Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Ljudi, imate Sta da kupim podforum, koliko puta treba reci...

...A3...
 
Jeste off, ali čisto čovek da ne ostane mišljenja (ako ne budu poruke prebačene i Duke-ova bude poslednja) da uzme RX 560 jer sa time ništa ne dobija.

Minimum uzimaš RX 580 (ili čak RX 570), kao i GTX 1660 kao nešto jaču sa manjom potrošnjom. Sve ispod ništa primetno ne dobijaš u performansama.
 
Uzo sam na KP "novu" Sapphire RX580 Nitro+ 8GB.
Imam neki iritantan zvuk, kao rezonanca na odredjenim obrtajima ventilatora, pa ako neko može kod njega da proveri u wattmanu da li je isto tako.
na 18% do npr 20% fan speeda je ok, na 22, 23 počne da se čuje, kao vibracija, od 25% do 30% nema, na 32,33 se baš jako čuje.
Ne vibrira plastika (shroud), isto je i kad je pritisnem i nije coil whine jer testiram bez opterećenja.

Znam da sam u nekom testu za 5700 pročitao da je kao Sapphire konačno rešio problem sa rezonancom kod fanova, tako nešto.
 
Sapphire Pulse, ako neko od vlasnika moze da podeli iskustva sa OC-om ove karte, koje OC profile/podesavanja koristite?
I da li treba praviti undervolt profil?

Do sada nisam primetio neke kriticno visoke temperature, karta je tiha i dovoljno ''hladna'', nisam primetio da postoji razlog za undervolt a vidim masovno se preporucuje za RX 4xx/5xx karte pa mi nije jasno zasto.
Cak ni posle 1h Dirt Rally 2.0 nisam primetio temperature vise od 68 °C, sto je zanimljivo vent. izgleda ne prelaze 40%, najcesce su na 37-38%. Kada ih u AB-u podesim iznad 60% onda se vec cuju, na 80-100% buka je vec ozbiljna ali izgleda da se nece zavrteti preko 50% cak ni na letnjim temperaturama, tako mi za sada deluje.
 
Koje napajanje se preporučuje?
Da li odgovara da radi sa mojom pločom MSI H61M-P20 (G3)
Na emmi preporučuju Falcon 750w.
Inače ASUS je od 4gb.
Hvala!
 
Sapphire Pulse, ako neko od vlasnika moze da podeli iskustva sa OC-om ove karte, koje OC profile/podesavanja koristite?
I da li treba praviti undervolt profil?

Do sada nisam primetio neke kriticno visoke temperature, karta je tiha i dovoljno ''hladna'', nisam primetio da postoji razlog za undervolt a vidim masovno se preporucuje za RX 4xx/5xx karte pa mi nije jasno zasto.
Cak ni posle 1h Dirt Rally 2.0 nisam primetio temperature vise od 68 °C, sto je zanimljivo vent. izgleda ne prelaze 40%, najcesce su na 37-38%. Kada ih u AB-u podesim iznad 60% onda se vec cuju, na 80-100% buka je vec ozbiljna ali izgleda da se nece zavrteti preko 50% cak ni na letnjim temperaturama, tako mi za sada deluje.

Do kog napona ide pod opterecenjem? Sto se temperature, buke i potrosnje tice, uvek moze bolje, a Polaris se fantasticno undervoltuje. Ni Navi nije daleko, sad je trend da se nabija sto veci napon i izvuce svaki MHz, za 5% nize performanse se moze izvuci i do 30-40% niza potrosnja.

Video sam na Redditu ljudi underklokuju na 1900MHz, stave 1000mV, karta trosi kao neka jaca verzija 1050 Ti :)

Ovo poslednje je za 5700 XT, ovo pre toga vazi i za Polaris. U principu, meni je undervolt RX 470 bez underkloka oborio temperature za 10c, ventilatore za 10% i potrosnju za 25-30%, magija :)
 
Poslednja izmena:
Kako si andervoltovao?
 
470 preko Afterburnera, 5700 XT preko MorePowertool-a.
 
Zavisi od Asic-a koliko može da se OC/Undervolt. Moj 580 je 72% ASIC.
1380MHz - 1.06v, 1411MHz(Default) - 1.120v, 1470MHz - 1.15-1.20(Default)
Razlika izmedju 1380 i 1470 je ~50W.
 

Prilozi

  • 1380RX580.JPG
    1380RX580.JPG
    52.5 KB · Pregleda: 129
  • 1411RX580.JPG
    1411RX580.JPG
    42.8 KB · Pregleda: 122
  • 1470RX580.JPG
    1470RX580.JPG
    44.9 KB · Pregleda: 125
Uzeo sam Falcon 750w Gaming napajanje, malo mi se drugačije čuje napajanje kao da grebe kad upalim CS GO u 1920x1080.

Ne mogu da se registrujem na ASUS piše mi: *register return null
Jel to za garanciju ili za dobijanje igara? Ili oba?
 
Nećeš se usrećiti sa tim falconom...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@sanimare

Vrati to djubre od napajanja i uzmi krsteno, koji je budzet?
 
Ja sam dao 5.000 za isto. Kako da ga vratim sad na koji način i koje da uzmem kod njih?
 
Ako si ga uzeo online, imas 14 dana da vratis.

Ako si uzeo u radnji, onda malo teze, jedino da ga reklamiras.

Ko je "njih"? :D
 
u Emmi-u. Uzeo sam al kad sam otvorio kutiju onaj najloncic je bio iscepan dal je bila proba ili drugo ne znam.
Mogu li da menjam za drugo i koje ako je to moguce?
 
nisi rekao najbitniju stvar,jesi ga uzeo tj poručio onlajn ili telefonom ili se ušetao u prodavnicu i kupio?
 
U prodavnici sam ga kupio, dobio garanciju 36 meseci, valjda će biti u redu napajanje, da ne utiče na FPS ili seckanje?
 
Napajanje se ne uzima da bi uticalo na fps, vec da ne bi spalilo sebe/komponente pri padu/skoku napona i da bi radilo kako treba duze vreme, da kad bude crklo je bude razmisljanja hoce li povuci nesto sa sobom.

To napajanje je djubre, ja ga ne bih stavljao u PC.
 
A koje da stavim pošto tolko ne valja a da je kod njih i kako da ga reklamiram sad, jel mogu otići s napajanjem u prodavnici ili moram da ga pošaljem?
 
sve u prodavnici možeš samo da reklamiraš,moguće da ako lepo zamoliš da će da pristanu na neku zamenu mada ne verujem.s' obzirom da si kupio i kartu i napajanje morao bi oboje da reklamiraš zavisiš onda u kojoj će kombinaciji oni da testiraju,i dal' će kod njih da se manifestuje problem...

najbolje da snimiš kratak video zapis i pošalješ na mejl,objasniš stvar i nadaš se najboljem...

ovo vraćanje 14 dana kao prosto neodgovarajuće važi samo za kupovinu onlajn ili telefonom.
 
Videću sa čovekom fizički šta on misli o napajanju ipak 36 meseci garancija potrajaće, neće valjda izgoreti ništa, bolje nego prethodno 500w, ja bih malo doplatio njima za bolje ako pristanu na tako nešto, jedino to, a mogu i video snimit i to im ponuditi. Inače imam:
Memory chip Kingston of 8 GB
Maximum frequency: 800 MHz
Max bandwidth: PC3-12800
Intel Core i5 3350P clocked at 3.10 GHz
Hard disk je malo prepun 1tb 7200rpm
Secka na ultra u GTA V, Star Wars The Fallen Order.. da li je do rama i šta trebam preduzeti povodom toga.
 
Procesor je preslab za GTA V na ultra.
 
Probao sam Star Wars Battlefront II sad i u multiplayer kad krenem meč i u connecting screen me samo izbaci, tj crashuje igrica i tako više puta nisam uspeo da igram.
Takođe emmi mi kaže da im sajt ne radi ili šta već, ne mogu na ASUS da registrujem product za besplatne igre ili za garanciju šta je već od ta dva? Izbaci: register return null
 
Nisam bio neko vreme za računarom, a kad sam se vratio na monitoru je bila slika bela sa crnim tačkicama treperajuća kao kad nema releja na televizoru takva je slika bila i morao sam rr pc.. Šta je to?
 
Graficka kada je kupljena i jel nova ili polovna?
 
Za početak probaj prvo da instaliraš najnovije drajvere za grafičku. Ili ubodi hdmi kabl na drugo mesto (ako ima 2xhdmi na toj grafici)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nova, ne mogu da se registrujem na asus još uvek, temperatura mi stoji 45* kad mi je samo browser upaljen. Otvoriću novu ali vezano je za rx 580 i kupljena je u prodavnici emmi... DVI povezana
 
Do kog napona ide pod opterecenjem? Sto se temperature, buke i potrosnje tice, uvek moze bolje, a Polaris se fantasticno undervoltuje. Ni Navi nije daleko, sad je trend da se nabija sto veci napon i izvuce svaki MHz, za 5% nize performanse se moze izvuci i do 30-40% niza potrosnja.

Video sam na Redditu ljudi underklokuju na 1900MHz, stave 1000mV, karta trosi kao neka jaca verzija 1050 Ti :)

Ovo poslednje je za 5700 XT, ovo pre toga vazi i za Polaris. U principu, meni je undervolt RX 470 bez underkloka oborio temperature za 10c, ventilatore za 10% i potrosnju za 25-30%, magija :)

Nisam ni ''otkljucao'' MSI AB, samo sam napravio 2 profila - 1415/2100MHz i 1435/2125MHz.
Sa ovim drugim profilom u Dirt Rally benchmarku karta je brza za ~3fps, sto mi nista ne znaci za tu igru (zakucanih 60fps na ultra/8XMSAA) ali znaci za Dirt Rally 2.0, u smislu da radi sa stalnih 60fps na high/ultra podesavanjima i 2XMSAA, na stock klokovima fps na nekim stazama (kisa + bujna vegetacija) ume da padne na 56-57 tako da u ovom slucaju overklok ipak znaci. BF1 radi sjajno, cak nije ni potreban OC.

E sad, najvise temperature koje sam video su u BF1 (70-ak °C) i ventilatori se tada vrte malo iznad 40%. Mada sam igrao bas kratko. Dirt Rally 1 & 2, CS:GO - ispod 70 °C, najcesce 65-68 °C, posle duzeg igranja.

Ne znam koliko MSI AB tacno meri potrosnju ali nisam video da povlaci preko 150W, najcesce oko 130W, verovatno zato sto je bio aktiviran v-sync u ovim zahtevnijim igrama a CS:GO je ionako smesno gpu zahtevan.
To za potrosnju mi bas nije jasno, evo sad sam upalio furmark (8XMSAA, 1080p) i sa OC profilom pise da trosi 125-130W, kako je to moguce?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno