Šta je novo?

RX 560

Evo ovaj je kod mene

tweak.jpg

Evo sa nekog drugog foruma, lik ima isti bios kao moj

asdf.gif
 
Poslednja izmena:
Nemate iste verzije, ti si popio 560d, on ima punu 560. Isto njemu se razlikuje verzija drajvera u odnosu na tebe.
 
Bios je isti, vidim da je kod njega brži Bandwith i GPU clock, a drajver nije bitan jer mogu uvek stariji da ubacim. Pričamo o biosu. Ja imam 560 Evo verziju.
Mene zanima da li se i kod vas vrte ventilatori u idle režimu i ako se ne vrte kako da i ja moje zaustavim. Jedan sam uspeo ali drugi neće, vrti se na 1200 obrtaja u idle režimu

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi,drugar je uzeo rx560 XFX 2gb,dok racunar dize sistem(pali se) ventilator na grafi radi,kad se upali komp onda prestaje s radom i u idle uopste ne radi,kada se opetereti stres testom ili nekom igrom,onda se ukljuci kuler kada temperatura bude 60stepena,dok u idle temperatura zna da bude 40-50stepena a dok se surfuje 55+ net i kuler se ne ukljucuje..a kada se ukljuci u toku igre onda se postepeno povecava broj obrtaja i onda bude bucan kao usisivac da je to haos..
 
Poslednja izmena:
Pa sta tu ima loše?
Jel mora da se vrti non stop, čisto da se eto vrti, jer plaćena mnogo pa da ne zabusava
:D
Kuler se uključuje kada ima potrebe da ohladi, ne treba da vrti non stop.
Ako je bučan na velikom broju obrtaja, to nije defekt, već karakteristika...
Zato postoje silent verzije karata, ili drugi proizvođači sa boljim kulerom, etc...



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ima smisla :) nisam se susretao s tim kartama pa mi je delovalo cudno :) Sad pogledao po netu i ostali proizvodjaci rx560 single fan su prebucni xD
 
Poslednja izmena:
Nije bug nego feature ako se cuje kao turbina? Ma da :)

Skini MSI afterburner i sam podesi krivu ventilatora. Prvo testiraj i vidi do kog % je podnosljiv zvuk ventilatora, nakon toga napravi neku krivu gde je ta granica podnosljivosti na recimo 70c, na 85c nek bude 100%(uz normalan rast izmedju), a za ispod 70c se poigraj i vidi sta je optimalno, recimo na 60c 20-30% i nek raste nakon toga..

Za tacne vrednosti moras sam da se poigras i istestiras, mnogo ima varijabli da bi neko drugi mogao da napise :)

Kad sve podesis namesti da se Afteburner startuje zajedno sa Windowsom(u podesavanjima programa) i da uradi override podesavanja kad se ukljuci(u glavnom ekranu ima Windows ikonica, pise Startup).

Kod mene na 470 Nitro+ je ovako(ali se razlikuje gpu, hladjenje, provetrenost kucista):

Na 50c se pale ventovi na 20%.
Na 60c su na 30%, svaki stepen je 1% razlika u brzini, na 70c 40%, isti princip. Nakon toga sam podesio da bas brzo raste brzina ventova(na 85c 100%), ali u praksi grafa ne prelazi 60c uglavnom..
 
Poslednja izmena:
I ja sam kod mene stavio taj msiafterburn, mada ja imam verziju sa dva ventilatora i nisu bučni kada su na maksimalnim obrtajima.
Ja sam podesio od 55° da se upali na 20% pa kasnije na više. Jedino što kod mene se jedan ugasi skroz a drugi radi na 1200 obrtaja. Kada je opteretim trenutno bude maksimalno 68° i oko 65 obrtaja...

