Šta je novo?

RX 560

Može neko da izvrti Unigine Heaven Benchmark 4.0?

Evo mog rezultata sa 270.Capture.JPG
 
Ja cu kad dodjem kuci ako me neko ne prestigne pre toga.
 
Okacicu i ja stock i OC (igrao sam se malo u afterburneru) kad dodjem kuci.
 
Evo ga Unigine, nisam ništa postigao sa OC-om. Kako mrdnem memoriju tako pukne bench u nekom trenutku, nekad ranije nekad kasnije, vrati def klokove i nastavi da tera uz užasne rezove. Takođe samo sa +55MHz za core sam dobio lošiji avg frame rate, a nešto bolji minimum, na nivou statističke greške.
L8OfFPz0S1OyfXbHrlCOXQ.png


Dalje Deus Ex: Mankind Divided 1680x1050 (Odustao sam od uploada slika, ionako su crne sa brojkama)

DX12 Run 1 Ultra Preset:
AVG: 27.5
MIN: 22.2
MAX: 35.1

DX12 Run 2 High Preset:
AVG: 39.6
MIN: 32.0
MAX: 49.5

DX12 Run 3 Medium Preset:
AVG: 49.0
MIN: 37.0
MAX: 61.6

DX12 Run 4 Low Preset:
AVG: 55.8
MIN: 42.1
MAX: 61.0

DX11

DX11 Run 1 Ultra Preset:
AVG: 26.6
MIN: 21.6
MAX: 34.3

DX11 Run 2 High Preset:
AVG: 39.6
MIN: 32.1
MAX: 50.7

DX11 Run 3 Medium Preset:
AVG: 46.4
MIN: 36.5
MAX: 59.7

DX11 Run 4 Low Preset:
AVG: 55.6
MIN: 45.2
MAX: 61.3
 
Poslednja izmena:
1680.jpg

Ne znam da li ovaj benchmark podrzava DX12 ali provrti na svojoj 270 da vidimo razliku ako je ima.
 
Oživeli smo temu :D

XFX mi nije stigao, pojma nemam šta se desilo... Cimao sam ove iz E**ija, ali ne dobih konačan odgovor.

Sad ću da skin superposition pa da provrtim.
 
Evo rezultata :)
Nije loše za FX6300 i 270 :)
Superposition_Benchmark_v1.0_4428_1511821534.png
 
Stigla danas, pakovanje lepo ali siromašno, naravno.
Sama kartica solidno izgleda, naravno adekvatno ceni. Mada sam očekivao da je gora :D
Hlađenje mi je smešno. Na 270 je dual fan, hladnjak sa toplotnim cevkama i ne ide preko 66C.

Treba da uzmem adapter sa hdmi na vga pa da mogu da se pozabavim sa ovom novom.

Ali kad pogledam rezultate iz ovih naših testova, tu je to negde, jedino Borgof izvlači malo više zbog Ryzen-a.

Kontam da je ipak bolja varijanta sačekati sledeću generaciju pa uzeti nešto iz klase Rx 560, ako bude po razumnoj ceni.
Ali svrbelo me da probam :D
 
Pa realno sa R9 270 ako nemaš problema nema razloga prelaziti na ovo. Naravno kome treba nešto sada svakako odličan izbor, u tom cenovnom rangu čini mi se i najbolji.

Ja sam recimo razmišljo bio i o polovnjacima, ali kada vidim za koliko se prodaju upravo R9-ke kao i nVidia-e 5xx, 6xx, nije mi bilo dvoumljenja s obzirom na trogodišnju garanciju. Apsolutno mi je nejasno tržište polovnih kartica, gde jedna 5850 koju sam ja platio 5K pre 3 godine sećam se tačno ovde na forumu od člana Milanbb drži istu tu cenu danas ili HD7700 po 50-60 evra, koju sam za 7k uzeo isto ovde od Pege pre ~2 godine.

On topic
Evo ga i moj Superposition. Na stock sam dobijao 4180 sa 1340MHz za core i 1770 za mem dobijem ovako:

Superposition_Benchmark_v1.0_4285_1511881594.png

Ono što mi se čini je da bi na ovom benchu ti, SOCOM, dobio još bolji rez sa nekim intelom pošto Kazanova me tuče za 100 poena sa i5, ali i 8GB rama više.
 
Bolja drajver podrska, verovatno za nijansu bolje performanse u novijim igrama i niza potrosnja, dovoljno razloga da proda staru 270 i da zadrzi RX560 :)
 
Bolja je 560 4GB i u novijim i u starijim igrama od 270.

