Šta je novo?

RX 560

Moze da se klokne? To nisam ocekivao.

Na koliko % obrtaja drzi vent. pri igranju i kolike su temperature? I da li bi mogao da uporedis buku sa ovom: https://www.youtube.com/watch?v=K7ltTFaaZ4Y
Do nekih 60% ta Sapphire je prihvatljiva, sve preko toga pocinje da zvuci kao usisivac i to bi me nerviralo.

Sto je najgore verovatno ni one single fan 1050ti nisu mnogo tise a dual fan su neisplative pored polovnih 1060 3Gb.
 
Poslednja izmena:
Godinu dana nikako da uzmes graficku, covece. :D A ovo sada ti je ubedljivo najbolja prilika u tom periodu.
 
Pa da mi toliko treba uzeo bih je za nekoliko dana :)
Jednostavno hocu malo da apgrejdujem gpu uz snizenje potrosnje a uz to me ceka zamena jos nekih komponenti, cpu, paste i slicnih gluposti (koje ne znam sam da odradim) pa me smara da sve to ide ''u etapama'', kad ugovorim servis narucicu i gpu, da se sve to zameni o jednom trosku. A reinstall win7 cu maksimalno pokusati da izbegnem, vec 5 godina sam na istoj verziji :d

PS

Ova 5850 je genijalna, bar za moje potrebe, novu sam je platio samo 13k din a sve sto sam instalirao je gurala makar na medium-high, cesto i na maksimalnim podesavanjima.
Jeste da u poslednje 3-4 godine veoma retko igram igre ali evo, Dirt Rally fino radi u fhd i sa high-medium kombinacijom, 50-60fps u zavisnosti od staze. Ima 2 ventilatora koji se vrte max. do 62% pa uopste nije bucna, zato se i raspitujem za buku ovih single fan gpu socijalki :d
 
Poslednja izmena:
Moze da se klokne? To nisam ocekivao.

Na koliko % obrtaja drzi vent. pri igranju i kolike su temperature? I da li bi mogao da uporedis buku sa ovom: https://www.youtube.com/watch?v=K7ltTFaaZ4Y
Do nekih 60% ta Sapphire je prihvatljiva, sve preko toga pocinje da zvuci kao usisivac i to bi me nerviralo.

Sto je najgore verovatno ni one single fan 1050ti nisu mnogo tise a dual fan su neisplative pored polovnih 1060 3Gb.

Ako misliš na grafičku, mizerno (+50 core max, i ~100 za mem.) i to zavisi od aplikacije do aplikacije, ne prolazi sve testove na svim klokovima. Ja sam pričao za klokovanje procesora u onom postu.

Snimicu ti pomoću afterburnera danas kako se ponasa na kom nivou obrtaja. Kaži mi samo gde ti tačno stoji komp, na kojoj razdanjini od tebe da tako postavim mic.
 
Ma brate, hvala ali ne moras se toliko cimati, samo me zanima da li se pri igranju cuje kao usisivac ili je buka podnosljiva :) I na koliko % se vrti ventilator.

Gledao sam sinoc po YT razne testove, neverovatno koliko ima neoptimizovanih igara, kada bi sve bile kao BF1 ili Dirt Rally bilo bi do 00, ovako ima ko zna koliko naslova koji lose rade cak i na low/medium sa GTX 1050 ti, sa 460/560 neke rade ocajno cak i na low. A BF1 je stvarno primer odlicne optimizacije uz super grafiku (+ zvucne efekte).

Nista od toga mi nije problem osim sto je CM tim ocigledno resio da namerno poveca zahtevnost pa Dirt 4, koji graficki nista nije bolji od Dirt Rally-a, trazi dosta jak gpu, igra je zahtevnija mozda i 40% od prethodnog relija pa je izgleda potrebna RX570 za igranje na najvisim podesavanjima koje inace GTX 1050ti gura bez problema u DR-u. Ovo moze da znaci da ce i Dirt Rally II biti toliko zahtevan, u prevodu RX560 ce biti ocajne za tu igru koja je jedna od retkih a da me stvarno zanima.
 
Ovako, ona na auto radi u full load-u na ~30%, i ne cuje se nista glasnije od tog Pulse-a sto si okacio temperature drzi na 75-79 stepeni. Od 40% pa do 100% otprilike mi zvuci kao Pulse, ali mi je malo tesko da precizno definisem na osnovu snimka. Ovaj snimak je pored kucista pa uzmi to u obzir:

https://vimeo.com/245241534

Pozadinski sum je od Ryzen venta. Moraces da pojacas malo Vimeo je utisao. Ide od 30% do 100% za fan.
 
Poslednja izmena:
Hvala za ovo :) Pojacao sam preko slusalica i sve sam dobro cuo (sum od ryzen vent-a je zanemarljiv).
Iskreno ovo je bucna karta cim predje 40-50% a verovatno se vrti i preko pri igranju zahtevnijih igara.. to mi se uopste ne svidja, ova moja matora MSI 5850 TF2 je dosta tisa jer ima 2 ventilatora i vrte se obicno do 60%, preko 80% je i ona bucna ali je nemoguce naterati automatiku da toliko zavrti.

E sad, napisao si da u full load/auto modu vent. radi sa 30%, koliko dugo ostaje na tim obrtajima? Temperature od 75-79c nisu bas niske, kapiram da cesto mora da se zavrti brze..
 
Okacicu log kada budem igrao nesto malo duze, a to ce biti u subotu/nedelju. Veceras sam bio pustio ovaj Unigine bench po sata i max je bio 78 stepeni a fan 30%.
 
