Šta je novo?

6700k cudan oc?!

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Pozdrav svima

naime pre sam drzao isti procesor na 4.7ghz sa 1.35v..Neko vreme nisam klokovao i sad kad sam ponovo zadao istu vrednost sve preko 4.5ghz i 1.35v kada pustim prime95 popijem bsod?Nije mi jasno sta se desilo i u cemu gresim?
Sve sam isto podesio i nece preko 4.5ghz ni da cuje.

Moze pomoc?Hvala
 
Temperature? Drugi prime ?(mozda nisi koristio prime sa AVX-om)
Drugi bios? Nisi podesio LLC, current capability, input itd itd.
 
Ili ni prvi put nije bio bas 100% stabilan. Ili je bila zima, nize T, ko zna...koliko dugo ti je radio na 4.7?
 
A mozda da batalis prime i pustis ROG Real Bench V2 :) Ako i tu ne valja onda moguce da je degradirao procesor ili ploca nesto menja ako si radio update biosa u skorije vreme ?
 
^
Eee i ti si smekšao... :)

Samo AVX LinX/Prime poslednja verzija, a ne te test programe za devojčice od kojih je AIDA64 najgori...uhh naježim se. :p
 
To radim kada dam utvrdio da je Prime i Linx bacanje potencijala i ampera u prazno. Sto da se trudim da hladim i ustabilim AVX 2 kada ga nikad necu koristiti niti ce se cpu ikada grejati do te mere :D
 
Cut tamo bre :D,bez set linx+prime+real bench nista ne priznam :p
 
Poslednja izmena:
x265/x264 + HCI memtest/google stressapp + aida cache, nema da fali nista u realnom radu :)
Mozda pukne na sintetickom avx2 opterecenju, ali to je nemoguce da se desi sta god radio na kompu osim sintetike.
 
Ima smisla testirati na AVX instrukcije ukoliko aplkiacija koju koristite koristi te instrukucije u suprotonom samo palite cpu bez potrebe.
 
Znaci za neko svakodnevno koriscenje(gaming, programiranje, browsing) ne moram da vrtim prime95?

U cemu da testiram onda?
ROG real bench i ovome sto je Erik pisao?
 
Rock stable OC je kada procesor može SVE što i na stock kloku. Sve ostalo su izgovori.

Od AVX Instruction Core Ratio Negative Offset opcije u BIOS-u mi se povraća. To se drži na 0, ili junački ili nikako.
 
ROG realbench kao i encoderi (x264/x265) koriste AVX2, samo ne siluju nerealan load kao prime/linx vec real world load doticnih instrukcija.
 
Rock stable OC je kada procesor može SVE što i na stock kloku. Sve ostalo su izgovori.

Od AVX Instruction Core Ratio Negative Offset opcije u BIOS-u mi se povraća. To se drži na 0, ili junački ili nikako.

I ja sam se nekada izivljavao tako sve ili nista dok sam drzao overklokovan komp za svaki dan ali nije realno da se to radi. Ali opet se vracamo na diskusiju i razmataranje sta je stabilnost 24/7 a tu ima svako svoju teoriju sva sreca svako ima svoj racunar pa moze da radi kako hoce :D
 
Nazad
Vrh Dno