Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Fps ti mozda dropuje jer je po defaultu upaljen neki njihov v-sync na global podesavanjima. Meni na primer u FC 5 80+ fps-a pokazuje, a izgleda kao da ima 30 na momente, kad sam to iskljucio normalno sve, glupost bas, ali probaj, mozda je do toga [emoji3]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
18.11.1 je poslednji WHQL pre 18.12.2.

Ja koristim 18.11.2, nemam nikakvih problema.
 
sad sam se setio sto sam drzao 18.5.1,taj ima problem sa odredjenim tipom onlajn videa,mislim da je html video,artefakti.u igrama radi doduse savrseno.sad cu da probam 18.11.1 pa javljam.
 
da odgovorim sam sebi: 18.9.3 su poslednji whql bez problema.bete izmedju 18.9.3 i sledeceg whql-a nisam ni pokusavao.
 
Prosto je neverovatno šta mi se sve dešava sa grafikama u poslednje vreme na kraju sam rešio da pazarim novu. Što sam i uradio, pa mi stigla sapphire nitro rx 580 8gb od Mađara navodno "nova", ali nije radio dvi :D Znači pakao... Sad čekam povraćaj novca.

Zašto pišem ovde? Razmišljam da uzmem novu istu kartu (ili Special Edition) ali kod nas... I da se ne zezam... am, muka mi je svega a kp je pun rx580 za smešne pare ali mi je stvarno sumnjivo sve to i verujem da su uglavnom korišćene. Šta je best buy sada do nekih 300e? Vidim da se za te pare i malo više može dobiti xfx 590 (oko 36000) i Sapphire 590? Ne znam praktični ništa o 590 seriji. A 1060 sa 6gb su mi jednostavno preskupe, i ne vidim nikakvu više opciju a da je novo?
 
Razmisljam da uz AMD Ryzen 5 2600 uzmem RX 580, pa me zanima koje su po vašem iskustvu razlike između proizvođača.

Vidim da kod nas u ponudi ima: Asus, Gigabyte AORUS 4GB, Gigabyte Gaming 4GB , MSI ARMOR OC 8GB , Sapphire NITRO+ 4 i 8GB, Sapphire Pulse 4GB, XFX GTS Core 8GB

Pored toga, da li je velika razlika u performansama između RX 580 sa 4 i one sa 8 GB?
 
Iste performanse, samo sa 8GB mož' da odvrneš teksture u igrama (da budu oštrije/jasnije). Najbolja je Nitro+, ali sa obzirom da ima Pulse 4GB za 25k, dok je Nitro+ 10 hiljada skuplja... Pulse je bolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
pre bi jurio nešto na oglasima nego uzeo 4gb,velika šteta tom čipu ne dati 8gb vrama...
 
Hvala ti dzonihsv.

Na netu sam našao da je jedina razlika između puls i nitro+ malo bolje hlađenje i malo veći oc. Ne znam samo zašto to vredi RSD 10k razlike.
 
Hvala ti dzonihsv.

Na netu sam našao da je jedina razlika između puls i nitro+ malo bolje hlađenje i malo veći oc. Ne znam samo zašto to vredi RSD 10k razlike.
Bolie hladjenje i zanemarljivo veci OC. Ako uzimas u zvanicnoj radnji onda definitivno Pulse 4gb, ako ides KP moze se naci za ok novce u Nitro+.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Drugari sta tacno znaci oznaka LED 1 i LED2 pored pina za napajanje, konkretno kada svetli belo stalno jel to u redu, cak i kada je iskljucen racunar.

Evo slika:

asus_radeon_rx570_strix_020.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari sta tacno znaci oznaka LED 1 i LED2 pored pina za napajanje, konkretno kada svetli belo stalno jel to u redu, cak i kada je iskljucen racunar.

Evo slika:

Pogledajte prilog 265522
Normalno je, belo sija kada je ok sve i kada je povezano sve lepo, a crvena bi sijala da nesto nije u redu ili da nema struje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
U sobi 23 stepena a ventovi se retko pale na temp ispod 50, stavih custom speed i ne prelazi 40 sada.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ovo sam i ja hteo da pitam. Imam od skoro MSI RX 580 Armor 4 Gb OC. Nisam je OC. Primetio sam da kada upalim računar, da malo ventilatori rade, a zatim se ugase. Našao sam na MSI forumu da se "navodno" pale (uključe) na preko 60 stepeni, pa sam hteo da pitam da li je to nomlano ? Inače ventilacija u kućištu mi je stvarno odlična. Ovo je očitavanje posle 1 sata igranja COH 2

HW Monitor.png

IMG_20190203_133938.jpg

Temperatura u kući je 22 stepena. Po meni nije normalno da se ventilatori ne okreću, osim ako grafika nema pasivno hlađanje.

Fans not spinning on idle is normal on modern cards.

There are thermal sensors on all around the PCB and they send a signal to the fan controller to spin when it reaches a certain temperature.

If they don't spin lets say at full load, then there's something wrong with the GPU.

Usually the fans are controlled by the vBIOS on the GPU and not the Operating System, unless you customize the drivers to change the fan curve.

Pročitah i ovo na jednom forumu
 
Poslednja izmena:
Ovo sam i ja hteo da pitam. Imam od skoro MSI RX 580 Armor 4 Gb OC. Nisam je OC. Primetio sam da kada upalim računar, da malo ventilatori rade, a zatim se ugase. Našao sam na MSI forumu da se "navodno" pale (uključe) na preko 60 stepeni, pa sam hteo da pitam da li je to nomlano ? Inače ventilacija u kućištu mi je stvarno odlična. Ovo je očitavanje posle 1 sata igranja COH 2

Pogledajte prilog 265532

Pogledajte prilog 265533

Temperatura u kući je 22 stepena. Po meni nije normalno da se ventilatori ne okreću, osim ako grafika nema pasivno hlađanje.



Pročitah i ovo na jednom forumu
Pale se zavisi od modela do modela ali uglavnom od 50-55 stepeni a i kada se upale vrte se sporo. Najbolje je da skines neki custom program tipa Msi Afterburner i tu napravis krivu obrtaja kako ti odgovara i bice manje temp. Meni sada ne prelazi 62 u igrama a parametri su sledeci: do 50 stepeni se vrti na minimumu(nekih 12%) a nakon toga konstanto ubrzava i krajnja tacka je 40% na 80 stepeni. Meni je ovako idealno, u igrama mi vrti do 25% i retko predje. Ti napravi kako mislis da ti odgovara, sve zavisi od modela do modela kolilo mu obrtaja treba da ohladi grafu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bacite undervolt na 1.05v preko Afterburnera (prvo vidite koji je napon pod opterecenjem, pa smanjite na slajderu za toliko koliko treba do 1.05), onda cete videti sta je Polaris :)

80-90w potrosnja za odlicne FullHD performanse.
 
Moram da pozovim druga. Ima veliko iskustvo sa tim. Ja ovo što su mi predložilo @supermarkomare9 i @ivanbass1 mislim da ne umem da odradim (zato i ne overklokujem), a plašim se da nešto ne ze zezem :)
 
Poslednja izmena:
Nije nikakv problem da napravis custom curve ili undervoltujes, ali ako neces da se igras sa tim ok.

Stoji to da odavno ima zero fan, ali to je ok na slabijim modelima, koja je bez ventova bila 35 stepeni u idle, ova ide i do 55 sto je glupo da je drzim na toj temp, lakse mi je kasnije zameniti ventove (10$) ako odu, a i nije neko opterecenje 10-40% pogotovo sto radi PC nekoliko sati dnevno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ako je 55c u idle znaci da nesto ne valja. Drajver/pasta/previsok stock napon, nesto od ta tri.

RX 470 Nitro+ 470 ispod 40c u idle.
 
Poslednja izmena:
Ali ako ti nije normalno da se ne okreću može i to...ima ugrađeno u same amdeove drajvere (Što po nekada i ne radi :) )...ili možeš da koristiš afterburner i slične kerefeke...mada ja lično to ne radim...pustim pa neka automatika vrti.

55+ u idel je def loša priča pa ja imam vegu koja je (bar tako kažu ja ne vidim) furunče pa ne ide više od 30-40 u idle..
 
Ako je 55c u idle znaci da nesto ne valja. Drajver/pasta/previsok stock napon, nesto od ta tri.

RX 470 Nitro+ 470 ispod 40c u idle.
Ne stalno ali dolazila je u momentima za koje mislim da ne bi trebalo, u proseku se vrtelo oko 40-45 stepeni, sto mi je za idle bilo puno. Sada sa min obrtajima u idle 30-34 stepena a full opterecenje 62-3.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne stalno ali dolazila je u momentima za koje mislim da ne bi trebalo, u proseku se vrtelo oko 40-45 stepeni, sto mi je za idle bilo puno. Sada sa min obrtajima u idle 30-34 stepena a full opterecenje 62-3.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ma nije mnogo...sve do 50 je ok kada ne radi kada radi do 80 je cool :)...70 je super, a sve ispod ekstra :)...
 
Ovo sam i ja hteo da pitam. Imam od skoro MSI RX 580 Armor 4 Gb OC. Nisam je OC. Primetio sam da kada upalim računar, da malo ventilatori rade, a zatim se ugase. Našao sam na MSI forumu da se "navodno" pale (uključe) na preko 60 stepeni, pa sam hteo da pitam da li je to nomlano ? Inače ventilacija u kućištu mi je stvarno odlična. Ovo je očitavanje posle 1 sata igranja COH 2

Pogledajte prilog 265532

Pogledajte prilog 265533

Temperatura u kući je 22 stepena. Po meni nije normalno da se ventilatori ne okreću, osim ako grafika nema pasivno hlađanje.



Pročitah i ovo na jednom forumu

Sve je normalno ne moras nista da diras.
 
Izgleda me razmazila 1050ti sto se tice temp [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pre će biti da neko "kopa" na najnižem intenzitetu.
 
Ljudi, nisam bio par dana na forumu. Hvala za savete i mišljenja. U utorak mi dolazi drug pa ću da uradim ovo što su mi predložili @supermarkomare9 i @ivanbass1.

@Uriel

Čačka me malo taj undervolt. Da manje troši struje i da bude hladnija.
 
Iliću Lenjine, amd gpu može bez problema da radi i na 100 stepeni pre nego što ode u trotl. Neka te to uopšte ne brine.
 
Nazad
Vrh Dno