Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Prva stvar, napajanje koje nema bar jedan 8 pin, ili 6+2 pin konektor, nije predviđeno da tera grafičku koja može da povuče oko 200 vati. Druga stvar, ti adapteri su uglavnom jako lošeg kvaliteta i imaju previše tanke žice. Treća stvar, iako se priključe oba moleksa, moleksi su najčešće na jednom kablu koji ide iz napajanja i opet postoji mogućnost da se istopi taj kabel.
Ja bih izbegavao te adaptere.
 
Je l bi mogao da prikljuci i drugi molex i da zavrsi posao? Ili ovakve adaptere ne treba koristiti?

Oni se koriste samo u krajnjoj nuždi. Tvoje napajanje ima 2x4 molekse. Samo je pitanje da li ih imaš jer je modularno. Napiši tačnu oznaku napajanja. Ako ih nemaš jedan kolega sa foruma ih pravi.
 
Poslednja izmena:
Ispostavilo se da je OC profil 1440/2200Mhz 100% stabilan na Pulse karti. Temperature oko 65 °C posle 2h+ igranja FC 5 (1080p/ultra/v-sync on) i oko 70 °C u BF 1, mislim da je to ok s obzirom na overklok. Ventilatori ne prelaze ~40%, karta se jedva cuje mada je pitanje kako ce sve to izgledati pri letnjim temperaturama.

@Sava89

Ok je takav undervolt, posebno za igre koje ne zahtevaju maksimum iz ovih RX 580. Ali ako karta ima dobro, efikasno hladjenje onda sam uvek za izvlacenje maksimuma kroz oc.
 
Pozdrav drustvo...treba mi jedan savet...sklapao sam novi komp...kupio sam Ryzen 5 2600...Msi tomahawk max...Gskills 8gb..Crucial Mx 500gb Ssd...SilentiumPc Armis Ar5x kuciste...Monitor Aoc 24V2Q....i sad mi ostaje graficka...e tu je problem...zadrzao sam napajanje Lc power 5550 v2.2 80+ 550W Bronze...kupljeno novo pre 3 god...i planirao sam da uzmem Rx 580 Saphir Nitro+....ali ono zahteva 8+6...a moje napajanje ima 6+2...prodavac sa Kupujem-Prodajem mi kaze da je dovoljno da se stavi samo 8-ac...i da ce raditi bez problema...mada ja se cimam...tako da bi voleo da cujem vase misljenje...hvala unapred....
 
Radice sa 8pincem.8pinac daje 150w+iz ploce 75w to ti je to.Verovarno je stavljen 6pinac za neki overklok sta ti ja znam..Proverio licno radi sa 1x8pin.Da li ti savetujem da tako koristiš?Apsolutno ne.Nabavi adekvatno napajanje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
To napajanje je neadekvatno za konfiguraciju koju si planirao, čak iako npr staviš rx 570 koja zahteva jedan 8 pinac.
Napajanje je najbitnija stavka, i ne bi valjalo da ti ošteti ostale komponente.
 
imao sam pre toga gtx 660...pise da je trosila 140w...sta znam...imam ryzen 5 2600..sad koliko bi povukla struje..nzm..zbog toga pitam...razmisljam i gtx 1060..
 
Secam se jednom da su u Emiju bile rx580 i to cini mi se XFX za 16000-18000 nisam siguran za cenu, ali koliko se secam garancija je bila nesto niza od uobicajne.. Sada vidim dosta tih kartica prodaju po oglasima za 100e otprilike, sa slicnim garantnim rokom u Emiju do 01 21.. Da li je ispratio neko pricu zasto su te kartice tada otisle toliko nize sa cenom i kakve su generalno da li je VRM tanak, hladjenje lose ili neka druga caka je bila ? Isplati li se kupovina za 100e sa garancijom u Emiju jos nekih 10 setak meseci..
 
Ja sam poručio Vegu 64, isto god garancije, verovatno reparirana, ali PC Praktik. Tako da verujem da je i to ista priča bila tada i za 580.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kada ventilatori drljaju blizu 3000rpm i temperatura udara u 80C kao dobar dan, naravno da je hlađenje krš.
 
E sada pitanje je da li mislis na sve XFX modele ili su to samo ovi o kojima ja pricam da sam spazio bio da su isli za nizu cenu.. 80 stepeni je puno definitivno a posto vidim da ih ima dosta na oglasima definitivno imaju neki problem.. gledao sam malo sinoc ko igra igrice bukvalno mi se ne isplati sada da ide na Nvidiju, rx570 sa novim drajverima je bolja od 1060 a da ne kazem poredjenje sa rx580 gde 580 lagano je rastura a cenovni rang isti.. cak sa optimizovanim drajverima od strane amd-a 580 je jako jako blizu 1070 a razlika u ceni je oko 60 eura.. sad ovo ima smisla za nekoga ko igra igrice i hoce da izvuce najvise fps-a za sto manje novca..

