Šta je novo?

RX 560

pozdrav, imam 12 xfx rx 560 kartica i u msi afterburner-u pise da na 10 racunara radi na 1750mhz mem, a na dva 1500mhz. u cemu je fora?

edit: primetio sam takodje da kad pokrenem starwars battlefront 2, ako manuelno ne podesim ventilator da vrti na recimo 80%, dolazi do cepanja slike u igri, pa cisto eto... ako se nekome to bude desavalo, neka u afterburneru manuelno setuje ventilator, i neka u podesavanjima stavi da butuje sa win-om :)
 
Poslednja izmena:
Okaci screen gpu-z sa jedne iz tih 10 i jedne iz te dve. Mozda su te dve 560d (usecene ver, analog rx460), a mozda nisu oc ver. Ako su ti u racunu uracunate i naplacene kao tih 10,tj kao rx560 oc (ili kako vec)- mozes da ih menjas ili trazis odstetu, jer je to prevara.
 
Poslednja izmena:
Ma meni je smejurija kada vidim sad po oglasima ovaj XFX 560 4G sto sam u novembru platio malo jace od 100e da se sada prodaje za 20k+. Ima cak i RX550 ovde na forumu neko prodaje za te pare :d
 
To sto ima da se prodaje, ne znaci da ce neko kupiti za taj novac :D
 
Ma meni je smejurija kada vidim sad po oglasima ovaj XFX 560 4G sto sam u novembru platio malo jace od 100e da se sada prodaje za 20k+. Ima cak i RX550 ovde na forumu neko prodaje za te pare :d

i uglavnom su ti oglasi tipa : "Zmaj od grafičke, tera sve na max detalja, vredi svaku paru...." :D
 
Stavi na oglase dok je vreme :d

Ma, ja sam kartu uzeo da igram nešto (činjenica je da ne stižem u zadnje vreme), a ne da zaradim :), za zaradu mi valjda posao služi a ne oportunizam ovaj koji je ponikao zbog stanja na tržištu.

To sto ima da se prodaje, ne znaci da ce neko kupiti za taj novac
Ma ima ljudi koji ne znaju. Ne pričam za forum nego generano, nasankaće se.

i uglavnom su ti oglasi tipa : "Zmaj od grafičke, tera sve na max detalja, vredi svaku paru...."
Zar nije to rezervisano za dvoglave AZDAJE DZABEEE!!! 4870X2 i njoj slične? :d
 
Poslednja izmena:
Ma, ja sam kartu uzeo da igram nešto (činjenica je da ne stižem u zadnje vreme), a ne da zaradim :), za zaradu mi valjda posao služi a ne oportunizam ovaj koji je ponikao zbog stanja na tržištu.
Bila sala,mada moze i radi upgrade-a,za vecinu mining se sve manje isplati i trebalo bi do leta doci do normalizacije cena,ali verovatno ti grafa treba i nemas slabiju u rezervi.
 
Kontam :)

Videćemo šta će biti do leta. Svakako za početak planiram da se oslobodim ovog R1200 i zamenim ga sa 2600 u jednom trenutku, a grafička je na 2. mestu.
 
Ma ja sam zadovoljan sa ovom mojom, ne stizem da se toliko igram i ima dosta starijih igara koje jos nisam igrao, tako da mislim da se nisam nesto zeznuo. Graficka mi je bila potrebna odmah, da sastavim novu masinu, a staru koju sam imao "nVidia gtx 550 ti" nije vise bila za igranje, tako da sam je dao bratancu.
 
Zanima me kako provaliti da li je neka rx560 grafa onaj slabiji 560D (ili kako vec) model ili je u pitanju "punokravni" 560?.....da li je to vezano za sve brendove ili su samo neki podlozni tome?

Inace,koji brend (firma) rx560 se najbolje pokazao?......Kakav je RX560 Gigabyte 2GB OC i da li se isplati kupiti ga polovnog za 10ak hiljada din (star 7-8 meseci sa garanciom od skoro 2,5 god,navodno nikada nije rudario)

Hvala
 
Polako im padaju cene, Safir od 4GB sad ima za 16k dinara da se kupi.
 
Da li neko zna koliko je ova graficka jaka da pogura Far Cry 5 meni pokazuje 22 fps sa i5 procesorom i 8 gb rama a na internetu navodno ide u 50 fps u cemu je fora.
 
Da li neko zna koliko je ova graficka jaka da pogura Far Cry 5 meni pokazuje 22 fps sa i5 procesorom i 8 gb rama a na internetu navodno ide u 50 fps u cemu je fora.

50 neces imati bez obaranja grafike ali 40 fps bi svakako trebao...22fps je premalo cak i za max podesavana.
Probaj da preinstaliras graficke drajvere.
 
Ja sam stavio na Medium i na Low i opet nece da daje vise od 22-35 sve sam zivo smanjio i najnoviji su drajveri.i5 je 3470s a model je Sapphire pulse 2GB sve sumjam da je neka prevara od grafike cuo sam tu foru da se provlace neke verzije sa manje CU jedinica i da prakticno rade kao RX 550.Te frejmrejtove na You tube nemam ni blizu
 
snimi skrinšot iz gpu-z da vidmo koju karticu imaš.

doduše i taj 2.9ghz ajvi i5 nije baš kralj brzine...
 
@Xer

Ako je verzija sa manje CU, to je ~10% performansi, te nije do toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pise mi da sam prekoracio kolicinu podataka za atacmente od preko nenad*mjau**mjau**mjau**mjau*vih 2.8 mb ja kliknem sta sam aploudovao i neki smajiliji iskacu.

https://ibb.co/n6zkjd
 
Poslednja izmena:
Imaš ful verziju čipa, bez brige.

Apdejtuj Directx, i podesi power opcije u vindouzu na high performance. Ukoliko i to ne popravi rezultat, očisti drajvere sa ddu (display driver uninstaller, koristi se iz sejf moda) i nakon toga instaliraj najnovije sa amd.com
 
Sve sam to uradio i nije pomoglo ali sam otkrio problem nesto je windows 10 bagovao sa kortanom i za vreme igre je crpilo resurse skoro na 100% procesora.Sustinski 35 frejmova na mediumu 1080p i 44 na 900p.Windows mi celo vreme nesto krklja sa procesorom i hardom moguce je da ne valja sistem ali daleko je bolje nego sto je bilo.Windows 10 je smece.
 
Ima li neke bitne razlike izmedju rx 560 2gb i rx 560 4gb

Vidim da je razlika u ceni jako jako mala

Karta mi ne treba za igrice pa me te performanse ne interesuju, iskljucivo zbog nekih programa pitam
 
Nije neka razlika ni u igrama. Tako da ono, što povoljnije to bolje.
 
Узео бих ову графичку, али судећи по информацијама на сајтовима наших радњи, доступна је само верзија од 896 стрим процесора.

Можда онда боље да пазарим GTX 1050? Читао сам да је бржа на старијим, али спорија на новијим играма које користе DX12 и Vulkan. 4 гига је ионако слабо искористиво код картица овог ранга.
 
Bravo Nebojša. Otvorio si nam oči. Do sada nismo znali da se NVidia ponaša kao i svaka korporacija u svetu kapitalizma - Apple, Intel, Microsoft... Sve one se trude da se prezentuju kao zaštitnici potrošača a u suštini ih zanima samo zarada. Tu uključujem i AMD/ATI.
Reći ću ti nešto iz ličnog iskustva koje sam stekao radeći sa pc igraonicom od 2007. godine (1990. dobio prvi komp/1994. prvi PC). NVidia je TATA za drajvere u odnosu na ATI. Kad god sam koristio NVidia karte, nisam imao nikakve probleme, za razliku od ATI grafika gde je to redovna pojava. Naročito pri instalaciji novih verzija drajvera. Poredići Nvidia/ATI karte kroz vreme, ATI je uvek davao više snage za isti novac, ali nikad nije imao drajvere u rangu NVidia. Ako si želeo stablan sistem na kome sve radi kupio bi Nvidia kartu. Zato su u istoj kategoriji uvek za nijansu i skuplje od AMD kartica. Meni, pošto je bitna snaga za što manje para, obično sam imao AMD grafike (kao i sada) ali znajući da ću uvek sa nečim da se zezam (što nije problem za mene, ali jeste za 90% neeksperata za računare).
 
to je donekle bilo tacno za ere catalyst drajvera,a s' obzirom da su godine prosle od toga stvarno se to ni u kom slucaju ne moze reci danas.najveca boljka jeste slaba podrska pre GCN karti tj brzo napustanje istih ali je donekle i razumljivo s' obzirom u kom je polozaju bila kompanija.danas je iz ugla obicnog korisnika u najgorem slucaju indenticno po pitanju drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno