Šta je novo?

RX 560

Nisam obratio pažnju, bio u frci, uzeo dva komada, završio sa 896 šejdera na oba.
Imam li osnov za zamenu ili će da me 'olade i kažu sto nisi čitao broj modela?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ali zar to nije prevara, prodaju 460 kao 560? Da ne zalazim sada u to koliko je to pederski potez Atija, posebno sada kada su grafe preskupe zbog kopanja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Prošlo mesec dana, a tek sada su počeli da mi prijavljuju probleme, pa sam proverio i imao šta da vidim. Nije to sad neka razlika, oko 10 posto, ali opet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svojevremeno ATI samo preimenovao 5xxx seriju u 6xxx. Tako je recimo hd 5450 postao hd 6450, 5670 postao 6670 itd. Lazirao celu jednu generaciju.
 
To nije bilo baš tako (6450 ima više shader-a od 5450, isto je i sa 6670). Takođe, to se zove rebrand i to je nešto što rade i AMD i nVidia i intel već 15 godina.

@Dart Vejder
Ako imaš problema, onda reklamiraj i traži pare nazad. U prvih 6 meseci ti biraš kako će se rešiti reklamacija (popravka, zamena ili novac)
 
A GeForce 8800 koji je kasnije postao 9800 pa na kraju GTS 250? Sve vrene isti cip - G92?
 
Da ali niko nije kratio čip i karticu prodavao pod istim imenom. Bezobrazluk američkih monopolista je sve veći i veći.
 
Jeste. GTX 1050 2GB i GTX 1050 3GB nisu iste konfiguracije. Kao i GTX 1060 3GB i GTX 1060 6GB. Pre toga GT 730 DDR3 128-bit, GT 730 DDR3 64-bit (koja zapravo ima 4 puta više CUDA jezgara od 128 bit verzije) i GT 730 GDDR5. I tako dalje
 
Ovo sa AMD drajverima tuga. Po instalaciji 18.5.1 pucaju mi masine na sve strane. Instaliram 18.7.1 jos gore. Vratim na 17.5.1 radi sve ko sat. Imam 8 kompova sa rx460 (4 razlicita modela, kupovao po 2). 2 masine zabadale samo tako.
 
Koje maticne imas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel si brisao drajvere sa DDU?

Kod mene 18.5.1 najstabilniji drajveri, bas nemam nikakve bagove.
 
Ne. Samo preinstaliram postojece. Na kraju sam njega obrisao sa DDU.

Mozda treba da uradim windows update na svim masinama. Iskljucen mi je.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 SP1 64 bit. Inace, da li je moguce da mi drajveri sjebu grafe. Od 8 grafika dve su posandrcale totalno. Stavlnao sam ih u druge kompove, probao stare drajvere (pre toga ddu). Jedna je xfx 560d. Do ovih drajvera windows ju je video kao rx460. Kako sam instalirao 18.5.1 pocela da puca. I to radi na svim masinama sa nekoliko razlicitih verzija drajvera. Druga je isto xfx rx-460p4d. Ista prica. Imam jos jednu tu xfx i ona sa novim drajverima radi ko zmaj. Ali je sveze instaliran win sa svim updejtovima. Inace, dok su bili 18.5.1 drajveri kad pokrenem fortnite dobio sam poruku da su postojeci problematicni da predjem na 18.7.1 (poruka od fortnite). Medjutim problemi bi nastavili i sa 18.7.1.
 
Windows update je postao opasna rabota. Čak i na w7.
Drajvere obriši sa ddu, iz sejf moda i posle instaliraj normalno. Ima da radi i da pita "el ima još?"
 
