Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Hvala, ljudi. Videh da se PULSE puno preporučuje u temi, pa zato pitah. Ne brinem, zadovoljan sam.
 
Ako mozes da izabereš Nitro, još bolje :)

Hladnjak Nitro vs Pulse

sapphire-pulse-5-100722577-large.jpg
 
Nitro + skuplja ali vredi..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, imam problem sa novom grafičkom, desilo se par puta da mi baci ovakvu sliku. Ali nikad tokom igranja i slično uvek posle restartovanja ili gašenja kompa i nikad kada iz Windowsa restartujem uglavnom se desi kada mi klinac pritisne reset dugme na kućištu. Kada restartujem pc posle ove slike uglavnom sporo upali ili ukoci pa izbaci repair opcije. Posle 2-3 restartovanja proradi i više ne izbacuje do sledećeg restertovanja. Inače grafika mi je oc 1450mhz clock i 2250 memorija,ne znam dali to ima veze. Voltazu nisam dirao,ali kartica je stabilna u testovima i igrama.
3555bec6dc8e5123b4513478563eecb6.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa ako je graficka overklokovana, naravno da ima veze. Vrati na fabricke - default vrednosti. To je verovatno zbog nestabilnog OC memorije.
 
Definitivno oc! Smanji GPU i mem za po 100 MHz, 99% ne bi trebalo da bude problema. Za svaki slucaj instaliraj HW info, startuj samo sensor only, i skroz dole imas HW errors liniju, ako je previse overklokovano videces tu greske.
 
Ok, smanjio sam pa ćemo videti. A kada je dobar oc, kada nema ni jedne greške?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Tako je. I kada prilikom testiranja u recimo Furmarku nemas oscilacija napona i GPU kloka.
 
Moze li mala pomoc? potreban mi je orginal bios za ovu kartu.

Tacna oznaka je XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 1386MHz OC+ (rx-580P8D VA.2) u pitanju je samsung memorija.
 
Imam problem sa Asus Dual RX 580 4GB OC grafikom. Skoro kupio racunar i uzeo malo testirati sa Stress GPU. Temperatura se vrti oko 60 stepeni uglavnom, ventilatori na grafici rade, odjednom krenu da se vrte brze ventilatori (barem po zvuku), ugasi se monitor i nema signala. Jedino sto pomaze ugasiti racunar pa upaliti.

Drajveri zadnji sa Asusovog sajta, nista prckao nisam. Koliko vidim nema prasine na ventilatorima/hladnjacima, napajanje je Chieftec 700W...Da li je mozda HDMI problematicn ili pokusati sa DVi i DisplayPort (to bih morao sa adapterom) Ima li kakvih prijedloga? Hvala
 
Tokom opterecenja, nisam igre probao, samo FurMark, FHD rezolucija da vrti ono na ekranu.

Posle 15ak minuta, kao da krenu ventilatori brze da se okrecu (veca buka nastade) i u tom trenutku nestane slike, ali ventovi nastavljaju da se vrte istom brzinom, a u pozadini ide sve kao muzika i sl. A do tada se otprilike vrti temp na oko 60ak stepeni gore/dole. Nemoguce da je tako brzo narasla kriticna temperatura da mora 'izgasiti' grafiku.

Jedino sto mogu probati najnovije drajvere sa AMD sajta a ne Asusovog. PSU kontam da je oK, 700W, karta skoro nova, nidje prasine.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrisi stare drajvere sa DDU i skini direkt sa AMD sajta (nemoj samo neku betu)
 
E hvala probacu. Mogao bi i @ivanbass1 da uleti u temu on zna sigurno. :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jesi li ti kupio novu graficku, ili od nekog skoro novu? Ako je od nekoga, taj je verovatno kopao, pa joj stavi originalni bios.
 
Furmark je znao i da ubije neke kartice, ne treba testirati karticu tim djubretom od softvera.

Kao sto su ljudi rekli, DDU novi drajveri, flesovanje biosa kartice ako ovo prvo nije pomoglo. Skini program WhoCrashed, kad pukne nakon toga mozes videti sta je problem.

Bios za tvoju karticu, sa Elpida memorijom. https://www.techpowerup.com/vgabios/192269/asus-rx580-4096-170320

Proveri pomocu GPU-Z da li je Elpida memorija unutra, ako nije, moraces negde drugde da trazis bios, nema na TechPowerUp sajtu koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Ubio je kartice koje su bile pred crkavanjem ;)
10-15 minuta Furmarka je isto kao par dana igranja zahtevnijih igara.
Ako je graficka bila pred otkazom, pre ili kasnije bi se desilo.

Mada ja testiram sa Furmarkom oko minut i onda sa Unigine Heaven Benchmarkom ceo test (to je bese oko 10 minuta).
 
Moze da se desi i da je napajanje oslabilo tokom vremena - drugar radio proracune sa 2080TI sa nekim Corsair napajanjem od 700W, i posle par meseci koriscenja (a napajanje je vec bilo dosta staro) pocne da zamrzava, da blokira, skine klok za po 300, 400 MHz, onda radi. I dam mu ja moje Silverstone Strider 750W, cisto da testira (misleci da je grafika problem, pa da je nosi na reklamaciju, ali hajde da probamo i napajanje), i sve radi odlicno na default klokovima. Tako da, ako imas neko drugo jace ispravno napajanje, cisto zbog eliminacije uradi par testova (naravno, ako je bios adekvatan).
 