Nego dodao bih da upališ alarm na određenoj temperaturi.
Ja sam stavio na 78°, ima u programu da se podesi. Upali se neka truba, a ja sam stavio i sliku na kojoj piše da je GPU pregrejan pa me to izbaci iz igre (spusti se igra dole na taskbar dok je slika u fullscreen) pa se onda sam hladi da se ništa ne dira.
To sam testirao prvo na 40° da vidim da li radi, pa vidim da je odlična stvar i obavezna dodao bih.
Jednom mi program nije reagovao na temperature, igrao sam Doom 4 nekih 15 minuta i sreća u taj alarm, obavestio me je da ima 78° i onda sam video da je u programu bilo ugašeno da podiže obrtaja.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
na sve to dodaj i verovatno mrtav DP (a imaš freesync monitor) i mislim da je jasno da je ta karta i to odavno zrela za reklamaciju
 
Opet ti :)
Radi mi karta dobro, nisam ja pisao da su mi ventilatori bučni već kolega.
To što se jednom pregrejao GPU je bio problem do msiafterburn programa jer nešto ne pobrljavio i nije mu bilo uključeno ono da podiže obrtaja, nije to do grafičke.

Ko zna zbog čega mi ne radi display port nisam još utvrdio, a nije mi ni bitno jer u igrama dobro radi pa mi freesync ni nije potreban.
A ja sam msiafterburn stavio jer ne bih da se vrte ventilatori bez potrebe

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@p3dJ4

Je li to grafička koju viđam na kp za 10k din?
Ja jurim polovnu rx560, ali ako ova nova košta toliko, a nije prevara neka bolje možda ta varijanta.
 
Placena je 6500din,do skoro je imao oglas kod jednog lika za 7k imao je 10tak komada i sve su otisle i spustio je na 6500din :D Tu kartu sto vidis za 10k, taj lik je kupio za istu cenu kao i moj drug i sada je preprodaje za 10k :D inace nove su oko 15k :D
 
Poslednja izmena:
To nešto kao pilići iz lidla?
Nije to lepo...
Rudari spuste a gejmeri preprodaju kao gejmersku, slikaju je u konfiguraciji umesto u rigu...
Čisto da bi uzeli više para da bi skupili za 1060, rx480, od tih istih majnera
 
@p3dJ4

Je li to grafička koju viđam na kp za 10k din?
Ja jurim polovnu rx560, ali ako ova nova košta toliko, a nije prevara neka bolje možda ta varijanta.
Moja je kupljena u Kikindi, još postoji taj oglas na KP jer lik ima još nekoliko koje su rudarile, kaže da su kupljene u februaru i imaju mađarsku garanciju tri godine.
Vidim sa su u E**i takve iste tačno 20.000.
Vidim da u E**i ima rx560 i za 16.000, to su one sa jednim ventilatorom, ove imaju po dva.
Evo i tog oglasa
ecf108b42850a9fa8fc93b84fbdc1cb2.jpg


Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
U ženinoj mašini trenutno imam ASUS RX550 4GB, a imam opciju da joj od njenog burazera uzmem XFX RX560 (RX-560P4SFG5) staru možda godinu dana i što, ako bih prodao njenu, me ne bi puno izašlo. Možda koja hiljadarka. Ima li dovoljno velike razlike između ove dve kartice da bi mi vredelo da uzimam i koliko bi uopšte razlika u radu bila primetna uz ostale komponente (FX-6300, 8GB RAM 1600MHz). :)
 
Ima razlike itekako. RX550 je preslaba u odnosu na RX 560, bez obzira na 2 ili 4GB vrama.
 
U ženinoj mašini trenutno imam ASUS RX550 4GB, a imam opciju da joj od njenog burazera uzmem XFX RX560 (RX-560P4SFG5) staru možda godinu dana i što, ako bih prodao njenu, me ne bi puno izašlo. Možda koja hiljadarka. Ima li dovoljno velike razlike između ove dve kartice da bi mi vredelo da uzimam i koliko bi uopšte razlika u radu bila primetna uz ostale komponente (FX-6300, 8GB RAM 1600MHz). :)
Pa ako zena pika GTA V itd onda ima, a ako je office i filmovi onda apsulotuno nema razlike :)
 
Pa ako zena pika GTA V itd onda ima, a ako je office i filmovi onda apsulotuno nema razlike :)
Ne igra GTA, ali trenutno je u AC Origins i tera me da što pre završim Odyssey da može da igra pošto u ovom nema opcija za više naloga. :D

Važi. Hvala na odgovorima. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stigla kartica. Vozao par sati Odyssey i baš je primetna razlika. :D Hvala još jednom. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu zbog jednog pitanja, mala pomoc.

