Šta je novo?

RX 560

Ma gde je 460 brža, još onako sakata :D
Dajte neki test, nešto :D
 
Sećam se kad je izašla 460 da je bila mlako prihvaćena. A i u ovoj temi je neko pominjao da se držim 270, jer 560 nije brža i nije neki apgrejd.
 
Dobro de, ne radim to radi nabijanja broja postova.
Tako mi nadolaze misli, plus, ako izmenim post a neko drugi postuje u međuvremenu, gubi se nit.
Ali, generalno gledam da ne spamujem, ne uspeva mi uvek :D

Mada bi umesto kritike više voleo da nastavimo sa konstruktivnom raspravom :D
 
Razlika izmedju 460 i 560 je ~10%, otprilike koliko je i izmedju 270 i 270X, ako se ne varam.

Mozda ce u nekim (starijim)igrama imati iste performanse 270 i 560, negde ce se desiti da 4GB napravi razliku(ne toliko cesto jer u ovoj klasi GPU-ova cesce bottleneck postane sam GPU, a ne kolicina Vram-a, pod uslovom da karta ima barem 2GB), a u novijim igrama bi trebalo da je 560 uvek bolja.

Sve u svemu, nova karta, manje trosi, nova garancija, dobra cena, steta sto te zeza instalacija drajvera..
Probaj sa nekim starijim, revimo 16.11.3, pokazali su se kao dosta stabilni, iako nisu WHQL.
 
Hajde, ubedili ste me, daću joj još jednu šansu, kad uhvatim vremena, danas -sutra.
Mada imam i jedan tehnički problem, onaj šestopinski konektor mi udara u vent na bočnoj stranici :p
 
Dopalo mi se sniženje i poručih malo pre RX560 XFX Core Edition OC 2GB. Ova gt mi je baš preslaba karta ništa ne pokreće normalno.
 
Zar je na akciji jos? Koliko znam juce poskupela na emmi, potom nije bila u ponudi i ponovo vratili 17k...
 
Da to je od 2gb, od 4gb je bio juce prepodne ispod 13k.
 
Poslednja izmena:
Zar je na akciji jos? Koliko znam juce poskupela na emmi, potom nije bila u ponudi i ponovo vratili 17k...

Au 17k je stvarno mnogo. Bila 15k juce, 17k je vec 30% skuplje od stare cene. Greota, a za onu cenu bila best buy.
 
I dalje ne vidim poentu 4GB na kartici namenjenoj 720p rezoluciji
 
U e**ju je 14k, bar na sajtu.
Cimnite, proverite.
 
I dalje ne vidim poentu 4GB na kartici namenjenoj 720p rezoluciji

Otkud ti to? Tera ona 1080p bez problema, samo ne ovogodisnje kvazi naslove.
Stoji da je 4GB uglavnom nepotrebno karti tipa R9 270, ali joj je za ovu tj. prethodnu cenu oprosteno.
 
Poslednja izmena:
Video je duži ali lepo pokazuje šta karta može da pruži u igrama na 1080p. Meni se dopalo da prođem cheapo.
 
Pa sama pozicija karte u cenovnom rangu od 100 evra je više za medium/high podešavanja u nižim rezolucijama 720p i 900p...naravno da može ona da tera 1080p ali onda se to svodi na low/medium varijantu..ima dosta review-ova po netu..generalno joj je domet 900p za high
 
Ne moramo svi da igramo na ultra-mega-giga podesavanjima. Isto kao i na zacementiranih 60fps (ili vise). Zato i postoje graficke od 500+ evra.

A i opet low/medium/high mogucnosti zavise od igre. I mozda covek igra starije naslove ili manje zahtevne. :)
 
Poslednja izmena:
Pa valjda kad igraš nešto uvek je bolje na high :D Grafičke od 500+ evra su namenjene igranju u višim rezolucijama 1440p i 2160p...
 
mislim da ce potrosacko drustvo i drustvene mreze da nam dodju glave, i biti odgovorne ( vec jesu ;P) za propast i zaglupljivanje covecanstva generalno.

kupovati graficke sa prenaduvanim cenama koje su prenaduvane iz razloga sto nas korporacije blago receno zahebavaju zajedno sa distributerima koji ugradjuju 100% cene na proizvod pravdajuci se nestasicom, je blago receno neisplativo da ne kazem glupo.

graficka od 500+evra ????
wow pa za to mogu kupiti najnoviji Sony playstation sa blue ray-om terabajt memotije igrom i piciti sve u full hd na max.
mhm

sto se mene tice ja ne majnujem pa urnisem jos uvek radeon 6850 koji mi savrseno odradjuje poso ( igre )

da imam 500+evra za gaming kupio bih :
1.Sony playstation ovo ono
2. novu konfiguraciju
3.nadrkani ssd i monitor
 
Pa sama pozicija karte u cenovnom rangu od 100 evra je više za medium/high podešavanja u nižim rezolucijama 720p i 900p...naravno da može ona da tera 1080p ali onda se to svodi na low/medium varijantu..ima dosta review-ova po netu..generalno joj je domet 900p za high

Napravio sam ova screen da pokazem @HSV koliko dogura temperatura posle duzeg igranja, ali evo mozes da vidis i da je RAM usage 3+GB na ovoj karti. Deus Ex Mankind Divided je u pitanju 1080p mixed settings (nesto high, nesto medium, tessellation on, AFx16, AAx2 prosek 40fps).

@hsv.stoned
Evo posle ~2 sata Deus Ex-a kako izgleda temp graph u Afterburner-u. Ono sto se ne vidi, slucajno je fan % koji je bio max 43%. Karta je blako OC-ovana, par desetina MHz za Core i 50MHz za memoriju.

Screenshot (21).png

Uzeo sam juce i upario FreeSync monitor sa grafom, ja sam prezadovoljan. Ovo odlicno radi za kintu koju sam dao, monitor (24" 1080p) i grafa su me ukupno izasli manje od 30k.
 
Poslednja izmena:
Prosek 40 fps je bas lose, preterao si sa podesavanjima. Pretpostavljam da je taj monitor neki LG 40-75Hz FreeSync.

Bolje je igrati na 60-75fps sa smanjenim podesavanjima nego na 40 sa opicenim.

@q4u

Grafike od 500+ eura se ne kupuju za 1080p svakako i svakako su neuporedivo jace od grafika u PS4.
 
Poslednja izmena:
Samsung s24f350fhu

Jesam pojacao podesavanja koja zelim. Sasvim sam zadovoljan kako radi. Meni je 40fps sasvim dovoljno. Ne patim od 200+ ultra mega giga dzidzi midzi sado mazo hard core.
 
Kako zelis, samo sto to nije realni pokazatelj, jer da su podesavanja podesena tako da bude 60fps, ne bi ni vram zauzece bilo toliko.

Uvek je bolje imati fps koliko monitor moze da prikaze, pa tek onda podizati podesavanja. Ta podesavanja koja si postavio su adekvatna za 470/570.
Dzabe lepa slika ako je na monitoru slideshow :D
 
Poslednja izmena:
Itekako je slideshow u bilo kojoj igri, u poredjenju sa 60fps(ili vise, u zavisnosti od monitora).
 
40 fps nije slajd šou :)
Zavisi od dosta stvari kako će izgledati tih 40fps.
I ja lično volim da podesim kako meni odgovara, samo što ja obično idem na max kvalitet tekstura, a AA i AF na neki minimum.

Svako vidi različito :D

E, sad za multiplejer je bolje brže.

Ivane, za kol'ko prodaš 470? :D Hahaha :D
 
Slideshow? Zaista? Pretpostavljam da ti onde ne gledas filmove i ne igras nista na konzolama?
 
Nazad
Vrh Dno