Šta je novo?

OnePlus 5

http://m.gsmarena.com/oneplus_5_uses_the_same_display_panel_as_the_3t-news-25733.php

The OnePlus 5 uses the same screen as the OnePlus 3T – no, we don’t mean the same specs, it’s the exact same panel. AIDA64 detects a Samsung S6E3FA5 panel on both devices.

Actually, our review shows a slightly lower maximum brightness and a slightly worse sunlight legibility for the OnePlus 5 compared to the 3T (which itself was a bit worse than the 3). What about DCI-P3? That seems to be a software thing (like how OnePlus enabled sRGB with an update).





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostali flagship telefoni će imati garanciju, dostupnost, servis, delove u Srbiji i neće ličiti na ajfon ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ne vidim potrebu za trolovanjem? OnePlus uredjaje kupuje jako specijalna grupa ljudi, grupa koja ne kupuje Samsung, LG i ostalo što ima garanciju i servis kod nas. Garancija i servis su ostvarivi bez većih problema - probao sam u praksi na svom OnePlus One uređaju.

Što se varanja na testovima tiče, napisao sam na Redditu ali reći ću i ovde - danas niko ne kupuje telefone na osnovu rezultata sintetčkih testova. Odavno je to iza nas kao bitan pokazatelj šta neki telefon može. Tim pre je njihov poušaj da ispadnu pametni u stvari gluplji i nepotreban. Možda i to smešno objašnjenje pije vodu, ali opet - to prosto nije potrebno niti neophodno.

Ja sam hteo da poručim telefon, tačnije već sam ga imao u korpi ali sam odustao. Mislim da su previše zagrizli i da im cela ujdurma sa 2 kamere nije trebala, već da su iz jednog senzora svakako mogli da izvuku mnogo više. Možda bi im i to dalo resursa i vremena da na neke druge načine unaprede telefon, dodajući IP68 i bolji ekran na primer.
No tako je kako je - softverski će sigurno ispeglati probleme koje imaju, to je sigurno sigurno jer smo ovaj scenario već videli (da se ne ponavljam bezveze). Mene plaši samo da zbgo toga ne nadrljaju korisnici "matorih" OP3(T) uređaja i da zbog prevelikog fokusa na kameru ne izostane redovno ažuriranje softvera, koje je mnogo bitnije od toga da li su slike sa selfi kamere oštre i da li u portret modu imamo ovakav ili onakav bokeh.
 
Nije trolovanje već samo činjenica da nemaju podršku (servise, delove...) kao ostali flagship uređaji ...
A i nije ni jeftin u Srbiji u odnosu na konkurenciju, što sam i napisao u narednoj poruci.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@kutija
U vecini stavova se slazemo, ali jedno mozda masis, ili prosto nisi pisao o tome.

OnePlus zeli da se polako svidi svima, ne samo smartfon entuzijastima tj. toj uskoj i specificnoj grupi ljudi koju spominjes. I, kad je tako, moraju da obrate paznju i na kameru, jer "obicnim" korisnicima, ona je vaznija od onoga sto je do nedavno bilo u srzi ideologije OnePlus-a kao firme. Da li se to svidja tebi i meni - polako ce da postane nebitno...

Sta vise, moj stav je da je i sam Google Pixel seriju startovao tek kada su kamere doveli do vrhunskog nivoa. Imali su sa Nexus telefonima i prethodno strava proizvod, ali koji se ne bi ni mogao omasoviti zbog prosecnih kamera, tj. za 600+ dolara ga niko ne bi uzimao. Ovako, kad imaju i taj element, mogu da nastave u ovom Apple-olikom pravcu, koji su i odabrali izgleda...
 
Sumadinac ne poredis cene realno , kada gledas cenu oneplus uredjaja onda gledas cenu sa sajta , a kada gledas cenu u11/g6/s8 onda gledas kp oglase sa garancijom , to nije zvanicna cena.

To je isto kao kad firma prodaje sluzbeni automobil pod garancijom , ispod cene. A nov sam automobil, da ga prvi put ti upalis kosta dosta vise iako je ovaj polovan u odlicnom stanju.

Koliko zvanicno kosta u11 u USA ? 649$ 4/64 verzija , one plus 5 je 479$ 6/64 verzija , s8 u 4/64 verziji je trenutno 625$ , to su cene koje mogu da se porede , to je trziste , nije kp trziste
 
Realno kada se u svetu kaže da su OP telefoni u pola cene od ostalih vodećih telefona raznoraznih marki to je istina jer tamo uglavnom ne postoji KP, tj novi telefoni sa velikom razlikom u cenama od novih telefona u radnjama. Ja znam dosta ljudi koji su u Americi ili Australiji itd i nikada nisam čuo da je neko kupio telefon van operatera ili ovlašćene radnje. Tako da ovde kod nas cene budu iste kao novi Samsunzi, HTC i ostali i to svi znamo, ali se isto tako zna da Op neće kupiti bilo ko. Realno ja sam sreo jako malo ljudi da nosi OP telefon, možda 3 čoveka sve skupa. Realno od OP3 najveći plus OP je OXYGENOS,brzina i dash. Meni je najbitinije da je telefon brz i da sve radi uvek kako treba, da nemam brdo blouta i da imam neki tel što niko nema :D Realno kome je mnogo da da sada 500e za OP5 može lagano da uzme OP3/3T za 300-350e i da uživa. I realno po meni telefon ceo u staklu nema nikakvo praktično opravdanje, realno svakome ispadne telefonm barem par puta u godinu dana, tako da niti više imaš vodootporan tel, košta brdo para da se zameni staklo čak i na leđima itd. Ali svako ima svoj ukus, ovo je sigurno dobar telefon, kao i svi prethodni od OPO do OP3T
 
Aha , sad sam video da pise u Srbiji , onda moja greska , ali eto imamo uvid u cene ;)

Pakao zvanicna cena unlocked telefona je 649 $ na sajtu htc-a. Kada pogledamo zvuk , kameru , ip67 sertifikat , verovatno da i vredi vise , da li bas celih 170 $ pitanje je , pored toga sto op5 ima 6 GB ram , a htc u osnovnoj verziji 4 GB.
 
Uz promo kod koji svako može da iskoristi cena je 599$ a op5 128gb je 540$. Smešna razlika .

To jest jedini plus kod op5 je 8gb Rama ali je to marketing čist pošto će makar 3gb uvek blejati prazno


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aha , sad sam video da pise u Srbiji , onda moja greska , ali eto imamo uvid u cene ;)

Pakao zvanicna cena unlocked telefona je 649 $ na sajtu htc-a. Kada pogledamo zvuk , kameru , ip67 sertifikat , verovatno da i vredi vise , da li bas celih 170 $ pitanje je , pored toga sto op5 ima 6 GB ram , a htc u osnovnoj verziji 4 GB.
E pa lepo da si sam uvideo grešku [emoji3]
Inače nigde nisam spomenuo niti znam kolika će biti cena OnePlus 5 telefona u Srbiji ...

Ono što sam napisao je trenutno stanje na KP i MS oglasima [emoji6]

To kolika je cena negde po Evropi ili Americi mene ne zanima, i oni gore pobrojani telefoni mogu da se nađu u EU i USA po mnogo manjoj ceni + gomilom poklona ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam upoznat sa promo kodom , onda je to zaista odlicna ponuda , kada pogledas da je cena 599$ , kada bi to preveo u eure to je malo vise od 530 eura , a obzirom na danasnje cen to bi bila odlicna kupovina i ne bas previse novca...

@ Sumadinac

Brzo sam citao pa sam mislio da se odnosi na globalno

Pa ne zna se jos dok se ne pojavi , ali bice verovatno u krugu G6 , to je neka moja pretpostavka...

Nisam siguran da li mogu da se nadju novi novcijati , ali ako imas informaciju ok znam da u Svajcarskoj cesto imaju neke ponude sa gomilom poklona i to znam uglavnom zato sto ljudi na forumu napisu kada vide tako nesto , samo sto Svajcarci nisu u EU
 
Poslednja izmena:
To jeste. Ali ako pogledamo cenu op5 u EU od 500e to svakako ne može više da se zove "ubica " flagshipova.

U EU gde s7e košta 600e , g6 600e , s7 500e itd itd.

Oppo je poleteo više nego što bi trebao..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ne racunam te sajtove koji su eu a ustvari iz Kine i valjaju ko zna kakve modele.

Samo saturn.de i slični

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sumadinac jel to legitimni sajt ? Sve ok ? Preniska je cena bas....
 
Postavili ljudi u G6 temi - ne znam, nisam nikad kupovao ...
Deluje da je OK sajt!
Kao što rekoh gledam samo naše oglase i operatere [emoji6]
Da se vratimo na temu :

[YOUTUBE]4f1yomB_VCs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]YcPm16U55sE[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
 
U svakom testu oduvao S8, mada ništa čudno što se tiče brzine

Huawei P9
 
Da, Samsung, Apple, Huawei pa oni ali One Plus kao zaseban brend nema marketing kao OPPO i Vivo, iako je to u sustini jedna kompanija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moram sam sebe da ispravim. BBK je drugi najveci proizvodjac smartfonova na svetu, sto je i logicno uzevsi u obzir da tu spadaju One Plus, OPPO i Vivo. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
 
Ovakav

[youtube]5hwdcHUFP9Y[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nešto nema "onih" da postavljaju klipove o patkometriji :D

[YOUTUBE]-ss-5foM5Xs[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dobro iskreni da budemo ove užasne animacije u ios dosta "usporavaju " iphone u ovakvom testu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cak su i ubrzali od 10.3 iOS-a, ali i dalje je to sporo. Onda mozete misliti kako je to pre bilo sporo :smash:

Na OP5 su ili 0.75 ili 0.5 animacije.
 
Poslednja izmena:
Moram sam sebe da ispravim. BBK je drugi najveci proizvodjac smartfonova na svetu, sto je i logicno uzevsi u obzir da tu spadaju One Plus, OPPO i Vivo. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Firme posluju zasebno, ali su pod jednim imenom zbog patenata i poreza, klasicno za Kineze.
Cak su i ubrzali od 10.3 iOS-a, ali i dalje je to sporo. Onda mozete misliti kako je to pre bilo sporo :smash:

Na OP5 su ili 0.75 ili 0.5 animacije.
Animacije na op5 su na 1 po defaultu. Uzeo drug u Italiji, sutra drugi u UK, pa ce uporediti sa njegovim op3.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Da ali ti na klipu ne možeš da znaš na koliko je namešteno. Previše mi brzo to. Kad pogledam 6P i njegove animacije, ne izgleda tako brzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno