Šta je novo?

Asus B250M-A Prime i broj fan konektora

filpan

Slavan
Učlanjen(a)
04.08.2004
Poruke
475
Poena
330
Sklapam novi racunar i imam micro ATX plocu Asus B250m-A Prime i uzeo sam FD Define S kuciste. Koliko vidim na ploci ima samo 3 konektora za kulere, a ja imam ukupno 3 kulera na kucistu (kuciste dolazi sa dva, nabavio sam jos jedan) i jedan od CPU kulera (LC CC 120).

Znaci bezveze sam davao pare na dodatan kuler kada ne mogu da ga povezem? Plus ne znam kako ovaj prednji kuler na kucistu da povezem na plocu, kratak je kabl.
 
Postoje magicne stvari zvane splitteri aka razdelnici :)
 
Jel moze malo vise objasnjenja s obzirom da sam amater?
 
Upravo nameravam da narucim istu plocu. No, nakon tvoje informacije mislim da je bolje uzeti ATX verziju, ali ne mogu da je nadjem na trzistu... Naravno, ako bi ATX verzija resila problem konektora i akomoditeta

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Sad videh da je neko preporucio da uzmem spliter 2 u 1 i resim problem sa manjkom konektora na ploci.
 
Sad nadjoh jednog na KP da prodaje 2 u 1 razdelnik, cekam da vidim ima li na stanju. Hvala puno. Sad cu da vidim kako da redigujem naslov teme, nikako da nadjem...
 
Sad nadjoh jednog na KP da prodaje 2 u 1 razdelnik, cekam da vidim ima li na stanju. Hvala puno. Sad cu da vidim kako da redigujem naslov teme, nikako da nadjem...
Cisto da znas da imas jeftino na Ebay-u i Aliexpress-u, ako te ne mrzi da cekas. Ja sam narucivao.
 
Nasao sam kod nas za 400din. Dobra cena?
 
Imaš u VipHouse-u Noctua splitere za 650 RSD/pakovanje (3pin i 4pin). U pakovanju dolaze 2 ili 3 kom.

Druga opcija na koju bih ja išao je da napravim ili poručim pravljeni PWM hub, npr. Mixer PC kablovi ih pravi po porudžbini.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Nasao sam kod nas za 400din. Dobra cena?
Ne znam. Na Ebay su sada pwm razdelnici od 0.8 do 1.5$ komad, sa besplatnom isporukom, ja sam dva platio 1.71$ u januaru (obican crni sleeve, "zmijska koza"). Mozda je najisplativija ova Noctua opcija koju je 5xeVo pomenuo i ne cekas nista.
 
Pa i Hero VI ima 3 system fan konektora, jos je B250m-A Prime i velikodusan po tom pitanju :D
 
Nema veze, naručio sam jedan razdelink sa Alija. Moja MSI ima 3 kontrolera sa 4 pina na ploči (ukupno i 3 i 4) a meni treba minimum 4-5. Tako da će ovo da skrpi do leta :)
 
Umesto da se napreduje sa konektorima, ovi svi regresuju, jbt...Moja matora Asus Z87 Pro V ima 2+4 fan konektora, a sada si srećan ako imaš ukupno 4 na pločama od 20 hiljada. Gledam ove savremene AM4 i s1151 ploče, to je bruka koliko malo nude, ogoljeno do koske. Nekada si na ploči od 150e imao sve i svašta, nemaš čime da iskoristiš, a sad treba da pukneš 200e i više da bi imao neki ljudski nivo funkcionalnosti. Umesto korisnih stvari, ugrađuju bezvezarije poput 2xPS/2 konektora (why?!), VGA umesto DisplayPort, audio kodeci od pre 5 leta...ploče od 20+ hiljada nemaju USB Type-C ili 3.1 Gen2 konektor, Asus tripuje da ćeš pored CPU venta u kućištu imati još samo 2 za vetrenje...užas. Stvarno ne znam kakve droge troše. Razmišljao sam da podmladim mašinu nekim Ryzenom ili s1151 i5-icom ali kad vidim šta dobijam za uloženo...neka, sačekaću da se USB 3.1 Gen2, Type-C i M.2 odomaće i onda ću uzeti neku kvalitetniju polukonfiguraciju sa svim tim, polovno.
 
Poslednja izmena:
Umesto da se napreduje sa konektorima, ovi svi regresuju, jbt...Moja matora Asus Z87 Pro V ima 2+4 fan konektora, a sada si srećan ako imaš ukupno 4 na pločama od 20 hiljada. Gledam ove savremene AM4 i s1151 ploče, to je bruka koliko malo nude, ogoljeno do koske. Nekada si na ploči od 150e imao sve i svašta, nemaš čime da iskoristiš, a sad treba da pukneš 200e i više da bi imao neki ljudski nivo funkcionalnosti. Umesto korisnih stvari, ugrađuju bezvezarije poput 2xPS/2 konektora (why?!), VGA umesto DisplayPort, audio kodeci od pre 5 leta...ploče od 20+ hiljada nemaju USB Type-C ili 3.1 Gen2 konektor, Asus tripuje da ćeš pored CPU venta u kućištu imati još samo 2 za vetrenje...užas. Stvarno ne znam kakve droge troše. Razmišljao sam da podmladim mašinu nekim Ryzenom ili s1151 i5-icom ali kad vidim šta dobijam za uloženo...neka, sačekaću da se USB 3.1 Gen2, Type-C i M.2 odomaće i onda ću uzeti neku kvalitetniju polukonfiguraciju sa svim tim, polovno.
Upravo donesoh Asus Prime x370 Pro (21 000 din) i ima 2 za CPU Fan, jednu za AIO pump (na kojoj može i ventilator da radi) Pored nje jedan CHA_Fan i na dnu dva connectora za ventilatore i svi konektori su 4pin-a. Ova jeste full ATX a one manje će sigurno imati i manje connector-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno