Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Neće ih biti za Evropu, nemačka redakcija Toms Hardware je objavila drugog maja test ASRock RX 580 Phantom Gaming X,
što je rezultiralo u delimičnoj pometnji na relaciji TH-ASRock-AMD.

Autor recenzije je nabavio grafičku kartu nekim svojim "kanalima", tj. nije je oficijelno dobio na test, nakon toga je usledio ASRock poziv, i pitanje odakle mu karta.
Kako su mu objasnili u tom zvaničnom pozivu, nije baš "dobro" što je testirao, pošto njihovi modeli po nekom internom dogovoru (AMD, ASRock i ostali proizvođači) nisu za sada predviđeni za evropsko tržište.

Ovo je odgovor iz ASRock centrale:

"...The VGA card products are only sold in South America and APEC (exclude China, Hong Kong and Taiwan) at first. I cannot provide you the MSRP and the warranty duration because they are different in different sales region..."

Takođe je dobio i odgovor od ASRock Europe:

"The decision of sales region for ASRock VGA card is based on the planning of mutual channel agreement. So far the first priority is Asia Pacific and Latin America. No confirmed schedules in EU markets yet"

I još jedan odgovor iz ASRock centrale:

“ASRock will roll out VGA business in various regions based on own resources planning. Regions with first priorities are APEC and Latin America. Then we will gradually launch the business in other regions”.

Situacija je malo nejasna, ali u svakom slučaju, neće ih biti oficijelno u prodaji za evropsko tržište.
Razlog su neki interni dogovori između proizvođača, koji nisu dostupni na uvid.

Po nekim saznanjima, ASRock i Pegatron (vlasnik ASRock-a) će prozvoditi modele za pojedine AMD partnere, koje će oni prodavati pod svojim imenom.

ASRock RX 580 Phantom Gaming X je inače solidno prošla na testu, nije najbolji RX 580 model, ali nije ni loša, uzevši u obzir da je dizajnirana u pravcu smanjenja proizvodnih troškova,
tj. nema RGB osvetljenje, bling-bling tričarije, hladnjak nije poslednja reč tehnike i slično, dakle model koji treba da se probije na tržište povoljnom cenom i solidnim dizajnom.
 
Poslednja izmena:
Danas sam posle dužeg perioda skepticizma pljunuo pare na 144 Hz monitor (da, bili ste u pravu) i primetio interesantan fenomen - kada je refresh rate podešen na 144 Hz, memorija na RX 580 mi ostaje zakucana na 8000 MHz čak i u idle-u. Čim spustim na 60-120 Hz, memorija se vrati na uobičajenih 1200 MHz.

Da li još neko ima ovakav slučaj, ili se kod mene nešto poremetilo? Prosto mi čudno da memorija na ovako modernoj kartici mora da radi na 100% u 2D modu samo zbog refresh rate-a.
 
Planiram kupovinu RX580...verujem da je EVGA 650W B3 dovoljno za FX8350 i RX580,ili bi u krajnjem slucaju morao i napajanje da menjam jer su ipak ovo potrosaci.Neki savet ? :)
 
Hvala na odgovoru,kartica je danas kupljena.
U pitanju je XFX RX580 GTS 8Gb.
Na kartici postoji switch (levo/desno) za bios,nije mi jasno jel ima neke razlike u performansama izmedju dva biosa ili je to samo kao rezervni.
 
Ukratko bez ulaženja u detalje. Switch u položaju ka tebi = gaming, switch u suprotnom položju = mining.
 
Znaci kad je kartica postavljena u kucistu...switch desno je gaming ?
 
Da, switch desno je gaming. Po defaultu je on postavljen tako.

Nema na čemu.
 
Poslednja izmena:
Kakva imate misljenja/iskusta sa XFX Radeon RX580 GTS 4GB 256bita?
 
Kakva imate misljenja/iskusta sa XFX Radeon RX580 GTS 4GB 256bita?

Odlicne kartice sto se hash-a tice.
Trose isto malo kao nitro kad se bios moduje. 31mhs baca. Ali desilo se da je na jednoj ruknuo kuler posle god dana rada. Dok Nitro gruva 3 god 24h bez pauze i leti i zimi-zastucao nije.
Ne postoji pouzdanija kartica od Nitroa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlicne kartice sto se hash-a tice.
Trose isto malo kao nitro kad se bios moduje. 31mhs baca. Ali desilo se da je na jednoj ruknuo kuler posle god dana rada. Dok Nitro gruva 3 god 24h bez pauze i leti i zimi-zastucao nije.
Ne postoji pouzdanija kartica od Nitroa


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja je planiram za gaming.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
mozda hoce freesync,i to mu dodje manje vise jedina smislena opcija.odavno merkam fury da iskoci na oglasima za sebe (neki itx projekat koji nikako da zavrsim) i nisam ni video normalnu cifru odavno,o vegama da ne pricam.sa ovim padom cena polaris mu dodje manje vise jedina opcija,ili rizik (uz adekvatnu cenu) sa 290(x)/390x.

da se ogradim,moguce da sam pristrasan jer prodajem bas 580tke pa moje misljenje treba uzeti sa rezervom,ali ja bar nisam smozgao bolje resenje.ima freesync sa nvidia kartama,ali si ogranicen u najboljem slucaju na 4/8 rajzenovih na maks nekih 4 i sitan kusur ghz,a placas sulude cene za ddr4,i lep premium na 2400g tj igpu koji ne koristis.losa varijanta po mom misljenju narocito ako se sve kupuje novo,ili se planira neki apgrejd kasnije.ovako jesi dao nesto vise para na realno blago inferiorniju kartu ako se gledaju samo perf/pare ali tih nekih par desetina evra vise za freesync vs u startu 100 dolara u samom monitoru (plus premium samog proizvodjaca monitora) na gsync...

sustina price je da je stanje i dalje jako lose.
 
Jedno pitanje.

Postavio sam xfx rx580 4gb gts Instalirao sam drajver sve je ok, primijetio sam da ventilatori ne rade konsatno dok ne pokrenem neku igricu ili nešto zahtjevno. Da li to treba tako? I koji program da koristim za vidim koji je fps u igrici.

Sent from my H2 using Tapatalk
 
To je normalno za ventilatore, tako je zapisano u drajveru.
To mozes promeniti preko MSI Afterburner programa, ali nemas potrebe.

Sto se tice broja frejmova, FRAPS je nekad bio odlican izbor, mada mozes koristiti i gore pomenuti MSI Afterburner (prilikom instalacije instaliras i Riva Tuner program, bice ti to ponudjeno).
 
ili ugradjeni radeon overlay,ctrl+shift+O je skracenica,ako nece prvo mora da se upali kroz podesavanja za radeon overlay za koja je skracenica alt+r.kad radi radi odlicno,ali problem je sto i ne radi bas super pouzdano.

sa druge strane amd link aplikacija za fon radi savrseno,ali je komplikovanija za podesiti.ne govorim da je neki metod bolji od drugog,samo dajem vise opcija (nzxt cam,hwinfo...).
 
AMD danas lansirao RX 580 2048SP kartu, za sada samo u Kini. Cena: 195$. Oznaka je varljiva jer je u pitanju RX 570 sa +40 MHz boosta, lol. Toliko o "Intel & NVidia su zli, AMD je good guy, oni ne muljaju" priči...
 
Uzeo sam juce xfx 580 8g gts black, presao sam 1060 strix 6g prvenstveno zbog drajvera koji nakon svakog update unakazi performanse a i inace vise gotivim amd... Kada sam je ubacio u komp, u bilo kojoj igrici se coil whine cuo nenormalno glasno, uzeta je polovna i stara 11m sa jos 25m gar u emmiju, tako da ne verujem da bi covek pokusao da uvali, vracam mu je danas, ali me u svakom slucaju interesuje razlog toga posto cu je opet uzeti, samo drugi primerak/proizvodjac, moze li biti zbog napajanja? Negde sam procitao da to moze biti, inace mi na drugim grafama nije pravilo problem a 750w je i vise nego dovoljno za ceo sistem...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nema nikakvog pravila. Moze biti a i ne mora do napajanja - ne mora da zavisi od kvaliteta i snage. A svakako je veca verovatnoca da je do same karte. Opet, ne mora da bude do modela karte nego do konkretnog primerka.

Svakako nije podlozno reklamaciji. Dodje kao "fabricka falinka".
 
Poslednja izmena:
Da li vredi ici na ASUS dual verziju ili drugi primerak XFX-ovke pa sta Bog da [emoji16]? Koliko znam xfx-ima hladjenu memoriju za razliku od asus-a...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
meni se te dualke tj cela serija nikako ne svidja,nek' radicci ne zameri,znam da su hteli najbolje ali je teska fuseraja.
 
A sto ne ideš na Sapphire Nitro, ako možeš da biraš? Sve komplet hlađeno, tiha, niske temperature...
 
Po meni nitro na prvom mestu, posle nje xfx. Ja imam xfx 480icu i nema nikakvih problema, bucnija je od safirke ali je dobro hladjena
 
Imao sam RX 480 Nitro, vrhunska karta, nisam imao nikakav coil whine.
 
Nazad
Vrh Dno