Ja koji ne igram bas se dvoumim izmedju neke 1060 recimo Gigabajtove ili slicno ( ne bih uzimao one Zotac, Palit i slicne ) i 580 jer su cene tu a problem moze biti da su ove 580 ko zna kakve posto ih dosta ljudi prodaje to jest ta problematicna serija koja je isla nize sa cenom...
 
ako ne igraš igre uzmeš 1030 LP ili nešto slično,uvek će ti valjati posle.
 
To sto ne igram igrice ne znaci da mi treba za nesto drugo isto jako zahtevno :) naveo sam samo primer da ta oprimizacija drajvera od strane amd-a i skok fps-a u igrama meni licno nista ne znaci a gejmerima svakako. Vidim da ima i Asusovih 580 modela povoljno isto sa godinu dana garancije iz Emija, ako je neko kupovao ovde takve kartice neka kaze kakvi su tu uslovi garancije i jeste dobili fiskalni racun itd buduci da ima neka fora..
 
570ica nije jača od 1060,580 je jača u vecini naslova,osim par njih u dx 11 naslovima.,580 nije blizu 1070 po performansama izuzev par naslova Battlefield V i sl..Sve karte sa 1 god garancijom,takozvane B robe su iz rudnika,dal sa kp(neki baja pokupovao za preprodaju)ili iz prodavnice direktno .Xfx jesu lošije ,tj imaju lošije hladjenje i bučne su..nema to veze zato sto su sa 1god garancije..Najbolji model je nitro + kojeg imaš isto sa 1 god u pcpractic ...Tako da savet nitro + kupiti,tihe,hladne i mogu da prežive 3 krstaški(majnerski)rat...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja pricam o novim drajverima koje je izbacio AMD i poredjenju sada, pre naravno da nije bila jaca.
Iz ovog videa sto vidim 5:3 je za rx 570, sto ce reci u najmanju ruku da su ekvivalent. rx 580 i 1070 nije ovakva situacija ali je 580 jako blizu 1070 takodje ima video snimaka da se pogleda i ovo je u igricama naravno.
https://www.youtube.com/watch?v=og8BmansqN4

Da, pogledao sam, jesi li kupio tu sto pominjes, sta se dobija uz nju, validan fiskalni racun i garantni list na kome pise da je 12 meseci ili ?
 
Nisam ja pazario sad takve karte.. tako je i ranije bilo...dobijao si samo račun bez garantnog lista .Mozda se nešto promenilo u medjuvremenu,bolje ce ti reci neko ko je skoro pazario,ili sačekaj iskustva ovog sto je naručio vegu u pcpractic..
Ja sam moju uzeo iz drugih tokova
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To sto ne igram igrice ne znaci da mi treba za nesto drugo isto jako zahtevno :) naveo sam samo primer da ta oprimizacija drajvera od strane amd-a i skok fps-a u igrama meni licno nista ne znaci a gejmerima svakako. Vidim da ima i Asusovih 580 modela povoljno isto sa godinu dana garancije iz Emija, ako je neko kupovao ovde takve kartice neka kaze kakvi su tu uslovi garancije i jeste dobili fiskalni racun itd buduci da ima neka fora..

E**i je dosta dugo imao u ponudi i Sapphire Pulse verziju tako da ih verovatno ima po oglasima, sa validnom garancijom. Ili Pulse ili jos bolje Nitro+ ali se one verovatno teze nalaze, verovatno ih ima ali sa ugarskom garancijom.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-580-comparison-pulse-vs-nitro/all/1/
Jedne od najboljih RX 580 a da mogu da se nadju na nasem trzistu, mozda i najbolje u tom smislu. Pulse sam overklokovao na 1440/2200MHz, radi stabilno, tiho, temperature u Dirt Rally 2.0 i FC5 su najcesce u rasponu 65-68 °C.
Inace, cak i te relativno stare igre su toliko zahtevne da je OC RX 580 neophodan da bi radile sa 60fps/@1080p, na ultra (+ msaa/ta, v-sync on) podesavanjima, znaci im taj boost od 3-4fps u proseku.
 
Poslednja izmena:
570ica nije jača od 1060,580 je jača u vecini naslova,osim par njih u dx 11 naslovima

Ovisi šta se uspoređuje.
1060 ima s 3GB i 6GB VRAM-a. 3GB model ima i nešto manje Cuda corova.

Uglavnom vrijedi:
RX 570 ~ 1060 3G
RX 580 ~ 1060 6G.

E sad, ima i RX 570 8G koja u određenim scenarijima može ispasti bolja od obje 1060, ali to su rubni slučajevi.
 