Drugari morao sam da se registrujem da bih vas ovo pitao. Uzeo sam AMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit i grafika je ocajna. Probao sam sa instalacijom drajvera, ali sve isto. E sada se pitam da li sam omasio sa instalacijom pravog drajvera, ili je u pitanju nesto sto mi upravo sinulo, a to je da kabl izmedju graficke i monitora nije odgovarajuc. Kupio sam dvi koji kabl koji je dakle spojio monitor i graficku. Da li je moguce da to nije dovoljno, jer sam pogledao na sajtu gde sam kupio komp i on mi kaze ovo AMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit (Povezuje se sa monitorom putem digitalnih izlaza : HDMI i Display port) Molim vas pomozite mi, jer sam vec poceo biti frustriran
 
Drugari morao sam da se registrujem da bih vas ovo pitao. Uzeo sam AMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit i grafika je ocajna. Probao sam sa instalacijom drajvera, ali sve isto. E sada se pitam da li sam omasio sa instalacijom pravog drajvera, ili je u pitanju nesto sto mi upravo sinulo, a to je da kabl izmedju graficke i monitora nije odgovarajuc. Kupio sam dvi koji kabl koji je dakle spojio monitor i graficku. Da li je moguce da to nije dovoljno, jer sam pogledao na sajtu gde sam kupio komp i on mi kaze ovo AMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit (Povezuje se sa monitorom putem digitalnih izlaza : HDMI i Display port) Molim vas pomozite mi, jer sam vec poceo biti frustriran

Ako oces pomoc daj tacan model kartice...Definisi grafika je ocajna?Budi detaljniji i precizniji.
 
Jedno pitanje.
Ja sam kupio ovih dana RX560 4GB Evo, koja je rudarila pa možda nije dobar bios, radi sve ok ali mi je čudno što mu rade ventilatori na ide sa 33%.

Uspeo sam da sa programom MSI Afterburner isključim ali samo jedan ventilator dok se drugi okreće na nekoj maloj brzini, a kada se zagreje rade oba i ubrzavaju, hlade kako treba...
Zanima me da li kod svakog rade oba ventilatora kada je hladan?

Instalirao sam samo drajvere od njegovog CD-a, nisam hteo sve jer do sada su mi to bile gluposti pa možda mu je to problem?

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Na asus sajtu tog modela karte piše da ima
DirectCU II with patented Wing-Blade fans on 0db fan technology delivers 30% cooler and 3X quieter performance contact with direct-GPU contact heatpipes

A to je
0db refers to the function where the fans don't turn on until the GPU reaches a certain temperature threshold

Instaliraj asusov GPU tweak 2 i markiraj gore desno to 0 db fan pa vidi jel ti rešen prob.
Screenshot_5.png
 
Hvala, našao sam na telefonu pa ću probati kada dođem kući sa posla.
Prvi put imam radeon karticu pa nemam pojma šta sve postoji za nju od programa

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ovaj program da, vezan je za Asus, ali uopšte trebaju drajveri za radeon pa sa njima i neka podešavanja, zato sam mislio da ima možda tamo nešto slično

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Odličan je ovaj program Asus GPU tweak, mislim ima lepe slike i ništa drugo. To kod mene neće da se instalira nikako, probao nekoliko verzija desetak puta, leti u kantu za smeće

Support GeForce RTX 20 series only

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neće ni ta od tebe, probao sam desetak verzija, pa i od prošle godine
samo sam džaba izgubio sat vremena zezajući se sa ovim njihovim ***
tweak.jpg
 
Pa nece kad je neki rudar menjao orginal bios , nije Asus glup.

Ali po ovoj gresci treba ici desni klik na setup.exe pa "Run as administrator"
 
Poslednja izmena:
Radio sam i to, probao čak is save mod-a, odustao sam
Nego kakve veze ima Bios sa ovim? Ovo je greška od windowsa a ne od kartice, trebalo bi da mogu da instaliram ovaj program čak i da nemam nikakvu grafičku karticu osim integrisane
 
Poslednja izmena:
Proveri koji je bios i okaci sliku:

ooIJwvz.png

Modovani biosu su drugaciji od obicnih pa zbog toga moze biti problem , meni na Intel HD 620 radi instalacija za ASUS GPU TweakII od ovog linka sto ti dadoh ali kad pokrenem pise "Load vender dll fail , please Install VGA Driver"
 
Nazad
Vrh Dno