Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Menjao sam tu sapphire za ovu xfx zaboravio sam da kažem. Bila je disabled pa sam je omogućio i ovo mi izašlo
 

Prilozi

  • 170050196545048823977587278011.jpg
    170050196545048823977587278011.jpg
    638.4 KB · Pregleda: 64
  • 20231120_183139.jpg
    20231120_183139.jpg
    306.8 KB · Pregleda: 49
Ugasi komp, izvadi ga iz struje, pa na grafickoj prebaci BIOS switch na drugu poziciju i probaj tad kako se ponasa.
 
Upalio sam MSI afterburner i registrovalo je grafičku, prošla je i benchmark, hvala puno! Jel imaš neki savet ako mogu da odradim bilo kakav overclock grafičke? Na procesoru je NZXT kraken x63, jel mogu i procesor da overclockujem? Hvala još jednom
 

Prilozi

  • 20231120_192423.jpg
    20231120_192423.jpg
    391.4 KB · Pregleda: 46
  • 20231120_192454.jpg
    20231120_192454.jpg
    248 KB · Pregleda: 54
Bolje posmatraj kako se komp ponasa narednih mesec dana sto se tice stabilnosti na fabrickim vrednostima, taman da malo istrazis kako se overclockuju komponente.
 
Pozdrav svima,

Poslednjih par meseci imam jedan problem, i nisam siguran o cemu se radi. Mozda neko od vas ima slicnog iskustva pa da prodiskutujemo.

Kuciste: NZXT S340 Black/Blue
Napajanje: EVGA SuperNOVA 750 G3 80+ Gold
Procesor: AMD Ryzen 5 1600
Maticna ploca Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
RAM: G.SKILL F4-3000C16D-16GTZR
SSD: Samsung SSD 970 Evo 500GB
Grafika: ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING OC

Napajanje 2: GIGABYTE GP-P650B 650W (PWN002178A00000) ( Testirano oko 2 meseca, pa vracen EVGA )

Prilikom normalnog rada nema nikakvih problema. Igranje manje zahtevnih igara takodje nema problema.
Problem na primer nastaje kada igram Destiny 2 ili Anno 1800, dakle neke zahtevnije igre. Nema vremenskog pravila ali u jednom trenutku racunar zamrzne, ventilatori na grafickoj krenu da se vrte na maximumu, par sekundi kasnije ostanem bez slike na ekranu. Nisam cekao previse ali jedino resenje je restart racunara.
Ovaj problem je krenuo pre par meseci, ranije ga nikada nije bilo.

Prvo sam mislio da je napajanje problem i da polako ispusta dusu, ali su simptomi identicni na oba napajanja. Razmisljam da nije mozda graficka, mozda neki drajveri koji lose regulisu temperaturu ? Izgleda mi da kada temp skoci sistem zamrzne da bi spasao hardver ?
Ili nesto trece ? RAM, SSD... ?

Ima li neko ideju, ili slicno iskustvo ?
Pozdrav.
 
Pogledaj da li imas .dmp fajlova u C:\Windows\LiveKernelReports, ako ima arhiviraj ih i okaci ovde.
 
Imam dva foldera:
  • USBHUB3 ( 2 dmp fajla unutra )
  • WATCHDOG ( 5 dmp fajla unutra )
Svih sest fajlova su od poslednjih 20tak dana.

Na sta mislis kad kazes da ih arhiviram ?
 
Poslednja izmena:
Kopiraj dmp fajlove iz Watchdog foldera u Downloads folder npr i stavi u zip fajl koji ces okaciti ovde.
 
