Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Slobodno flashuj bios od saphire se ili le, one po def rade na 1450mhz i 1430mhz, samo gledaj da je isti ram Samsung.
Mozes ti u afterburner uraditi blagi OC, al ovako ti po defaultu radi na vecem taktu.

Druga vazna stvar je kako podesis u overdrive one postavke za teksture, teselaciju, aa itd.
Moze se i tu dobiti koji fps ;)

Plus obavezno je undervoltujes koliko ide, dosta se odrazi na potrosnju i temp.
 
Moram da pohvalim hladjenje na ovoj kartici, ovo je izvan ocekivanja bilo.. Kada su ventilatori na automatskom broju obrtaja i dodju do nekih 20% i tu stoje, temperature znaju biti malo vislje ali opet ispod 70 stepeni, kada se ventilatori stave na 40-50% nema sanse temperatura da predje 60 stepeni ma sta god da se radi kartici, u igrama je oko 50 stepeni cak a u zahtevnim aplikacijama ne prelazi 60, hladjenje je vrhunski reseno mozda postoji jos bolja izvedba, ali ovo je vise nego dovoljno, svaka preporuka za Nitro +.
 
To ti je to za 580 Nitro+
Evo moje, 1411/2250:
 

Prilozi

  • RX580.JPG
    RX580.JPG
    57.2 KB · Pregleda: 99
Probajte ova podešavanja, na ASC origin FHD rez sve na ultra + dynamic resolution 60fps I fps limit 60 mi igrica radi 98% vremena u 61 fps ponekad padne na 55-58 kad sam na baš natrpanim gradovima.

Nitro+ SE 8gb verzija karte

1300 mhz 975mv ( sve ostale freq dokle ide 1150 fabrički klok minus 25 mv svuda 975 )
Memory clock 2250
Power limit + 25
Curve za fan da ide do 1300
Oko 90-95w vuče max

Temperatura 51-53c prosek max 55c

Na stock 1430mhz & 1150mv + dodat power limit isto na +25 memory clock 2250 mi ide do 61c max 63c kulere isto na nekih 1300 podesio, vuče oko 130w max i nema retkih padanja na 55-58fps elem poenta da gotovo sve što igram igram na ovakva podešavanja i slična je temp meni UV + UC bolje nego fabrika

Nzxt h500 kućište stock podešavanja


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je optimizovana ta ASC Origins igra ali s obzirom da je iz Ubisoft ''kuhinje'' uopste me ne cudi ako ima nebulozne padove fps, cak i sa brzim kartama od RX 580.

Ali mi i pored toga nije jasno to ''strojenje'' Nitro+ (za povremeno igranje, rudarenje je nesto drugo). To je verovatno najbolja RX 580 i steta da se ne iskoristi pun potencijal karte kada vec ima sjajno hladjenje. Razumem da neke starije, manje zahtevne igre rade odlicno na svakoj RX 570/580, i da u tom slucaju ima smisla undervolt profil, sa apsolutnom tisinom i niskim temperaturama. Ali cak i igre iz 2018/2019 (FC5 i Dirt Rally 2.0) prosto traze overklok Pulse verzije, da bi radile sa stalnih 60fps na najvisim podesavanjima, za to ima taman fale ta 3-4fps vise. Na svu srecu i Pulse ima dobro i tiho hladjenje pa je moguc ozbiljan overklok, sa temperaturama koje (za sada) ne prelaze 70 °C (najcesce oko 65 °C).

Probaj OC Nitro+, napravi jedan profil npr. 1450/2150MHz (power limit +) i proveri da li ima tih padova fps u ASC Origins. Mada, verovatno ima, Ubisoft je to. Ali u svakom slucaju takav OC profil je primetno brzi od tog koji koristis a temperature ce svejedno biti dosta ispod kriticnih vrednosti za tu RX seriju.
 
Poslednja izmena:
Zar je moguce da uocavas razliku izmedju 56 i 60fps? :d
 
Zar je moguce da uocavas razliku izmedju 56 i 60fps? :d

Sve zavisi koja je igra u pitanju i kako je optimizovana (cudi me da ti ovo pitas). FPS mi odavno nije jedino merilo vec koliko fluidno igra radi i kako je optimizovana. Ali ako kroz jednostavan i bezbedan overklok mogu da imam stalnih 60fps umesto 56fps onda cu svakako aktivirati takav profil.
 
56 u odnosu na 60 u pes-u je npr nebo i zemlja.
 
Ne znam kako je optimizovana ta ASC Origins igra ali s obzirom da je iz Ubisoft ''kuhinje'' uopste me ne cudi ako ima nebulozne padove fps, cak i sa brzim kartama od RX 580.