E ovako imam procesor Ryzen 3 1200, 8GB RAM-a, i graficku ne mogu da se odlucim zbog, ajde da kazem dugotrajnosti, koliko ova RX 560 moze da bude aktuelna i da igram na solidnom FPS bar na medium settings, isto pitanje i za RX570?

Hvalaa vam na pomoci.
 
Sa 560 ne mozes ništa na medium settings, to samo baca sliku.
570 je tu negde kao 1050, tako da ces moci još ovu godinu na medium, sledeće low...
Najbolje rešenje danas je ne uzimati ništa ispod 1060 ili 580.
To je na makar 3,4 godine dobro rešenje.
Jer sa tim grafika a ces moci sve opušteno na high, za full HD rezoluciju.
Ako juriš 2k gaming, onda ti ni ove grafičke neće biti dovoljne...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu zbog jednog pitanja, mala pomoc.

E ovako imam procesor Ryzen 3 1200, 8GB RAM-a, i graficku ne mogu da se odlucim zbog, ajde da kazem dugotrajnosti, koliko ova RX 560 moze da bude aktuelna i da igram na solidnom FPS bar na medium settings, isto pitanje i za RX570?

Hvalaa vam na pomoci.
Ja imam FX-6300 i RX560 4GB. Taj Ryzen je jedva jači od ovog FXa tako da smo tu negde. Terao sam AC Odyssey na high, ali sa 720p i 30FPS lock, a sada RE2 remake na 720p medium/high sa jedva 30FPS. Tako da ne očekuješ puno od te kombinacije. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa 560 ne mozes ništa na medium settings, to samo baca sliku.
570 je tu negde kao 1050, tako da ces moci još ovu godinu na medium, sledeće low...
Najbolje rešenje danas je ne uzimati ništa ispod 1060 ili 580.
To je na makar 3,4 godine dobro rešenje.
Jer sa tim grafika a ces moci sve opušteno na high, za full HD rezoluciju.
Ako juriš 2k gaming, onda ti ni ove grafičke neće biti dovoljne...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Ne lupaj.

RX 570 je u rangu, cak i nesto bolja, od 1060 3GB. 580 je ~10% bolja od 570.

RX 560 je u rangu 1050GB.
 
Poslednja izmena:
Sa 560 ne mozes ništa na medium settings, to samo baca sliku.
570 je tu negde kao 1050, tako da ces moci još ovu godinu na medium, sledeće low...
Najbolje rešenje danas je ne uzimati ništa ispod 1060 ili 580.
To je na makar 3,4 godine dobro rešenje.
Jer sa tim grafika a ces moci sve opušteno na high, za full HD rezoluciju.
Ako juriš 2k gaming, onda ti ni ove grafičke neće biti dovoljne...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Sunce ti poljubim, sta si se ti sada nalupetao.
570 u rangu 1050 ?!?!?!?! hahahaha
560 bacacica slike?! hahahahaha
A sta je onda 550? Sluzi za ukras?
Pa da, zbog ovakvih ljudi na forumu, ljudi obicno pogresno nauce i kupuju!
 
560 je krš karta.
Ako neko savetuje čoveka da u 2019 kupuje ovu kartu taj je zlonameran.
Uzmi 580,480 ili 1060 6gb I miran si.
A ovi sto hoće da igraju sa 30fps i na low, nek kupuju 560...
Kartica se ne kupuje svake godine. Budi pametan...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Paa skontao sam i jaa da 560 malo zapinje sto se ticee igara, AC je standardno lose optimizovan za PC tkd ta igra mi i nije neko merilo kvaliteta graficke, al eto npr moj cimer ima isti taj ryzen 3 1200 i rx560-ku, BF 5 sljaka lepoo, igra ga na high saa nekih 40 fps-a, prosek
 
Pozdrav drugari, samo da pitam da li je ovo dobra kupovina za 12k dinara? Kartica je nova iz domaće prodacnice.
e5b38d284ba73b17c05361694ed25637.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za te pare, pa čak i manje možeš naći rx570 polovnu sa bar godinu dana domaće garancije.. Pogledaj oglase ovde na Benchmarku.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno