Šta je novo?

RX 560

Par ljudi jeste prijavljivalo nekompatibilnost sa starim MB i novijim AMD karticama koje su resili ili apdejtom bios-a ili zamenom za nVidiu. Da li ce tako biti kod tebe,niko ti ne moze dati tacan odgovor vec ces sam videti...
 
Hvala na odgovoru. Jos jedna stvar. Imam dosta staru maticnu, a cuo sam da RX 560 pravi probleme ako je starija maticna, pa sam razmisljao mozda o GTX 1050, ako je ovo sa maticnom istina.

Jel mozes da napises model maticne? To da ne radi na starijim plocama vazi za sve directx12 amd kartice i jeftinije ploce su podloznije tome.
 
Ne. Jer za malo preko toga imaš 1050ti koji je dosta bolja karta. Vredi onoliko koliko sam je ja platio eventualno do 14k, ne i preko toga.
 
ona je inače 25000, al ima popust trenutno 30% tako da ispadne 17500... al vidim da je 2 gb nije 4gb kao na sajtu, to ne vredi ni pola od te cene
 
Ovaj model imas za bukvalno nov za 14.400 po prodavnicama, jos ako je pustis da malo minuje mozes i da povratis ulozeno :D
 
ima 3 grafičke 1050, od po 2 gb 128 bita, po 15-16k to je onda bolja varijanta... HDD sam prodao, još ako prodam grafičku, ima da zveknem i ovu što prodajem i kupim 5x bolju :D
 
ona je inače 25000, al ima popust trenutno 30% tako da ispadne 17500... al vidim da je 2 gb nije 4gb kao na sajtu, to ne vredi ni pola od te cene

25k? Pa za te pare možeš skoro 2 uzeti čoveče. Rekoh na prethodnoj stranici ima sada MSI RX 560 4GB za 13500 u Emmi-ju. A 1050ti već ima za 19000 što je za samo 1500 više od te što si ti gledao (isto 4GB model).
 
A kako sad provaliti da li je ta u Emmi-u jača ili slabija verzija RX560? Mislim na broj stream procesora.
 
25k? Pa za te pare možeš skoro 2 uzeti čoveče. Rekoh na prethodnoj stranici ima sada MSI RX 560 4GB za 13500 u Emmi-ju. A 1050ti već ima za 19000 što je za samo 1500 više od te što si ti gledao (isto 4GB model).
Koliko je bila dobra kupovina XFX ova MSI ipak nije jer fali 6pin,bez istog mnogo obara frekvenciju u igrama.
 
Model maticne je MSI NF520T-C35

Postoji velika sansa da nece raditi. Najbolje bi bilo probati sa nekom amd directX 12 karticom ili bi mogao naruciti karticu preko web shopa online i vratiti karticu ukoliko ne radi. Stvar je sto te ploce imaju PCI-E 1.0(ili mozda 1.1) slotove sa kojim novije AMD kartice imaju problema.
 
Postoji velika sansa da nece raditi. Najbolje bi bilo probati sa nekom amd directX 12 karticom ili bi mogao naruciti karticu preko web shopa online i vratiti karticu ukoliko ne radi. Stvar je sto te ploce imaju PCI-E 1.0(ili mozda 1.1) slotove sa kojim novije AMD kartice imaju problema.

Pa da, zato i pitam jer sam cuo da ima takvih slucajeva. A Nvidia, jel njihove kartice imaju problema sa tim? Razmisljao sam on GTX 1050.
 
ja kolko vidim ispod 40.000 da ne može da se kupi grafička da valja... Šta će mi smeće od 128 bita sa 4 gb rama
 
Meni 1060 3gb deluje ok u ovom momentu, ako se nađe po razumnoj ceni.
Daleko bolja od rx560, nv1050 sa ili bez titanijuma.
 
Zdravo svima, svega par puta sam svratio ovde na forum, ali vidim da se ovde spominje kompatibilnost sa starim pločama, XFX verzija iz emmi-ja, itd. pa bih hteo da dam svoj skromni doprinos. :)

Naime, uzeo sam https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx560-xfx-core-edition-oc-2gb-gddr5.11.html?productId=66788 i imao sam iste dileme koje ovde vidim da muče ljude, nažalost informacije o ovoj grafičkoj su oskudne (na sajtu proizvođača je uopšte nema) pa sam morao sam da isprobavam, nadajući se da će eventualno razočarenje da pokrije onaj period od 14 dana kad može da se vrati kupljeni proizvod (nisam probao u praksi da li je to zapravi i primenjivo):
1. radi se o full verziji, tj. sa 1024 procesora, shadera ili kako se već kaže;
2. ima 6 - pin napajanje;
3. kompatibilna je sa starim pločama. Ili bar nekim. Ili samo sa ovom mojom. Imam Asus P5KR sa čini mi se P35 čipom (stari LGA775 koji i dalje dobro služi sa xeonom x3323) - to je Legacy BIOS- i radi bez problema, u pitanju je PCI Express slot verzije 1.1. Problem koji se zapravo javlja je da logo pri uključivanju (onaj umesto POST skrina, kako se već zove ne znam) ne bude prikazan, ali ako se isključi, POST je sasvim uredan. U biosu kad šetate kroz njega podaci se malo čudno prikazuju, tj. promena informacija na ekranu je spora , kao da je npr. refresh rate 1Hz/s, mislim, ne umem da objasnim ali je totalno nebitno, samo naglašavam, niakako ne umanjuje funkcionalnost. I takođe, led iznad PCI-ex slota svetli kao da je grafička loše ubodena, ali bez obzira na to radi bez ikakvih problema. Tako da bih za ovo rekao da su u pitanju samo kozmetičke stvarčice.

Sve ostalo ok. Ako mogu još nekako nekome da pomognem, bilo bi mi drago. :)
 
Prenesi utiske iz gejminga oko fps i jel vredi karta da ljudi vide
 
za 500 dinara više si mogao da uzmeš karticu sa 4 gb isto u emi šopu
 
Zdravo svima, svega par puta sam svratio ovde na forum, ali vidim da se ovde spominje kompatibilnost sa starim pločama, XFX verzija iz emmi-ja, itd. pa bih hteo da dam svoj skromni doprinos. :)

Naime, uzeo sam https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx560-xfx-core-edition-oc-2gb-gddr5.11.html?productId=66788 i imao sam iste dileme koje ovde vidim da muče ljude, nažalost informacije o ovoj grafičkoj su oskudne (na sajtu proizvođača je uopšte nema) pa sam morao sam da isprobavam, nadajući se da će eventualno razočarenje da pokrije onaj period od 14 dana kad može da se vrati kupljeni proizvod (nisam probao u praksi da li je to zapravi i primenjivo):
1. radi se o full verziji, tj. sa 1024 procesora, shadera ili kako se već kaže;
2. ima 6 - pin napajanje;
3. kompatibilna je sa starim pločama. Ili bar nekim. Ili samo sa ovom mojom. Imam Asus P5KR sa čini mi se P35 čipom (stari LGA775 koji i dalje dobro služi sa xeonom x3323) - to je Legacy BIOS- i radi bez problema, u pitanju je PCI Express slot verzije 1.1. Problem koji se zapravo javlja je da logo pri uključivanju (onaj umesto POST skrina, kako se već zove ne znam) ne bude prikazan, ali ako se isključi, POST je sasvim uredan. U biosu kad šetate kroz njega podaci se malo čudno prikazuju, tj. promena informacija na ekranu je spora , kao da je npr. refresh rate 1Hz/s, mislim, ne umem da objasnim ali je totalno nebitno, samo naglašavam, niakako ne umanjuje funkcionalnost. I takođe, led iznad PCI-ex slota svetli kao da je grafička loše ubodena, ali bez obzira na to radi bez ikakvih problema. Tako da bih za ovo rekao da su u pitanju samo kozmetičke stvarčice.

Sve ostalo ok. Ako mogu još nekako nekome da pomognem, bilo bi mi drago. :)
Hz je jedinica mere ucestalosti operacija u jedinici vremena, dakle sama jedinica je X/s, pa ti je suvisno Hz/s.

