Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Ma da. Stavi svuda 950 mV, core recimo 1250 MHz na state 7, i to je to. Testiraj u Unigine ili Furmark, sve ispod 70 stepeni je dobro, i jos ako ti fan radi na 50% i manje, onda odlicno. S obzirom da ti je dobar ASIC, vrlo je moguce da ces moci napon da stavis i na 900 mV, ali testiraj.
 
Evo odradio sam kao sa gore postavljenim parametrima. Druga je sa def podesavanjima.
8e694bac00064f9bb2832e40c8d22afd.jpg
3b37bf9f6f6994f22dce5c64036b4678.jpg
cf317cef2189e0f3e9fb659436a029da.jpg
98fc97e277f86d0b39944d7072739e99.jpg
 
nije dobro, ovo su moje temperature posle 1 sata COH 2

Capture.JPG

u kući je 23 stepena. Kuleri se ne okreću. Zato sam se i bio uplašio :D
 
Pa dobro, generalno je 580 nesto toplija nego 570, tako da tih 72 stepena nije nista zabrinjavajuce. Probaj da napon spustis na 930, ili 900 mV, plus ne znamo na koliko se vrte ventovi.
 
ventove sam manuelno postavio na 60%.Manji skor je na undervolt podesavanjima
 
Kako ako je druga slika sa default podesavanjima (skor 2390, a sa prva sa undervoltom 2563)?
Koliko su ti klokovi GPU i mem po defaultu, a koliko na undervolt?
 
Pogresno su se slike slozile. Podesio sam onako kako si i ti. Nisam nista dirao vise
 
Koji ti koristis? Jel mozes da me uputis kako da odradim to?
Ja (valjda) koristim fabrički. I ja sam kupio polovnu kartu, nisam ništa dirao. Fabričke BIOS imidže sam tražio da imam za svaki slučaj. Ali su baš za moj model karte. Postavi screenshot iz GPU-Z, čisto da vidimo da li je isti model kao moj.

Upis BIOS-a se radi preko ATI Flash-a, dvo uputstva: https://www.techpowerup.com/forums/threads/amd-ati-flashing-guide.212849/

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Nisu sve bios verzije iste. Za različite vrste memorija ide drugačiji bios. Te xfx rx 580 kartice dolaze najčešće sa hynix memorijom ali ima i micron, samsung. Tako da treba paziti koju verziju skidate sa neta.
 
def 1366mhz i 2000mhz
undervolt 1250mhz i 2000mhz
 
Pa to ti je to :) klok je nizi nekih 7-8%, sto se i odrazava na konacni skor, ali su zato temperature kudikamo nize.
 
Battlefield V mi stuca zesce cak i na med podesavanju. Na kom setovanju vi igrate. Ima dropove zesce. Od stabilnih 60 padne sekund na 20 i tako svremena na vreme.
 
Battlefield V mi stuca zesce cak i na med podesavanju. Na kom setovanju vi igrate. Ima dropove zesce. Od stabilnih 60 padne sekund na 20 i tako svremena na vreme.
Koju konfiguraciju imas?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
I5 6500 8gb rama i ova grafika. Instalirano na hdd 500gb 7200.
Win 10 64bit
 
I5 6500 8gb rama i ova grafika. Instalirano na hdd 500gb 7200.
Win 10 64bit
Trebalo bi da gura solidno ne nekim medium/high setovanjima ako igras u 1080p.

Mnogo je faktora, meni je na BF 1 sa ovom grafom bila takva situacija, gde se ispostavilo da je tadasnji 4690k na 4.2ghz bio usko grlo za grafu i samo u Battlefield-u je bilo takvih naglih dropova, proveri CPU i GPU Usage i ako CPU bije na 99-100% moguce da je to, uglavnom kreni od toga.

Na drugim igrama nisam imao problem, gura CPU na 99% i ne moze da izvuce maksimum iz grafe ali nema naglih dropova, sem u BF...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zakucan cpu samo tako. Znaci moram juriti nesto novije
 
Zavisi da li toliko igraš BF... Šteta samo što meni nije pomoglo ni na low podešavanjima, verujem da je i kod tebe tako... Ja ni sa isparkiravanjem niti bilo kojom opcijom što sam pronašao na netu nisam rešio problem, jedina pomoć je bila novi CPU, što je najgore ni ne igram toliko BF, mozda 1-2 mesečno, ali eto, to me je nateralo da predjem na Ryzen i DDR4 sa 3 godine stare konfe [emoji4]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pulse bez dileme.
 
+1 za Sapphire

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koja je prednost Sapphire PULSE u odnosu na Asus Dual? Ili u odnosu na XFX XXX? Ja sam uzeo XFX, ali pitam čisto iz radoznalosti, jer nisam pratio neko vreme.
 
Koja je prednost Sapphire PULSE u odnosu na Asus Dual? Ili u odnosu na XFX XXX? Ja sam uzeo XFX, ali pitam čisto iz radoznalosti, jer nisam pratio neko vreme.

A to ti je filozofska rasprava kao recimo da li je bolji mercedes audi ili bmw....nekako safir ima najbolju reputaciju...
 
Nije takva rasprava ovog puta.

Pulse ima bolje hlađenje/ventilatore. Čip je verovatno istog kvaliteta, nije od probranih (probrano ako i ide, ide u Nitro+ i Strix modele). XFX XXX ne znam konkretno, ali koliko vidim sa fotografija, on je sa još boljim hlađenjem (u Nitro kategoriji).
 
Poslednja izmena:
Pulse ima ima i backplate koji Asus Dual nema. Dok je po meni Pulse lošija od XFX XXX, koja više u rangu Nitro+, ako ne i bolja, tako kartica ti je 1. liga, ne brini.
 
Poslednja izmena:
Najmanje sam imao problema sa Safirkama, prva mi je bila r9 280x, i od tada sam probao raznih proizvođača i nisam bio zadovoljan kao sa Safirom, pogotovo kada sam uzimao 580, sve su mi pištale, bilo da su kopale ili ne, Nitro+ sada tiha i hladna. Koristio sam i kratko XFX, ostavila mi je dobar utisak, da je kvalitetna, ali je zamenih zbog coila. Takodje su kod Pulse konkretno hladjene i memorije, dok kod dualke nema prenosa toplote na hitsink.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno