Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Skines drajvere msm 19.5.2 da su zadnji, ne skidas ove opcionalne bete. U radeon settings/preferences, pogasi sve da te ne smara, u display vidi dal je FS ukljucen i to je to.
 
19.7.5 su poslednji drajveri.
 
hvala na infu, kapiram da cu se snaci ali rekoh bolje da pitam jer kao da prvi put imam amd grafiku.
ako nesto bas zaskripi javim se opet :)
 
Poslednja izmena:
To napajenje uopste nije lose. Nema potrebe da ga menjas. 580ka je stedljiva karta. Kad crkne menjaj.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Planiram da uzmem nadam se skoro XFX 570 8GB pa bolje da pitam. Verujem da je dovoljno,ali do sada nisam ima neke karte koje vuku dosta stuje... :)
 
jasno, uspeo sam da pogresno protumacim grafik. hvala jos jednom.
 
Uvek WHQL drajveri za Radeon karte.
 
stigla je karta, instaliran je drajver pa me zanima samo sta znaci ovaj GPU Scalling i treba li da ga ukljucim?
ponudio mi je sam da aktiviram Virtual Super Resolution pa ne znam na sta se to odnosi...

znacio bi mi neki odgovor iz prve ruke dok ne istrazim na netu...

Annotation 2019-08-12 104729.png

upravo sam primetio da mi slika kao blago treperi na tamnijoj pozadini, tj. kao da treperi samo osvetljenje... nadam se da nije prva amd kupovina malerozna...
znacilo bi mi info ako neko od vas ima iskustva sa ovim posto je definitivno do karte ili drajvera.

nestade mi i start meni, tj. kad kliknem na start dugme nista se ne desava :)

evo i jedan test za pocetak pa bih zamolio za odgovor da li je ovo ok:

Annotation 2019-08-12 111155.png
 
Poslednja izmena:
Nova ili polovna kartica? Ako je polovna, vjerovatno ima mining bios.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nova, ima dual bios i odabran je gaming mod. iskreno je opasan downgrade u odnosu na 1660Ti koju sam izvadio iz masine.
koliko videh na netu to je taj skor, negde ide malo vise...
probacu i noviji drajver kasnije pa da uporedim.

ovo za treperenje je bilo izgleda moje oko posto nisam nocas spavao :)
evo pod macOS-om je normalno.
 
Poslednja izmena:
Koristim RX 580 Nitro+ isto za MacOS i nema nikakvih problema. Sve radi i na windows 10 (win to go na eksternom ssd-u).

Meni se više puta na drugom računaru (nVidia grafička tako da nije do AMD-a) dešavalo da isto ne radi start meni ali nakon odrađenog windows update-a obično proradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
imam neke gremline ceo dan od kad sam je ubacio u masinu.
macOS radi bez problema i apgrejdovao sam na Mojave.
ali zato imam najnoviji problem da nemam sliku pri butovanju preko DP kabla. pojavi se logo ploce na pocetku i crnilo a komp radi. preko hdmi-ja je normalno. ista stvar je i sa nVidia grafikom.
zatim mi se windows usporio da se jedva ucitava nakon apdejta drajvera koji je jedva uradio. obrisao sam i DDU-om pa instalirao opet ali se i dalje vuce, prodje koji minut a recimo jos nisu ni drajveri ucitani pri pokretanju sistema.
probacu da odradim opet windows jer pojma nemam sta mi je sa masinom i da guglam po forumima ovo oko DP porta...
 
stigla je karta, instaliran je drajver pa me zanima samo sta znaci ovaj GPU Scalling i treba li da ga ukljucim?
ponudio mi je sam da aktiviram Virtual Super Resolution pa ne znam na sta se to odnosi...

Pogledajte prilog 273354

Uključi, ima još par forica koje treba da se urade. Najbolje da na internetu nađeš nešto tipa "najbolja podešavanja za rx 580"
 
upravo sam bas to odradio i pustio opet heaven pa kacim rezultat cim zavrsi. deluje mi da ce biti bolje.

osetno bolje :)
cacnuo sam malo i ovo oko registry-ja i mislim da je to to od ove karte:

Annotation 2019-08-13 061927.png
 
Poslednja izmena:
Heaven nema veze sa tim. Gledaj praktičan rad. Uključi i onu opciju da nema lagova, i podesi monitor na "scenery mode". Ja sam na poslu, ali kada dođem kući mogu da ti slikam moje postavke.
 
Poslednja izmena:
ma heaven sam imao pa mi je znacilo da bilo sta izvrtim da vidim pomak. sledece su igre, mada kad budem nosio kuciste negde da se igram vraticu ipak 1660Ti unutra jer je neuporedivo bolja i dosta hladnija. ovo mi je vise hackintosh masina.
ali posalji mi svakako svoje postavke kad budes mogao, znaci ce mi puno jer apsolutno nista ne znam oko amd-a.
 
Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Ne mogu da promađem opciju da nema lag a. Podesi monitor na "scenery mode".

Isprati bolje ovo

 
Poslednja izmena:
hvala jos jednom, po ovom videu sam sve i podesio i dobio onaj boost :)
probacu i sa ovim tvojim postavkama. ne znam imam li uopste scenery mode na monitorima kao opciju ali cu potraziti i to pa da vidim na sta se odnosi.

nesto me kao malo windows zeza, instalirao sam bukvalno cistu instalaciju pre neki dan. od kako sam ubacio ovu 580 kartu desi se da pri butovanju jako sporo ucitava sistem i startup drajvere. nisam imao nikada ovih problema. radio sam i ciscenje drajvera DDU-om...
 
To podešavanje monitora se radi na samom monitoru. Kao kada biraš mod za filmove, igrice pa i taj "scenery mode". A sva moja podešavanja su zasnovana na ovakvom videu. Tako da ne vidim potrebu da kopiraš moja podešavanja kada su iskopirana sa ovakvog videa.

"butovanju jako sporo ucitava sistem i startup drajvere" ako kasne par sekundi nije problem. Uživaj u igricama :)
 
ne nalazim uopste scenery mode kod sebe ali pogledacu sutra detaljnije ako je toliko bitno. malo se razlikuju tvoja podesavanja i moja nakon videa pa sam zato mislio da ih isprobam, mada mislim da je to to sto se tice ove karte jer sam dobio odlican pomak.
sto se tice zaglavljivanja windowsa, nastavio je da smara i morao sam da odradim ponovo clean install i sada je sve ok. sta mu je bilo to ni cika Billy ne zna ali nije vise ni bitno.

zahvaljujem jos jednom na pomoci pa se javim ako nesto zanimljivo otkrijem :)
 
Ne nadjoh temu za rx 570 pa da pitam ovde.
Dal su ok xfx modeli rx 570? Dal su bucni fanovi?
Dal je bolja Asus Strix ili XFX?
 
Dosta zavisi od provetrenosti kućišta. Kod mene se kuleri na RX 580 i ne pale.

IMG_20190203_133938.jpg

Mislim da ih je namestio @Rayko na 65 stepeni. Kada garancija prođe promeniću i pastu. Ako ti kartica nije u garanciji zameni pastu sa Arctic MX-4. Obavezno poradi na provetravanju kućišta. Ima kod Mađara da se kupe dobri Arctic ventilatori. Pakovanje od 5 komada.
 
Imam Asus RX 580 RX580 4GB DUAL neki mesec dana, u garanciji je do 2020 ,ali imam problem sa pregrevanjem cim predje 73C obara clock i PES 2020 i 2021 na 1080P i secka gotovo da jedina opcija je Window Mode.
Kuciste mi ima dobro hladjenje cak i jedan vent sam stavio ispod nje nema prasine. Imam NT-H1 pastu ali sta mi vredi kad nesmem da menjam. Zna li neko da li hoce nasi prodavci da prihvate reklamaciju i da zamene pastu. Konkretno upitanju je domaca garancija u *om trade-u.?
 
Imam Asus RX 580 RX580 4GB DUAL neki mesec dana, u garanciji je do 2020 ,ali imam problem sa pregrevanjem cim predje 73C obara clock i PES 2020 i 2021 na 1080P i secka gotovo da jedina opcija je Window Mode.
Kuciste mi ima dobro hladjenje cak i jedan vent sam stavio ispod nje nema prasine. Imam NT-H1 pastu ali sta mi vredi kad nesmem da menjam. Zna li neko da li hoce nasi prodavci da prihvate reklamaciju i da zamene pastu. Konkretno upitanju je domaca garancija u *om trade-u.?

Vjerovatno se VRM na kartici pregrijava.
Sko kartica nije klokovana, na stock podesavanjima se to desava, zrela je za reklamaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stavi power limit na +20, tada neće obrati klokove. I spusti napon ako moze, na recimo 1050 mV. Inače, 74c nije ništa specijalno za RX 580. Preko 80c u full loadu jeste zabrinjavajuće.
 
Hvala na pomoci. Jedino mi uspevelo da podesim kulere da rade preko 90% po potrebi preko MSI Afterburnera pa sad neobara clock.

@Stormbringer_bg ----- Na koji nacin da smanjim napon gpu-a ?
 
Nazad
Vrh Dno