Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Ako je nema kroz 7 dana, uradi Missing CB Claim.
Sve preko 10 dana moraju da jure.
 
Moraju da jure..ma teraj ih u... kako britanci ne jure nista
Kad probam da uradim Missing CB Claim dobijem upozorenje kao na slici ispod


http://prntscr.com/k4aygm
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    11.4 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Ali AliExpress CB ce ti neko vec javiti... ne koristim licno nikakav CB za Ali (previse sitno kupujem, ako uopste kupim vec 2 godine). Cini mi se da sada za AE vazi tek mesec dana nakon sto potvrdis prijem posiljke dobijas CB.
 
Ja koristim drugi CB sajt. AliE se registruje tek nakon sto primis robu, znaci mesec dana.
 
Ja koristim drugi CB sajt. AliE se registruje tek nakon sto primis robu, znaci mesec dana.

Koristim i ja drugi sajt ali sam hteo da probam ovu americku verziju gde je najveci procenat CB.
Mislio sam da je kao kod UK verzije da se kupovine prikazuju neposredno po placanju u "My Dashboard", ali ako se kupovina prikazuje tek posle potvrde prijema onda je to bez veze.
 
ja sam odustao od CB usa jer mi par transakcija nije registrovao!!! a ne vidim kako da se žališ.

Megabonus koristim i oni su po tom odlicni registruju odmah a kad potvrdiš u 95% odmah dobijaš



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ljudi, čitajte šta piše. Na TCB US se AliExpress transakcije pojavljuju dan nakon što potvrdite da vam je pošiljka stigla, a postaju payable tek 10 nedelja nakon toga. Takođe, TCB US ne prihvata žalbe za AliExpress.
 
pa to sam i rekao

ali problem je kad kupis nešto 200-300$ primiš robu i potvrdiš a TCB se pravi lud i tvoje transakcije nigde nema a ti možeš samo da kažeš koja sam ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*

ps
b u d a l a u prevodu mjaukanje

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
30. jula sam uradio Claim za CB na MyProtein sa TCB UK. Preko TCB US su za 10 dana RESILI slucaj, a danas sam tek na TCB UK dobio mail da su poslali retaileru claim :D
TCB UK je bas oronuo naspram TCB US :(

A Septimus je preko TCB US pre 10ak dana poslao claim za MyProtein isto, i za nekoliko dana je psolat retaileru. Znaci posle TCB UK claim poslat, pre TCB UK prosledjen :D
 
Porucio sam masku za telefon sa Ebay-a. Nije stigla ni posle 2 meseca. Pisao sam prodavcu, on mi je rekao da sacekam do srede pa ako ne stigne vratice mi novac ili poslati novu ako zelim. Cekao sam i pisao mu da nije stiglo i da zelim refund.
On mi veceras odgovara, i kaze sledece:
"Dear customer, We are so sorry for the problem. Because our paypal system has a problem, we could not refund the money to you at once. We are so sorry again. If you don't mind, we will send the money to your PAYPAL via other account. How do you think? Sorry for the inconvenience and thanks for your understanding. Have a nice day!..."

Sta da radim? Kakve je ovo ideja sa slanjem novca sa drugog paypal naloga? To onda sigurno nikako ne moze da isprati Ebay da li je on uplatio? Da li da ukljucim Ebay u ovo preko "Ask us to step in and help"? Radi se o 3 dolara, ali necu da ih poklanjam nekom kinezu. Jel neko do sada od vas imao slicna iskustva i sta mi predlazete?
 
Koji je rok bio? Sada su promenili sa 30 dana po isteku roka na 21 dan po isteku roka tako da je moguce da si cekajuci da stigne probio rok koji ti je ostavio ebay da im se zalis. Ali tu nije kraj, mozes se zaliti direktno paypal, sest meseci je rok. Pokreni dispute nemoj cekati.

Ako mislis da to sto ti Kinez odgovara na mejlove znaci da te ne laze, veruj da si u zabludi. Imao sam u poslednja dva meseca vise od 10 slucajeva refunda na ebay, sve Kinezi. Dvojica su piskarala nesto kao poslacemo ti novi tracking number i naravno nikad nista. Sacekas da prodje rok, prijavis da roba nije stigla i napises neku poruku. Ako ti nije dao validan tracking a verovatno nije, cekaces do nedelju dana da se umesa ebay. Kada se ebay umesa pare idu nazad tebi a Kinez ako proba vise puta tu foru na drugim kupcima popice ban sa ebay. Ionako banuju gomilu kineskih prevaranata svaki dan.

Ako ides na dispute preko paypal, to moze nedeljama trajati dok se ne nakane da ispostuju refund proceduru ali tek ce u tom slucaju da ti vrate pare.

Te zaobilazne fore, drugi paypal nalozi slicno znace samo jedno. U pitanju je klasican prevarant, posteni prodavci se ne bave tim stvarima.

PS. Roba nece stici ni mesec, ni za tri, ni godinu. Nije ni poslao, ne nadajte se u takvim slucajevima.
 
Poslednja izmena:
E hvala ti.
Vise i ne znam koji je bio rok, ne mogu da nadjem na sajtu koji je bio deadline za isporuku, ali otprilike ima nesto jace od dve nedelje kako je trebalo da mi najkasnije stigne paket. Oko 2 meseca je stojalo da cu cekati na paket pri porudzbini. Tako da nije istekao 21 dan od kraja roka za isporuku, i dalje imam opciju da se zalim ebay-u. To sam i uradio malopre.
Do sad nisam imao nekih problema sa porucivanjem bilo gde, na ebay-u pogotovo nikad nista, ali eto desava se...
Za sad cekam odgovor od ebay-a, videcu jos da li cu se obracati paypalu.
Cim je to pomenuo za drugi nalog odmah mi je bilo sumnjivo, ali reko sta znam. Cekam odgovor od ebay-a...
 
Fora sa drugim PP nalogom je da ce ti poslati nesto, sto moze posle da vrati, zaleci se PPu ;) Koliko u praksi se to desi vec, ne znam. Bas me zanima koliko cesto su ljudi imali taj problem.

Kakve veze ima ovo sa Cashback temom?:) Cashback nije povracaj pri problemu sa narucivanjem, vec vracanje dela novca kao loyalty-a ;)
 
Gospoda Amerikanci. Vracen ceo refund plus troskovi postarine. Vise se i ne secam tacnog iznosa koji je deo od ta tri dolara bio paket a koji deo postarina, ali dobro sam prosao. Kazu da ce u roku od 48 sati biti novac na mom racunu.
PS: Nisam znao koja je tema odgovarajuca, ova mi se cinila tako. Ako imas neki predlog gde treba, prijavi post pa napisi modovima u koju temu da prebace.
Moguce da bi tako nesto uradio...
 
Kada trazis refund od ebay onda u ebay temu a kada trazis refund od paypal onda pises u paypal temi, sto je i logicno. Americka filozofija je da bez kupca nema ni prodavca a ni kapitalisticke ekonomije tako da ces uvek biti zasticen kao kupac kod njih. Dok istocna filozofija gde i mi spadamo kaze da nama kupcima trebaju prodavci jer kako bi inace kupili. Znas ono kada udjes u radnju a klinka prodavacica te gleda mrko, sto si sada usao kada je ona tek zapalila cigaru. Zaostatak nakaradno implementiranih sistema gde nisi imao izbor nego si bio na tudju milost i nemilost.
 
[emoji23]
Kada trazis refund od ebay onda u ebay temu a kada trazis refund od paypal onda pises u paypal temi, sto je i logicno. Americka filozofija je da bez kupca nema ni prodavca a ni kapitalisticke ekonomije tako da ces uvek biti zasticen kao kupac kod njih. Dok istocna filozofija gde i mi spadamo kaze da nama kupcima trebaju prodavci jer kako bi inace kupili. Znas ono kada udjes u radnju a klinka prodavacica te gleda mrko, sto si sada usao kada je ona tek zapalila cigaru. Zaostatak nakaradno implementiranih sistema gde nisi imao izbor nego si bio na tudju milost i nemilost.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Kako se koriste EPN kuponi iz sekcije "increased cashback"? Konkretno, trenutno postoji kupon koji navodno daje 10% popusta na akcione kamere. Medjutim, potpuno ista cena stoji kad me sprovede na Aliexpress sajt. Da li se tih 10% vraća kao cashback umesto standardne tarife od 2-6%?
 
Dobio sam bonus +10$ za invite (25+10) na ebates, pa ako neko zeli da se prijavi preko mog invite-a (saljite PM) mozemo da podelimo taj bonus, po 5$, Fora je samo sto mora da se realizuje do 31.12.
 
^ Ebates samo prvi put preko nečijeg referala, dalje sam operišeš, izvuci zaključak. Za sitne kupovine ubedljivo najbolji CB servis [emoji41].

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jeste veći procenat ali je užasan za korišćenje u poređenju sa ebates

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa zbog tih bonusa, samo sto kod tcb us cesto imaju promocije i bonuse, nedavno sam dobio 15$, daju i veci% povracaja od vecine.


Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj ePN malo,malo pa ne registruje kupovinu...idu mi na zivce.
A daju samo jednim mesecno da ulozim "reklamaciju"

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Što?
Ebates daje mnogo manji procenat od TopCashBack.com. Američki TCB koristim za sve i vrlo sam zadovoljan! :)

Zbog bonusa, koga ne mrzi da s vremena na vreme napravi novi nalog, a stvarno je maksimalno user friendly.
 
E sad... i uvek na isti PP nalog ppvlacenke :)
 
Ne, mora uvek novi PP za bonus dobrodoslice.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to, ko ima toliko pp naloga :)
 
Nazad
Vrh Dno