde mozes (a to nije previse sajtova). Ono sto nemas sa WM balance (ili PayPal balance ako hoces), dodaje se automatski sa kartice. Kartica ti nema veze sa ePN/TCB u ovom slucaju.
cashback ti se za tu kupovinu isplati na ePN, i povuces na WM, i tako u krug.

PayPal je prihvacen na vise mesta, zato je bolje na njega povuci, ali ako znas da ti je WM prihvacen tamo gde relativno cesto kupujes, onda na njega povuci.


BTW, na TCB se dobija koji % vise (do ~10% od cashback sume) ako povucete sumu kao Amazon Gift Card, Tesco/Argos Card (UK), Costa/Starbucks points (UK/US), Amex prepaid kartice, itd. naspram PayPal-a. Nije neka posebna suma, nego ako neko koristi recimo Costa/Starbucks, nije lose.
Za Amazon nije isplativo, jer Gift Card placanja na Amazonu daju manji cashback posle.
 
What now?? Nesto imam utisak da si se zbunio.
Ti placas WebMoney-em, tamo gde mozes (a to nije previse sajtova). Ono sto nemas sa WM balance (ili PayPal balance ako hoces), dodaje se automatski sa kartice. Kartica ti nema veze sa ePN/TCB u ovom slucaju.
cashback ti se za tu kupovinu isplati na ePN, i povuces na WM, i tako u krug.

PayPal je prihvacen na vise mesta, zato je bolje na njega povuci, ali ako znas da ti je WM prihvacen tamo gde relativno cesto kupujes, onda na njega povuci.


BTW, na TCB se dobija koji % vise (do ~10% od cashback sume) ako povucete sumu kao Amazon Gift Card, Tesco/Argos Card (UK), Costa/Starbucks points (UK/US), Amex prepaid kartice, itd. naspram PayPal-a. Nije neka posebna suma, nego ako neko koristi recimo Costa/Starbucks, nije lose.
Za Amazon nije isplativo, jer Gift Card placanja na Amazonu daju manji cashback posle.

Nisam, nisam. Baš sve sam i mislio da je tako kako ste rekli, a i ti alfaunits, u prvom pasusu. Odoh da se registrujem. Hvala na objašnjenjima.
 
To sam i hteo da znam. Ne bih ni ja povlačio novac sa WebMoney-a, nego bih samo sa njega nastavio da plaćam. Nisam ja neki veliki trgovac ili preprodavac, nego čisto za ličnu kupovinu. Dakle ide ovako moja kartica (koliko ja odredim ili ima fiksni iznos?) ->WebMoney ->ePN i obratno tj. ePN ->WebMoney. I da li postoji neki fee iliti članarina za navedene servise?

Pobrkao si lončiće potpuno. Kao što rekoh, metod plaćanja robe ne mora biti isti kao račun na koji se vraća cashback. Takođe, cashback koji dobijes od jedne kupovine, možeš da iskoristiš tek za sledeću kupovinu, ne i za trenutnu.

Ajmo primer:
  • Hoćeš da kupiš ekran za laptop za 100$ na Aliexpress-u. Kupovinu izvršiš tako što se na Aliexpress loguješ, recimo, preko TCB-a. Nadalje, kupovinu obaviš normalno, unoseći broj kartice i naplatom sa kartice.
  • Odmah ti se sa kartice skida 100$
  • Za mesec dana ti stigne ekran i tada potvrdiš da si primio porudzbinu na Aliexpress.
  • Tek za još mesec dana ti leže 6$ na TCB račun. Odatle ga odmah prebaciš na paypal.
  • Odlučiš da kupiš slušalice na ebay koje koštaju 20$. Odeš na ebay preko TCB-a i nastavljaš normalno kupovinu. Prilikom plaćanja, izabereš paypal, sa koga ti se skida prvo 6$ koje imaš na balansu i još 14$ sa kartice.
  • Nakon mesec dana ti stignu slušalice, potvrdiš porudžbinu i na TCB ti legne još 1,75% od 20$, dakle 0.35$ na TCB
  • ...
 
OK. Prilikom registracije na WebMoney kada sam hteo da povežem moju karticu, posle svih unetih podataka prebacilo me je na Security deo gde je potrebno dobiti nekakav formalni pasoš, ali šta sad u delu koji se odnosi na pasoš da li tu ukucavam broj svog stvarnog psoša i šta se unosi u delu koji se odnosi na "Issuing Authority" i ostala polja?

WbM.jpg WbM2.jpg

Hmm na kraju koliko vidim će trebati i da se skenira i pošalje lični pasoš. Jel' to i vama tako traženo? Koje su procedure za PP, jel' i tamo traže sve ovo?
 
Poslednja izmena:
[*]Odmah ti se sa kartice skida 100$
[*]Za mesec dana ti stigne ekran i tada potvrdiš da si primio porudzbinu na Aliexpress.
[*]Tek za još mesec dana ti leže 6$ na TCB račun. Odatle ga odmah prebaciš na paypal.

[/LIST]


Samo sto TCB ne daje 6%. Meni zakucao na 4,56% i ne pomera se..ne znam kako je kod drugih?
 
A ovaj deo oko pasoša? Nekako mi se ne daju ti podaci, a pogotovo da skeniram moj pasoš. Da li je to bezbedno i da li i PayPal traži tako nešto?
 
Odradio sam prvu kupovinu preko američkog TCB-a još 29.6. i još uvek nije vidljiva kupovina na sajtu...Da li je to redovno stanje i posle koliko dana je kupovina vidljiva?
Na sajtu piše da traje do 7 dana..
 
Nazad
Vrh Dno