Mislis na led na ploci ili na grafi?
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, svega par puta sam svratio ovde na forum, ali vidim da se ovde spominje kompatibilnost sa starim pločama, XFX verzija iz emmi-ja, itd. pa bih hteo da dam svoj skromni doprinos. :)

Naime, uzeo sam https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx560-xfx-core-edition-oc-2gb-gddr5.11.html?productId=66788 i imao sam iste dileme koje ovde vidim da muče ljude, nažalost informacije o ovoj grafičkoj su oskudne (na sajtu proizvođača je uopšte nema) pa sam morao sam da isprobavam, nadajući se da će eventualno razočarenje da pokrije onaj period od 14 dana kad može da se vrati kupljeni proizvod (nisam probao u praksi da li je to zapravi i primenjivo):
1. radi se o full verziji, tj. sa 1024 procesora, shadera ili kako se već kaže;
2. ima 6 - pin napajanje;
3. kompatibilna je sa starim pločama. Ili bar nekim. Ili samo sa ovom mojom. Imam Asus P5KR sa čini mi se P35 čipom (stari LGA775 koji i dalje dobro služi sa xeonom x3323) - to je Legacy BIOS- i radi bez problema, u pitanju je PCI Express slot verzije 1.1. Problem koji se zapravo javlja je da logo pri uključivanju (onaj umesto POST skrina, kako se već zove ne znam) ne bude prikazan, ali ako se isključi, POST je sasvim uredan. U biosu kad šetate kroz njega podaci se malo čudno prikazuju, tj. promena informacija na ekranu je spora , kao da je npr. refresh rate 1Hz/s, mislim, ne umem da objasnim ali je totalno nebitno, samo naglašavam, niakako ne umanjuje funkcionalnost. I takođe, led iznad PCI-ex slota svetli kao da je grafička loše ubodena, ali bez obzira na to radi bez ikakvih problema. Tako da bih za ovo rekao da su u pitanju samo kozmetičke stvarčice.

Sve ostalo ok. Ako mogu još nekako nekome da pomognem, bilo bi mi drago. :)
Aj ako imas izvrti passmark, da li moze na pci 1.1 ta grafa da istera full performanse?!
 
Da se i ja nadovezem, isto uzeo XFX RX560 OC u radnji na e, za 12990, maticna mi je vremesna MSI 770-C45.. Sve radi besprekorno bez ikakvih problema, ja sam zasad vise nego zadovoljan.. Za one koje interesuje buka - grafika se ne cuje!! E, sad, da li je u (ocigledno polupasivnom) XFXu BIOS previse zategnut, odnosno agresivno setovan ili ne, ko ce ga znati, uglavnom prilikom surfinga, gledanja filmova i slicno temperatura je 50C, a ventilator je iskljucen.. Pokretanje FurMarka ili slicnih aplikacija posle 10-ak minuta dize temperaturu na 79-80C i pri tom se ventilator vrti na 46-50% obrtaja, kod mene jos nikad nije presao 50%.. I i dalje se ne cuje.. Koliko treba opteretiti GPU i koju temperaturu postici da se zavrti brze, mrzi me da isprobavam.. Zasad cu ga drzati na defaultu, s obzirom da sam tek pre par dana uzeo karticu..
 
A gaming?

Neko neke benchmarke ili specifične primjere ono iz prve ruke, ima mnogo smeća i lažnih benchova po internetu a imam ponudu gdje je ova karta 25 eura jeftinija od GTX 1050 2GB, i još pri tome ima 4GB.

Hvala unaprijed, XFX model također samo sa 4GB, pošto vidim da su dva korisnika kupila tu kartu.
 
Prelistaj malo nazad. Imas moje benchmarke iz Deus Ex-a. A igram i Battlefield Bad Company 2 koji sljaka savrseno (jes da je stariji naslov).
Takodje sam oprobao i Battlefront 1 radi odlicno (60+fps) na prilagodjenim podesavanjima.
 
Prelistaj malo nazad. Imas moje benchmarke iz Deus Ex-a. A igram i Battlefield Bad Company 2 koji sljaka savrseno (jes da je stariji naslov).
Takodje sam oprobao i Battlefront 1 radi odlicno (60+fps) na prilagodjenim podesavanjima.


