Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Jel neko u zadnje vrijeme kupovao ista preko TCB UK?
Prije 6 dana eBay, prije 3 dana Gearbest, danas opet Gearbest i nista mi ne prikazuje... Svaka narudzba je 20-25e.
 
Ovaj naš sajt za cash back čisti prevaranti, čisto da znate. Potvrdim pošiljku i ništa ne prebacuju, na mailove ne odgovaraju na fejsu ne odgovaraju.
 
Ko bi koristio nase sajtove za CB uopste?
Ako mislis na Ly, to nije nas, vec je globalni "UK India HK business" :)
 
Moj cashback na njega mislim :)
Pa vidim reklamirao onaj Muđa drugar mi poslao kao ne veruujem da on laže bla bla ono šipak.
Koji ima neki proveren da stvarno vraća novac?
 
Dobio sam payable na befrugal i 10$ poklon iako je pisalo da ću čekati do aprila da prodavac odobri.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
pozdrav,
imam nekog rodjaka u EU, e sad me interesuje kako da izvrsim narudzbinu na njega a da moze da vrati pdv kad dolazi kod nas ?
imam billing i delivery adress,ali u billing ne mogu da dodam srb. delivery mora kod njega da bi preuzeo.
da li neko zna na granici osim imena i prezimena je li bitna ta adresa sto ce pisati neka u njemackoj ili mora nasa ?
i da li je moguce sa amazona i ebay vratiti pdv nekako ?
 
vec sam kupovao stvari kod njega da stizu, sad bi samo da probam za pdv kako da vrati, sta se gleda na carini na racunu, jer on ce ponijeti racun ovjeren od strane carine u firumu( ili posalti postom) samo jel bitna adresa njegova na racunu to me interesuje ?
a za amazon sam procitao da imaju njihovu adresu u njemackoj gdje se posalje isto ovjerena faktura sa brojem racuna i za 10tak dana uplate
 
Ne možeš izvršiti povraćaj PDV-a samo sa računom, već ti treba tax free obrazac. Tax free obrazac se popunjava lično u prodavnici, i ne važi za EU rezidente (ali može ako ima i srpski pasoš)
 
Poslednja izmena:
grijesis, jer za online trgovinu kazu da je dovoljno da se ovjeri faktura na carini i vrati njima i to je to. tako su mi odgovorile barem 2-3 prodavnice, ako hoces mogu ti posalti taj mail :)
 
Aman, to ne može. Carinik će udariti pečat samo tebi lično, kao nerezidentu (i pritom može tražiti da pogleda da li je roba tu). Rođaku neće udariti pečat na formular koji glasi na tvoje ime. Pa nisi ti prvi kojem je to palo na pamet. Da je tako nešto moguće, pola Srbije bi na taj način vraćalo novac od poreza preko rođaka i prijatelja gastarbajtera.
 
Poslednja izmena:
grijesis, jer za online trgovinu kazu da je dovoljno da se ovjeri faktura na carini i vrati njima i to je to. tako su mi odgovorile barem 2-3 prodavnice, ako hoces mogu ti posalti taj mail :)
BUni te na sta se odnosi "ne moze" izgleda.
Moze da se vrati i za neke e-Tailere, sada i Amazon.

Ali samo ako nije rezident EU i NEMA boravisnu/radnu dozvolu! (ne mora biti rezident ako ima radnu dozvolu jos uvek, zato je bitno da nista od toga nije)
I da ima srpski pasos, u njemu ce stajati adresa u EU, bice radna dozvola... ne funkcionise to.
 
Recimo da tamo samo ima kucu, kako bi trrbao da stavim podatke ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ako se ta osoba vraca i ona hoce da izveze i uzme povracaj, moraju biti njeni podaci.
Djole Prolece
Uzdrnamog Bana 123
54321 Mojeselo, Svicarska
:)

Ali taj koji ima nekretninu u EEA, skoro sgiurno zivi u njoj? U tom slucaju nema pravo povracaja.
 
Mora imati i tax free form, ne može samo obična faktura.
 
moze li mi neko ukratko reci koji je najbolji sajt za cashback i koliki je procenat vracanja?
 
Interesuje me da li je moguće dobiti cashback kupovinom iz Gearbest aplikacije, osnosno da li se sa cashback sajtova može preći u Gearbest aplikaciju pošto su cene nekih proizvoda niže ukoliko se kupuje iz Gearbest aplikacije umesto iz brauzera. Hvala
 
Interesuje me da li je moguće dobiti cashback kupovinom iz Gearbest aplikacije, osnosno da li se sa cashback sajtova može preći u Gearbest aplikaciju pošto su cene nekih proizvoda niže ukoliko se kupuje iz Gearbest aplikacije umesto iz brauzera. Hvala
Pitao ja GB nedavno,kazu nije moguce otvaranje direkt njihove app,ako se inicira preko cashback-a zbog neceg tamo ne secam se cega,nekih dozvola valjda.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako pise da moze i iz app, onda moze.

BTW, some good news... potvrdili su mi cashback claim za MyProtein (porucio sa myprotein.rs, a CB US click). Trebalo je j***nih 4 meseca skoro! Ali proslo je.. 15% je cashback! I stvarno se isplatilo! Em je bio popust 42% valjda, em je whey bio na nekom dodatnom popustu!
 
Jos malo pa ce da salji i dzabe, mozda nam jos i plate kad narucimo
 
Koliko ono rekoste prodje vremena da mi se sa ePN-a kes prebaci i bude dostupan na PP?
 
Procitao celu temu. Koliki je % trenutno na tc uk za ali? Imam mesovite kupovine (95% ali, uskoce tu i joybuy i gearbest) pa zanima ko pokriva vise njih i da daje vise od 1.5% za ali (epn)?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim megabonus pa pogledaj. Nije idealno ali prolazi [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
TCB trenutno 6.
 
Ja sam koristio topcashback.co.uk za kupovinu preko banggood-a, dobih nekih 6-7%, videću kako da pokupim to.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li mora da bude ista mail adresa registrovana i na topcash da ne bi bilo "zabune" u sistemu?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ne. Ja imam skroz razlicite za TCB, ali, Agodu i PayPal.
Na PayPal je najzgodnije da se pokupi sa TCBa
 
Ne. Ja imam skroz razlicite za TCB, ali, Agodu i PayPal.
Na PayPal je najzgodnije da se pokupi sa TCBa
Si probao da povuces sa tcb na paypal balance?
Znam da imas racune u par banaka sto nasih sto stranih.
Pitanje je upuceno svima

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam vec 3x prebacivao na paypal, ide bez problema, samo sacekam 1. u mjesecu i automatski bez naknade predje na karticu (automatic withdraw).

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Si probao da povuces sa tcb na paypal balance?
Znam da imas racune u par banaka sto nasih sto stranih.
Pitanje je upuceno svima
Da, da. Nema dodatne provizije, koliko je cashback toliko dobijes. Nisam CB posle povlacio na karticu naravno nego iskoristio balance, jer ipak sam jedva nakupio 40$ do sada ;)
 
Nazad
Vrh Dno