Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Zamenio sam pastu preko vikenda sa nekom Titan silver. Morao sam da povećam na voltažu 1090 mv jer sam primetio da je bilo anomalija. Kartica se priikom dužeg igranja Mertro greje na 78 stepeni. Mada je bio i pik na 80 stepeni.
Sad razmišljam da nabavim neki monitor. Ima li nekih preporuka?
 
.......kako se pokazala xfx gts karta 8gb temperature i sl.?
 
.......kako se pokazala xfx gts karta 8gb temperature i sl.?

Odlicna, u rangu Sapphire Nitro, sa malo vecim temperaturama. Top segment, kad je u pitanju Rx580.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta je rx580? :)

TuturuTu on rmn7
 
gde je rx580 brza od 2080Ti?!
 
U cetvrtoj dimenziji kad u nju udjes potpomognut drogama.
 
e to vec ima smisla.
 
Možda su joj 20% brži ventilatori u full loadu.
 
Znate li ljudi kakva je marka XFX sto se tice graf.karti,zasto su jeftinije od drugih,dal zbog losijih komponenti i delova od kojih se prave mozda ili zbog "imena" marke koja nije zvucna kao neke druge ? :)
 
Kakve su RX 580 8GB PowerColor Red Devil kartice? Vidim da se greju ali nista vise nego neki drugi modeli rx kartica.
 
moze li neko da mi kaze iz prve ruke da li postoje neki problemi ako bih koristio ovu kartu na G-sync monitoru?
 
porucio sam vec kartu... moze da se desi neki tearing ali nema veze, sekundarna je masina koja nece sluziti prvenstveno za igre.
 
Par pitanja za vas koji imate ovu graficku !? Planiram da zamenim moju gtx 960 4gig sa ovom ali me zanima koji model da uzmem 4 gig ili 8 gig mislim jel ima neke drasticne razlike u 1080p rezoluciji ? I da, da li je ova rx580 bolja ili slicna gtx 1060 tj koja grafa je najbolja za ulozen novac ?
 
Idi na 8GB model. Bolja je kupovina od 1060 6GB.

Igre su na 1080p jos pre par godina prelazile 4GB, a kamoli danas.
 
Par pitanja za vas koji imate ovu graficku !? Planiram da zamenim moju gtx 960 4gig sa ovom ali me zanima koji model da uzmem 4 gig ili 8 gig mislim jel ima neke drasticne razlike u 1080p rezoluciji ? I da, da li je ova rx580 bolja ili slicna gtx 1060 tj koja grafa je najbolja za ulozen novac ?

Zavisi za koje potrebe. 8gb ti znaci ako imas 4k monitor. Za hd nema efekta. Ali posto mozes jeftino da nadjes i ove sa 8gb idi na njih. Ako igrs igrice... negde je bolja 1060 negde 580, zavisi sta igras. Ali razlika je beznacajna.
 
Ima efekta, osim ako pod HD ne podrazumevas 720p.

Evo prost primer za RE2 Remake, koja uopste nije zahtevna igra i odlicno je optimizovana.

RX 570 4GB i 570 8GB na istoj masini i na istim podesavanjima (ne bas sve na max) rade prakticno isto (55-90fps), samo sto kod ove sa 8GB nema nikakvog stucanja prilikom ulazaka u nove prostorije-lokacije.
Slicno vazi i za jos neke igre.

Zauzece VRAMA u prvom slucaju je 3900+MB (dakle skoro sve popunjeno), a u drugom 5800+MB. Naravno, pricam o Full HD (1080p).
 
Poslednja izmena:
RE2 zdere vram koliko mu das a max texture su za 4k te nema potrebe stavljati ih za 1080p.
Na toj rez radi odlicno i sa 4gb
re2_2019_02_20_19_03_20_639.jpg

No svakako 580 8gb je bolja kupovina jer su igre sve gladnije vrama
 
Kao sto rekoh, odlicno radi i nije sve bilo na max. Ali ima razlike u 4GB vs 8GB vram, kao i u velikoj vecini danasnjih igara. Taman tih gigabajt-dva sto lagano prelazi preko 4GB.
 
Zaboravih i najbitnije pitanje,jel ce moci moje napajanje "LC Power 650W Green Power V2.3" iz 2013 god. imati snage pa potera RX570/580 i slicne karte koje vuku 150W i preporuceno je o proizvodjaca napajanje od 500/550W ? :type:
 
Nakon zamene graficke kartice nemam zvuk na monitoru LG 34UM69G-B?
Monitor je povezan HDMI kablom.
 
Instaliraj drajver i u control panel/settings namjesti sound output.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Instaliran je drajver od kartice, menjao sam i od ploce.
Jednostavno nemam ponudjenu opciju da izaberem preko cega ce da ide zvuk.
 
Odradi onda DDU, pa install najnovijih drajvera za graficku, zvucnu, moze i chipset.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravih i najbitnije pitanje,jel ce moci moje napajanje "LC Power 650W Green Power V2.3" iz 2013 god. imati snage pa potera RX570/580 i slicne karte koje vuku 150W i preporuceno je o proizvodjaca napajanje od 500/550W ? :type:
To napajenje uopste nije lose. Nema potrebe da ga menjas. 580ka je stedljiva karta. Kad crkne menjaj.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Koliko Ampera vuče 580 ?
 
moze li u kratkim crtama info da li postoje neka podesavanja oko samih amd drajvera kada ih prvi put instaliram i koji je najbolje da skinem?
u ponedeljak mi stize 580 8gb a jedina amd karta koju sam koristio je bila davno x1300 pro.

kartu sam uzeo pre svega zbog hackintosha ali je masina dual boot pa ce sluziti i za povremene igre...
 
Nazad
Vrh Dno