Šta je novo?

Ram memorija ne radi

Bajiccc

Poštovan
Učlanjen(a)
16.04.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav ! Zeleo bih da se konsultujem sa clanovima Benchmarka jer mi je potrebna pomoc
Radi se o RAM memoriji. Skoro sam pogresno ubacio 1 RAM memoriju i sprzio slot tako da sada imam samo 1 slot.
To nije problem o kom se radi. Problem je u 2 slotu. Iz nekog razloga racunar mi se boot-uje samo kada u tom slotu stoji 2Gb DDR3 Samsung, a ne boot-uje se kada u njemu stoji 4Gb DDR3 Apacer koju sam pre toga koristio godinama i savrseno je radila bez ikakvih mana. Probao sam da promenim sa 1066MHz na 1333Mhz i nista.Takodje sam menjao ono A1 B1 u A1 A2 i B1 B2 i idalje nista, voleo bih da mi neko kaze da li postoji razlog zbog cega i ovo ne radi? Btw ovaj slot sto sam sprzio verovatno cu da probam da ga popravim tj da ga odnesem na popravku u obliznji servis, ili da uzmem novu maticnu jer ja imam neku staru ASRock A55m-hvs
 
E hvala ti, moguce da je to toga, jer mislio sam da se ram nije adaptovao pa sam jedno 10 puta vadio CMOS bateriju i vracao. Hvala jos jednom !
 
Pogresno sam se izrazio, mislio sam na to da kompjuter nije registrovao tu ram memoriju :)
 
A jesi li probao da apdejtuješ bios. Možda iz tog razloga ne prepoznaje taj modul od 4 GB :)
 
Nazad
Vrh Dno