270X~RX 460(mozda malo bolje perf. na starijim igrama za 270X), a 270 je slabija od 270X, kao sto je i 460 slabija od 560.
 
Bolja drajver podrska, verovatno za nijansu bolje performanse u novijim igrama i niza potrosnja, dovoljno razloga da proda staru 270 i da zadrzi RX560 :)

Nisam mislio na njegov slučaj, on je već uzeo. Ali da sam bio u takvoj situaciji da imam kartu koju mogu utopiti, svakako bih išao na nešto jače, odnosno 1050ti. S obzirom da AMD nema ništa između 560 i 570 a ogroman je gap.

@ivanbass1

Nije upitno da li je bolja, samo razlika koja je u pitanju mi ne opravdava previše zamenu.
 
Poslednja izmena:
Ma naravno, ko vec ima 270/x a planira sad neko ''ozbiljno'' igranje (na visokim podesavanjima) sve ispod RX470/570 nije primetan apgrejd. Ali ja bih svakako zadrzao tu 560-icu jer ima niz prednosti a dobar deo novca moze da se vrati prodajom stare 270 karte.

Steta sto AMD nije izbacio ''565'' verziju koja bi bila u rangu sa GTX 1050 ti.
 
Superposition_Benchmark_v1.0_4317_1511889654.png

Memorija na 1850Mhz
Sve preko usporava.
 
Poslednja izmena:
Fino fino, probao i ja sada, dobih 4370. Ali mi je temperatura gora od tvoje za 3°C, kontam zbog napajanja koje je naopako okrenuto jer ne moze 8pin da dohvati vrh maticne drugacije.

@HSV
S obzirom na cenu karte koju smo uzeli okreni/obrni dobro je prosao sta god da uradi. A to za 465 si u pravu, tacno im fali takmac sa 1050ti. Ne znam da li nemaju kapaciteta ili im se zbog majnera fucka za taj deo trzista.
 
Otvoreno kuciste :D
Svejedno, za jedan propeler nije bucna.
Ocekivao sam mikser.
 
Pa ono, za gejming mi nije bucna posto koristim zvučnike, sam živim pa ne smetam nikome :d
Ali kada se rade ovi benchevi čuje se bome fino :)
 
Pa realno sa R9 270 ako nemaš problema nema razloga prelaziti na ovo. Naravno kome treba nešto sada svakako odličan izbor, u tom cenovnom rangu čini mi se i najbolji.

Ja sam recimo razmišljo bio i o polovnjacima, ali kada vidim za koliko se prodaju upravo R9-ke kao i nVidia-e 5xx, 6xx, nije mi bilo dvoumljenja s obzirom na trogodišnju garanciju. Apsolutno mi je nejasno tržište polovnih kartica, gde jedna 5850 koju sam ja platio 5K pre 3 godine sećam se tačno ovde na forumu od člana Milanbb drži istu tu cenu danas ili HD7700 po 50-60 evra, koju sam za 7k uzeo isto ovde od Pege pre ~2 godine.

On topic
Evo ga i moj Superposition. Na stock sam dobijao 4180 sa 1340MHz za core i 1770 za mem dobijem ovako:

Pogledajte prilog 241535

Ono što mi se čini je da bi na ovom benchu ti, SOCOM, dobio još bolji rez sa nekim intelom pošto Kazanova me tuče za 100 poena sa i5, ali i 8GB rama više.

Ma, dobar je AMD, nemam zamerke :D Ok mi je rez za superposition, čini mi se?

A i ovo je malo fabrički OC-ovana 270, a ima lufta još, samo je nisam pržio, nisam ni imao neke potrebe :p

Samo kad nađem prokleti hdmi adapter, pa da pređemo na poređenje...

I što se tiče temperatura, iako troši duplo više, hlađenje je skroz ok na 270, 66c je neki maksimum sa ovim testovima, doduše lepo je kućište provetreno.

PS. Pegi sam prodao moju 6850 svojevremeno :D
 
Poslednja izmena:
Uporedite brzinu i u novijim igrama koje koriste mnogo teselaciju kao npr witcher 3 gde je rx560 brza od 7950,digital foundry je napravio uporedjenje tada gde je rx460 u istoj igri oko 7% brzi od 270x,naravno nije neki napredak u performansama ali je cena ok i dobija se nova garancija :)
 
Poslednja izmena:
Evo jedne u oglasima :D


"XFX RX 560 4GB nova domaca 99 evra!

Na prodaju, stara nedelju dana, emmi, garantni+fiskalni. Model sa jednim ventom i 6pin konektorom. Zacudjujuce hladna karta. 99 evra

Cena fiksna,kontakt pp. Saljem na teret i odgovornost kupca."
 
Neka preporuka za grafu do 100-150e koja može da izgura PES 17? Ništa više od toga ne treba :D
 
Evo jedne u oglasima :D


"XFX RX 560 4GB nova domaca 99 evra!

Na prodaju, stara nedelju dana, emmi, garantni+fiskalni. Model sa jednim ventom i 6pin konektorom. Zacudjujuce hladna karta. 99 evra

Cena fiksna,kontakt pp. Saljem na teret i odgovornost kupca."

Da li još uvek isplaćuju zaposlene robom?:d
 
Pa ono, za gejming mi nije bucna posto koristim zvučnike, sam živim pa ne smetam nikome :d
Ali kada se rade ovi benchevi čuje se bome fino :)

E sad, koliko li je to ''fino'' :)
Buka pri tim stress testovima nije toliko bitna ali me zanima koliko se ovako ''dere'', idle/surf/YT/video/gaming? Nigde ne mogu da nadjem test bas te XFX.
Cena je stvarno ''zanimljiva'' ali valjda sama karta nije totalna socijala u smislu kvaliteta, temperatura i buke.

Evo jos nekoliko novijih testova RX560 4Gb vs 1050/ti:







Ono sto se i znalo, ne moze da parira GTX1050ti ali nije mnogo losija od 1050 2Gb, u nekim igrama je cak i malo brza + ima 2Gb vrama vise sto i nije neka prednost u toj klasi ali mozda ce nekima znaciti.
Mislim da se ova XFX od 13k din vise isplati od single fan GTX 1050 ali samo po toj ceni.
 
Evo jos nekoliko novijih testova RX560 4Gb vs 1050/ti:

Ono sto se i znalo, ne moze da parira GTX1050ti ali nije mnogo losija od 1050 2Gb, u nekim igrama je cak i malo brza + ima 2Gb vrama vise sto i nije neka prednost u toj klasi ali mozda ce nekima znaciti.
Mislim da se ova XFX od 13k din vise isplati od single fan GTX 1050 ali samo po toj ceni.[/SPOILER]

560 4gb je uglavnom 10% bolja od 1050, u igrama koje favorizuju Envidiju 1050 je bolja nekih 5%, u igrama koje favorizuju AMD, 560 je bolja 20%-35%.

1050ti je u proseku 20-30 bolja od 560 4gb, u igrama koje favorizuju Envidiju to ide između 40%-50% za 1050ti, u igrama koje favorizuju AMD to je 10% za 1050ti.
 
E, baš to.
Meni tek sutra stiže kleti adapter, pa da je bacim na test, ako budem u stanju...
Imam bar sa čim i da poredim.
Čini mi se da xfx nema hladnjake na memoriji.
 
Čini mi se da xfx nema hladnjake na memoriji.

Ne bi me cudilo da je tako, ipak je ovo ubedljivo najjeftinija 4Gb 560-ica.. ali opet daju garanciju od 3 godine, valjda nije bas toliki krs :)

I ja razmisljam da je uparim sa FX-om, pre svega zbog cene jer je 6 'iljada jeftinija od najpovoljnije gtx 1050 ti (isto single fan) koju sam planirao a osim dirt rally-a (gde ocekujem high preset sa 60 fps, koliko sam video moze to da izgura) ostale igre su mi skoro pa nebitne, ako i instaliram neki noviji naslov ni medium podesavanja mi nece biti ''problem''.

Samo ne znam da li ce raditi uopste na ovoj mojoj ploci, moracu sigurno da apdejtujem bios zbog podrske za FX ali bi me smaralo da narucim i vracam, doplacujem ako 560 ne radi na fosilu od ploce.
 
Poslednja izmena:
E sad, koliko li je to ''fino'' :)
Buka pri tim stress testovima nije toliko bitna ali me zanima koliko se ovako ''dere'', idle/surf/YT/video/gaming? Nigde ne mogu da nadjem test bas te XFX.
Cena je stvarno ''zanimljiva'' ali valjda sama karta nije totalna socijala u smislu kvaliteta, temperatura i buke.

Ma meni vristi vise ovaj stock Ryzen vent, iz nekog razloga tandrce cudno nekako kad se zaleti, a kloknuo sam ga pa mora malo da se znoji. Ja sam pricao o buci u igrama, cujem je kad su loadinzi i kada izadjem iz igre, pa dok se ne rashladi dovoljno da zagasi vent.
 
Nazad
Vrh Dno