Vidio sam postove, vidim da je malo bučnija u odnosu na ostale (valjda?)

Malo mi se ne sviđa što dolazi na 80C jer se ježim kad pomislim na overheat i ostalo, godinama se patim protiv tih problema na All In One PC-u :D

Doduše, 25 eura je jeftinija od GTX 1050 2GB, i Gigabyte RX 560 4GB (2 cooler) verzija.

Sad sam totalno oduvan, nemam pojma šta da radim, za 1050Ti mi se ne isplati doplaćivati jer je 35 eura skuplja od 1050, gledam da ste vi pokupovali ove kartice, dobro služe, imaju 4GB RAM-a, malo me nervira ta buka i što baš ono zuji jer mi ipak znači da radi malo pasivnije i pod većim loadom, kvalitet karte mi se ne čini neki u odnosu na konkurente (malo bolje ipak ASUS i Gigabyte), ali što se tiče cijene da je 25 eura jeftinija u odnosu na 1050 2gb i 5604gb gigabyte..

Moraću dobro da razmislim, da li mi se isplati pod 1 odabrati ili gtx 1050 2gb(nvidiu preferiram nekako :D), ili rx560 4gb gigabyte verziju, ili naravno ovu najjeftiniju varijantu također sa 4gb vrama koja je recimo (?) bučnija od drugih

Yebene odluke kada si na budžetu :smash:
 
Ovako,

mislim da nisam merodavan da dajem utiske da li vredi za gaming, jer niti igram puno (kupljena je pre svega zbog Rise of The Tomb Raider i tu mi je CPU prislab, te zbog njega pada na 30 FPS) niti CPU može da je podrži 100%, tako da bolje pogledajte po youtube snimke.

Nažalost, za 500din nisam mogao da kupim sa 4gb ram-a jer je ta akcija krenula kasnije, a koliko sam video gledajući benchmarkove i poređenja, sem DOOM-a, 4gb nigde ne pravi razliku.

Zapravo svetle LED i na ploči i na samoj grafičkoj. Pretpostavio sam da na grafičkoj i treba da svetli ali sad nisam siguran.

Gledajući nešto po netu, 1.1 port ne bi trebalo da spusta performanse za više od 4%?

Uradiću test kad podignem mrtvi Windows (trenutno sam na Ubuntu), poludeću više od njega, svakih mesec, dva se ruši, a imam legalnu verziju. Usput, to sam danas otkrio, RX 5xx serija ne radi (na moju veliku žalost) na 8.1. Vodite računa o tome ako ne želite 10.

E da, u ROTR ide često do 100% GPU i ne prelazi temp 80 stepeni, a idle oko 50-ak i ne vrti kuler u tom slučaju. Nikako ne bih rekao da je bučna ni u maksimalnom korišćenju, tiša je od moje stare 5770.
 
Na xfx rx560 sija led plavo, kad je sve ok. Samo pri startovanju kompa zasija crveno na kratko.
Grejanje i nije tako tragično, a može i da se dotera, na idle vent ne radi.
Dešava se kad radi skrin sejver i pomerim miša, zavrti vent na 100%, nekih 5 sekundi i onda normala.
Šteta što hladnjak ne naleže na memoriju.
Sa zadnjim drajverima kao da je vrlo malo dobila na brzini u Crysis 3, neki frejm više.
Po meni je ona tu negde sa r9-270 i to bez x, sve što sam probao radi skoro identično na obe kartice, nema govora da je brža.
Bolja podrška sa drajverima i to je to.
 
^ Sto apsolutno nema nikakve logike (ne tvoj post, vec ono sto si citirao).. Radi sve na Win7, a ne radi na Win 8.1!?
 
Ima logike, jer je AMD ukinuo podršku za W8.1.
 
Ukinuta podrška za win 8.1 32/64 bit, drajver od win 10 nije moguće instalirati na win8.1, a ni drajver od win 7.
Zadnji drajver za 8.1 je od letos, ako se ne varam.
 
Nazad
Vrh Dno