Jesi li ti kupio novu graficku, ili od nekog skoro novu? Ako je od nekoga, taj je verovatno kopao, pa joj stavi originalni bios.

Furmark je znao i da ubije neke kartice, ne treba testirati karticu tim djubretom od softvera.

Kao sto su ljudi rekli, DDU novi drajveri, flesovanje biosa kartice ako ovo prvo nije pomoglo. Skini program WhoCrashed, kad pukne nakon toga mozes videti sta je problem.

Bios za tvoju karticu, sa Elpida memorijom. https://www.techpowerup.com/vgabios/192269/asus-rx580-4096-170320

Proveri pomocu GPU-Z da li je Elpida memorija unutra, ako nije, moraces negde drugde da trazis bios, nema na TechPowerUp sajtu koliko vidim.

Ne vjerujem da je koriscena za nekakva kopanja :) Izgleda da je OK Bios da ne treba dirati nista, i da Elpida je.

Ostaju drajveri i DDU, pretpostavljam da je ovo DDU:

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
 

Prilozi

  • rx580.gif
    rx580.gif
    27.4 KB · Pregleda: 100
DDU + novi drajveri (adrenalin)

Opet isti problem. Ja zaspao sinoc dok je testiralo (Stress GPU tako nekako program), ujutru vidim ugasen monitor. Iskljucio/ukljucio komp vidim neke 2 notifikacije impreporuke od Radeona.

Pise da je vratilo stock wattman podesavanja zbog unexpected system failure-a i daje mi prwporuke da ukljucim Chill i jos neke gaming opcije.

Kad dodjem kuci odradicu to preporuceno pa provjeriti.

Mislim, mozda ne.mora znaciti da ce se u igricama i slicnim stbarima desavati ovo...





Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
b0f24df4bc3658dfe63dce8d4effc4c3.jpg
e9fef0839f39555463894142e90f167b.jpg
 
Poslednja izmena:
To i meni izbacuje sa vremena na vreme, do drivera je uglavnom, chill uvek guraju, ja ga ne koristim, ali mozda bi tebi pomogao redukovanjem performansi/potrošnje mada to nije rešenje, uglavnom sve te notifikacije zanemari. Ivan je gore pomenuo program za koji nisam znao WhoCrashed, iščitah malo o njemu izvuči obećavajuće, probaj sa tim..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da mi je raskrstiti da li je do drajvera tj. Softwarea. Moze biti stvarno milion stvari.

Moze biti zbog HDMI, neko je mijenjao pastu na GPU, neko napajanje itd.

Bas me kopka nesto...ali bas bas dosta ljudi se zali citam po netu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izgleda da sam otkiro uzrok. Sreca pa nije do GPU-a ni PSU-a. Mirisalo mi je na overheating (razmisljao o zamjeni paste), danas bas otvorim poklopac (prethodno odradio reseating grafike i zamjenio PCI-e kabl, resetovao BIOS i zamjenio njegovu bateriju Duracell stavio, mini itx je kuciste, cooler master elite 130), pokrenem test po sata, i nije prelazilo 69 step niti je bilo problema bilo kakvih.

Skoro nove su komponente i napajanje i grafika, nigdje prasine cisti, ventilatori. Skida dobro toplotu sa grafike, zdije na sve strane, najvise prema gore.

Posto ne namjeravam drzati otvoreno kuciste (vise zbog prasine nego izgleda), moram nekako srediti hladjenje. Ima 12-ica koja uvlaci sa spreda, a napajanje je okrenuto prema dole tako da njegov ventilator izvlaci. Ja sam ubacio sa strane 8-micu da izvlaci ali slaba vajda od njega (po defaultu isto dodje na toj poziciji ali ga nisam dobio, vjerovatno je prodavac skinuo to jer tijesan prostor). ili da ga mozda okrenem da duva prema grafici, je l' pametno, mislim da je tako po defaultu, gledajuci slike i kako je okrenut ventilator.

Najefikasnije bi bilo nekako uglaviti na vrhu ventilator (80 ili 120mm) da izvlaci. Prostora jedino ima sa vanjske strane, a imaju rupice koje su vjerovatno namjenjene za napajanje (okrenuto prema gore da uvlaci svjez vazduh) ?!

elite-130-7-1280x1024.jpg

Default i 3 moje slike.
e33fda9da003b75eb113149209043c0d.jpg
4e99e5454b7331ced5c83942a3da4d54.jpg
c7b9e86f4ab01e4f159578d07e9d03ea.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja je normalna temperatura u pogonu za ovu kartu tj. max dozvoljena? Kod mene kad igram PES-a ide do 85 step. Neki dan bas zamjenio pastu, stavio MX-2 stara je 3-4 godine mozda imao od ranije. I da, slomio sam jednu lopaticu kad sam stavljao poklopac od kucista (sumnjam bas da je zbog toga), vec sam narucio dva ventilatora da zamjenim kao i MX-4 novo izdanje.
 
Poslednja izmena:
Spusti napon na 1000 mV.
 
Ja ne volim temperature iznad 75°,i jedino mi je u testovima dostizala karta tu temp. 65-70°mi je max u igrama. Stavi custom fan krivu i moraćeš da spustiš temp.
 
Pozdrav, ljudi koji mi procesor preporucujete uz ovu grafu? Da li ce Ryzen 5 1600x biti dovoljan? Naravno zelim da igram na high - ultra settings.
 
Nazad
Vrh Dno