Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

zamena paste (za nešto zapravo dobro,pošto si pipav na svaki stepen i rpm onda idi odmah na cm mastergel) i andervolt bar,ako nećeš i anderklok.u oba slučaja gubitci performansi su zanemarljivi.
 
zamena paste (za nešto zapravo dobro,pošto si pipav na svaki stepen i rpm onda idi odmah na cm mastergel) i andervolt bar,ako nećeš i anderklok.u oba slučaja gubitci performansi su zanemarljivi.

To je prvo sto sam uradio, stavljena pasta mastergel pro :) Ali bukvalno nikakve razlike nema u temp. Undervolt me nesto yebe, ne pamti podesavanja tj vraca na default. Ono sto sam uspeo da testiram 1050mv radi stabilno, ali opet bez nekih pomaka za temperaturu

Takav je cooler, mali, lagan, alu baza, 2 heatpipe-a, nema tu pomoci. Mislim radi on posao ali je i bucan, meni to smeta, vecini verovatno ne...
 
U toku gaminga zna odjednom da se izgubi slika ,a desava se i kada se izadje iz igre i racunar ne moze da se koristi zato sto grafa bije u 100% i zna da nestane slika na 30tak sekundi.Svez sistem,zadnji drajveri.Primetio sam da temperatura u idle 27 stepena dok kuleri ne okrecu i to mi je cudno,pre je bila oko 40tak.

Jel postoje jos uvek ovi problemi s amd drajverima?

But all of the problems users have experienced aren't guaranteed to be fixed, as AMD notes, “Although Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 resolves many black screen issues, AMD is aware that some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay
 
Imam monitor ViewSonic VX2433wm koji je povezan sa HDMI kablom sa grafickom XFX 580 4GB,i u podesavanje monitora Input Select kada postavim na HDMI PC normalana mi je rezolucija i sve je kako treba. Medjutim kada nista ne radim na kompu i monitor kada ide u mirovanje onda se desi da bude ruzicasta boja na ekranu.Moram da ugasim monitor pa da upalim da bi sve bilo normalno. Rezolucija mi je 1920x1080, probao sam drugo HDMI novo kablo isto se desva. Zadnji drajver je instaliran.
Ima li jos neko podesavanje u monitoru ili u grafici koje treba da se podesi?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pre nekoliko dana mi stigle 6 kom. AMD Radeon RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB, polovne iz rudnika i uzmem da proveravam 1 po jednu. Prve 3 koje sam proverio GPU-Z prikazuje ovako:
2.1 v.gif
2.2 v.gif

za 4-tu mi prikazuje ove vrednosti:
3.1 g.gif
3.3 g.gif

-Pomerao sam bios switch na svim karticama i levo i desno, ali isto pokazuje i silent i gaming mod.
1. Da li je moguce da su 2 ista biosa na karticama?
2. Da li mogu da NPR. vratim originalne bios-e, tj. da na ovim kartama sto imaju samo mining bios stavim i gejming kao drugi, a da ovoj dr. koja ima samo gejming stavim i mining.
3. Da li je moguce da je 1 bios trajno ostecen i da ne moze da se vrati, pa da zato kako god pomerim bios switch prikazuje iste vrednosti?

Ne stigoh da proverim i ove dr. 2.

edit:

1 kartu bih ostavio za gejming, a ovih ostalih 5 bih pustio da kopaju.

edit:

takodje videh da na ovoj 4-toj karti nesto kao da ne radi 1-vi HDMI (onaj do m. ploce), ne baca sliku, a kada prikacim na ovaj dr. radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
1.i moguće i čak i verovatno,mada gpu z tab nije merilo,moguće da su klokovi isti a kriva venta i naponi drugačiji

2.možeš,i to moraš da nađeš tačan model karte (stiker na poleđini) i koje memorijske čipove ima.onda tražiš i na unverified uploads na techpowerup sajtu i guglu.prvo proveriš verified mada ru slaba vajda,jer ksrte koje su ovde uvezivsne nisu iz istih bečeva kao to što stiže po zapadu...

3.ne.čipovi rade ili ne rade,nema međustanja.
 
U GPU-Z pise da su "Hynix" memorije, da li je to pouzdano posto na kartici nigde ne mogu da vidim da pise negde?
Koliko vidim ovaj bios je zadnji izasao i odgovarao bi za moje kartice:
https://www.techpowerup.com/vgabios/204138/sapphire-rx580-8192-180719-1

edit:

Mislio sam da napravim backup biosa sa ovih 3 koje imaju samo silent-mining bios i ubacim na ove dr. koje imaju samo gejming bios, a da onda prebacim bios swith na dr str. i ubacim ovaj najnoviji sa ovog linka i tako imam 2 razlicita. Da li ce moci tako?
 
Poslednja izmena:
moraš da skineš hladnjak,ili nekako da vidiš ispod hladnjaka,na samim čipovima piše...ali možeš pristojno verovsti da je hajniks,jer teško bi radila sa biosom za drugu memoriju...

u svaklm slučaju bezbolno ti je da flešuješ jer em imaš sliku em imaš bios switch.bekapuj originalne i jedan po jedan.
 
Tako cu i da uradim, a da skidam hladnjake sad sa svih 6, me bas malo mrzi, jer taman zavrsih ciscenje. Skidao sam samo ovaj plastican deo i ventilatore i ocistio sve alkoholom.
 
Ipak sve karte imaju originalan bios, moja greska, tj. oba su ista gaming i kartice rade na 1340/2000. Ili sam ja nesto petljao sa Adrenalin drajverima, pa sam zaboravio da vratim ili je nesto pobrljavilo i kada sam usao u podesavanja graficke preko Adrenalin 2020 Edition 20.2.2, vratio sam na "Automatic-Default", sada sve kartice rade isto. Onda sam uzeo da podesavam preko AB, podesio sta mi treba, mnogo bolje i lakse, cini mi se nego preko Adrenalin-a. Tako da necu da diram bios-e.
 
Pozdrav svima , imam problema oko instalacije Asus rx580 kartice od 4g. Nikako ne mogu dobiti sliku na monitoru iako win prepoznaje karticu u device manageru. Preko integrisane grafike sam to proverio, medjutim slike na grafičkoj i dalje nema. Probao sam i u Biosu sve moguće varijante i ništa. U pitanju je MB Z77 dsh3 sa i5 procesorom (sandy bridge). Napajanje coolermaster 600w. Da I cim se startuje komp cooleri na grafici rade oko 10 sec. i onda samo stanu. Zaista čudan problem puno hvala na pomoći
 
Valja li updateovati stare dravjere preko Adrenaline software ili je bolje obrisati rucno sve sa DDU na primer i onda instalirati nove?
 
Nove, ne treba ti DDU. Imaš clean install opciju kad pokreneš instalaciju novih drajvera. Radi isto što i DDU.
 
Isao sam samo na update, za sada sve radi kako treba. Sledece cu skinuti pa cu ici clean
 
Poslednja izmena:
Kaze u piku do 230 w trosi.
RX 580 nitro + 4GB.

E sada kakva je prica za Chieftec CTG-500-80P koje ima bronzani sertifikat i efikasnost od 85%.

Ovo je jedino polovno napajanje koje pronalazim u ''budzetu'' a da ima fizicki 2x 6+2 pin konektor za graficke ( pitanje je da li moze da gura i kako ).
Kartici treba 8+6. Ostatak je :
i7 2600
SSD
HDD
8+4 GB Ram

Nista nije overklokovano niti ce biti. Racunar ne bi drao 24h/7 sa igricama ni slicno nego bi bio koriscen za povremeno stresiranje recimo po par sati dnevno max.
 
pa ako je tolicni budžet šta da se radi...možda da probaš za te pare da nađeš neko OEM hp ili dell napajanje,bude 500+ w i 2x8 pin za gpu za ništa para a to su sasvim okej napajanja.
 
Uzeo sam neki Antec stariji model od 500w, valjda ce biti dovoljan za povremeno opterecivanje.
 
Meni u utorak dolazi sapphire nitro+ special 8gb,moze i neko da postavi kako da odradim undervolt i podesavanje kulera,ili njih da ne diram?
Ja inace imam FSP SP500-A i na njemu je rx570 radio ok.
 
Poslednja izmena:
Nesto ne mogu da se setim moja RX 570 stara kako bi, ali koliko znam RX 570 imas i sa opcijom jedne konekcije 6 ili 8 pin i sa opcijom 6 + 8 pin, a to FSP SP500-A ako ja dobro nalazim ima samo jedan 6 pin, pa ako je tako to nece raditi nikako jer nitro + trazi 6 + 8 pin..
 
Koje je to tacno onda napajanje ? Ja svuda po prodavnicama nalazim OVO i kod svih pise 1x 6 pin..
 
FSP SP500-A, to sa tvog linka.

To što oni ne znaju šta prodaju, to je druga stvar. Ugrađivao sam već to napajanje, i to sa RX kartama (RX 570 i RX 580) i sigurno ima 8 i 6 pin sa PCI-e grane.
 
Niko se nije još javio da nešto ne radi - eto tako radi. :)
 
Pi, mogao sam doplatiti jos malo za novo to, nego sam uzeo neki stari Antec, do duse nisam ga jos montirao nemam vremena da vidim kako ce da se ponasa kad se nakalemi ovo moje ludo kuciste.
 
Pa pazi, ovo FSP napajanje je neki minimim minimuma za te RX karte.

Ko ima novca, svakako bi valjalo uzeti bolje napajanje jer RX-ovi znaju da povuku (RX 580 posebno, i to oko 200W).

Ali, Srbija, itd, standard je takav i nekad je poteško sklopiti nešto za igranje, a da ne košta toliko da se mora posle jeste 'leba i džema. Pa zato se svuda uštedi po malo (čak i na napajanju) i nekako napravi početna gejming kofiguracija.

Možda i nisi pogrešio što si uzeo tog Antec-a (ako nije iz praistorije i trošeno moguće da je bolje od SP500-A).
 
Poslednja izmena:
Malo cu je undervoltovati pa ce valjda biti bolje.
Cekam da mi se neko javi kako da odradim to ili cu traziti na YT.
Gledao sam polovno Corsair VX550W medjutim ko zna koliko je staro.
 
Nemas potrebe nitro undervolt,niti zbog buke,niti zbog temperature.Te karte su više za klok xD.Polovan psu?Verovatno ces se upecati na ime i platformu staru deceniju,jer ih je takvih 95% oglasa u tom budzetu,sto ce biti vrlo losa kupovina.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Malo cu je undervoltovati pa ce valjda biti bolje.
Cekam da mi se neko javi kako da odradim to ili cu traziti na YT.
Gledao sam polovno Corsair VX550W medjutim ko zna koliko je staro.

Undervolt i overklok je druga stvar koju radis na polovnoj kartici kada je ubacis u komp, prva je ako je kartica starija ocistis je od prasine i po potrebi zamenis termo pastu... ako je u garanciji ne diraj nista onda. Licno sam svoju rx 580 tako odradio i tvrdim da je to dobitna konbinacija.
 
Uputstvo za undervolt?Sapphire Nitro Special.
 
Nazad
Vrh Dno