Šta je novo?

RX 560

Pozz svima,moze li pomoc,danas mi stigla xfx 560 4gb,i nastao problem,nevidim da postoje dravjeri po netu za win 8.1 x64,ima li resenja ,a win 7 i 10 nemislim da koristim? Hvala
 
Zato što drajveri za Windows 10 rade i na Windows 8/8.1.
 
Jel ima kartica stiker preko srafa i da li konektor za vent ima 2, 3 ili 4 pina?

Ima stickere na 2 šrafa. Konektor ima 4 pina.

Jel još ko uzeo? Dajte neki kratak opis i malo slika
Koliko je bučna idle/gaming?
Razmišljam se da je uzmem, pa ako je ok, zadržaću je, ako ne ide na doboš.

Kartica je mala, idealna za HTPC pošto se fan ne pali do određene temp. nisam pratio koja je to temperatura tačno, te je nečujna na idle/video. Najviša temperatura je bila ~70c posle višesatne sesije DE:HR, i par partija Battlefront-a 1.

U gejmingu se čuje ali ne obraćam jako pažnju s obzirom da je jedino što čujem zvuk iz igre.

Sličke su malo lošije, krastavac. nemam normalan aparat.
 

Prilozi

  • IMG_20171123_170033_edited.jpg
    IMG_20171123_170033_edited.jpg
    1,018.1 KB · Pregleda: 115
  • IMG_20171123_170110_edited.jpg
    IMG_20171123_170110_edited.jpg
    1,015.6 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Stvarno odlicna kupovina, steta sto generalno te 4Gb 560-ice ne kostaju do 15k din nego su ''na teritoriji'' brze i bolje 1050ti.
 
Stvarno odlicna kupovina, steta sto generalno te 4Gb 560-ice ne kostaju do 15k din nego su ''na teritoriji'' brze i bolje 1050ti.

Pa to mi je bilo i rezonovanje. Prva zamisao mi je bila 1050 2G obična. Međutim od kako sam sklopio konfiguraciju ta Zotac mini koju sam gledao je otišla sa ~14k na skoro 16. Tako da sam gledao alternative i odlučio se za XFX RX560 2G pošto je bila na akciji za ravno 12K. Međutim kad su stigle komponente ispostavilo se da nisu imali da mi dostave i taj RX već su imali na stanju ovaj sa 4G za samo 1000 RSD više, što je ispalo još bolje.
 
Ima stickere na 2 šrafa. Konektor ima 4 pina.



Kartica je mala, idealna za HTPC pošto se fan ne pali do određene temp. nisam pratio koja je to temperatura tačno, te je nečujna na idle/video. Najviša temperatura je bila ~70c posle višesatne sesije DE:HR, i par partija Battlefront-a 1.

U gejmingu se čuje ali ne obraćam jako pažnju s obzirom da je jedino što čujem zvuk iz igre.

Sličke su malo lošije, krastavac. nemam normalan aparat.

ladno nisi skinuo foliju sa kartice :D
 
Hahaha, namerno :). Kanim menjati kućište za neko kompaktnije i urednije, pa kad budem tandrljao i menjao sve to da ne ogrebem slučajno :p
 
Poslednja izmena:
Primjetih i ja... jedino trebas pripaziti da se folija ne bi odlijepila i upala u ventilator, pri cemu bi havarija bila vrlo moguca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kontam male su šanse za tako nešto. Ne tako davno sam kupio polovnog behemota GTX260 Gainward dual fan sa fabričkom folijom, a to je karta skoro 10 godina stara.
 
Pa to mi je bilo i rezonovanje. Prva zamisao mi je bila 1050 2G obična. Međutim od kako sam sklopio konfiguraciju ta Zotac mini koju sam gledao je otišla sa ~14k na skoro 16. Tako da sam gledao alternative i odlučio se za XFX RX560 2G pošto je bila na akciji za ravno 12K. Međutim kad su stigle komponente ispostavilo se da nisu imali da mi dostave i taj RX već su imali na stanju ovaj sa 4G za samo 1000 RSD više, što je ispalo još bolje.
Ja bi pre uzeo rx560 4GB nego gtx1050 2GB,teksture su ono sta zaista nevolim da smanjim u igrama.
 
Puno hvala Borgof :)
 
Nema na čemu. Poteraću i DE:MD bench sad za vikend pošto me je ukenjalo da je na Steamu trenutno 7.5 evra :d
 
Pa to mi je bilo i rezonovanje. Prva zamisao mi je bila 1050 2G obična. Međutim od kako sam sklopio konfiguraciju ta Zotac mini koju sam gledao je otišla sa ~14k na skoro 16. Tako da sam gledao alternative i odlučio se za XFX RX560 2G pošto je bila na akciji za ravno 12K. Međutim kad su stigle komponente ispostavilo se da nisu imali da mi dostave i taj RX već su imali na stanju ovaj sa 4G za samo 1000 RSD više, što je ispalo još bolje.

Zotac sa 2 ventilatora je 14000. Možda ga nije bilo u trenutku kad si ti gledao.
 
Evo patim se i dalje sa drajverom,evo rezultata nakon instalacije drajvera....:(
local driver.jpg
finis.jpg
device.jpg
Prepoznaje integrisanu i neki adapter, i to je to.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko od vlasnika ovih rx560 4gb xfx screenshot iz gpu-z da okaci ovde?
@Borgof, bila je pre par dana sigurno. I ja sam video. Ponekad se pojavljuje. Ali ja bi opet pre uzeo rx560 4gb za crvenu jeftinije. 2gb vram ponekad postaje razlog statera na gtx1050, ima par igara vec.
 
Poslednja izmena:
Ma definitivno sam zadovoljan, platio vise ili ne, mislim da je bolja kupovina od 2g takodje.
Ako ne okaci neko dok se ne vratim s posla okacicu ti ja.
 
Hahaha, namerno :). Kanim menjati kućište za neko kompaktnije i urednije, pa kad budem tandrljao i menjao sve to da ne ogrebem slučajno :p

tesko da ce vent da uvuce tu foliju ali da ce da se odlepi i da padne na napajanje realno mozes da racunas... nije telefon nit kola pa da strahujes da ogrebes, i ako ogrebes platiku na grafici sta sad, nije modni detalj...

ako ti ta folija zagusi napajanje ili se istopi na istom bice belaja sasvim sigurno, ja bih ti preporucio da je skines a ti kako oces ;)
 
Meni stiže u ponedeljak, pa da vidimo kako se drži protiv dobre, stare R9-270 :)
Koja pobedi, ostaje.

Jeste još neke igre izvrteli?
kako izgleda?
 
Bice bolja od 270, to je sigurno.
 
Meni stiže u ponedeljak, pa da vidimo kako se drži protiv dobre, stare R9-270 :)
Koja pobedi, ostaje.

Jeste još neke igre izvrteli?
kako izgleda?
Ja nisam imao mesta na ssd-u za mankind divided. Pikao sam malo battlefront 1 high preset bez problema (1680x1050). I danas zavrsio human revolution sve sam na max postavio bio bez ikakvog stucanja.
 
Gledam silne testove po netu, negde je sve na strani 270, realno 256 bit naspram 128 ipak čini razliku teoretski.
Negde je opet šareno, kako koji naslov.

Skoro sam instalirao crysis 3, i to fino tera. tipa sve na very high, ali bez anti-aliasinga i anisotropije, bez v-sinc-a :p
Vrti se oko 30 fps u proseku, na 1680x1050. Meni je 30 fps ok, i izgleda pristojno.

Nisam pametan :D
Jel neko ima instaliranu krizu 3, da uporedimo rezultate?
 
Nijanse su u pitanju izmedju te dve karte. Zadrzi novo sa garancijom. ;)
 
Crysis3_2017_11_25_20_15_53_834.jpgCrysis3_2017_11_25_20_16_10_353.jpgCrysis3_2017_11_25_21_07_01_412.jpgCrysis3_2017_11_25_21_07_07_431.jpg
 

Prilozi

  • Crysis3_2017_11_25_20_15_53_834.jpg
    Crysis3_2017_11_25_20_15_53_834.jpg
    442.7 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno