Šta je novo?

RX 560

Naravno da se ne isplati dati 5 'iljada vise za verziju za 4Gb rama ali licno bih dao do 2500 din vise u odnosu na 2Gb verziju, postoje i igre u kojima taj ''visak'' znaci, primeri su postavljeni i u ovoj temi.
Cak ima i naslova gde je RX560 4Gb egal sa GTX 1050 2Gb ili cak i minimalnoj prednosti (ne racunam Doom, tu je najveca prednost zbog 2Gb rama vise).

E sad, problem su trenutne cene i cinjenica da 4Gb verzije kostaju kao razne GTX 1050ti sa KP ili samo par hiljada manje od tih GTX u domacim prodavnicama.
 
Poslednja izmena:
I dalje nisam video uverljiv dokaz da ima smisla kupiti RX 560 sa 4 GB VRAM-a. Ja sam isti taj PowerColor, ali sa 2 GB, pazario za 12.000 RSD pre mesec dana. Razlika u ceni 40%, a u performansama vrlo upitno da li je uopšte ima, u kojim naslovima i sa kojim nivoom detalja (jer novije igre svakako neće raditi na 60 fps u 1080p sa iole visokim podešavanjima).

To sam mu i ja pisao u temi koju je otvorio (tražio preporuku za GPU), ali se on ipak odlučio za 4GB model. Njegove su pare pa neka ih troši kako želi
 
Uzeo je zbog monitora koji ima amd freesync opciju......

Da li se to isplati zbog te opcije? Msm nisam toliko upoznat sa Freesyncom (to je nesto kao vsync u igrama?) ali ne znam sad da li se isplati uzeti losiju kartu zamo zbog toga?
 
FreeSync je odlicna stvar.

Nema nikakvog cepanja slike, kao da je ukljucen VSync, bez input laga koji VSync donosi.
Radi(na ovom monitoru) u opsegu 40-75Hz i dok god je fps u tom opsegu, nece biti nikakvog cepanja slike.

Nema sanse da bih se vratio na monitor bez FreeSynca/GSync-a, kao i bilo ko drugi ko jednom proba to.
 
To sam mu i ja pisao u temi koju je otvorio (tražio preporuku za GPU), ali se on ipak odlučio za 4GB model. Njegove su pare pa neka ih troši kako želi

Isto mislim da je bolje da se uzme za iste pare 1050 2gb, brza graficka a ako zafali video rama u podesavanjima malo smanji detalje koji ga koriste, to bi trebalo da je AA, teksture, udaljenost, trava itd?
 
Sta mislite koliko je gtx 1050 2gb bolji od rx560 2gb?
10%? manje? vise?
 
Sta mislite koliko je gtx 1050 2gb bolji od rx560 2gb?
10%? manje? vise?
Koliko sam ja pratio, bolja je u e-sports naslovima. U AAA igrama nije, negde je i malo lošija. Tako da gledaj šta ti je bitnije.
 
Jel moze neko da mi objasni o cemu se ovde radi?
Posto mi je riknula rx 460 dobio sam u zamenu powercolor rx 560 koja je inace jeftinija nego sto sam platio rx 460 ali nek im bude,
pre neki dan otvorim gpu-z i vidim ovo https://imgur.com/a/G7j3v.Znam da postoji rx 560D sa 896sp ali na kutiji i ni u jednom programu ne pise da se radi o rx 560D
i datum biosa je od rx 460. Karticu sam dobio u zameni od firme na E.
 
Poslednja izmena:
Radi se o losem poslovanju, sto u prevodu znaci da odes i trazis ono sto si platio. Moguce su greske, ali hoce centrala da pogresi jednom...
 
Sto je najgore nisu me ni zvali da mi kazu ne moze rx 460 da se popravi i da ce mi poslati zamenu, nego samo zvali iz prodavnice, kaze dodjite da preuzmete proizvod.
Reklamirao sam je vec jednom posle dana od prouzimanje, bila je kod njih jedno 15 dana, kao sve ispravno i ok. A kartica boze sacuvaj, niti je rx 560, 560D ni rx 460 nego nesto izmedju.
 
Jel moze neko da mi objasni o cemu se ovde radi?
Posto mi je riknula rx 460 dobio sam u zamenu powercolor rx 560 koja je inace jeftinija nego sto sam platio rx 460 ali nek im bude,
pre neki dan otvorim gpu-z i vidim ovo https://imgur.com/a/G7j3v.Znam da postoji rx 560D sa 896sp ali na kutiji i ni u jednom programu ne pise da se radi o rx 560D
i datum biosa je od rx 460. Karticu sam dobio u zameni od firme na E.

Ako si dobio kartu istih ili boljih karakteristika, a prihvatio si zamenu, nema šta da se žališ, niti bi ti to prošlo.
Verovatno je u pitanju neka oem varijanta karte.

Da li ona radi kako treba?(isto ili bolje od te što je riknula)
 
Rx560D = Rx460, imaju isti broj shaders jedinica 896
 
Ma nije ni RX560D nego je neko smece od kartice, bios od rx 460, po Id-u hardvera je rx 560 4G, clock joj je veci od 560D a manji od rx 560.
 
Ima sad XFX RX560 sa 4GB i 6-pin za 13k,bas dobra cenu za sasvim ok grafu :)
 
Ima sad XFX RX560 sa 4GB i 6-pin za 13k,bas dobra cenu za sasvim ok grafu :)

Realno. Ja zamalo da kupim po toj ceni, medjutim World of Warcraft performanse su bas ocajne, tako da sam odustao.

Ma nije ni RX560D nego je neko smece od kartice, bios od rx 460, po Id-u hardvera je rx 560 4G, clock joj je veci od 560D a manji od rx 560.

Probaj da flesujes BIOS od krstene varijante RX 560 od tog proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Nisi pogresio, ne vredi 50e doplacivati za 1050Ti u odnosu na 560 4GB.
 
Expresno stigla juče , iako sam im napomenuo da mi ne šalju u ponedeljak,srećom imao sam pare
Nisam stigao da je testiram,nemam ništa adekvatno instalirano

560.gif

Kao da imam neki problem sa podesavanem ventilatora preko amd softvera. Sa prethodnom grafikom sam imao problem jer se ventilatori uključe na temperaturi od 80c pa rade sa skoro 90% snage dok ne spuste za dvadesetak i onda samo stanu
i tako u krug . Posle raznih podešavanja i reinstalacija zaključio sam da je ventilator pokvaren,sada tražim neki zamenski. Na ovoj kartici na 60c krenu da rade sa 40-50% i spuštaju do 40C. Sada kakve su kod vas postavke ,da li je ovako treba ?
 
Ja porucio bio 2G verziju tog XFX-a, srecom nisu imali i dobih ovu. Bruka karta za te novce. Dugo nisam imao neki fresh HW, pa sam preskocio dosta naslova, poterao jutros Battlefront 1 high preset kao podmazano :). Cekam black friday ako naleti DE:MD da je bas upregnem :)
 
DE:MD ?

edit
setih se deus ex mankind divided
 
Poslednja izmena:
Deus Ex: Mankind Divided.

@alex035

Sto se tice ventilatora, mozes sam da podesis krivu u Msi Afterburneru, ako ti se default podesavanja ne svidjaju.
 
:d, baš tako. Sad završavam taman Human Revolution po 2. put, pa ću samo da nastavim Mankind Divided ako uspem da nabavim po dobroj ceni.
 
Jel ima kartica stiker preko srafa i da li konektor za vent ima 2, 3 ili 4 pina?
 
Jel još ko uzeo? Dajte neki kratak opis i malo slika :)
Koliko je bučna idle/gaming?
Razmišljam se da je uzmem, pa ako je ok, zadržaću je, ako ne ide na doboš.
 
^ Neko je pominjao da karte iz nove RX serije, mislim bas 560, jednostavno nece da rade na nekim starijim plocama (za AMD) pa ne bi bilo lose da proveris to.
 
meni radi na GA-970A-UD3P , to je valjda 2012-13
Nije nečujna , do 40% skoro jeste, posle pravi buku. Koliko je to decibelima,da li je puno ili nije , nemam neko iskustvo
 
@hsv
To za stare ploče može biti tačno, ali AM3+ tu ne spada. Uglavnom se odnosi na neke starije OEM varijante i sockete od pre 10 godina.

U slučaju na koji verovatno misliš, radilo se o OEM PC-u, a ista grafička je radila na LGA775 ploči, kao i na H61 ploči koja je iz istog vremena kao i ta njegova AM3+. Takođe gomila ljudi ima FX i RX u paru koji rade bez problema, iako možda ne u punom kapacitetu ako je CPU usko grlo. Kombiancija Phenom II + RX je ređa, mada ima i takvih
 
Poručih i ja tu XFX sa 4Gb, stiže u subotu.
Ne volim karte sa jednim ventom ali cena je neodoljiva.
 
Nazad
Vrh Dno