Ali mi i pored toga nije jasno to ''strojenje'' Nitro+ (za povremeno igranje, rudarenje je nesto drugo). To je verovatno najbolja RX 580 i steta da se ne iskoristi pun potencijal karte kada vec ima sjajno hladjenje. Razumem da neke starije, manje zahtevne igre rade odlicno na svakoj RX 570/580, i da u tom slucaju ima smisla undervolt profil, sa apsolutnom tisinom i niskim temperaturama. Ali cak i igre iz 2018/2019 (FC5 i Dirt Rally 2.0) prosto traze overklok Pulse verzije, da bi radile sa stalnih 60fps na najvisim podesavanjima, za to ima taman fale ta 3-4fps vise. Na svu srecu i Pulse ima dobro i tiho hladjenje pa je moguc ozbiljan overklok, sa temperaturama koje (za sada) ne prelaze 70 °C (najcesce oko 65 °C).

Probaj OC Nitro+, napravi jedan profil npr. 1450/2150MHz (power limit +) i proveri da li ima tih padova fps u ASC Origins. Mada, verovatno ima, Ubisoft je to. Ali u svakom slucaju takav OC profil je primetno brzi od tog koji koristis a temperature ce svejedno biti dosta ispod kriticnih vrednosti za tu RX seriju.
Ma undervolt i underclock sam uradio jer mi PC ispod nogu pa mi do 55c taman sve preko me greje previše jer mi trenutno PC stoji da je idealan da suši meso [emoji23][emoji23][emoji23]

A stock 1430 + OC ram na 2250 + power limit +25% ( mv stock ) mi bez problema sve vreme 61 FPS pritom fan na istim brzinama ( blizu 1300 rpm ) temp oko 61-63c što mi već previše.

Problem je što mi više smeta tih + 7-8c konstantnih nego -3-5 fps u retkim situacijama tjst procentualno bih rekao 98% vremena mi je igrica u 61fps

Kada bi smanjio malo detalje vrv može sve vreme 61fps.

Furuna:
113400e4af36680e79457623c3fd858c.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvinte sto upadam ovako, ali da li bih dobio nesto ako bih zameni r9 380 4gb sa rx 580 8gb?
Procesor je Ryzen 2600
Ram 2x8gb 2666.
Monitor 2k.
 
Poslednja izmena:
Po ovom videu i nije neki gain. ~15 fps vise u proseku. A 2 serije iznad gpu..
 
Nije 15 frejmova, nego oko 50%.
 
+ manja potrosnja + znatno manje temp u zavisnosti od igrice do igrice -5-13c što nije malo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Inače uspeo sam da vratim 2-3 FPS u ASC origin igrao se sa " memory timing " na level2 sam dobio nazad 2-3fps kako gde sad mi igrica gotovo sve vreme 61fps jako retko padne na 59-60.

Na stock je dosta veća razlika ( moj UC/UV 1300/975mv) profil ima min fps 20 ( pre oko 18 ) sa level 2 a na 1430 34 fps , evo na ovim podešavanjima za performanse:

1430 mhz
1125 Mv
Power limit + 25%
Vram memory 2250
Memory timings legle 2
Fan curve negde na 1300 RPM
Oko 58-59c za vreme heaven

(P.s. 8gb je kartica nzm što čita 4gb)
c9ba1b96e4c65313e6e17e3057e197d1.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vidis da moze. Sve zavisi od endzina i optimizacije igre ali u svakom slucaju ima smisla overklokovati Pulse i Nitro+ karte, temperature ce sigurno biti bar 10-15 °C ispod kriticnih za tu RX seriju.
Probaj i 1450/2200MHz profil, nema potrebe natezati memoriju preko 2200MHz, bitniji je core OC.

stock 1430 + OC ram na 2250 + power limit +25% ( mv stock ) mi bez problema sve vreme 61 FPS pritom fan na istim brzinama ( blizu 1300 rpm ) temp oko 61-63c što mi već previše.

Problem je što mi više smeta tih + 7-8c konstantnih nego -3-5 fps u retkim situacijama tjst procentualno bih rekao 98% vremena mi je igrica u 61fps

Cudan polozaj kucista ali mi nije jasno zasto ti smeta tih 7-8 °C vise. Ako se cimas za samu kartu, nije to nista za nju, ako ti smeta dodatno grejanje nogu onda prebaci kuciste na neko logicnije mesto :)

@De Radicci
Pa to, 90% igara radi fluidno i na 56 i na 60fps.

Ove koje ja igram (FC 5, Dirt Rally 2.0) traze stalnih 60fps (vsync on) a samim tim i overklok Pulse karte, bar kada su najvisa podesavanja u pitanju.
CS:GO igram bez vsync ali to je matora i gpu nezahtevna igra. A mnogo zavisi od endzina i same optimizacije, npr. razni Crysis naslovi su (sa nizim FPS) radili fluidnije od citavog niza bagovitih naslova koji stucaju bez obzira na visi FPS (razni stariji COD, FC itd.)

