Šta je novo?

RX 560

Kod nas ce biti vece, tacka :D
 
Cene bi treblo da budu iste kao za RX 460. Što je skroz korektno za ~20% bržu kartu. Ali naravno, biće veće dok se ne počiste zalihe

Koliko znam iz atija su resili da cena bude niza 20$ u odnosu na rx460. Tj. Cena rx460 je bila 120$ za osnovni model od 2gb a sad bi trebalo da rx560 kosta 99$ sa 4gb.
 
pljacka, to nije $99 za 4GB model :d
 
Dobro, sad bar znamo da ce 4Gb verzija kostati 23-25k din, vrh :)
 
Bar ce svaka imati 6pin,cena verovatno oko 20k,sto je i previse sobzirom da je bilo rx470 i za 24k...
 
Pa bolja karta od 1050(verovatno), 1050 kosta 17-18k, znaci ova karta mora da kosta 20ak :D
 
Bolja od 1050 svakako nece biti,mozda u rangu iste sa prednosti u kolicini vram-a,vec vidim da prvi primerci imaju 1300MHz boost tako da nebi trebalo biti problem OC blizu 1400MHz.
 
Bice barem u rangu, eventualno za nijansu bolja. Ne verujem da ce biti slabija.
Dovoljno je da u dx11 bude u rangu, u dx12/Vulkan po defaultu amd grafe daju bolje rezultate, naravno ako je karta iz zelenog tabora sa kojom se poredi slicne cene/generalne snage.
 


Na testu koriscena rx460 bez 6pin pa frekvencija pada ispod 1150 MHz,racunajte +150MHz za RX560 (par frejmova vise).
 
Tih 150MHz je vise od 10%, skoro 15%, nije bas par frejmova.

Jel ovo "otkljucana" 460 ili obicna na testu?
 
Tih 150MHz je vise od 10%, skoro 15%, nije bas par frejmova.

Jel ovo "otkljucana" 460 ili obicna na testu?
10% kao 30 na 33 fps,par frejmova :) kartica na testu je naravno otkljucana zato sam i postavio (pise 1024 i vidis na gpuz slici).
 
Poslednja izmena:
Videcemo vec kad izadju karte, uskoro je to. Svakako ce biti bolja i konkurentnija od 460, koja se i nije bas proslavila. Nije mi jasno sto su osakatili 460..


Kad se otkljucava ne moze se raditi driver update, osim ako nema neki bypass za to. Video sam da je na ovoj neki ReLive driver, pa pretpostavljam da ima.

Edit:
10-15% je vise od par frejmova u realnom svetu, jer nece ljudi maxovati podesavanja na low-end kartama i imati 30fps, nego ce gledati da izvuku 50-60fps i tu je vec solidnih 7-8fps razlike.

Valjda ce uskoro neki review.
 
Poslednja izmena:
Cena od 99$ važi samo za SAD. Cene se kod njih predstavljaju bez pdv-a, koji se razlikuje u svakoj državi pa se zbog toga uračunava nakon naplate. Na tih 99$ dodaj još PDV i dobićeš realnu cenu.

Čitavih 106-107 dolara kada dodaš porez.
 
Nije neki model, ali je skroz korektna cena za launch. Mada je realno da ide dole, tj. da se vremenom kod nas preslika na 15-16k
https://www.alternate.at/SAPPHIRE/4...1351915?campaign=Grafikkarte/SAPPHIRE/1351915

Nadam se kod madjara za 100
NYkWXp.gif
 

Ko te pita za dizajn, bitno je da radi!!! Kao da ces da gledas u kuciste sve vreme i da joj se divis pa da ti je bitna kako izgleda. Bitna je njena funkcija, kada ti nju bocnes u maticnu i ukljucis komp da ona obavlja zadatke koje pred nju stavis a to kako izgleda to je najmanje bitno.
 
Imaju li oni u planu da prodaja pocne uskoro ili cekaju jesen? :)

Ova verzija mi deluje ok: https://www.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-560-AERO-ITX-4G-OC.html#hero-overview


Boost Clock / Memory Frequency
1295 MHz / 7000 MHz
4GB GDDR5

All Solid Capacitors
155 x 113 x 39 mm

10 years long lifetime under full load.
One of the deciding factors in performance is the quality of the components used. That is why MSI only uses MIL-STD-810G certified components for AERO ITX cards. These components have proven durable enough to withstand the torturous circumstances of extreme gaming and overclocking for extended usage.
:d
 
Poslednja izmena:
Sa kojim karticama od nvidia 6xx i radeonima od 2012 do sada bi rx 560 trebala biti na sličnom nivou ?
 
Tu negde kao 7870 i 660ti.
 
Hvala. Neće biti daleko ni od gtx 950, vrlo solidno za cenu koja će biti aktuelna u razvijenim evropskim zemljama


Po poenima trebala bi da je oko duplo jača od radeona 7770
 
Poslednja izmena:
Dobra cena, za RX 560 :D
 
Sapphire RX550 - 11999 din u E prodavnici.
С обзиром да у истој радњи има RX 460 који је скоро дупло јачи за 14-15 000 и то да бираш модел :D RX 550 не сме бити изнад 10 000 да би имао икаквог смисла.

Обе фирме су прилично безобразне у том најнижем сегменту, нуде карте неколико генерација старе, у неким генерацијама ни не избацују нове карте у том сегменту.
 
Poslednja izmena:
Samo sam postavio kao vest, nikada ne bih kupio tu kartu :)
Nisam siguran da je RX460 ''duplo jaca'' od 550-ice ali je svakako dovoljno brza da po trenutnim cenama kupovina RX550 nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno