Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Ja sam Heisenberg iz serije Breaking bad :D
 
ouuu... sori dud
 
Nitro+ 580 4GB kod druga u konfi, stock napon za 1411MHz def. boost klok je 1.175V. Undervoltom od -75mV se smanjila temperatura pod opterecenjem za ~8 stepeni, toliko i sporije vrte ventilatori, ~8%.

Naravno, kriva za ventilatore podesena u Afterburneru, nikako stock djubre :D
 
Poslednja izmena:
A realno je i teško ubosti primerak bez coil-a, par komada promenih dok nije idealna zapala.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sutra mi stize XFX RX 580 8gb Pa rekoh da proverim.Dugo sam se lomio dal da uzmem ovaj radeon ili gtx 1060 6gb.Presudila je cena :)
Koji drajver preporucujete da stavim.
 
Sa Radeon karticama uvek poslednji WHQL, u ovom slucaju 19.1.1, pa ako nesto nije u redu skidas najnoviji, u ovom slucaju 19.2.2.
 
Najnoviji, ali napravi custom fan curve sa Afterburnerom. Posle toga, probaj undervolting, smanjićeš potrošnju i grejanje grafike.
 
To cu da vidim kako se ponasa.A nisam nesto vican oko tog cackanja
 
Nije to raketna fizika, skines Afterburner i za minut namestis krivu ventilatora, default krive su uglavnom lose.

@dzonihsv

Jel Afterburner ima opciju za menjanje napona iskljucivo za maksimalni klok (ili generalno podesavanje napona po kloku kao sto ima Wattman koji je nestabilan), ili samo ovo podesavanje napona koje utice na sve klokove?

Ja sam cackao, nisam uspeo da pronadjem, a slajder za napon utice na napon pod svim klokovima.
 
CTRL+F je prečica za to što hoćeš, ali meni ne radi ta opcija. Kod brata na 1080Ti radi, tako da cenim da je zaključano za RX-ove.

Koliko znam radi samo samo ovo za sve klokove. Meni sa -75mV, RX570 iz potpisa radi undervoltovana 675mV u 2D-u i 3D-u na 1.05V ili 1.06V (ne mogu se sada setim tačno) 1400/2000 klokovima i temp oko 60-62C pri 99% usage-u. Afterburner kaže da karta "vuče" oko 90-110W u igrama. Igram samo Odyssey povremeno ovih dana, pa sam samo tu proveravao ovo što napisah gore.
 
Poslednja izmena:
Ne treba, samo MSI Afterburner.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ocitavanje za potrosnju u AB-u je netacno, ne poklapa se sa ocitavanjem iz HWInfo64, GPU-Z, Sapphire Trixx i ostalim, nize je od njih. Generalno je softversko ocitavanje nepouzdano, ali se iz ovih drugih programa barem poklapa, nek bude i +-20% tacno.

Nitro+ 470 kod mene radi na 1350/1825 (nece preko toga memorija, prolazi testove ali izbacuje GPU memory greske u HWInfo64), isto na ~1.06V. Drug ima Nitro+ 580, undervolt ga zeza u 2D, u 3D prolazi, zato sam pitao da li postoji opcija :D

Podesio profile u AB-u, za Apex Legends i ostale zahtevnije titlove ukljucim 1350/1825/+0.68mV, a kad se podigne Windows je 1206/1750/1V default profil, Silent drugi bios na Nitro+ 470.

Jesi li probao drugi bios na Nitro+ 570? Kod druga na Nitro+ 580 8GB su dva identicna biosa. Na 580 Nitro+ 4GB kod drugog druga nisam probao drugi bios, ovih dana cu.
 
Poslednja izmena:
Ocitavanje za potrosnju u AB-u je netacno, ne poklapa se sa ocitavanjem iz HWInfo64, GPU-Z, Sapphire Trixx i ostalim, nize je od njih. Generalno je softversko ocitavanje nepouzdano, ali se iz ovih drugih programa barem poklapa, nek bude i +-20% tacno.

Nitro+ 470 kod mene radi na 1350/1825 (nece preko toga memorija, prolazi testove ali izbacuje GPU memory greske u HWInfo64), isto na ~1.06V. Drug ima Nitro+ 580, undervolt ga zeza u 2D, u 3D prolazi, zato sam pitao da li postoji opcija :D

Podesio profile u AB-u, za Apex Legends i ostale zahtevnije titlove ukljucim 1350/1825/+0.68mV, a kad se podigne Windows je 1206/1750/1V default profil, Silent drugi bios na Nitro+ 470.

Jesi li probao drugi bios na Nitro+ 570? Kod druga na Nitro+ 580 8GB su dva identicna biosa. Na 580 Nitro+ 4GB kod drugog druga nisam probao drugi bios, ovih dana cu.

Nisam probavao drugi bios, jer ima na njoj neki majnerski. Ima switch za silent bios, ali kad dignem na 1400/2000 na tom biosu, nemam performanse kao sa ovim majnerskim (koliko sam video, lik je čačkao memoriju samo).

Evo neki screen sa hwinfo64 i gore levo afterburner, pa pogledaj šta treba. :)

ScreenShot00253.jpg

Nisam hteo dalje da čačkam jer mi se svidela potrošnja i performanse.

A za druga, mislim da bez modifikovanja bios-a ili wattman-a ne može nažalost.
 
Poslednja izmena:
I mene je to nerviralo kod smanjivanja napona (recimo, skinem -100 mV i onda smanji i u 2d), i onda bude nestabilan kada je u 2d. Resenje je da se u AB iskljuci mogucnost promene napona, a da se u Wattman-u rucno postave naponi za svaki klok ponaosob (za graficku iz potpisa sam na brzaka stavio 950 mV za sve klokove, i to je zakucano), a u AB menjam klokove za GPU i mem, i sve radi kako treba :)
 
Wattman resetuje podesavanja s vremena na vreme.
 
Evo par utisaka sa ovom grejalicom od grafike :). Zavojnice za divno cudo ne piste al zato se greje ko luda.Da ostane u granicama normalne buke ventovi na 55 temperatura ide skoro na 80c.Vidim skoro svi vrse underwolt preko globalwattman podesavanja.Jel moze neko da mi kaze kako je setovao svoju grafiku pa da probam.
 
Nešto tu nije u redu, ne bi smela toliko da ide... Jesi li novu uzimao ili polovnu?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Možda bi trebalo da joj flešuješ stock BIOS. U slučaju da je menjan, pa da izbegneš potencijalne probleme. Preko čega si merio temperaturu?

Koji vam je ASIC quality na RX580?

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Nisi napisao koji je proizvodjac i model grafike?

Aha, sad vidim da je XFX, ako je bilo koja sa dva ventilatora, samo podesi krivu u Afterburneru. Ja praktikujem ovako:

<50c 0%
50c-20%
70c-40%
90c-100%
 
Poslednja izmena:
Merio preko msi afterburner.Kako da proverim jel menjan bios
Grafika je xfx rx580gts 8gb
0f2068b90fa67a666865e425c566dca3.jpg
 
Poslednja izmena:
Iščitaj BIOS pomoću GPU-Z, pa proveri MD5 hash i uporedi sa hashom sa TechPowerUp-a. Mada se i BIOS na mojoj karti ne poklapa sa njihovim hashevima.

Odličan ASIC Quality!

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
ASIC Quality dođe kao procenat savršenost čipa. Viši quality znači manji napon koji je potreban za rad i potencijalno manje zagrevanje. Ne mora da znači, ali to je teorija. Piše ti na tom screenshotu malo detaljnije.

Ako želiš, poslaću ti večeras originalni BIOS od proizvođača (XFX Radeon RX580 GTS 8GB, XXX Edition), pa uporedi sa svojim, eventualno flešuj. Imam oba BIOS-a, za poziciju 1 i poziciju 2. Dobio sam od podrške proizvođača.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Koji ti koristis? Jel mozes da me uputis kako da odradim to?
 
Evo par utisaka sa ovom grejalicom od grafike :). Zavojnice za divno cudo ne piste al zato se greje ko luda.Da ostane u granicama normalne buke ventovi na 55 temperatura ide skoro na 80c.Vidim skoro svi vrse underwolt preko globalwattman podesavanja.Jel moze neko da mi kaze kako je setovao svoju grafiku pa da probam.

Evo recimo kod mene, MSI Armor 570 8 GB Samsung memorija na 2000 MHz. Ne prelazi 65c u Metro Exodus. Mislim da moze da radi i na oko 900 mV, ali me mrzi toliko da testiram.

watmann.jpg

msi.jpg
 
Znaci samo ove parametre postavis? Ne cacka se nista vise?
 
Nazad
Vrh Dno