Evo stizeeee...
Ispravka, bilo je 5 fajlova, izvoli :
 

Prilozi

  • DMP_WATCHDOG.ZIP
    315.8 KB · Pregleda: 6
Svi dmp fajlovi su vezani za graficku karticu. Poceo bih sa smanjivanjem fabrickih klokova za 100MHz npr. iz drajvera, pa vidi da li se desavaju isti problemi
 
Svi dmp fajlovi su vezani za graficku karticu. Poceo bih sa smanjivanjem fabrickih klokova za 100MHz npr. iz drajvera, pa vidi da li se desavaju isti problemi
OK, hvala za trud. Ne kaze konkretnije o cemu se radi, samo da je graficka ?

Probacu nesto iz BIOS-a, mozda uspem da se igram sa temperaturama. Ocisticu i graficku, mozda se nakupilo prasine. (y)
 
Error code 141 je uglavnom vezan za nedovoljan napon za zadati klok graficke, pa bih zato poceo od smanjivanja kloka. Prasina i temperatura u vecini slucajeva nisu problem.
 
Ali ako je nedovoljan napon zar to ne znaci da je PSU problem ?
 
Ne, nego je cip graficke degradirao i za zadati fabricki napon ne moze da odrzi fabricke klokove. Vec si probao dva razlicita napajanja, tako da mozes PSU da eliminises kao problem.
 
Bio si u pravu.
Spustio sam clock za 10% i sve sljaka vez problema. Podizacu sada clock za po jedan % i videcemo gde je limit, pa javljam.
 
Molim za pomoć!Skoro sam uzeo novu konfiguraciju sa polovnom ovom grafičkom karticom SAPPHIRE NITRO+ RX580 4Gb.Ostatak konfiguracije je Ryzen 5 3600,mar Asus Ty Gaming B550 Plus i 32 Gb rama ddr4 na 3200 mhz. Instalirao sam Windows 11...i gledao na You tube podešavanja za najnoviji Amd drajver za ovu grafičku.Igram na monitoru u HD rezoluciji dakle 1920 sa 1080.U zavisnosti od podešavanja recimo na CS Legacy mi fps po drajveru u zavisnosti od podešavanja samog drajvera...ide u full tj HIGH podešavanjima u ugrici od nekih 100 fps do 260 fps(100-155-258)znači tri setovanja tj podešavanja drajvera i tri različita prosečna FPS-a!U njoj je sve fluidno i lepo,ali kada sam instalirao Robocop Roque City,a pogotovu REMNANT 2 ...počinju problemi.Robocop Roque City još na LOW može da se igra normalno i daje od 35-55 Fps...opet u zavisnosti od podešavanja parametara samog drajvera,ali Remnant 2 ne može da se igra ni na LOW podešavanjima.Daje od nekih 15 do 35 fps(zavisnosti od podešavanja u drajveru),ali grafika brljavi,laguje...,a nišan zanosi(mada je i to verovatno lag)!Znam da ova grafička RX 580 nije sadaviše neka babaroga za igrice...ima i godina,ali po rezultatima bi trebalo da bude duplo bolja od moje prethodne GTX 1050 OC na kojoj sam igrao prvi deo Remanta From The Ashes i završio ga u MID ili LOW podešavanjima na starom kompu i prvom I5 760,8 gb rama ddr3 i GTX 1050 OC. Kupio sam Sapphire Nitro+ RX580 4Gb ddr4 u savršenom stanju...t.j. kao nova je,ali je dečko koristio prethodno u miningu(radio je sa kripto).On je posle istestirao,a i ja sam je testirao u Furmarku na FuLL HD t.j 1920 sa 1080 rezoluciji i daje u proseku oko 82-83 FPS-a i po tom Furmark testu sve je ok.Mene brine to što Robokapa moram da igram na LOW ,a Remnant 2 ne mogu da igram...iako sam nađao više klipova na You tube gde likovi sa njom igraju novije igre na FULL HD rezoluciji i dobijaju u proseku oko 100 FPS-a...jedino što nisam našao testove sa ove dve igre!Da li je to normalno za ovu grafičku ili nije?
Molim za pomoć!Skoro sam uzeo novu konfiguraciju sa polovnom ovom grafičkom karticom SAPPHIRE NITRO+ RX580 4Gb.Ostatak konfiguracije je Ryzen 5 3600,mar Asus Ty Gaming B550 Plus i 32 Gb rama ddr4 na 3200 mhz. Instalirao sam Windows 11...i gledao na You tube podešavanja za najnoviji Amd drajver za ovu grafičku.Igram na monitoru u HD rezoluciji dakle 1920 sa 1080.U zavisnosti od podešavanja recimo na CS Legacy mi fps po drajveru u zavisnosti od podešavanja samog drajvera...ide u full tj HIGH podešavanjima u ugrici od nekih 100 fps do 260 fps(100-155-258)znači tri setovanja tj podešavanja drajvera i tri različita prosečna FPS-a!U njoj je sve fluidno i lepo,ali kada sam instalirao Robocop Roque City,a pogotovu REMNANT 2 ...počinju problemi.Robocop Roque City još na LOW može da se igra normalno i daje od 35-55 Fps...opet u zavisnosti od podešavanja parametara samog drajvera,ali Remnant 2 ne može da se igra ni na LOW podešavanjima.Daje od nekih 15 do 35 fps(zavisnosti od podešavanja u drajveru),ali grafika brljavi,laguje...,a nišan zanosi(mada je i to verovatno lag)!Znam da ova grafička RX 580 nije sadaviše neka babaroga za igrice...ima i godina,ali po rezultatima bi trebalo da bude duplo bolja od moje prethodne GTX 1050 OC na kojoj sam igrao prvi deo Remanta From The Ashes i završio ga u MID ili LOW podešavanjima na starom kompu i prvom I5 760,8 gb rama ddr3 i GTX 1050 OC. Kupio sam Sapphire Nitro+ RX580 4Gb ddr4 u savršenom stanju...t.j. kao nova je,ali je dečko koristio prethodno u miningu(radio je sa kripto).On je posle istestirao,a i ja sam je testirao u Furmarku na FuLL HD t.j 1920 sa 1080 rezoluciji i daje u proseku oko 82-83 FPS-a i po tom Furmark testu sve je ok.Mene brine to što Robokapa moram da igram na LOW ,a Remnant 2 ne mogu da igram...iako sam nađao više klipova na You tube gde likovi sa njom igraju novije igre na FULL HD rezoluciji i dobijaju u proseku oko 100 FPS-a...jedino što nisam našao testove sa ove dve igre!Da li je to normalno za ovu grafičku ili nije?
I na tim klipovima uglavnom igraju te novije igrice na HIGH podešavanjima!?JEl moguće da sa ovom mojom nije nešto ok ili sam se istripovao?Hvala unapred...
 

Vidiš i da je kod njega mučenje sa nešto bržim procesorom,ta igra je raspad.
Jedino low+fsr da bi igrao,kao što je kod njega na kraju videa

 

Vidiš i da je kod njega mučenje sa nešto bržim procesorom,ta igra je raspad.
Jedino low+fsr da bi igrao,kao što je kod njega na kraju videa


Jeste zahtevna,ali nešto kod mene ipak nije kako treba!Da li je moguće zato što je korišćena za majning da se zbog toga nešto sjebalo?Mada u Furmarku je sve ok.On na klipu Remananta može da igra,a ja ne mogu uopšte pošto daleko gore izgleda i laguje...pa je nemoguće nišaniti.Tako da je generalno dosta gore nego kod njega na klipu.I Robocop na istim low detaljima mi sada ne prelazi 46 fps-a(mada može da se igra),a ovde na klipu ide na 65 fps,pa čak i preko 70 fps!Plus ja imam 32 gb,a on 16 Gb...mada to možda još uvek ne znači ništa.Znači ili nisam dobro podesio nešto na driveru...ili nešto kartica nije u redu...!Instalirao sam najnoviji driver sa AMD sajta...i ne znam šta da ispljučim t.j. aktiviram u podešavanjima drajvera!?Ili da instaliram neki stariji drajver?Šta raditi?
 
Verovatno je sve u redu sa kartom.
Možeš postaviti sliku iz gpuz da se proveri bios karte.
Njegov cpu je brži,i to znači vrv 5fps boost sa tom kartom.
Ram ti ne znači ništa,kao da imaš 16(ako igra ne jede više od 16.
Vidiš i kod njega da je u nekim situacijama 20fps.
Obori rezoluciju,720p,900p,sve na patos,low podesavanja,fsr i moci ceš da igraš
 
Verovatno je sve u redu sa kartom.
Možeš postaviti sliku iz gpuz da se proveri bios karte.
Njegov cpu je brži,i to znači vrv 5fps boost sa tom kartom.
Ram ti ne znači ništa,kao da imaš 16(ako igra ne jede više od 16.
Vidiš i kod njega da je u nekim situacijama 20fps.
Obori rezoluciju,720p,900p,sve na patos,low podesavanja,fsr i moci ceš da igraš
Da,u pravu si.Permutovao sam da je CP-u isto 3600,a u Remnantu 2 je 5600X...tako da tu ima plus tih nekih 5 Fps,ali opet to daleko bolje izgleda nego kod mene.Sumnjam da je samo do nekih 5 Fps-a...gore dole.Robocop je isto na Ryzenu 3600...pa je opet dosta više FPS-a nego kod mene!Opet da pitam...da li je moguće da je do drivera?Možda da probam sa nekim starijim!?I sa podešavanjima samog drivera?I pošto sam prosek znanja...pa ne razumem...kako da posatvim sliku iz GPUZ da se proveri BIOS ?Šta treba da uradim i kako?:D
Verovatno je sve u redu sa kartom.
Možeš postaviti sliku iz gpuz da se proveri bios karte.
Njegov cpu je brži,i to znači vrv 5fps boost sa tom kartom.
Ram ti ne znači ništa,kao da imaš 16(ako igra ne jede više od 16.
Vidiš i kod njega da je u nekim situacijama 20fps.
Obori rezoluciju,720p,900p,sve na patos,low podesavanja,fsr i moci ceš da igraš
Negde sumnjam zbog korištenja kartice u miningu...da je možda nešto do BIOS-a baš kao što si pomenuo,jer sam sličnu priču našao na drugim forumima...,ali se ne razumem najbolje...!?
 
1.gpu z download,
2.upališ program
3slikaš prvu sliku sa gpuz i informacijama o karti
4.postaviš sliku u ovoj temi.
 
1.gpu z download,
2.upališ program
3slikaš prvu sliku sa gpuz i informacijama o karti
4.postaviš sliku u ovoj temi.
Instalirao.Sada kada idem na Print screen samo mi slika pozadisnku sliku glavnog ekrana na Windowsu sa sve ikonicama.Nisam dugo to radio pa sam zaboravio...
Možda zato što su mi aktivna dva ekrana....drugi je Tv.Sada ću da probam...
 
Da,jeste uštrojen gpu klok.
I pojačana memorija,elpida je na 1750
Probaj promeni bios,imaš svič,dugme na levom cošku karte,pomeri ga u stranu.
Ali pre toga ugasi pc,promeni bios,upali pc i gpuz
 
Da,jeste uštrojen gpu klok.
I pojačana memorija,elpida je na 1750
Probaj promeni bios,imaš svič,dugme na levom cošku karte,pomeri ga u stranu.
Ali pre toga ugasi pc,promeni bios,upali pc i gpuz
Hvala puno.Ukoliko sam razumeo,procedura je sledeća: Ugasim komp,otvorim ga i na levom čošku grafičke karte treba da ima svič(mada mislim da ga nisam video iskreno...)pomerim ga u stranu!On se pretpostavljam sam vraća ili kako?Nakon toga upalim komp i aktiviram ponovu gpuz za proveru?
 
Nazad
Vrh Dno