Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Nitro i nista vise ako vam je razlika u ceni podnosljiva. Jer je kartica mnogo kvalitetnija od ostalih proizvodjaca. Imam MSI, Asus, XFX i Nitro RX modele i mogu reci iz iskustva licnog da je Nitro bolja investicija po pitanju svih parametara. Radi na nizim temperaturama, samim tim se ventovi manje habaju. Ni jedan Nitro mi do sad nije crko, dok MsI, XFX i Asus jesu. Ventovi riknjavaju i na Msi, XFX i na Asusu takodje, dok na Nitrou ni jedan do sad. Dok je XFX najmladja kartica od svih koje imam i vec je na jednog riknuo vent.
Sapphire Nitro je najkvalitetnije izradjena kartica medju svim RX modelima



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu polovnjace, nove su. Gigabyte gaming model. Videh sad sa ih ima i ww i da u komentarima stoji da su “namenjene za mining”...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@blue

Previse banalizovano, i5/i3 novije generacije ili 4/4 Ryzen su bolji od tog i7 870, iako on ima vise threadova. Gleda se uvek i IPC pored C/T-a.
 
Poslednja izmena:
Ne kažem da nisu, ali me zanima ima li logike uzeti navedne grafe odnosno rx 580 ili gtx 1060 i upariti sa njime.
 
Ne moze ti niko reci napamet, mnogo varijabli ima, u nekim igrama je taj i7 bottleneck, u nekim GPU, zavisi koliko je igra CPU bound i koliko jezgara igra koristi.

Za single player AAA titlove da bi znacio bolji GPU, a za multiplayer bolji CPU, idealno bi bilo da se oba upgrade-uju. Zavisi i od podesavanja u MP igrama, ako su odvrnuta, znacio bi i bolji GPY. Zavisi i od kloka na kom je i7..

Za igraonicu bolje uzmi GTX, manje trosi i generalno su hladnije, ako se gledaju iste/slicne izvedbe kartica.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ću tako i uraditi. U igraonici je vrlo bitna i potrošnja struje. Preporodio sam se svojevremno kada sam sve R9 270 zamenio sa RX 460. Jeste u DX11 RX460 malo slabija (bez obzira na 4gb mem) ali zato troši više nego dvostruko manje struje. O zagrevanju tek da ne pričam, leto izguraju bez problema. Inače, kaži da RX460 uštedi 70 watti na sat. 70 x 8 kartica je 560watti puta 12 sati (minimum) je 6.72 kw odnosno puta 30 oko 200kw mesečno. Nije ni malo. Isto tako kada sam prešao sa kockica na lcd pa kasnije sa lcd na led. 12 računara.

Isto tako zamenio sva svetla sa led osvetljenjem.

Doduše, struja kao i 2007. kad sam otvorio igraonicu. Ja radim na uštedi a struja skače. Tako da smo na istom.
 
Poslednja izmena:
http://www.legitreviews.com/pubg-cpu-core-benchmarks-many-cores-need_197719

PUBG je jedna od retkih igara koja koristi više od 4 jezgra. Tabela pokazuje testove do čak 10 jezgara sa hyperthradingom (20 logički). Mada optimum mu je 4c/8t. Posle toga overkill. i7 870 je 4 core / 8 threads procesor. Kontam da CPU neće biti problem za igru samu.

Ono što me je zanimalo da li može da isprati RX 580. Ali malo pogledah po YT, i izgleda da može.

https://www.youtube.com/watch?v=OJEjNbVi26c

Mada uzeću GTX 1060 ipak. Izgleda da je bolja kupovina NVidia GTX 1060. NV kartice su izleda manje zahteven što se tiče cpu. Pun buljuk videa za i7 870/860 i GTX 1060.

https://www.youtube.com/watch?v=XpA-5uXJ3co

https://www.youtube.com/watch?v=BvdESK1s6Hg

https://www.youtube.com/watch?v=MLa-fmSOl3o

PUBG ti ima frame cap na 140 fps-a. Zato i ne vidis poboljsanje na tom ''testu'' posle 4c 8t. Posto ga nisu uklonili (ako uopste i moze).
 
E to nisam znao. Doduše, odložio sam još malo PUBG. Mislio sam da će biti neki popust na igru oko crnog petka, ali mrka kapa.
 
E to nisam znao. Doduše, odložio sam još malo PUBG. Mislio sam da će biti neki popust na igru oko crnog petka, ali mrka kapa.

Ako hoces da vidis kako ce ici PUBG, instaliraj tencent gaming buddy i mobilnu verziju igre pa nek klinci peglaju to. Gotovo identicno iskustvo, a dz je. :)
Plus, ove masine sa i7 i rx460 ce terati to na 50-60fps u 1080p.
 
Sutra probam ovaj tencent. Ako zaživi biće strava.
 
Vlasnici ovih grafa, imate li problem sa coil whine-om? Uzeh 3ću po redu RX 580 8g i na svakoj se bas cuo... Prva Xfx (kopala) posle dualka (nije kopala) i sada Strix(kopala) i smeta mi to bas, da li kopanje utice na coil whine? Zamenicu je, i mozda budem uzeo novu, ali me brine da doplatim 50+e za novu i bude istih problema..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Coil whine mozes smanjiti tako sto ces limit fps na primer max 60 ili koliko vec je tebi razumno, obori clock-ove malo. Ako si oc onda ce tek da vristi. Znas, kad stojis pored ducati panigale-a kad ga neko pali, drci sve u 16, e ovo ti je isto sa GPU, zvuk performanci rodjeni.
 
Coil whine mozes smanjiti tako sto ces limit fps na primer max 60 ili koliko vec je tebi razumno, obori clock-ove malo. Ako si oc onda ce tek da vristi. Znas, kad stojis pored ducati panigale-a kad ga neko pali, drci sve u 16, e ovo ti je isto sa GPU, zvuk performanci rodjeni.
Dukati bruji, ali ovo cvrci [emoji16] Strixovka mi se cini i najvise, a jos drzim stalno komp otvoren. 1060 tiha ali krs drajveri i zato predjoh na ovo, zbog toga, a i free-sync-a.

Pitanje i dalje otvoreno [emoji16] Da li kopanje utice na jacinu coil whine-a?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koliko su slabije RX480? Konkretno, imam poznanika koji prodaje RX480 Strix OC sa jos 2 godine garancije u jednom vecem lancu u Srbiji (CT) za nekih 170e. Sa sigurnoscu znam da nije kopala. Presavijam se izmedju RX480 Strix, RX580 Pulse (kopala) i 1060 Strix isto kopala. Sve tri su u garanciji od 2 godine... :(
 
Coil whine jacina ti je od karte do karte, niti se povecava, niti se smanjuje vremenom, mozes da ga umanjis onako kako sam ti napisao. Ili okreni kuciste na drugu stranu, danasnje karte u velikom broju imaju coil whine, to ti je problem o kojem svi cute. xD
 
Vlasnici ovih grafa, imate li problem sa coil whine-om? Uzeh 3ću po redu RX 580 8g i na svakoj se bas cuo... Prva Xfx (kopala) posle dualka (nije kopala) i sada Strix(kopala) i smeta mi to bas, da li kopanje utice na coil whine? Zamenicu je, i mozda budem uzeo novu, ali me brine da doplatim 50+e za novu i bude istih problema..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ko ti je prihvatio tolike reklamacije / zamene majke ti?
 
Ha ha ha,tolko navalili da prodaju da nepitaju ništa :p
 
Nemoj samo da se zeznes kao ja, nervirao me je coil whine, pa promenim karticu, zaradujem se sto necu vise slusati zujanje, kad ono isto! Crkne i ta karta, dodje treca i isto se cuje!!! Dok nisam provalio da mi je coil whine na napajanju :)
 
Nemoj samo da se zeznes kao ja, nervirao me je coil whine, pa promenim karticu, zaradujem se sto necu vise slusati zujanje, kad ono isto! Crkne i ta karta, dodje treca i isto se cuje!!! Dok nisam provalio da mi je coil whine na napajanju :)
Novo napajanje uzeh skoro Corsair 850w 80+gold i isto kao i na Chieftec-u starom... Jedino ako ima veze sa plocom, mada ne verujem, na 1060 se jedva culo kad se pridje bas, gotovo je bilo necujno, a ovde brunda i sa 5m se cuje izrazito.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
moje strix nemaju nikakav coild whine,ali sam ih čuo samo na jednom napajanju...ne verujem da si baš toliko baksuz da dva puta zaredom nabasaš na napajanje koje cvrči ili tera grafike da cvrče...zako da je stvarno izgleda nasumično.

nemam bolji savet nego da nosiš svoje napajanje pa kod rudara i kreneš redom pa dok ne nabasaš na neku koja ne cvrči.
 
moje strix nemaju nikakav coild whine,ali sam ih čuo samo na jednom napajanju...ne verujem da si baš toliko baksuz da dva puta zaredom nabasaš na napajanje koje cvrči ili tera grafike da cvrče...zako da je stvarno izgleda nasumično.

nemam bolji savet nego da nosiš svoje napajanje pa kod rudara i kreneš redom pa dok ne nabasaš na neku koja ne cvrči.
Pazi, sve zavisi, ali verujem da sam vas bio nesrecan sto se toga tice... Planirao sam 590 fatboya da uzmem, ali u međuvremenu iskrsla nitro + 580 8gb nova za 26k rsd sto nisam mogao preskociti. Ekstremno je tiha sto me bas odusevilo, coil whine se manje cuje nego na prethodnim 1060 a kamoli na 580ticama, bukvalno je neprimetan, tako da sam prezadovoljan. Nego me interesuju idle temp, vrti se od 40-52, da li je to ok? Nisam na prethodnim grafama to gledao, sem na 1050ti koja je bila 30 stepeni idle [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
ako se gase ventovi idle-u ili ti je u sobi furuna onda je to sasvim okej,ako rade a soba ti je hladna precesljaj mozda imas nesto u pozadini sto blago opterecuje gpu sto i dovodi do velike razlike u idle temperaturama.
 
U sobi 23 stepena a ventovi se retko pale na temp ispod 50, stavih custom speed i ne prelazi 40 sada.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Tako je po default-u, ventovi se pale tek kada temperatura predje 50 stepeni.
 
Capture.PNG

Zna li neko zbog cega mi na svako malo vremena izbaci ove errore, da li je do grafe, ili do drivera nesto? Ono za Wattman retko, ali izbaci, a compatibility checker gotovo svaki dan izbaci bar jednom.
 
Ako su ovi najnoviji drajveri, to je zbog njih - bagoviti su.
 
Ako su ovi najnoviji drajveri, to je zbog njih - bagoviti su.
Da da, ubacih poslednji, cak mislim da je i beta.. Nisam dugo bio na Amd-u, sa R9 280x nije bilo nikakvih problema, sta vise svaki update je bio bolji od prethodnog koliko me pamcenje sluzi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bio, ali su ove 18.12.2 zeznuli malo. Ima tu još problema koji se ljudima javljaju (ne staju ventilatori kad grafika ne radi ništa, random bsod-ovi, amd link ne radi, wattmat baguje...). Skloni te drajvere preko DDU-a pa instaliraj verziju pre.
 
Meni sa tim drajverima(RX 470) ne radi VSync na video fajlovima i dropuje fps u video fajlovima, igre nisam ni probao :D
 
Nazad
Vrh Dno