Šta je novo?

RX 560

Ima sada xfx 560 2gb za 11200, a safir puls 4gb za 13500. Dok je ino x1 1050 13200, a ino x1 1050ti 17000.
 
Ima sada xfx 560 2gb za 11200, a safir puls 4gb za 13500. Dok je ino x1 1050 13200, a ino x1 1050ti 17000.

Da ... reci mi ako znas koliko igrica na medium i high koriste vise mem od 2GB ....

Konkretno me zanima BF1 , BF4 , Dirt , hvala.
 
Taj Safir je krajcovana 560D verzija, neka me neko ispravi, ali mislim da je to tako.
 
Da ... reci mi ako znas koliko igrica na medium i high koriste vise mem od 2GB ....

Konkretno me zanima BF1 , BF4 , Dirt , hvala.


https://www.youtube.com/watch?v=237L9UGQtGk&t=2s

Ne treba ti na njoj 4gb.

Ja uzeh dan pred popust xfx 2gb, i naravno da su krneuli sa popustom cim sam uzeo. :D Karta je kompaktna, vizuelno ok, heatsink cak crne boje, vent do 60C ne pali, kada predje 60C vrti ga na 1000-1200rpm sto je jako tiho. Cim se spusti na 50C vent se ponovo gasi i ne pali do 60C jasno. Temperature ok, pored 2xSW3 na oko 800-900 ovaj se na 1000-1200 jedva primeti na oko 1m u zatvorenom alu kucistu. Za tu cenu nema nista bolje, za nezahtevne igrace ili kao prelazno resenje to je to. Za hw akceleraciju moze i onaj 1030 pasivni ako nije potrebno nesto jace.
 
https://www.youtube.com/watch?v=237L9UGQtGk&t=2s

Ne treba ti na njoj 4gb.

Ja uzeh dan pred popust xfx 2gb, i naravno da su krneuli sa popustom cim sam uzeo. :D Karta je kompaktna, vizuelno ok, heatsink cak crne boje, vent do 60C ne pali, kada predje 60C vrti ga na 1000-1200rpm sto je jako tiho. Cim se spusti na 50C vent se ponovo gasi i ne pali do 60C jasno. Temperature ok, pored 2xSW3 na oko 800-900 ovaj se na 1000-1200 jedva primeti na oko 1m u zatvorenom alu kucistu. Za tu cenu nema nista bolje, za nezahtevne igrace ili kao prelazno resenje to je to. Za hw akceleraciju moze i onaj 1030 pasivni ako nije potrebno nesto jace.
Hvala, odlican video [emoji3]
 
Ubacio sam danas jednu dvanaesticu da mi baca vazduh s prednje strane kućišta na grafičku i napajanje. Sada je max 76 stepeni, što je za 3 manje nego inače. No ono što je interesantno je da tu temperaturu održava sa max 21% obrtaja, tako da je ni ne čujem više. Kada budem promenio napajanje siguran sam da će se i to promeniti jer mi je trenutno napajanje okrenuto ka gore pošto CPU kabl ne može da dohvati priključak na ploči ako okrenem napajanje onako kako bi trebalo. Glupavom LC-u nije palo na pamet da testira to pre nego što su ugradili ovaj LC600H u ovo kućište.
 
Pozdrav pitanje za one koji imaju XFX RX 560, da li nekome prilikom buđenja/paljenja računara kartica vrti ventove na 100% (4-5sek) i onda se isključi?
Mislim da nešto dovodi do ludovanja ventova, ali ne mogu da provalim šta.
 
Koja verzija drajvera je u pitanju?
To se meni desavalo sa RX 470 na starijim drajverima. Takodje se moze desiti da Afterburner brljavi, ako se koristi.
 
Pozdrav pitanje za one koji imaju XFX RX 560, da li nekome prilikom buđenja/paljenja računara kartica vrti ventove na 100% (4-5sek) i onda se isključi?
Mislim da nešto dovodi do ludovanja ventova, ali ne mogu da provalim šta.

Meni se dešava, čini se ne uvek, ali kad okine baš je bučno.

Radeon Software Version: 17.12.1

Čini mi se i sa nekim starijim isto.

I bez afterburnera.
 
Koja verzija drajvera je u pitanju?
To se meni desavalo sa RX 470 na starijim drajverima. Takodje se moze desiti da Afterburner brljavi, ako se koristi.

Najnovija verzija drajvera, nisam ni instalirao AF (niti ostale programe za monitoring).

@SOCOM

Pa jel može da se sredi ili ne? Glavu probi, ne znaš kad će da okine a kad ne :d
 
Nemam pojma, nisam ni pokušavao nešto.
Čudnjikava kartica.
 
Zna li neko do kada ce radnja na E. imati XFX 2 GB ... ?! po ovoj 11k ceni :D i da li je to sigurno model sa 1024 SP?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav pitanje za one koji imaju XFX RX 560, da li nekome prilikom buđenja/paljenja računara kartica vrti ventove na 100% (4-5sek) i onda se isključi?
Mislim da nešto dovodi do ludovanja ventova, ali ne mogu da provalim šta.
Ovo apsolutno nema veze sa driverima. Ti cim pritisnes dugme na kucistu, on ih zavrti i naravno smiri se. Pri tome, ne moze ni da pokrene drivere pa cak i da nemas sistem na racunaru isto bi se desilo. Izvadi HDD pa ces videti. To je BIOS test ili nesto gde svi kuleri se zavrte i posle par sekundi se sve smiri i to je to.
Bez brige si ;)
 
Verovatno jeste. MAda pri podizanju sistema to se ne dešava.
Samo pri buđenju iz sleep-a.
R9-270 to nije radio.
 
