Šta je novo?

1 u 2 razdelnik

borriello22

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2013
Poruke
228
Poena
170
Da li je moguce povezati jedne zvucnike (sa standardnim 3.5mm izlazom) istovremeno na TV i komp pomocu nekog razdelnika? Dakle da se iz jednog izlaza naprave dva.
 
To i meni treba nikako da kupim. Video sam ima na kupindu neki lik prodaje. Ovako nesto.
 
Poslednja izmena:
mozes povezati ali bi bilo dobro da ima neki switch koji odredjuje odakle da uzima signal, da ne bude da dobija i od tv i od kompa signal u isto vreme
 
Pa jedino tako nesto, ali mu za ovaj treba i adapter 3,5 na RCA da bi ga povezao sa kompom. Svakako ne moze samo sa 1 kablicem da se izvede ovako nesto, tek sam kad sam okacio link ka adapteru shvatio sta on zeli.
 
Pa moze da uzme kablove i lemilicu u ruke i da zalemi zice, ali nisam siguran da li ce biti mesanja zvukova i koliko.
 
Problem koji ce imati je da ce oba izvora biti na pola "glasnosti", kao i to da moze da dodje do suma i preslusavanja.

Ja bi mu savetovao da koristi dva razlicita izlaza na zvucnoj karti sto moze na svakoj "HD audio" kartici.
 
Najbolje, a i ukedno najskuplje resenje je kupovina novih zvucnika koji imaju vise ulaznih konektora, tipa optika za tv, 5.1 za kompjuter... ili kupiti switch, jer u svakoj drugoj kokbinaciji bice mesanje signala.
 
Nazad
Vrh Dno