Šta je novo?

RX 560

^Dex, trenutne cene tih 560-ica su previse blizu GTX 1050 ti, XFX na snizenju (12990 din) bese odlicna kupovina.
Upravo videh da je ta XFX 14990 din, i dalje moze da prodje, sve ostale (sa 4Gb vram) su preko 16, 17 'iljada.

Mislio sam da je 7850 u verziji 2 GB, a ne 1. Onda nije loše menjati je

Brza je i od te, jeste da i vram ponekad pravi vecu razliku cak i u toj klasi ali RX560 je jednostavno brza od 7850 pa i one sa 2Gb vram.
 
Pa zavisi, neko mozda hoce samo da zameni gpu i da dobije novu kartu koja je brza, ima vise vram-a, manje trosi i ima jos 3 godine garancije.
Tako da posle prodaje stare 7850 treba da doda smesan iznos za novu i bolju kartu a ubrzanje ce sigurno primetiti (dex je pomenuto BF1, Dirt Rally, tu je 560-ica ipak primetno brza od 7850 1Gb, mada je 1050 2Gb jos malo brza).

I ja mislim da je bolje kupiti GTX 1050 ti, idealno polovnu RX470/570 ali se zna sta se desilo sa cenama pa GTX ostaje najbolja opcija ispod 20 'iljada.
Ali ova XFX 560 4Gb (za 13k din) stvarno bese odlicna zamena za stare karte mada je i sada ok kupovina za tih 14990 din.
 
Poslednja izmena:
Do 15000 bi dao za 560 4GB vise od toga ne ... Koliko vidim dobre 1050ti sa 4Gb su oko 20K , tako da ne bih isao na to.

Pre bih dao 20 000 za polovnu 470 4GB ali nema sanse da se to nadje :trust:
Bio sam bu**** pre jedno 6 meseci jedan mi nudio skoro novu sapphire 470 4GB za 150e , samo joj bilo polomljeno jedno krilce od venta :D ja ga iskulirao ...
 
Sad smo svi pametni :) I ja sam pogresio sto ne uzeh polovnu RX470 za 180e, ne da bih je preprodao i zaradio vec da ne razmisljam o gpu duzi niz godina.

A najjeftinija 1050 ti (e prodavnica, single fan, garancija 36 meseci) kosta 18990 din sto je ok cena i objektivno to je najbolji apgrejd posle 7850, kada su nove karte u pitanju, u okviru budzeta do 20000 din.

@ Marti Misterija

Razmisli i o GTX 1050 ti, jasno mi je da ne koristis PC za igre ali mozda ova GTX ima prednost u nekim od programa koje koristis (Adobe i ostali).
 
Poslednja izmena:
Rešio sam problem sa Doom igrom, neki bug je pa je koristila igra pogrešnu kartu. Zato su rezultati bili slabi. Mora da se disabluje ta druga karta i Vulkan radi na rx560 u Doom. Glat mogu da dam ocenu 10/10 za ovu kartu i to sve sa svojih 2GB vrama. Prosto neverovatno šta su napravili ljudi za 12900 din.
 
Vidim imas XFX jel to ona Core edition , sta znam mozda i padne ta od 2GB na kraju , videcu...

Jos jedno pitanje da li FX6300 moze da iscedi svaki frame iz ove karte :d mada meni trebba da je sve zakucano na 60fps to je za moje potrebe sweet spot.
 
Kao i za svaku drugu grafu uz FX, zavisi sta igras.

Za nesto optimizovano za multi-core, moze, dok ima MMO-ova(i drugih igara) koji ce raditi na 10fps, stavio RX 550 ili Titana, na FX-u.
 
Vidim imas XFX jel to ona Core edition , sta znam mozda i padne ta od 2GB na kraju , videcu...

Jos jedno pitanje da li FX6300 moze da iscedi svaki frame iz ove karte :d mada meni trebba da je sve zakucano na 60fps to je za moje potrebe sweet spot.

Uzmi XFX sa 4Gb, mislim da ce ti znaciti za BF1.
A pogledaj po YT, 6300@4Ghz+ u novijim i dobro optimizovanim igrama lepo ''gura'' cak i GTX 1060, RX470/570 mada se desavaju padovi fps sto je karakteristicno za sve starije amd cpu ali nije to toliko strasno a kapiram da si i navikao.

Mada i dalje mislim da bi ti se najvise isplatila GTX 1050 ti (18990 din) i uz oc FX-a na 4.0-4.5Ghz ( mislim da bi dobio primetan apgrejd u odnosu na FX stock + 7850, posebno u BF1 mada bi i Dirt Rally sigurno primetno bolje radio, 60fps-ultra/2xMSAA.
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex da to je ta karta. Ima 1024 stream procesora, 1295MHz clock speed. Najpovoljnija koju sam našao. Ja sam isto na početku istraživanja smatrao da je 2gb vrama malo ali kako sam sve više gledao benchmarke video sam da nema veze to. Posle me je brinulo da ne bude ipak slaba u praksi ali zaista nije (za 1080p) i srednje/viši nivo detalja. Znam da može da se bira mnogo čim dodaš par stotina dinara eto jače karte/modela/hlađenja/vrama i tako u nedogled. Ali kada poredim rx560 sa gtx1070 nema šanse da ova druga vredi 500e u ovakvom scenariju upotrebe.
 
@ Marti Misterija - Razmisli i o GTX 1050 ti, jasno mi je da ne koristis PC za igre ali mozda ova GTX ima prednost u nekim od programa koje koristis (Adobe i ostali).
Grafika igra znacajniju ulogu u Premieru, u Photoshopu i Lightroom-u je dovoljno, u novijim verzijama, bilo sta sto je napravljeno u proteklih tri cetiri godine, i to 2gb rama, 4gb trebaju ovima sto rendaju video i tu nvidia trenutno ima malu prednost.
Mislim da cu od Deda Mraza da zatrazim neku rx560, stvarno sam bio dobar ove godine, narocito na forumu! :d
 
@dejan87dex da to je ta karta. Ima 1024 stream procesora, 1295MHz clock speed. Najpovoljnija koju sam našao. Ja sam isto na početku istraživanja smatrao da je 2gb vrama malo ali kako sam sve više gledao benchmarke video sam da nema veze to. Posle me je brinulo da ne bude ipak slaba u praksi ali zaista nije (za 1080p) i srednje/viši nivo detalja. Znam da može da se bira mnogo čim dodaš par stotina dinara eto jače karte/modela/hlađenja/vrama i tako u nedogled. Ali kada poredim rx560 sa gtx1070 nema šanse da ova druga vredi 500e u ovakvom scenariju upotrebe.

Oki , izgleda ce takva da padne 2 ili 4 GB videcu , bolje nego ova namucena 7850 koju iskreno ne bih menjao jos 2 god samo da je sa 2GB :smoke:

Kazi mi da li se u idle kod njih gasi vent i koliko se cuje - da li se dernja u full load i koje su temp karte?!
 
Poslednja izmena:
Pulse model od Sapphire-a radi polupasivno?
Jel ima još neki da ne pali ventove do određene temeperature?
 
Gigabajtov model sa dva ventilatora.
 
Grafika igra znacajniju ulogu u Premieru, u Photoshopu i Lightroom-u je dovoljno, u novijim verzijama, bilo sta sto je napravljeno u proteklih tri cetiri godine, i to 2gb rama, 4gb trebaju ovima sto rendaju video i tu nvidia trenutno ima malu prednost.
Mislim da cu od Deda Mraza da zatrazim neku rx560, stvarno sam bio dobar ove godine, narocito na forumu! :d

Mislio sam da koristis i Premier, Vegas.. a i uopste mi ''zelena'' deluje kao bolja kupovina, na osnovu trenutnih cena (nema vise 4Gb 560-ice za 12990 a izgleda ni za 14990 din).
Ako ne vrate ovu XFX u ponudu onda dobro proveri koju RX560 da pazaris, npr. za ovu MSI sam mislio da je kvalitetnija i tisa od XFX ali naleteh na komentare gde kazu da je bucnija a neki navode i crkavanja karte posle nekoliko meseci normalne upotrebe. Ne znam koliko je sve to tacno ali treba proveriti.
 
Poslednja izmena:
Oki , izgleda ce takva da padne 2 ili 4 GB videcu , bolje nego ova namucena 7850 koju iskreno ne bih menjao jos 2 god samo da je sa 2GB :smoke:

Kazi mi da li se u idle kod njih gasi vent i koliko se cuje - da li se dernja u full load i koje su temp karte?!

Gasi se vent kada je hladna karta tj ispod 50c. Na defaultu podešena dostiže 80c u igrama karta ali vent radi na 33% tada i naravno da je praktično nečujan. Manualno ako podesiš vent sve zavisi u kakvom si okruženju tj nije isto ako ti je otvoren prozor i imaš zvuke saobraćaja ili ako je tišina potpuna. Do 45% je zanemarljiv zvuk venta čak i u tihom okruženju. Do 55% uz ambijentalne zvuke ili igru. Tada su temperature 67c.
 
Ne razmisljaj puno i uzmi 560 4GB sve dok nije skuplja od 1050 2GB.
 
Gasi se vent kada je hladna karta tj ispod 50c. Na defaultu podešena dostiže 80c u igrama karta ali vent radi na 33% tada i naravno da je praktično nečujan. Manualno ako podesiš vent sve zavisi u kakvom si okruženju tj nije isto ako ti je otvoren prozor i imaš zvuke saobraćaja ili ako je tišina potpuna. Do 45% je zanemarljiv zvuk venta čak i u tihom okruženju. Do 55% uz ambijentalne zvuke ili igru. Tada su temperature 67c.

Hvala, imam Crnu Udovicu (kuciste) nece to da se cuje ... ni 7850 ne prelazi 75c obicno do 70c (full load) ide ali se malo cuje, ipak je matora...

Hvala :)
 
Dex, ako neces 1050ti onda potrazi ovakva poredjenja pa onda proceni koju da uzmes (RX560 4Gb ili GTX 1050 2Gb):


U novijim igrama su u sustini izjednacene ali i dalje ne kapiram zasto je GTX 1050 2Gb ovoliko brza od RX560 4Gb u Dirt Rally-u? Da li je do AMD drajvera.. a koliko znam CM igre su uvek odlicno radile na AMD gpu.
Da ne pricam o 4Gb ''ti'' verziji, ona bas dere RX560 u Dirt Rally/Dirt 4.
 
Dex, ako neces 1050ti onda potrazi ovakva poredjenja pa onda proceni koju da uzmes (RX560 4Gb ili GTX 1050 2Gb):


U novijim igrama su u sustini izjednacene ali i dalje ne kapiram zasto je GTX 1050 2Gb ovoliko brza od RX560 4Gb u Dirt Rally-u? Da li je do AMD drajvera.. a koliko znam CM igre su uvek odlicno radile na AMD gpu.
Da ne pricam o 4Gb ''ti'' verziji, ona bas dere RX560 u Dirt Rally/Dirt 4.


Kapiram da je 1050ti jaca i bolja karta ... ali i skuplja 50e

Meni treba 60fps full hd medium ili high detalji u bf4 , dirt i uskoro bf1 ... ja se nadam da ce rx560 da to gura opusteno... :p ja to samo igram , iskreno.

Sto si bre toliko fasciniran sa Zelenima... placas skuplje i malo bolje , logicno. Aj da je ista cena pa da uzmem 1050ti :d

Mada nvidija je bolja za gpu encode - decode ... krastavac bolja podrska ... mozda nekada i predjem na zelenis :smoke:
 
Poslednja izmena:
A ko to enkodira video materijal preko CUDA,ja sam mislio o tome ali programe koje koristim i nemaju podrsku a i citao sam na mnogim mestima da je kvalitet losiji u odnosu na cpu.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da koristis i Premier, Vegas.. a i uopste mi ''zelena'' deluje kao bolja kupovina, na osnovu trenutnih cena (nema vise 4Gb 560-ice za 12990 a izgleda ni za 14990 din).
Ako ne vrate ovu XFX u ponudu onda dobro proveri koju RX560 da pazaris, npr. za ovu MSI sam mislio da je kvalitetnija i tisa od XFX ali naleteh na komentare gde kazu da je bucnija a neki navode i crkavanja karte posle nekoliko meseci normalne upotrebe. Ne znam koliko je sve to tacno ali treba proveriti.

Pazi, da crkne nema razloga, RX560 nije neki potrosac tako da kolko god da je losa izvedba kartice radice to godinama, za buku, tu su negde, ni jedna ni druga nije kvalitetan model, ali eto XFX ima prednost sto ima 6-pin konektor.
 
Kapiram da je 1050ti jaca i bolja karta ... ali i skuplja 50e
Sto si bre toliko fasciniran sa Zelenima... placas skuplje i malo bolje , logicno. Aj da je ista cena pa da uzmem 1050ti

Najjeftinija single fan 1050ti je bila skuplja za 50e ali od RX560 4Gb koja je kostala 12990 din. Pogledaj cene ostalih dostupnih RX560 4Gb i bice ti jasno zasto su trenutno neisplative pored zelene 1050ti :)
Nisam fasciniran nego je cinjenica da ne postoji bolja, nova karta za 19 'iljada i zalosno je sto AMD nije izbacio RX565 4Gb koja bi mogla da joj parira.
Da nije famoznog rudarenja u ovo vreme bi nove RX470 kostale 23-24 hiljade a polovne bi bile sjajna kupovina.

Meni treba 60fps full hd medium ili high detalji u bf4 , dirt i uskoro bf1 ... ja se nadam da ce rx560 da to gura opusteno... ja to samo igram , iskreno.

Jasno je da ce RX560 moci da podrzi naslove koje pominjes sa medium-high i 50-60fps, steta sto nisi pazario tu XFX dok je kostala 13k din ali dobro, pojavice se mozda opet po toj ceni.
 
Poslednja izmena:
Pre dva dana je bila na stanju ali za 14990 din, trenutno nemaju 4Gb XFX a 2Gb verzija je 14k. Najjeftinija 560-ica sa 4Gb (MSI) je 15700 din.
 
Nazad
Vrh Dno