Pazi, ja sam razumeo iz tvoje poruke da je u pitanju PALJENJE racunara i zato sam rekao da nema veze sa driver-ima, a ako je iz sleep-a mozda onda i mogu da budu driver-i, al svakako mislim da nije bug nego prosto zavrti ih jer se probudio sto bi rekli haha.. pa se odmah smiri.
 
Pozdrav pitanje za one koji imaju XFX RX 560, da li nekome prilikom buđenja/paljenja računara kartica vrti ventove na 100% (4-5sek) i onda se isključi?
Mislim da nešto dovodi do ludovanja ventova, ali ne mogu da provalim šta.
Da da, sasvim normalno, ventovi se po paljenju i kada se restartuje sistem upale i rade dok ne zavrsi sa "loading screen" i to je to. Normalno, meni je tako i 1050Ti radila. Da li je do proizvodjaca ne znam ali na toj xfx je i kod mene tako.

Zna li neko do kada ce radnja na E. imati XFX 2 GB ... ?! po ovoj 11k ceni :D i da li je to sigurno model sa 1024 SP?

100% ima 1024SP.

 
Kupio sam xfx rx560 oc 2 gb i imam problem jer ne mogu da instaliram najnovije drajvere jer je sistem uopste ne prepoznaje. Maticna je inace dosta stara msi 770-c45 ali od strane prodavaca sam dobio uveravanja da je kompatibilna sa ovom grafickom. Pokretanjem instalacije drajvera izbacuje mi gresku 182, neprepoznavanje amd hardvera. Video sam u ovoj temi da je jedan od clanova uspesno instalirao ovu graficku na istoj maticnoj pa ako moze neka pomoc bio bih zahvalan
 
Ljudi jel moguce da je cena ove grafe toliko skocila?? Hteo sam da je uzmem na emmiju za 12 ili 13 hljada, sad nema nigde ispod 18k. Jel moze neko da mi objasni sta se desava?
 
Kopa se sve u 16.
 
Sto vise vrednost kriptovaluta pada,to se vise kopa...(?!)
 
Ja sam u Gigatronu jedva upecao Asus RX550 za nešto manje 14.000 din! Prsli ljudi načisto! I to sam poručio i morao čekati nedelju dana da je nabave. Video sam da joj je u tom periodu još skočila cena, ali sreća da sam rezervisao po pređašnjoj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakve su ovo ludačke cene :O Najjeftinija 16 000.. još bih mogao i da zaradim prodajući polovnu. :D
 
Cene su katastrofa, bolje malo sacekati i ne uzimati u ovom trenutku nista.
 
Ja sam u Gigatronu jedva upecao Asus RX550 za nešto manje 14.000 din! Prsli ljudi načisto! I to sam poručio i morao čekati nedelju dana da je nabave. Video sam da joj je u tom periodu još skočila cena, ali sreća da sam rezervisao po pređašnjoj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

rx 550 nije vredeo ni 10.000 koliko je bio pre par meseci, a kamo li 14.000
 
rx 550 nije vredeo ni 10.000 koliko je bio pre par meseci, a kamo li 14.000
Znam, ali krastavac. Obećao ženi pa sam nekako morao da joj nabavim. :d

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa sto ne uze GT 1030, primetno jeftiniju?
 
Pa sto ne uze GT 1030, primetno jeftiniju?
Njen burazer je uzeo XFX RX560, videh da trči sasvim korektno pa uzeh ovu pošto RX560 ni od korena nije bilo nigde kad sam gledao. :d

Ali koliko vidim 1030 je samo 2GB?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Njen burazer je uzeo XFX RX560, videh da trči sasvim korektno pa uzeh ovu pošto RX560 ni od korena nije bilo nigde kad sam gledao. :d

Ali koliko vidim 1030 je samo 2GB?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
U zavisnosti od igre GT 1030 i RX550 su u principu egal po brzini. GT1030 dolazi samo u verziji sa 2GB, a RX550 u verzijama sa 2 ili 4GB. RX550 4GB je bacanje para jer kartica nema dovoljno snage da bi joj bilo potrebno više od 2GB. Primera radi GTX 750Ti je jača od obe, a 4GB verzija takođe ne čini razliku u odnosu na 2GB.

Sa ovim cenama ima smisla uzimati GT1030 u nekoj kategoriji do 10 000. Za manje od 20 000 uzeti RX 560 ili 1050, šta se nađe jeftinije :) 1050Ti je otišla na reda 200e što je suludo :d

Ako zbilja ima u emmi R7 360 za 9 soma onda je to jedina smislena kupovina sada :D
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo. :) Ma radi ovo čudo sa 4GB ekstra. Tera AC: Syndicate i Origins sasvim korektno, što je njoj i bilo bitno pošto je baš žešći fan serijala, tako da ne žalim se. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno