Šta je novo?

Da li uzeti ovu konf za gaming?

bzvz

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
434
Poena
169
Naisao sam na oglase
I7 4770 3.40ghz
Gtx 650
8gb ram
Za 400e (u eu inace). Da li je dobra za gaming? Ne razumem se koji i7 je “dobar ili los”. Izasao je 2013, a inace cekam ryzen5 da uzmem. Guglao sam ali nista nisam mogao konkretno da nadjem, a sutra moram javit coveku. Hvala unapred.:)
 
Poslednja izmena:
Tesko da ces csgo moci da strimujes i igras na nekom zadovoljavajucem fps-u sa ovom grafom.. Sa rx470 i ovim procesorom ce da bude druga prica ali mislim da je racunar preskup za te pare.. Da je 50e jeftiniji pa i da razmislis ali mislim da je 400e preskupo za ovu "stariju" masinu...
 
Ostatak konfe?

Diskovi, napajanje, kuciste, ploca?

Csgo ces moci da igras sa gtx 650 komotno. Moci ces i da streamujes preko shadowplay-a.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ostatak konfe, poslao sam mu poruku. Mada kad pogledam, bolje mi je dat 400e za cpu i gpu zamenit na trenutnoj konfi i dodat neki ssd.
Inace ovaj i7 polovan koloko vredi?
 
https://m.kupujemprodajem.com/Intel-i7-4770k-1150-45141137-oglas.htm#mhs0-1492363876042
Ovaj moze i da se klokne sa dobrim kulerom.. sto ti kazes, bolje ti je da svoj nadogradis za te pare.. kakvu plocu trenutno imas?
 
Procene su zabranjene, mada sam mozes da zakljucis koliko vredi kad vidis da amd ima 4/8 otkljucan za 190e nov.

Vise od njega ne vredi polovan haswell i7 sigurno [emoji4]

Ploca iz potpisa bi morala da se zameni za neki OC.

Najbolje varijante trenutno su:

-G4560+H110+8GB DDR4 ram za budzet build, solidan cpu dosta dobar za lol/csgo i slicno. Baca 300fps u lol, i vise, 200 u csgo.
Uz RX 460 mozes da strimujes sa ReLive, Gtx 1050 sa ShadowPlay.
Ploca+cpu+grafika+memorija oko 280e.
To je budzet varijanta.

-polovan haswell i5 i ploca, skuplje od G4560 varijante ali i bolji CPU.
Cpu+ploca oko 170-180e(od ostalih mozes odbiti cenu svog rama, u ovom slucaju zadrzavas ram pa deluje da manje kosta).

-Nov Ryzen 4/8, najskuplja varijanta od sve tri, ali i najjaci CPU. Ploce za Ryzen su trenutno skupe, mozda je, zbog toga, i7 bolja varijanta od ove.
Cpu+Ploca+memorija oko 340e(ploce su skupe trenutno).

Na tvom mestu bih isao na prvu, G4560 i 1050(ti) su odlicna kombinacija za csgo, lol i strimovanje istih ako hoces da strimujes preko ShadowPlay-a.

i7 konfa koju si naveo ne mozemo da znamo da li vredi 400e dok ne navedes ostale komponte.
Ako su neki krsevi, ne vredi sigurno.
 
Poslednja izmena:
Jos nisam nista uzimao, cekao sam ova rx500 serija da izadje.
Uzeo bih sledece komponente
Ryzen 5 1400 ~180e
Neki rx 470/480/570/580 (best buy do 230e)

Dosta sam proveo vremena gledqjuci ove verzije Rx-ova, ali nista konkretno da nadjem neki benchmark test performans u igrama. Zanima me koja je (narqvno do 230e) najtisa i najbolji performans ima. Meni deluje npr ova safire 570 pulse zanimljiva oko 210e kosta.
Takodje, ako je ovo dobar izbor, sta od troskova mogu jos da ocekujem? Mislim koju plocu uzet, i koje napajanje ili mozda jos nesto trece (npr ddr4 ram...). Idem budzet do ~520e. Svaka sugestija je dobrodosla.
 
Poslednja izmena:
Za 520e ne mozes da spakujes Ryzen i RX 470.

Ako mislis samo za ram/mobo i ostalo ovako nesto:

MSI Tomahawk B350
Napajanje Antec VP600P
Kuciste MS Falcon/Titan/Widow
Grafiku ako nadjes Nitro+ 480 4GB/Pulse 580 4GB.
 
Poslednja izmena:
Samo ploca kosta oko 100e, napajanje oko 52-3, ram 8GB oko 50-60e..
 
Gubis mogucnost za oc, procesor ima base clock 3ghz a ide na 3.7GHz sa stock hladnjakom. Velika razlika.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i5 4670k i maticnu Gigabyte GA-Z87P-D3. Jel moze ovo napajanje iz potpisa da tera? I sta se desava ako nema dovoljno napajanja, citao sam da se ugasi i moze ostetiti komponente.
 
Moze da "tera" verovatno, ali ako su ti komponente mile, kupi krsteno napajanje.

Za 50e vec imas mnogo bolje od tog tvog.

Zavisi i od grafike.
Max 1x6pin grafika na to napajanje uz taj procesor. Svakako bih ga zamenio.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i5 4670k i maticnu Gigabyte GA-Z87P-D3. Jel moze ovo napajanje iz potpisa da tera? I sta se desava ako nema dovoljno napajanja, citao sam da se ugasi i moze ostetiti komponente.

Ako ti je i dalje ova grafička iz profila, koja može povući 380w i treba joj 2x6 pina, onda je to super napajanje, koje baj d vej košta 50 evra. Desi se gašenje računara, mislim da je to neka preventiva kod samih komponenti da ne bi došlo do spaljivanja.
 
Ne bih klokovao procesor na njemu.
Kod mene ctg-600-80p je guralo naklokovan FX i 8-pin 470 i pritom se malo zagrevalo, na ovoj trenutnoj konfi izbacuje hladan vazduh.

Svakako bih zamenio ili njega ili grafiku za neku 6-pin 470 ili 1060, najbolje oba da zamenis :D
 
Poslednja izmena:
Nisam nikad radio OC, pa ne znam ni da li bih sad. Znaci, moze Okej da radi sa ovim napajanjem? Graficku planiram da uzmem neki RX ili 1060 malo kasnije, pa mozda i tad zamenim napajanje.
 
Taj Phenom koji si imao trosi vise od stock i5 4670K.

Napajanje ima 400W na 12V grani.
Ja bih ga zamenio, ali ako je radilo sa Phenonom, radice i sa stock i5.
 
Chieftec GPE-600S
 
Odlucio sam se za GIGABYTE GTX 1060 3GB GDDR5 Windforce, misljenje? U pocetku sam hteo 4gb verziju, ali vidim da to ne znaci puno za 1080 + 50e su skuplje.
 
Bas je skoro vodjena diskusija o tome na 1060 temi.

TL:DR

Ako uzimas na duze staze, 6GB verziju. Vredi doplatiti 50e defintiivno. Najvise zbog memorije, ali je i sam GPU malo jaci.

1060 manje trosi od te koju trenutno koristis, tako da bi i rasteretio napajanje i mogao malo da odlozis zamenu istog.
 
Nazad
Vrh Dno