@Kurttrasel

Ima smisla preci na RX 580, dobijas 4GB VRAM-a vise i primetno bolje performanse u novijim igrama, sveze drajvere i na kraju OC mogucnost uz malo nizu potrosnju, normalne temperature i relativno nisku buku, mada ovo najvise zavisi od verzije RX 580 koju nadjes. One Asus su za izbegavanje, ostale prosecne a najbolje bi bilo da nadjes Sapphire Nitro+ ili bar Pulse. Po mom misljenju, za duzu upotrebu je bolje kupiti Nitro+ (OC, uz normalnu buku i temperature) nego neku losu verziju RX 590.

E sad, ti planiras igranje u ''2k'' pa ni RX 580 nije bas optimalna za tu rezoluciju, moraces da pravis kompromise grafickih podesavanja (u zavisnosti od igre) ali svakako moze da posluzi, OC, kombinovana high/ultra podesavanja i imaces 50-60FPS u vecini naslova (u najzahtevnijim medium/high) i to je to. Za tu rezoluciju bi 5700 XT bila idealna ali su cene i dalje dosta visoke. Mada, kome je gaming prioritet onda nema sta da ceka.
 
Poslednja izmena:
Predji na Framerate limit i Scanline sync. Daleko je fluidnije nego klasicni vsync, uz naravno dosta stabilniji frametime. ;)

VTUpJAp.png
 
Poslednja izmena:
Probacu, hvala. Nisam znao da postoji razlika u fluidnosti izmedju klasicnog vsync i tih RT podesavanja.

Probao sam na kratko u FC 5, nisam primetio da radi fluidnije a primetno je cepanje ''slike'' u odnosu na klasican vsync.. valjda sam sve podesio kako treba.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned probaću sa 2200 ram, nisam ni primetio a mi to utiče na Mv, što se tiče temperature ne smeta meni ni 70c da mi ne bije u noge nego nemam gde kućište tu mi je trenutno dok ne namestim negde mesto za PC i sve ostalo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Probacu, hvala. Nisam znao da postoji razlika u fluidnosti izmedju klasicnog vsync i tih RT podesavanja.

Probao sam na kratko u FC 5, nisam primetio da radi fluidnije a primetno je cepanje ''slike'' u odnosu na klasican vsync.. valjda sam sve podesio kako treba.

Mozes i da ostavis ukljucen vsync u igri, plus ovo. Zvuci kontradiktorno i besmisleno, ali u praksi nije.
 
@hsv.stoned kombina je propala, drugar je imao neku sto mu skupljala prasinu pa mislio da mu pozajmim na neko vreme, medjutim zavaljao je. Hvala na informacijama u svakom slucaju, da znam za ubuduce.
 
 
Probacu, hvala. Nisam znao da postoji razlika u fluidnosti izmedju klasicnog vsync i tih RT podesavanja.

Probao sam na kratko u FC 5, nisam primetio da radi fluidnije a primetno je cepanje ''slike'' u odnosu na klasican vsync.. valjda sam sve podesio kako treba.

Svaki monitor moras podesiti na razlicite vrednosti sto se tice scanline sync broja. Vrednost 1 mislim da nema nikakvog znacaja, ali mozda kod clana gore nesto i radi. Kod mene je ako se ne varam 1050 bilo najbolje.
Opet, klasican Vsync ce odraditi najbolje posao - jer RT limitira frejmove (bez vsync - opet imas screen tearing a kod scanline sync ces opet najverovatnije videti horizontalnu liniju gde se gomila screen tearing (to u stvari scanline sync radi - samo moras naci pravu vrednost da tu horizontalnu liniju cepanja slike spustis negde gde ne primecujes previse).
 
Poslednja izmena:
A ti onda ukljuci i vsync u igrama i scanline sync + frame limit u RTSS. Pa vidi licno da li vrednost 1 ima znacaja. ;)

Ako se umesto Full Screen igra u Borderless modu (bez obicnog vsynca), vrednost 1 ce oznacavati cepanje u gornjem delu ekrana (prvom redu ekrana).
 
Poslednja izmena:
Ne razumem te ja ni 1%...
Ako ukljucis klasican Vsync u igri, framelimiter ti nista ne znaci a samim tim ni scanline. Ne znam ja sta ti igras, ali sazvakao sam RT preko i popreko u raznim igrama.

edit: Nadam se da nisi ozbiljan u ovom sto si napisao, vec lozenje?
 
Poslednja izmena:
Snimam ti kasnije video, da vidis u praksi razliku kod mene izmedju obicnog vsynca i vsynca + scanline1 + framelimit60. ;)

Kao sto sam gore napisao, "zvuci kontradiktorno i besmisleno, ali u praksi nije". Ili bolje receno, ne mora da bude. Nismo svi na identicnim masinama, procesorima, kartama.
 
Poslednja izmena:
Moze video.
Ali opet da ne zaboravimo da frametime nije isti na 60, 75, 144 itd herca. Tako da sve to igra ulogu, ja ne igram na 60hz.
 
Nazad
Vrh Dno