Ne znam koliko će ti značiti ta 4GB memorije na tom čipu
 
Nija ta msi nista bolja, cak suprotno: nema 6-pin za dodatno napajanje- s toga i takt nizi i moze imati problema sa nekim maticnim
 
Nija ta msi nista bolja, cak suprotno: nema 6-pin za dodatno napajanje- s toga i takt nizi i moze imati problema sa nekim maticnim

+1

Inace cena ovog jeftinog XFX modela je porasla sa 13000 na 15000.
 
Posle baksuzne nedelje, stigao sam da ubacim 560 i imam probleme sa drajverom.
Kartica radi, sve ok, samo drajver ne uspevam da instaliram, nije mi prvi put ali ovo je sranjce.
Drajver ne prepoznaje karticu...

Izem ti vic, Dule.

Pre mesec dana, ortak uzme Zotac 1060, fenom x6, starija mašina od moje, i sve ok.
Ovi iz amd-a stvarno zezaju.
 
Jel si probao neku drugu verziju drajvera?
 
Mislim da sam već dve probao. Sad sam čistio sa DDU, pa pokušavam ponovo instalaciju.
Poenta je da nemam vremena da ga bacam na ovakve gluposti, sve mi se čini da će ovo da leti u oglase.

Ko ima 560, koju verziju drajvera imate?
 
Drajver ne prepoznaje grafičku, ne mogu da je instaliram ni kroz device manager.
Sad skidam drugi drajver.
Win 8.1 i to svež, od pre mesec dana, 270 radila k'o blesava ali vuče mene rogonja.
 
Baš su paceri, pa 8.1 je noviji a vala i bolji od 7.
Ne kontam ih, zaista.
Skinuo sam 17.5.2.
 
Ništa, 4 verzije drajvera, drajver sa diska koji je došao uz karticu, bez uspeha.
Kroz device manager sam našao odgovarajući inf iz 17.5.2 i skoro uspeo instalaciju ali na kraju opet greška, nije kompatibilan os.
 
Bedak i ogromna glupost.. mada i dalje mislim da treba da zadrzis tu RX560 4Gb, prodajom 270 bi vratio dobar deo novca ulozenog u noviju i i bolju kartu koja manje trosi.
Ali onda ces ocigledno morati da promenis i verziju OS-a, sto u sustini i nije lose, predlazem da se apgrejdujes na sedmicu pro/ultimate :)

Cudi me da si i koristio Win 8 uopste, obicno ljudi ili pristanu da budu veciti beta-testeri poluproizvoda aka win 10 ili se drze starog, proverenog i najboljeg win ikada, sedmice :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na win 8 pa na win 8.1 od kako je izašao.
Osim nedostatka start menija, ostale mi je sve daleko bolje nego na win 7, jednostavno, bolje radi.
Sad da se zezam opet sa novom instalacijom, nemam vremena. I ovo što sam sad izgubio je previše.
Leti ovo u oglase pa možda dogodine bude neki bolji apgrejd, pa možda i instaliram win 10, i sad sam se lomio ali reko da se držim proverenog OS-a.
 
Baš su paceri, pa 8.1 je noviji a vala i bolji od 7.
Ne kontam ih, zaista.
Skinuo sam 17.5.2.

Windows 8/8.1 uzima oko 5% Windows udela. Otprilike isto koliko i Win XP. Ne postoje zvanični drajveri za Win 8/8.1 za RX 500 seriju. To se vidi ako odeš na AMD sajt. Čak ni na sajtu proizvođača ne piše da ima podršku za Win 8. Neki navode samo Win 10, a neki i Win 7 uz to. Koji je razlog te odluke da se ne podrži osmica u RX 500 seriji, a ima je u RX 400, to ne znam. Ali to što se nisi informisao pre kupovine nije krivica ni AMD-a ni AIB partnera (XFX, MSI, PowerColor...) već samo tvoja. Zato sad možeš ili da menjaš OS ili da menjaš kartu, tj. ko nema u glavi, ima u nogama :D
 
Jeste, pivo, jeste :D

Ali ipak je to slepački potez amd-a :)
Ako dobro vidim, nevidia je zadržala podršku za 8.1.

A obično su, ako se ne vara drajveri od win 10 radili sa win 8.1.
Ispravi me ako grešim.
 
A pitanje je da li rx uopšte brži.
Troši manje, noviji jeste.
Aj, neka odleži preko vikenda, pa ću da vidim, imam i ovako dosta obaveza.
 
Koliko sam video brza je 560-ica od 270 u prakticno svim igrama, posebno u novijim a trosi manje i imace dosta duzu podrsku kroz drajvere, za win 7 i win 10 :D

Mislim da je bolje da zadrzis RX560, lakse ti je da promenis OS i koristis bolju kartu sa garancijom, da ne baksuziram ali ta 270 moze i da rikne u narednim mesecima, nije bas ''mlada'' :)
 
To za drajvere vidim, mada sam spao na wot, ostalo ne stižem, posao, dete, žena :D
Sve što sam video, nije mi delovalo Bog zna šta, ali rekoh, da joj dam šansu, jes matora 270, istina.
Mada vidim da se još voze 5850 :p
 
Poslednja izmena:
Verovatno bi i moja 5850 bila pokojna da sam je koristio za cesto igranje :) Jesam u pocetku ali vec 3-4 godine veoma retko, uglavnom dirt rally po 1-2h nedeljno ili mesecno :d

Zadrzi RX560, ne moze da bude losija od 270 a trosi manje i imas trogodisnju garanciju i sveze drajvere (ali ne za win8 :D)
 
Brza je sigurno, tu nema dileme.
 
Dokaze na sunce :D
 
RX 460 je egal sa 270X, s tim sto u starijim igrama 270X ima prednost.

RX 560 je jaca karta od 460, a 270 je slabija od 270X, logicno je da ce 560 4GB biti jaca od 270.
 
Nazad
Vrh Dno