Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Da,jeste uštrojen gpu klok.
I pojačana memorija,elpida je na 1750
Probaj promeni bios,imaš svič,dugme na levom cošku karte,pomeri ga u stranu.
Ali pre toga ugasi pc,promeni bios,upali pc i gpuz
Uradio po tvom uputstvu i uspeo da uspešno vratim bios na normalu.Slede testiranja u igrama...pa javljam.Hvala puno...
 
Barem si ga skarabudzio..
Valjda su brojke nešto bolje u igri.
Koji su klokovi sad,1411/1750?
ili je silent bios?
 
Barem si ga skarabudzio..
Valjda su brojke nešto bolje u igri.
Koji su klokovi sad,1411/1750?
ili je silent bios?
Klok je fabrički 1340,a memorija 1750 mhz.Međutim nažalost,rezultati su u igrama i u FPS-u gori nego što su bili t.j. Remnant je igriv što se tiče pokreta,ali i dalje se sa vremena na vreme vide sitne teksture po likovima pogotovu glavnom...onako kao da je ceo prekriven u nekim momentima sitnim peskom t.j. kao da ima milion sitnih jedva,ali primetnih tačkica po celom sebi.I sama grafika je ružnija neko kod ovoga na You tube.Takođe FPS je opao u Furmarku sa 82 na nekih 70 Gps-a,a i u igricama.Sada lupa i nagađam...da li može probelem da ipak bude neki zbog korišćenja u miningu...t.j. da zbog toga bude malo defektna? Ili možda do Windowsa...ja sam instalirao 11,a možda je bolje da sam instalirao 10!?Da li to može da ima veze ili sam lupio?
Klok je fabrički 1340,a memorija 1750 mhz.Međutim nažalost,rezultati su u igrama i u FPS-u gori nego što su bili t.j. Remnant je igriv što se tiče pokreta,ali i dalje se sa vremena na vreme vide sitne teksture po likovima pogotovu glavnom...onako kao da je ceo prekriven u nekim momentima sitnim peskom t.j. kao da ima milion sitnih jedva,ali primetnih tačkica po celom sebi.I sama grafika je ružnija neko kod ovoga na You tube.Takođe FPS je opao u Furmarku sa 82 na nekih 70 Gps-a,a i u igricama.Sada lupam i nagađam...da li može problem da ipak bude neki zbog korišćenja u miningu...t.j. da zbog toga bude malo defektna? Ili možda do Windowsa...ja sam instalirao 11,a možda je bolje da sam instalirao 10!?Da li to može da ima veze ili sam lupio?
Dok u CS Legacy i Atomic Heart tih problema sa mrljanjem grafike nisam uočio...
 
To je silent bios,nešto niži taktovi od gaming biosa kog su skembali.Mada ne bi imao neke epohalne razlike,možda 2fps..
Nije problem mejning ako je karta ispravna,a jeste.
Mozeš eventualno na mestu onog drugog biosa da flesuješ taj gaming bios...ali to je za tebe špansko sela,pa vozi na taj trenutni,ok je tako
 
To je silent bios,nešto niži taktovi od gaming biosa kog su skembali.Mada ne bi imao neke epohalne razlike,možda 2fps..
Nije problem mejning ako je karta ispravna,a jeste.
Mozeš eventualno na mestu onog drugog biosa da flesuješ taj gaming bios...ali to je za tebe špansko sela,pa vozi na taj trenutni,ok je tako
I da...u Furmarku GPU ne prelazi preko 1250 mhz.Iako u Gpuz pokazuje 1340 Mhz.Nema pojma...sada sam se pogubio skroz...! :ROFLMAO:
 
Batali Furmark
 
Zvao čoveka od koga sam je kupio...rekao mu da mi je malo sumnjiva...kaže nije problem...doneću ti drugu...i donese je. :) Retko pošten čovek...svaka čast.Mada,iskreno,ne primećujem neke razlike u odnosu na prethodnu.Ista priča u Gpuz sa klokovima koji sam našao da su ipak fabrički kod ove crne Nitro+ sa 4Gb,a isto i sa FPS-om u igrama.Ima plava verzija kod koje je GPU na 1411 Mhz,ali kod ove je 1340 Mhz izgleda.Izgleda da je to to...!Čini mi se da ima male ralike o odnosu na drajver koji se koristi...ovi noviji daju koji FPS više,ali neznatno!Da li uvek koristiti najnovije drjvere ili ne?
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-03-03 at 02-29-41 NITRO RX 580 4G G5.png
    Screenshot 2024-03-03 at 02-29-41 NITRO RX 580 4G G5.png
    164.1 KB · Pregleda: 28
Netačno.Rekoh već,obična nitro u gaming biosu je 1411,silent je 1340.Ta plava kako je zoveš SE (specijal edition) ima još veci takt,dal 1430..
Evo slike sa samsung memorijom,ovo je od pre par dana kod mene jedna obična.IMG_20240226_130214.jpg
Piše ti klokovi u furmarku..
No to ti nije toliko bitno,
i prethodna ti je bila ista,tj ispravna karta,dzabe zaludjuješ čoveka..
 
Netačno.Rekoh već,obična nitro u gaming biosu je 1411,silent je 1340.Ta plava kako je zoveš SE (specijal edition) ima još veci takt,dal 1430..
Evo slike sa samsung memorijom,ovo je od pre par dana kod mene jedna obična.Pogledajte prilog 431660
Piše ti klokovi u furmarku..
No to ti nije toliko bitno,
i prethodna ti je bila ista,tj ispravna karta,dzabe zaludjuješ čoveka..
Da,u pravu si.Nismo se razumeli.Default silent svič jeste 1340 Mhz i memory 1750Mhz...koliko je silent biosu bilo i kod prve,ali gaming bios barem kod one prve je bio 1125 Mhz,a memory 1900Mhz. Ja sam kod ove druge odmah prebacio svič na Silent i tu je 1340 Mhz,a ne znam koliko je kod ove kada se svič na karti prebaci na desno na gaming bios.Probaću da vidim.Stvarno ispade da sam zaluđivao i njega i sebe.Znači gaming treba 1410 Mhz...proveriću...mada ne znam i ukoliko nije šta raditi,a i smorio sam se više otvaranjem i zatvaranjem kućišta...
 
Uf,ne razumem se.Kada sam uzimao ovu drugu pri proveri na GPUZ mi je bilo sve kako treba,sinoć uradim ponovo i u polju GPU Clock i MEMORY mi stoji 0 Mhz,ali na dDefault clock mi stoji i dalje 1340 Mhz i ispod na Memory 1750 Mhz !?Evo screen shota.U međuvremenu sam samo nekoliko puta deinstalirao i instalirao različite drjvere ua grafičku.Jel to ok ili možda nije ok?
 

Prilozi

  • Untitled 1.png
    Untitled 1.png
    3.8 MB · Pregleda: 20
Uf,ne razumem se.Kada sam uzimao ovu drugu pri proveri na GPUZ mi je bilo sve kako treba,sinoć uradim ponovo i u polju GPU Clock i MEMORY mi stoji 0 Mhz,ali na dDefault clock mi stoji i dalje 1340 Mhz i ispod na Memory 1750 Mhz !?Evo screen shota.U međuvremenu sam samo nekoliko puta deinstalirao i instalirao različite drjvere ua grafičku.Jel to ok ili možda nije ok?
Takođe u Furmarku mi sada ne daje podatke vezane za procesor...iskorišćenost i temperatru!?Ne razumem se dovoljno,a obzirom da je grafička jedina komponenta koju sam uzeo polovnu pri sklapanju ove nove konfiguracije kod koje je ostatak kompletno nov i da je korišćena za rudarenje...sve se tripujem da li je sve u redu?Imao sam i neke blokove i nakon toga izbacivanje iz igrice pri igranju Robocopa Roque Citi...pogotovu na jednom delu igre jako često,ali sam na kraju uspeo da završim igricu!Dok mi se to nije dešavalao u Remnantu 2,CS Legacy i Evil West koje igram bez bilo kakvih blokiranja i izbacivanja...t.j. one rade normalno.Pa ne znam da li je sve kod kartice ok...!?
 
Takođe u Furmarku mi sada ne daje podatke vezane za procesor...iskorišćenost i temperatru!?Ne razumem se dovoljno,a obzirom da je grafička jedina komponenta koju sam uzeo polovnu pri sklapanju ove nove konfiguracije kod koje je ostatak kompletno nov i da je korišćena za rudarenje...sve se tripujem da li je sve u redu?Imao sam i neke blokove i nakon toga izbacivanje iz igrice pri igranju Robocopa Roque Citi...pogotovu na jednom delu igre jako često,ali sam na kraju uspeo da završim igricu!Dok mi se to nije dešavalao u Remnantu 2,CS Legacy i Evil West koje igram bez bilo kakvih blokiranja i izbacivanja...t.j. one rade normalno.Pa ne znam da li je sve kod kartice ok...!?
Instalirao i deinstalirao drajver i sada su podaci u Gpuz i Furmarku opet svi tu. :D
 
Nazad
Vrh Dno