E**i je dosta dugo imao u ponudi i Sapphire Pulse verziju tako da ih verovatno ima po oglasima, sa validnom garancijom. Ili Pulse ili jos bolje Nitro+ ali se one verovatno teze nalaze, verovatno ih ima ali sa ugarskom garancijom.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-580-comparison-pulse-vs-nitro/all/1/
Jedne od najboljih RX 580 a da mogu da se nadju na nasem trzistu, mozda i najbolje u tom smislu. Pulse sam overklokovao na 1440/2200MHz, radi stabilno, tiho, temperature u Dirt Rally 2.0 i FC5 su najcesce u rasponu 65-68 °C.
Inace, cak i te relativno stare igre su toliko zahtevne da je OC RX 580 neophodan da bi radile sa 60fps/@1080p, na ultra (+ msaa/ta, v-sync on) podesavanjima, znaci im taj boost od 3-4fps u proseku.

Pogledao sam link detaljno. Pa buduci da je razlika u ceni izmedju kartica 1000 din, isplativo je, da je dosta veca razlika po meni ne bi bilo isplativo. Koliko vidim 13k jeftiija 14k skuplja, e sada sto rece neko ta je cena sto su bile u rudniku, sad da li su ispustile dusu to jest kakav ce primerak da ti naleti to je jako diskutabilno pitanje, zato me i zanima kod njih u Practicu sta se desava sa garancijom da li je validna, dolazi li kartica sa pratecom kutijom, stiker na srafu da nije otvarana i slicno, jer moram da je narucim ne mogu licno da uzmem pa onda mogu da mi posalju sta bilo i mogu da se slikam..
Ne znam da li ovaj deo vazi kada se predmet prodaje i preuzima licno kod njih ili moze i ako je slanje kurirskim sluzbama : ''Takođe naglašavamo da imate pravo korišćenja benefita „U redu je ako se predomislite“, naime ukoliko Vam se uređaj ne svidi, u roku od 15 dana od dana kupovine možete ga vratiti, a mi ćemo Vam vratiti novac.''

Ako je imao neko vise iskustva skoro sa njima neka pise. Mogu za iste pare da uzmem Gigabajtovu 1060 6GB koja nije rudarila stara oko dve i po godine, ali bez garancije.. Ova jeste jaca i ima navodnu garanciju ali pitanje u kom je rudniku boravila, koliko i kako je opstala.
 
Iz iskustva s dva komada Sapphire RX 570 (Pulse i Nitro) koje su rudarile, rekao bih uzmi ako imaju validnu garanciju.
Sapphire je te karte pravio za rudnik :D. Nemaju mane, sve na njima je kvalitetno i robusno.
Zamjenske venilatore možeš dobaviti s Alia za 15$, a možeš ih i rastaviti i podmazati. To je zapravo jedino što bi moglo biti upitno na njima.
 
Poslednja izmena:
Konacno sam stisao i narucio iz Pc Practica pomenutu karticu, rekli su mi preko mejla da se dobija originalni fiskalni racun i da je garancija u trajanju od 12 meseci, da se takodje moze vratiti u roku od 15 dana od dana prijema ukoliko nesto ne odgovara...
Medjutim koliko vidim po statusu posiljke na pracenju, paket stize iz Arandjelovca a PC Practic je u Beogradu koliko vidim, pa ne znam kako planiraju da mi dostave fiskalni racun iz njihove radnje a paket ide iz Arandjelovca, u sustini nista mi nije jasno...
 
Koju si tacno narucio?
 
Pa Nitro+ malo bolju po pitanju hladjenja navodno.. Svejedno to mi opet ne menja cinjenicu da krece paket iz Arandjelovca.
 
Pitam jer na sajtu pomenute firme nema te karte, jedina Sapphire koja se nalazi u ponudi je RX 5500 XT 4GB.

Nitro+ je odlican izbor, da te dobro i dugo sluzi.
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam se informisao na mail, odgovorili su i onda ja nisam bio tu jedno 5 dana.. posle tih 5 dana sam rekao da mi posalju i oni su rekli da mogu i to je to.. u sustini vidim i ja da nema na sajtu ali sve sam se jasno i nedvosmisleno raspitao na mail kod njih, e sada sta se tu desava i zasto paket ide iz Arandjelovca nisam pametan u svakom slucaju snimacu pri otvaranju pa cu imati dokaze u slucaju da nesto nije ok..
Hvala nadam se da cu prvo dobiti ono sto sam narucio pa za posle cemo da vidimo.
 
Ja sam uzeo Vegu tako pre nedelju dana od njih. Imaju poslovni objekat samo u Aranđelovcu, kupila ih je neka Union grupa. Meni je Vega uredno stigla sa fiskalnim bez kutije, kao što su i pomenuli na sajtu da je "B roba" kao i Nitro plus (ako si je platio 13990). Grafu sam uredno vratio jer je vidno kopala i to podosta, temperature su bile bolesne (preko 100 stepeni) osećala se na zagorelu prašinu, iako oni garantuju da je "korisnik vratio bez kutije jer mu nije odgovarala, imao slabo napajanje a inače je nova [emoji23]". Uglavnom su mi uplatili novac na račun, isti momenat kada im je stigla grafa nazad. E sada, Vega je bila referentna krdža, Nitro plus je ozbiljno hlađena grafa, imam je ja u kompu, tiha i hladna kao špricer [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno